Chcę się zmienić! Proszę o poradę :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-18, 12:00   #31
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez Alicjako Pokaż wiadomość
A Valentino w zeszłym roku?
I generalnie kolekcja zima-jesień z domów mody w zeszłym roku?

Może się nie znam ale czytałam specjalnie artykuły na temat trendów i wydaje mi się, że obecnym trendem jest "łączenie trendów". Tzn zobaczcie jak te kolekcje się szybko zmnieniają i różnią od siebie. Chyba nie można już powiedzieć, że coś jest teraz niemodne bo to tak szybko się zmienia...

No i jeszcze pytanie co gdzie dociera, w jakim tempie i w jakim środowisku się obracamy. Tak mi się wydaje...
Mozesz wkleic linka do tej kolekcji? Kolekcje zmieniaja sie 2 razy do roku, wlasnie sezonami jesien zima, a potem wiosna lato. Czy szybko? Chyba standardowo, duzo wieksza jest rotacja w zarze czy h&m.

Jesli chcesz Valentino to moze takie - http://party.pl/styl-gwiazd/trendy-i...oe-27205-r3/3/

Cena nie jest rozsadna, ale model przyda sie na wiele okazji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szpilki.jpg (26,4 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2018-11-18 o 19:30 Powód: dodanie zdjecia
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 18:11   #32
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Link nie działa, z Valentino to Rockstud polecam, bardzo wygodne.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 19:06   #33
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Link nie działa, z Valentino to Rockstud polecam, bardzo wygodne.
Mi link działa Wejdę troszkę z OT, ale Valentino masz te z t-bar czy czółenkowate? Marzą mi się te drugie i zastanawiam się, jak z wygodą.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 20:44   #34
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Mi link działa Wejdę troszkę z OT, ale Valentino masz te z t-bar czy czółenkowate? Marzą mi się te drugie i zastanawiam się, jak z wygodą.
Bez pięty 65 mm, ale najbardziej lubię Manolo.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 21:41   #35
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Mam te botki z Ryłko i bardzo polecam, są bardzo wygodne i dobre do biegania przez cały dzień: https://www.rylko.com/pl/produkt/7IY...134988,18.html
Mam też z Ryłko kozaki za kolano na niskim obcasie, też są super, wygodne i miękkie, bardzo fajnie wyglądają do sukienek jesiennych. Szpilki też mam z Ryłko i są to najwygodniejsze buty na obcasie jakie kiedykolwiek miałam. Do tego są śliczne, gorąco polecam dla każdej początkującej z obcasami.



Co to trendów typu rajstopy+sandałki, to są to sezonowe koszmarki, które pojawiają się i znikają, nieźle wyglądają na wybiegach albo na czerwonym dywanie, ale idiotycznie na ulicy czy na weselu/imprezie sylwestrowej. Nie warto kopiować wszystkiego, co się widzi w lookbookach bo efekt może być po prostu śmieszny i zamiast wielkiej mody wyjdzie wieś co tańczy i śpiewa
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 22:10   #36
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Bez pięty 65 mm, ale najbardziej lubię Manolo.
I Sex In The City Chciałabym jakieś takie premium, ale wygodne, a nie łamacze halluksów
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-19, 09:40   #37
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Hangisi sa wygodne, JCh też ma fajne. Oczywiście to zależy od wysokości I tego czy chodzisz na obcasach. Ja latam w snickersach, a w wymienionych butach jestem w stanie przechodzic cały dzień. Manolo ma dziwna rozmiarówkę, każdy model jest inny.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-20, 07:26   #38
Maria_1990
Przyczajenie
 
Avatar Maria_1990
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Jeśli nie chodziłaś wcześniej na obcasach, lepiej odpuść sobie szpilki, myślę, że jeśli nie ma się stuprocentowego przekonania do takich butów, nie ma senzu męczyć się dla tych kilku dodatkowych centymetrów. Pierwszym krokiem powinny być raczej koturny, lub niewysokie obcasy, czólenka na klocku lub słupku, coś stabilnego, żeby przyzyczaić się do samej wysokości obcasa, na początek plus/minus 5 cm.

