internista - zwolnienie z powodu bólu oczu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-15, 09:22   #31
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Proszę wszystkich o powrót do NORMALNEJ dyskusji. Dalsze personalne ataki będą karane.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 14:02   #32
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Uchroń mnie, Panie, przed takimi pracownikami.
Wytłumacz szefowi swoje bolączki, pewnie parsknie Ci w twarz.

Tak, na pewno nikogo nigdy nic nie bolało, tylko Ty jedna jesteś taka biedna, bo przez dwa tygodnie przy komputerze musiałaś posiedzieć. Nie kompromituj się już.

Uwaga, będę pisać o sobie, nie o wydumanych przypadkach. Od takiej pracy pogarsza się wzrok, oczy często są czerwone, suche, przemęczone. Trzeba się badać, wymieniać okulary, można stosować ćwiczenia relaksacyjne (patrzeć w dal, w górę, w dół), stosować krople. Boli kręgosłup, szczególnie dolna część. Czasami wystarczą ćwiczenia, basen, innym razem cyklicznie powtarzana rehabilitacja. Mamy wszyscy na zwolnieniu leżeć cały czas? Nie sądzę.

A w całej aferze to o co chodzi? Nie pasowało Ci, że musisz za kogoś pracować na zastępstwie? Trzeba było poprosić szefa o nieprzydzielanie tych obowiązków. Poszłaś do lekarza po zwolnienie lekarskie, ale jednak go nie dostałaś. Masz tylko zaświadczenie, że nie powinnaś długo pracować przy komputerze. Czy co, lekarz jednak nie stwierdził żadnej choroby, zapalenia spojówek czy stanu zapalnego i nie stwierdził niezdolności do pracy. Nie podzielił Twojego zdania, że jak oczy bolą od komputera, to trzeba w domu siedzieć?

Jeśli jesteś chora - dostajesz zwolnienie.
Jeśli jesteś przemęczona, przepracowana, rozleniwiona czy cokolwiek podobnego - bierzesz sobie kilka dni urlopu. Albo nawet jeden, na żądanie.
Koniec filozofii.

A że ludzie są różni, to wiadomo nie od dziś. Już nie tylko chodzi mi o różny próg bólu. Jedni będą narażać dziecko i pracować w ciąży, mimo przeciwwskazań, a inni nawet, gdy nic się nie dzieje, w pierwszym tygodniu polecą po zwolnienie, żeby sobie mamusiować po centrach handlowych i na wizażu dzielić się zdjęciami czopów.
http://www.wykop.pl/wpis/11663819/za...u-oceniajace-/
Co zrobisz, jak nic nie zrobisz.
Na szczęście istnieje zawsze coś pośrodku.

