Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 12:18   #1
Onesimon1885
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7

Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapi?


Witam wszystkich! Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapia? Ostatnio słyszałam, że jest to świetny sposób na leczenie bólów, stresów i migreny w domu.. Podobno można sobie zakupić takie urządzenie, które stymuluje nasze mięśnie i działa odprężająco i relaksująco Miał ktoś z Was do czynienia z czymś takim? Czy galwanoterapia jest Wam znana? Ktoś orientuje się, gdzie można kupić urządzenie właśnie do galwanoterapi? Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo jestem ciekawa czy warto zaryzykować zakupu takiego urządzenia czy raczej niekoniecznie?

Edytowane przez Onesimon1885
Czas edycji: 2015-07-08 o 13:34
Onesimon1885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 21:38   #2
Superrhea1543
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapi?

Osobiście nie jestem przekonana do takich urządzeń. Jednak to jest prąd i nieumiejętne korzystanie z takich urządzeń bardziej może zaszkodzić niż pomóc. Szczególnie jak sobie zastosujesz prądy w miejscu gdzie nie powinno się ich stosować. Myślę, że lepiej idź do jakiegoś fizjoterapeuty i skorzystaj z takiego zabiegu, żeby wiedzieć jak to jest. Lepiej uważaj
Superrhea1543 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 10:00   #3
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapi?

problem ze stresem zaczyna sie w głowie, a nie w mięśniach. więc aby się go pozbyć trzeba relaksować umysł. wtedy i mięśnie ciała będą rozluźnione.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 21:08   #4
Falconner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapi?

Szczerze mówiąc nie słyszałem o tym wcześniej i sobie aż sprawdziłem w necie o co chodzi. Brzmi całkiem spoko, chociaż trochę też niebezpiecznie, tak jak pisała Superrhea1543, więc chyba najlepiej byłoby to stosować pod okiem specjalistów a nie samemu w domu. Stres owszem siedzi w głowie, ale rozluźniając mięśnie dajemy też sygnał mózgowi, że jesteśmy zrelaksowani, więc to działa w dwie strony i jak najbardziej uważam, że warto się relaksować i odstresowywać w ten sposób.
Falconner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 08:45   #5
Onesimon1885
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapi?

No ok, ale jak ten umysł relaksować? jest na to jakiś złoty środek? Nie mam pojęcia, już jak sobie radzić z tym bólem głowy może i stymulacja prądem nie jest zbyt bezpieczna, ale teraz jest to naprawdę popularne i wydaje mi się, że całkiem sensowne.. Ale już w końcu nie wiem;/ w końcu w salonach takie zabiegi zwane galwanoterapią są robione;/ nie wiem co zrobić?
Onesimon1885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 22:11   #6
Hangpol1740
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ktoś z Was słyszał o galwanoterapi?

Jeżeli nie masz faceta który mógłby Ci zafundować masaż, albo zafundowałby Ci go, ale z rozluźnieniem nie miałby on nic wspólnego (niestety wiem, że męskie dłonie zazwyczaj w tym temacie są nieporadne ) to w sumie warto zainteresować się takim urządzeniem. Kwestia tego jak wygląda to cenowo. Bo może okazać się, że jest kilka razy droższe niż zwykły masażer a przynosi niewiele większy komfort
Hangpol1740 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 23:11:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.