Po drugie uważam że płaskie buty też mogą być eleganckie i kobiece, sam wysoki obcas nie jest wyznacznikiem kobiecości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _mg_1890_kopia.jpg (18,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bayla-156_3343_czarne_3_kopia.jpg (24,6 KB, 17 załadowań)
Maria_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 07:53   #39
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Mam nadzieje, ze autorka sie nie pogniewa jak podczepie sie pod jej watek. Na ecco jest teraz promocja black friday i waham sie miedzy dwoma modelami. Ktore sa lepsze Waszym zdaniem?

Czy lepiej szukac dalej? Niestety rylko nie mam mozliwosci kupic.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eccoplat.jpg (17,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg eccotallon.jpg (19,5 KB, 20 załadowań)
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 09:21   #40
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Oficerki
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 10:07   #41
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Oficerki
Czyli te plaskie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-20, 13:10   #42
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Tak
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 15:09   #43
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Hangisi sa wygodne, JCh też ma fajne. Oczywiście to zależy od wysokości I tego czy chodzisz na obcasach. Ja latam w snickersach, a w wymienionych butach jestem w stanie przechodzic cały dzień. Manolo ma dziwna rozmiarówkę, każdy model jest inny.
Lubię sneaky, ale szpilka też się zdarzy Dzięki za info, będę badać Manolo ma piękne buty... Jeśli chodzi o JCh to podobają mi się głównie brokatowe czółenka Więc takie tylko na okazje, na codzień do pracy w nich nie poczłapię...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 18:58   #44
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Ja bym poszła, z JCh mam tylko smickersy. Obcasy mam z Manolo, Louboutin i Valentino.
Daj linka do tych brokatów.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:20   #45
Alicjako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 27
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Och, chwilkę mnie nie było a tu sporo postów
Jeśli chodzi o coś eleganckiego to planuję zakup takich czółenek, ale najpierw plan był taki by kupić sobie jakieś w miarę imprezowe obcasiki które będę mogła nosić na imprezie, obiedzie. Nie wiem jak inaczej się sprawdzić i wziąć z nimi za barki niż podczas takich okazji... Planuję brać balerinki i wtedy w razie czego zmiana na płaskie!

Na razie w botkach jest okej i z dnia na dzień coraz wygodniej mi się chodzi :3

Co do butów to chciałam coś bardziej imprezowo-niecodziennego. Eleganckie kupię gdy przekonam się że daję radę wytrzymać na szpilkach/obcasach dłużej bez odruchu zdjęcia i wyrzucenia ich za okno. Wtedy pokuszę się o droższy, trwalszy model...

Nie wiem co myślicie dziewczyny?


Jeśli ktoś poczuł sie urażony tym moim wyjazdem z projektantem to przepraszam. Ale w temacie było jasne, że chcę lepiej się ubierać więc zaczęłam przeglądać wybiegi
Jeśli chodzi o Valentino to wkleję po prostu artykuł z odnośnikami:
https://www.harpersbazaar.com/uk/fas...sandals-heels/
Alicjako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 09:48   #46
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez Alicjako Pokaż wiadomość
Och, chwilkę mnie nie było a tu sporo postów
Jeśli chodzi o coś eleganckiego to planuję zakup takich czółenek, ale najpierw plan był taki by kupić sobie jakieś w miarę imprezowe obcasiki które będę mogła nosić na imprezie, obiedzie. Nie wiem jak inaczej się sprawdzić i wziąć z nimi za barki niż podczas takich okazji... Planuję brać balerinki i wtedy w razie czego zmiana na płaskie!

Na razie w botkach jest okej i z dnia na dzień coraz wygodniej mi się chodzi :3

Co do butów to chciałam coś bardziej imprezowo-niecodziennego. Eleganckie kupię gdy przekonam się że daję radę wytrzymać na szpilkach/obcasach dłużej bez odruchu zdjęcia i wyrzucenia ich za okno. Wtedy pokuszę się o droższy, trwalszy model...