A jeśli uważasz, że Cię atakuję i hejtuję to przeczytaj, proszę, moje posty od początku wątku. Serio chciałam pomóc.
Myślisz, że nie informowałam pracodawcy o tym co się dzieje? Mój akurat jest normalny i stwierdził, że skoro wzrok mam zmęczony komputerem to nie będę z niego w takim razie w najbliższym czasie korzystać. I do tego zapytał, czy ze wszystkim innym jest okej i mogę przychodzić do pracy, a nie parsknął mi w twarz!
Nie wiesz z czego wywiązała się cała ta dyskusja? Z głupiego przekonania innych osób o tym, że jeśli coś kogoś boli to nie ma prawa iść na zwolnienie bo przecież istnieją ludzie z poważnymi schorzeniami którzy jakoś dają radę chodzić do pracy..
Czytaj ze zrozumieniem. Gdzie napisałam że nie podoba mi się to że musiałam kogoś zatąpić?
Nie, lekarz nie stwierdził żadnego zapalenia spojówek, oczy mam po prostu nadwyrężone i jeśli powtórzy się to znowu to dostanę zwolnienie i będę musiała robić sobie okłady i jak najlepiej się wysypiać.
I widzisz teraz, że wymądrzać się nie ma co i wyskakiwać że zwolnienia na pewno nie dostanę jeśli się tego nie wie bo można się tylko tym narazić na wyśmianie za własne uparcie.
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 14:59   #33
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
Myślisz, że nie informowałam pracodawcy o tym co się dzieje? Mój akurat jest normalny i stwierdził, że skoro wzrok mam zmęczony komputerem to nie będę z niego w takim razie w najbliższym czasie korzystać. I do tego zapytał, czy ze wszystkim innym jest okej i mogę przychodzić do pracy, a nie parsknął mi w twarz!
Nie wiesz z czego wywiązała się cała ta dyskusja? Z głupiego przekonania innych osób o tym, że jeśli coś kogoś boli to nie ma prawa iść na zwolnienie bo przecież istnieją ludzie z poważnymi schorzeniami którzy jakoś dają radę chodzić do pracy..
Czytaj ze zrozumieniem. Gdzie napisałam że nie podoba mi się to że musiałam kogoś zatąpić?
Nie, lekarz nie stwierdził żadnego zapalenia spojówek, oczy mam po prostu nadwyrężone i jeśli powtórzy się to znowu to dostanę zwolnienie i będę musiała robić sobie okłady i jak najlepiej się wysypiać.
I widzisz teraz, że wymądrzać się nie ma co i wyskakiwać że zwolnienia na pewno nie dostanę jeśli się tego nie wie bo można się tylko tym narazić na wyśmianie za własne uparcie.
Póki co zwolnienia NIE DOSTAŁAŚ, więc przestań wmawiać, że się do niego kwalifikujesz. A co będzie za następnym razem, to się wtedy okaże.Swoją drogą najeżdżasz na ludzi, że nie szanują swojego zdrowia, a zaczniesz się wysypiać i robić okłady dopiero jak Ci lekarz nakaże? Dobre Z kompa jak widać nie zrezygnowałaś nawet w czasie wolnym.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:25   #34
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Niezły wątek. Niestety realia są takie, że niedogodności typu zmęczone oczy nie są podstawą do zwolnienia lekarskiego. Uwaga rewelacja - każda praca męczy! Męczy czasem tak bardzo, że niektórzy mają bóle pleców, inni oczu, inni nabawiają się nerwicy przez kontakt z uciążliwymi klientami. W tym wypadku praca przed komputerem nie jest w Twoim zakresie obowiązków, więc pracodawca wykazuje zrozumienie.

Masz rację, trzeba o siebie dbać - ale gdyby każdy brał zwolnienie z takich powodów, nie byłoby komu pracować. Z Twoim podejściem - najlepiej założyć własną firmę i pracować po dwie godziny dziennie, żeby się nie przemęczyć.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 15:41   #35
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
to dlaczego dostaje się z powodu przeziębienia? przecież da się pracować kaszląc i kichając, w niczym to nie przeszkadza. byłam u lekarza i dostałam zaświadczenie że nie mogę pracować przy komputerze dłużej niż godzinę dziennie.
U mnie szybko straciłabyś pracę z takim podejściem.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 17:27   #36
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
Myślisz, że nie informowałam pracodawcy o tym co się dzieje? Mój akurat jest normalny i stwierdził, że skoro wzrok mam zmęczony komputerem to nie będę z niego w takim razie w najbliższym czasie korzystać. I do tego zapytał, czy ze wszystkim innym jest okej i mogę przychodzić do pracy, a nie parsknął mi w twarz!
Nie wiesz z czego wywiązała się cała ta dyskusja? Z głupiego przekonania innych osób o tym, że jeśli coś kogoś boli to nie ma prawa iść na zwolnienie bo przecież istnieją ludzie z poważnymi schorzeniami którzy jakoś dają radę chodzić do pracy..
Czytaj ze zrozumieniem. Gdzie napisałam że nie podoba mi się to że musiałam kogoś zatąpić?
Nie, lekarz nie stwierdził żadnego zapalenia spojówek, oczy mam po prostu nadwyrężone i jeśli powtórzy się to znowu to dostanę zwolnienie i będę musiała robić sobie okłady i jak najlepiej się wysypiać.
I widzisz teraz, że wymądrzać się nie ma co i wyskakiwać że zwolnienia na pewno nie dostanę jeśli się tego nie wie bo można się tylko tym narazić na wyśmianie za własne uparcie.
Ojej, w takim razie bardzo przepraszam... Naprawdę mi przykro, idę klęczeć w kącie na grochu... Tyle wstydu sobie narobiłam moją wypowiedzią, nie wiem, jak to zniosę.

