Problem z przekrwieniem oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-30, 09:26   #1
RalphLauren
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 24

Problem z przekrwieniem oczu


Tak sobie przeglądam i przeglądam wątki na temat przekrwienia oczu ale nic nie znalazłam . Albo jeśli jest to widocznie jestem ślepa :P No więc problem polega na tym ,że jak wstaje rano to mam przekrwione oczy . Dodam ,że też chodzę późno spać . Pracuje przed komputerem , Niestety część pracy zabieram do domu ( muszę ). Wgl miałam też wrażenie , że to oko mi pulsuje. Mama mi mówi ,że to może być ciśnienie w oku . Brałam już kropelki , pomaga , ale na krótko . Macie jakieś rady na to dziewczyny ?
RalphLauren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 08:58   #2
eliza31
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z przekrwieniem oczu

Jeżeli CI pulsuje oko , to jak na mój gust to jest cisnienie w oku , z nim masz coś nie tak . Idź do okulisty , niech zrobi Ci tego typu badanie . Na pewno każe Ci brać krople na recepte i do tego coś z <ciach> ( ona jest bardzo ważna dla oczu , a jak dobrze wiemy niedobór witaminy A może prowadzić do tzw. "kurzej ślepoty")

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-12-26 o 21:07
eliza31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 00:00   #3
anulllka23
Raczkowanie
 
Avatar anulllka23
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 32
Dot.: Problem z przekrwieniem oczu

Lepiej nie ryzykować i wybrać się do okulisty jak koleżanka radzi na zmęczone oczy świetlik pomaga
anulllka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 18:20   #4
ludwikaemilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z przekrwieniem oczu

krople świetlik albo są jeszcze Hyabak o ile pamiętam , z tym ,zę one sa na nawilżanie gałki ocznej , były jeszcze na ciśnienie w oku takie z zółtym paseczkiem . Oczywiście wszytsko to jest przepisane przez lekarza . Jesli okulista stwierdzi ,ze masz to tylko z przemęczenia oczu to na pewno zaleci Ci branie jakiegoś suplementu.
ludwikaemilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:31   #5
sandra62
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Dot.: Problem z przekrwieniem oczu

to masz przekrwienie oczu , czy w końcu oko Ci pulsuje i masz w nim krew ? Bo jak oko pulsuje to wtedy zazwyczaj nie masz przekrwienia tylko właśnie pojawiaj się wczesniej wspomniana krew , a wtedy to zostaje Ci badanie u okulisty i konkretne zbadanie wzroku + przepisanie leków na receptę oczywiście. Jesli masz same przekrwione oczy bo nie wiem . bo np . źle spisz , za dużo spędzasz czasu np przed tv , przed komputerem , oko wtedy nie mrura i zaczyna się męczyc . w takim wypadku gd jest się narażonym na oglądanie / siedzenie/pracę przy komputerze to polecam xxx . Ma nie tylko luteinę która wspomaga widzenie ale również : witaminę A.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-19 o 12:27 Powód: Reklama.
sandra62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 19:36   #6
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Problem z przekrwieniem oczu

Okulary z antyrefleksem do pracy przy komputerze - nawet jeśli nie masz wady, to oszczędzą wzrok przed szkodliwym ekranem.
Do tego stosuj na powieki żel/krem ze świetlikiem, który daje przyjemne uczucie odprężenia - zarówno na noc, jak też rano.
W trakcie dnia warto zakraplać oczy zwykłą "łzą" - kroplami które nawilżą gałkę oczną (podczas pracy przy komputerze mrugamy zbyt rzadko przez co pojawia się syndrom suchego oka).
Przy okazji ćwicz wzrok - co jakiś czas patrz w dal wytężając wzrok, zaciskaj mocno powieki i popatrz na zielone

To powinno złagodzić objawy - jeśli nie, to wizyta u okulisty obowiązkowa.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-16 20:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.