Nie wiem co myślicie dziewczyny?


Jeśli ktoś poczuł sie urażony tym moim wyjazdem z projektantem to przepraszam. Ale w temacie było jasne, że chcę lepiej się ubierać więc zaczęłam przeglądać wybiegi
Jeśli chodzi o Valentino to wkleję po prostu artykuł z odnośnikami:
https://www.harpersbazaar.com/uk/fas...sandals-heels/
Jeśli kupisz tanie szpilki, nigdy nie przekonasz się do chodzenia w szpilkach, bo będą niewygodne.
Jeśli chcesz coś bardziej imprezowego, możesz kupić jakieś brokatowe, metaliczne szpilki. Ale nie za 60 zł z plastiku udającego lakierka. To byłaby masakra dla stóp.
Przystępnym cenowo sklepem jest Ryłko. Mają wygodne obcasy. I na pewno znajdziesz coś innego niż klasyka pt. czarna licowa szpilka.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:10   #47
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez Alicjako Pokaż wiadomość
Och, chwilkę mnie nie było a tu sporo postów
Jeśli chodzi o coś eleganckiego to planuję zakup takich czółenek, ale najpierw plan był taki by kupić sobie jakieś w miarę imprezowe obcasiki które będę mogła nosić na imprezie, obiedzie. Nie wiem jak inaczej się sprawdzić i wziąć z nimi za barki niż podczas takich okazji... Planuję brać balerinki i wtedy w razie czego zmiana na płaskie!

Na razie w botkach jest okej i z dnia na dzień coraz wygodniej mi się chodzi :3

Co do butów to chciałam coś bardziej imprezowo-niecodziennego. Eleganckie kupię gdy przekonam się że daję radę wytrzymać na szpilkach/obcasach dłużej bez odruchu zdjęcia i wyrzucenia ich za okno. Wtedy pokuszę się o droższy, trwalszy model...

Nie wiem co myślicie dziewczyny?


Jeśli ktoś poczuł sie urażony tym moim wyjazdem z projektantem to przepraszam. Ale w temacie było jasne, że chcę lepiej się ubierać więc zaczęłam przeglądać wybiegi
Jeśli chodzi o Valentino to wkleję po prostu artykuł z odnośnikami:
https://www.harpersbazaar.com/uk/fas...sandals-heels/
Ale one Ci sie naprawde podobaja czy wklejasz te rozowe buty dla ozywienia dyskusji?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 10:45   #48
kczajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 32
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Ja od siebie bym poleciła postawić na jakieś botki, według mnie one lepiej wypadną. Chociaż kozaki, myślę że równie dobrze były by w stanie wypaść. Najlepiej dobrać coś z tych dwóch propozycji pod płaszczyk bądź do torebeczki. Lub po prostu postawić na klasyczne czarne. Ale moim zdaniem zdecydowanie lepiej postawić na botki. Fajnie, że chcesz zmienić swoją garderobę. Może i z czasem dres code wkroczy do Twojej garderoby :p Co do pintu ja bym na ta chwilę się wstrzymała nie ma co tak pędzić, najpierw niech dziewczyna sprawdzi jak się odnajdzie w klasycznych kolorach, które gwarantują poniekąd modny wygląd.
kczajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 12:42   #49
Alicjako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 27
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Same buty tam tak średnio, ale spodobała mi się koncepcja, poszperałam i znalazłam stylizacje o wiele fajniejsze. Już chyba wklejałam je na początku dyskusji.
Ale po takim czasie to sama nie wiem już czy mi się podoba...
Alicjako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-21, 13:33   #50
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez Alicjako Pokaż wiadomość
Same buty tam tak średnio, ale spodobała mi się koncepcja, poszperałam i znalazłam stylizacje o wiele fajniejsze. Już chyba wklejałam je na początku dyskusji.
Ale po takim czasie to sama nie wiem już czy mi się podoba...
To pomyśl sobie jak kupisz coś takiego i co pomyślisz o tym za rok, 2 czy 5. W najlepszym przypadku "Jak ja mogłam to nosić? Naprawdę mi się to podobało?"