Nie wiem, kto tu się naraża na wyśmianie.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 18:44   #37
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
U mnie szybko straciłabyś pracę z takim podejściem.
to znaczy, że nie jesteś pracodawcą wartym jakiejkolwiek uwagi! współczuję ludziom, których masz pod sobą..
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 19:12   #38
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
to znaczy, że nie jesteś pracodawcą wartym jakiejkolwiek uwagi! współczuję ludziom, których masz pod sobą..
Proponuję założyć firmę, zatrudnić pracownika i wtedy się wypowiadać. Pójść na zwolnienie, żeby "oczy odpoczęły", to jakieś kuriozum. Praca przy komputerze to nie wytrącanie uranu z rudy, żeby być pod specjalną ochroną. Rozumiem, że zarabiasz na swoje zachcianki i po prostu nie musisz pracować, więc Ci nie zależy, jeśli Cię zwolnią.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 19:18   #39
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Pójść na zwolnienie, żeby "oczy odpoczęły", to jakieś kuriozum.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:39   #40
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Proponuję założyć firmę, zatrudnić pracownika i wtedy się wypowiadać. Pójść na zwolnienie, żeby "oczy odpoczęły", to jakieś kuriozum. Praca przy komputerze to nie wytrącanie uranu z rudy, żeby być pod specjalną ochroną. Rozumiem, że zarabiasz na swoje zachcianki i po prostu nie musisz pracować, więc Ci nie zależy, jeśli Cię zwolnią.
Mieliby mnie zwolnić za coś takiego???!!! Niby jakim cudem?!?
Co do powodu dla jakiego pracuję, to nie muszę się wypowiadać.
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:52   #41
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Masa ludzi pracuje 8h albo i wiecej przed komputerem, co zrobisz, zycie. Kazdy w pracy niszczy swoje zdrowie w ten lub inny sposob. Po prostu ogranicz siedzenie przed kompem w domu, moze kup okulary z antyrefleksem do pracy i tyle.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 07:57   #42
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
Mieliby mnie zwolnić za coś takiego???!!! Niby jakim cudem?!?
Co do powodu dla jakiego pracuję, to nie muszę się wypowiadać.
Gdyby zależało Ci na pracy, nie przyszłoby Ci do głowy iść na zwolnienie z powodu przemęczonych oczu - to nie choroba. Za jednorazowe zwolnienie - nie, ale gdyby to się powtarzało - nieważne z jakiego powodu - miałabyś bardzo duże szanse na to, że zostaniesz wymieniona przez pracodawcę na mniej awaryjny model.

Tłumaczenie nie ma sensu, bo nie masz widzę pojęcia o rynku pracy. Ludzie robią wszystko, żeby na zwolnienie nie iść, a jak już idą, to z poważniejszego powodu niż przemęczenie - od regeneracji jest urlop. Częste zwolnienia = np brak premii, nieprzedłużenie umowy - po co komuś pracownik, którego z byle powodu nie ma w pracy?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 08:29   #43
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Zazwyczaj, żeby się pośmiać, wchodzę na Intymne, ale widzę, ze i na Zdrowiu ogólnym się da

Zwolnienie lekarskie z powodu bólu oczu - muszę to pokazać swoim współpracownikom, będzie ubaw na dobry początek dnia. I faktycznie, 8h przy komputerze - tragedia!

Na oczy zmęczone długim wpatrywaniem się w monitor stosuje się krople, a po powrocie do domu można sobie zrobić okład z rumianku/ herbaty/ świetlika. No, a jeśli już ktos tak dba o zdrowie, żeby z byle powodu latać po specjalistach, to doprawdy, wydatek 150 za wizytę - cóż to jest - zdrowie przecież ważniejsze!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:49   #44
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Nie wiem jakich wy macie pracodawców, ale mój jest NORMALNY i nie wyrzuca z pracy dlatego, że ktoś się parę razy źle czuł. Mówicie tak, jakbym była osobą, która co tydzień jest na zwolnieniu i rzeczywiście byłabym nieefektywnym pracownikiem którego najlepiej jest zwolnić
może i o rynku pracy takim jaki obecnie jest macie pojęcie, ale za to nie macie pojęcia o tym jak człowiek powinien być traktowany i dla was pójście na zwolnienie = nie zależy komuś na pracy. tak jakbyście usłyszały "od kilku dni chce mi się spać. czy dostanę zwolnienie by się w końcu wyspać?" macie naprawdę dziwny tok myślenia.
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 14:08   #45
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

