Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-22, 19:06   #1
Nininkaa
Raczkowanie
 
Avatar Nininkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 58

Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc


Witam serdecznie

Mój narzeczony ma taką przypadłość, że na jego powiekach od 8 miesięcy pojawiły się w kącikach czerwone plamki, które rozeszły się na całe powieki. W tej chwili wygląda to tak, jak na zamieszczonym zdjęciu, powieki bardzo drapią i są opuchnięte, po sterydzie przechodzi później znów wraca. Wyniki morfologii prawidłowe, OB I CRP również, w dzieciństwie był uczulony na PRONTO, robił badania alergologiczne i wyszło mu znikome uczulenie na roztocza i związki chemiczne w kosmetykach typu parabeny. Wszystko zaczęło się gdy zamieszkaliśmy w mieszkaniu gdzie była klimatyzacja ( ale nigdy jej nie włączyliśmy, ani na próbę ) teraz przenieśliśmy się do małego pokoju i zmiany się zaostrzyły. Mamy w pokoju wszystkie swoje rzeczy, pokój jest mały.


Powieki najgorsze są rano, a w nocy czuje największy dyskomfort. Słyszałam o tym, żeby przebadać się na candidię, ale czy ja mam to zrobić również, czy może być tak, ze on nie ma tego schorzenia, ja go mam i w nocy go tym " atakuję" ponieważ obok niego śpię?


Proszę o poradę, byliśmy już u dermatologa, okulisty, alergologa, badania na boleriozę wyszły w porządku, teraz czekamy na wynik IgE oraz na pasożyta nużeńca. Czy ktoś z Was miał podobny problem ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11759378_1136793879671366_471944678_n.jpg (55,9 KB, 20 załadowań)
__________________
Nininkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 19:55   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc

Bierze teraz jakieś leki?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 20:27   #3
killie
Raczkowanie
 
Avatar killie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 368
Dot.: Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Nininkaa Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Mój narzeczony ma taką przypadłość, że na jego powiekach od 8 miesięcy pojawiły się w kącikach czerwone plamki, które rozeszły się na całe powieki. W tej chwili wygląda to tak, jak na zamieszczonym zdjęciu, powieki bardzo drapią i są opuchnięte, po sterydzie przechodzi później znów wraca. Wyniki morfologii prawidłowe, OB I CRP również, w dzieciństwie był uczulony na PRONTO, robił badania alergologiczne i wyszło mu znikome uczulenie na roztocza i związki chemiczne w kosmetykach typu parabeny. Wszystko zaczęło się gdy zamieszkaliśmy w mieszkaniu gdzie była klimatyzacja ( ale nigdy jej nie włączyliśmy, ani na próbę ) teraz przenieśliśmy się do małego pokoju i zmiany się zaostrzyły. Mamy w pokoju wszystkie swoje rzeczy, pokój jest mały.


Powieki najgorsze są rano, a w nocy czuje największy dyskomfort. Słyszałam o tym, żeby przebadać się na candidię, ale czy ja mam to zrobić również, czy może być tak, ze on nie ma tego schorzenia, ja go mam i w nocy go tym " atakuję" ponieważ obok niego śpię?


Proszę o poradę, byliśmy już u dermatologa, okulisty, alergologa, badania na boleriozę wyszły w porządku, teraz czekamy na wynik IgE oraz na pasożyta nużeńca. Czy ktoś z Was miał podobny problem ?
Ja miałam identyczny problem nieco ponad rok temu. U mnie to była właśnie kandydoza
__________________

Byle ten obłok niełaski
z naszego słońca się zwlókł,
a położę się jak cień płaski
u Twoich nóg




killie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 00:03   #4
Nininkaa
Raczkowanie
 
Avatar Nininkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 58
Dot.: Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc

nie bierze żadnych leków, brał przez jakiś czas Loratan przepisany przez lekarza na alergię.
__________________
Nininkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 05:11   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc

I co, nie pomagało?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 07:00   #6
Aniulka_K
Raczkowanie
 
Avatar Aniulka_K
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Na co dzień w Warszawie
Wiadomości: 38
Dot.: Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc

A testy na alergie ? Może to uczulenia na coś ?
Aniulka_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 11:26   #7
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Czerwone, opuchnięte i swędzące powieki proszę o pomoc

Podobnie wyglądała mi skóra po alergii, pomógł hydrocortison krem, tylko ostrożnie stosowałam i najlepiej się upewnić co to na skórze jest, nie może wpłynąć do oka bo spuchnie. Jak się czymś smaruje trzeba zachować mały odstęp od rzęs.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-29 12:26:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.