Klasyczne szpilki nigdy nie wyjdą z mody.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 19:12   #51
Krystarada
Przyczajenie
 
Avatar Krystarada
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

W pełni się zgadzam klasyka i prosta elegancja są ponadczasowe. Co zaś się tyczy włókowanego zagadnienia zestawienia rajstop i sandałków. Niektórzy twierdzą, że sandały można łączyć z bezszwowymi cielistymi rajstopami. Ja jednak uważam, że w przypadku takich butów nie istnieją żadne kompromisy: sandałki zakładamy wyłącznie na gołą stopę! Odpadają tutaj wszelkie pończochy, podkolanówki, skarpety oraz rajstopy, nawet te najcieńsze i najdelikatniejsze. Takie połączenie po prostu wygląda źle i jest najprostszą drogą do stylizacyjnej klapy.
Krystarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 00:22   #52
Alicjako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 27
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
To pomyśl sobie jak kupisz coś takiego i co pomyślisz o tym za rok, 2 czy 5. W najlepszym przypadku "Jak ja mogłam to nosić? Naprawdę mi się to podobało?"

Klasyczne szpilki nigdy nie wyjdą z mody.
Może i faktycznie... Bo jak teraz mi szał przechodzi to pewnie za parę miesięcy całkiem minie.

Ale jak tak Cię słucham to przychodzi mi do głowy jedno pytanie: czy kupujesz buty i ubrania mając w głowie jakąś jedną większą zaplanowaną koncepcję na to jak masz wyglądać/ stylu czy też ten styl zmieniasz jakoś na podstawie tego co wpadnie Ci w oko?
Alicjako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 07:33   #53
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez Alicjako Pokaż wiadomość
Może i faktycznie... Bo jak teraz mi szał przechodzi to pewnie za parę miesięcy całkiem minie.

Ale jak tak Cię słucham to przychodzi mi do głowy jedno pytanie: czy kupujesz buty i ubrania mając w głowie jakąś jedną większą zaplanowaną koncepcję na to jak masz wyglądać/ stylu czy też ten styl zmieniasz jakoś na podstawie tego co wpadnie Ci w oko?
Staram się mieć dość spójną szafę. Wiem, co dobrze na mnie leży. Jak trzymam się rozsądku, to raczej zastanawiam się przed kupnem, czy będę miała z czym to nosić.

Ale nie oznacza, że mam w szafie samą klasykę.
Jak mi się coś spodoba, to z reguły kupuję, ale nie robię z sezonowej mody podstawy mojej szafy.

Mam klasyczną podstawę, którą mogę łączyć na wiele sposobów i czasem dokupuję coś "innego" typu spódnica w zebry i kwiaty Ale nie kupiłabym jej, gdybym w swojej szafie nie posiadała innych spódnic, bardziej klasycznych.

Tak samo jako pierwsze szpilki nie kupiłabym sobie różowych brokatowych.
Teraz, mając klasyczne czarne w swojej szafie, mogłabym to zrobić, gdybym uznała, że chcę, żeby szpilki były głównym punktem mojego stroju.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2018-11-22 o 07:35
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 08:39   #54
Alicjako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 27
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Staram się mieć dość spójną szafę. Wiem, co dobrze na mnie leży. Jak trzymam się rozsądku, to raczej zastanawiam się przed kupnem, czy będę miała z czym to nosić.

Ale nie oznacza, że mam w szafie samą klasykę.
Jak mi się coś spodoba, to z reguły kupuję, ale nie robię z sezonowej mody podstawy mojej szafy.

Mam klasyczną podstawę, którą mogę łączyć na wiele sposobów i czasem dokupuję coś "innego" typu spódnica w zebry i kwiaty Ale nie kupiłabym jej, gdybym w swojej szafie nie posiadała innych spódnic, bardziej klasycznych.