a pomyslec, ze lubowalam sie jedynie w hejtowaniu watkow poswieconych zdobywaniu L4 w ciazy. Prog absurdu znacznie sie przesuwa
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 14:12   #46
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
a pomyslec, ze lubowalam sie jedynie w hejtowaniu watkow poswieconych zdobywaniu L4 w ciazy. Prog absurdu znacznie sie przesuwa
dlaczego tak uważasz? twoim zdaniem gdy jest się w ciąży nie ma się prawa do L4, bo ciąża to nie choroba?
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 14:16   #47
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Ja tam autorkę wątku rozumiem, wieczny strach przed utratą premii i późniejszym niedluzeniem umowy doprowadzil w firmie gdzie pracuje moj facet do omdlen. To nie jest zdrowe podejscie.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 14:47   #48
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja tam autorkę wątku rozumiem, wieczny strach przed utratą premii i późniejszym niedluzeniem umowy doprowadzil w firmie gdzie pracuje moj facet do omdlen. To nie jest zdrowe podejscie.
dokładnie. ja szanuję swoje zdrowie i znam swoją wartość. wiem za co człowiek powinien być zwolniony a co się do tego nie kwalifikuje. ale cóż, wiele ludzi poświęca się dla pracy za bardzo i co gorsza - nie widzi w tym problemu i jest zdania że "przecież taki mamy teraz rynek pracy"
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 15:08   #49
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja tam autorkę wątku rozumiem, wieczny strach przed utratą premii i późniejszym niedluzeniem umowy doprowadzil w firmie gdzie pracuje moj facet do omdlen. To nie jest zdrowe podejscie.
Ale wiesz - potrzebny jest złoty środek. Jak naprawdę trzeba, to trzeba - ale przemęczone oczy to nie jest powód do tygodniowego zwolnienia. Idąc tym tokiem rozumowania to ja powinnam co drugi tydzień brać zwolnienie, bo mnie pobolewają plecy od siedzenia przed kompem, a nauczyciel bo ma stresującą pracę. Zwolnienie bierzemy, kiedy naprawdę zdrowie nie pozwala pracować, a nie "dla regeneracji".
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 15:11   #50
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Znajdź mi ten zloty środek w wymienionym przeze mnie przypadku (a właściwie przypadkach bo to nie jest jednorazowa sytuacja, że ktoś zemdlał) skoro jedynym objawem jest "przemęczenie".
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 15:54   #51
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Znajdź mi ten zloty środek w wymienionym przeze mnie przypadku (a właściwie przypadkach bo to nie jest jednorazowa sytuacja, że ktoś zemdlał) skoro jedynym objawem jest "przemęczenie".
W jakim wymiarze godzin ta praca - chyba nie 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu? Omdlenia z przemęczenia w normalnym wymiarze godzin to raczej dziwne - i w wypadku autorki nie ma mowy o złych warunkach pracy czy morderczych nadgodzinach. Ot, bolą ją oczy od kompa.

Podajesz przykład z drugiego skrajnego bieguna. Autorka pisze tak:

bolą mnie oczy, bo przez ostatnie dwa tygodnie całe 8 godzin dziennie siedziałam w pracy przy komputerze. czy lekarz ogólny może wystawić mi zwolnienie na jakiś tydzień aby oczy mi odpoczęły i sie zregenerowaly

Naprawdę uważasz, że to powód do tygodniowego zwolnienia? Idąc tym tropem to powinna co dwa tygodnie chodzić na tydzień zwolnienia, żeby jej się oczy zregenerowały, bo przecież męcząca jest praca przy komputerze.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:10   #52
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

8, czasem (rzadko)12. ale gdy temperatura siega 35 stopni to i 8h moze wykonczyc.
Nie twierdzę, ze autorka z powodu zmeczenia oczu powinna dostać tydzien zwolnienia, ale wyzywanie jej tekstami "u mnie bys juz nie pracowala!!!" to przegiecie w drugą stronę.
Ja przed komputerem spędzam ogromna ilosc czasu i nie mam takich objawów i nie sądzę aby pojawialy się co tydzień...
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 16:44   #53
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
8, czasem (rzadko)12. ale gdy temperatura siega 35 stopni to i 8h moze wykonczyc.
a widzisz - tu są haniebne warunki pracy, więc jednak całkiem inna sytuacja.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Nie twierdzę, ze autorka z powodu zmeczenia oczu powinna dostać tydzien zwolnienia, ale wyzywanie jej tekstami "u mnie bys juz nie pracowala!!!" to przegiecie w drugą stronę.
Ja przed komputerem spędzam ogromna ilosc czasu i nie mam takich objawów i nie sądzę aby pojawialy się co tydzień...
tu chodzi raczej o jej postawę - "muszę o siebie dbać". Wiadomo że każdy musi - ale z takim podejściem nikt nie zostanie pracownikiem roku. Ja też pracuję przed kompem, dużo, też mnie czasem pieką oczy (noszę soczewki) - wtedy przesiadam się na okulary, używam kropli. No, ale ja pracuję na własny rachunek, i nie przyszłoby mi do głowy żeby sobie zrobić tydzień wolnego na regenerację zmęczonych oczu...

Jeszcze raz - każda, najbardziej komfortowa praca męczy. I nie bierze się zwolnień "na zmęczenie" - do regeneracji służy urlop.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 18:42   #54
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
dlaczego tak uważasz? twoim zdaniem gdy jest się w ciąży nie ma się prawa do L4, bo ciąża to nie choroba?
To nie jest "czyjeś zdanie". Zwolnienie tylko i wyłącznie z powodu bycia w ciąży (niezagrożonej, bez powikłań) przecież nie przysługuje.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 19:47   #55
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
W jakim wymiarze godzin ta praca - chyba nie 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu? Omdlenia z przemęczenia w normalnym wymiarze godzin to raczej dziwne - i w wypadku autorki nie ma mowy o złych warunkach pracy czy morderczych nadgodzinach. Ot, bolą ją oczy od kompa.

Podajesz przykład z drugiego skrajnego bieguna. Autorka pisze tak:

bolą mnie oczy, bo przez ostatnie dwa tygodnie całe 8 godzin dziennie siedziałam w pracy przy komputerze. czy lekarz ogólny może wystawić mi zwolnienie na jakiś tydzień aby oczy mi odpoczęły i sie zregenerowaly

Naprawdę uważasz, że to powód do tygodniowego zwolnienia? Idąc tym tropem to powinna co dwa tygodnie chodzić na tydzień zwolnienia, żeby jej się oczy zregenerowały, bo przecież męcząca jest praca przy komputerze.
nie doczytałaś chyba, że ja zwykle nie pracuję po 8 godzin przed komputerem. normalnie jest to 1-2 godziny jednym ciągiem gdyby zliczyć to ile w pracy spędzam przed komputerem, bo takie mam obowiązki.
Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
To nie jest "czyjeś zdanie". Zwolnienie tylko i wyłącznie z powodu bycia w ciąży (niezagrożonej, bez powikłań) przecież nie przysługuje.
nawet jak się wymiotuje co chwila i ma zawroty głowy takie, że upaść można?
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:13   #56
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
Nie, lekarz nie stwierdził żadnego zapalenia spojówek, oczy mam po prostu nadwyrężone i jeśli powtórzy się to znowu to dostanę zwolnienie i będę musiała robić sobie okłady i jak najlepiej się wysypiać.
I widzisz teraz, że wymądrzać się nie ma co i wyskakiwać że zwolnienia na pewno nie dostanę jeśli się tego nie wie bo można się tylko tym narazić na wyśmianie za własne uparcie.
według powyżej wypowiedzi, zwolnienia nie dostałaś wiec nie rozumiem po co dalej męczysz
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:27   #57
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
według powyżej wypowiedzi, zwolnienia nie dostałaś wiec nie rozumiem po co dalej męczysz
bo niektórzy maja wypaczone pojęcie o tym jak powinno być i przytaczają absurdalne argumenty
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:37   #58
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
Nie wiem jakich wy macie pracodawców, ale mój jest NORMALNY i nie wyrzuca z pracy dlatego, że ktoś się parę razy źle czuł. Mówicie tak, jakbym była osobą, która co tydzień jest na zwolnieniu i rzeczywiście byłabym nieefektywnym pracownikiem którego najlepiej jest zwolnić
może i o rynku pracy takim jaki obecnie jest macie pojęcie, ale za to nie macie pojęcia o tym jak człowiek powinien być traktowany i dla was pójście na zwolnienie = nie zależy komuś na pracy. tak jakbyście usłyszały "od kilku dni chce mi się spać. czy dostanę zwolnienie by się w końcu wyspać?" macie naprawdę dziwny tok myślenia.
Pogrubione - dla mnie właśnie tak brzmisz.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:38   #59
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
bo niektórzy maja wypaczone pojęcie o tym jak powinno być i przytaczają absurdalne argumenty
Wierz mi - mamy bardzo dobre pojęcie o tym jak POWINNO BYĆ. Za ty Ty nie masz jak widać pojęcia o tym, jak JEST, to się niestety bardzo różni. Lekarz jak widać też nie ma pojęcia o tym jak być powinno, skoro nie dał zwolnienia na tydzień na "regenerację".