Tak samo jako pierwsze szpilki nie kupiłabym sobie różowych brokatowych.
Teraz, mając klasyczne czarne w swojej szafie, mogłabym to zrobić, gdybym uznała, że chcę, żeby szpilki były głównym punktem mojego stroju.
Hmm... chyba też powinnam iść w tę stronę i mieć taką bazę w szafie. Bo jak przeglądam ostatnio te stronki to mam wrażenie że zwykle mamy jeden/dwa elementy wyróżniające się w stroju a reszta to tło...

Przeglądałam troszkę buty i mam takich faworytów
Z racji, że rozglądałam się za czarnymi, klasycznymi obcasami, jest tego więcej i takie na pewno chciałabym, ale myślę czy nie fajnie kupić sobie coś też w innym kolorze stonowanym choć to mniejszy priorytet:
Czarne obcasy:

https://wojas.pl/czolenka-4420-61
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...ka_czarne.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/8G2...137125,16.html
Te troszkę drogie niestety...
https://www.kazar.com/pl/sklep/19059...453-02-00.html

No i tutaj opcjonalnie. dodatkowo nieczarne:
https://wojas.pl/czolenka-7386-65
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...m_w_szpic.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/7M2...139896,16.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...a_szpilce.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...a_szpilce.html

Chyba powoli staję się jakąś fanką Ryłko ;p

Co myślicie? Zostać przy jednych czy kupić w innym kolorze też?
Alicjako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 08:51   #55
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Chcę się zmienić! Proszę o poradę :)

Cytat:
Napisane przez Alicjako Pokaż wiadomość
Hmm... chyba też powinnam iść w tę stronę i mieć taką bazę w szafie. Bo jak przeglądam ostatnio te stronki to mam wrażenie że zwykle mamy jeden/dwa elementy wyróżniające się w stroju a reszta to tło...

Przeglądałam troszkę buty i mam takich faworytów
Z racji, że rozglądałam się za czarnymi, klasycznymi obcasami, jest tego więcej i takie na pewno chciałabym, ale myślę czy nie fajnie kupić sobie coś też w innym kolorze stonowanym choć to mniejszy priorytet:
Czarne obcasy:

https://wojas.pl/czolenka-4420-61
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...ka_czarne.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/8G2...137125,16.html
Te troszkę drogie niestety...
https://www.kazar.com/pl/sklep/19059...453-02-00.html

No i tutaj opcjonalnie. dodatkowo nieczarne:
https://wojas.pl/czolenka-7386-65
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...m_w_szpic.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/7M2...139896,16.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...a_szpilce.html
https://www.rylko.com/pl/produkt/8F2...a_szpilce.html

Chyba powoli staję się jakąś fanką Ryłko ;p

Co myślicie? Zostać przy jednych czy kupić w innym kolorze też?
Pierwsze trochę babcine, ale reszta bardzo OK.
Musisz mierzyć. Z botkami i kozakami jest stosunkowo łatwo, ale szpilki trudniej dopasować. Ważne, żeby dobrze przylegały, bez luzów, bo skóra i tak się delikatnie rozbije. Najbardziej zamsz, welur, nubuk, później licowana, a lakierowana się tylko minimalnie dopasowuje.
Trzeba czuć się w nich od razu stabilnie. Jeśli przymierzasz buty i się chwiejesz, to nie znaczy, że musisz nauczyć się w nich chodzić, tylko że należy je oddać i szukać dalej.

To, czy i ile kupisz, to już Twoja sprawa i Twojego budżetu.
Wstrzymałabym się jednak do wiosny, bo teraz będą się tylko kurzyć. Chyba że na tę okazję, o której wspominałaś, potrzebujesz, to kup jakieś czarne czy inne dość uniwersalne, np. bordowe, granatowe, szare, nude, żebyś później je jeszcze wykorzystała, bo szkoda kupować takie buty na jedną okazję (no chyba że nie wiesz, co z pieniędzmi robić)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-22 09:51:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.