Jeśli kobieta będąc w ciąży rzyga dalej niż widzi to chyba jasne, że do pracy się nie nadaje - nie odwracaj kota ogonem. Ale jeśli nic jej nie dolega, tylko nie chce jej się pracować i kombinuje, żeby wziąć wolne, to chyba mało w porządku.

Weź Ty sobie wyobraź, że jesteś pracodawcą, oblicz, ile Cię faktycznie pracownik kosztuje, policz, ile musi ten pracownik wygenerować przychodu, żeby opłacało się go zatrudnić, i z tej perspektywy spójrz na zwolnienie na "odpoczynek".
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:13   #60
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: internista - zwolnienie z powodu bólu oczu

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
nawet jak się wymiotuje co chwila i ma zawroty głowy takie, że upaść można?
Nie. Mówię o zwolnieniu z powodu samego bycia w ciąży, bo, może przypomnę, o tym pisałaś.
Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
twoim zdaniem gdy jest się w ciąży nie ma się prawa do L4, bo ciąża to nie choroba?
Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Jeśli kobieta będąc w ciąży rzyga dalej niż widzi to chyba jasne, że do pracy się nie nadaje - nie odwracaj kota ogonem. Ale jeśli nic jej nie dolega, tylko nie chce jej się pracować i kombinuje, żeby wziąć wolne, to chyba mało w porządku.


---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Też oczywiście rozumiem całą dyskusję o trudnej sytuacji na rynku pracy, o wyzysku pracowników, o doprowadzaniu ludzi do granic wytrzymałości i omdleń z przemęczenia i uważam, że to absolutnie nie powinno mieć miejsca.
Ale no HALO! tutaj rozmawiamy o zwolnieniu z powodu zmęczonych oczu, bo autorka wątku musiała pracować dwa tygodnie przy komputerze po 8 godzin dziennie...

Dla mnie ten powód jest równoznaczny z "mam pęcherze na piętach, więc potrzebuję zwolnienia lekarskiego z pracy, bo mnie nogi w butach bolą", "przecięłam sobie palec przy obieraniu ziemniaków, więc nie mogę pracować na klawiaturze przez miesiąc" czy przytoczonego wcześniej "muszę sobie odespać, jestem taka zmęczona". Nikt tu nie każe nikomu pracować ponad siły, ale jakaś chwilowa niedyspozycja tego typu może być zaleczona doraźnymi środkami. Oczywiście, jeśli lekarz nie stwierdzi nic poważniejszego, a u autorki nie stwierdził. Takie drobne urazy czy drobne bóle się zdarzają i nic na to nie poradzimy, gdyby wszyscy użalali się nad takimi pierdołami to nikt by do pracy nie chodził.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2015-03-16 o 21:08
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-20 19:25:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.