woda do mycia twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-11, 14:20   #1
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888

woda do mycia twarzy


hej
Przeszukałam forum, ale wątki które znalazłam są sprzed wielu lat i nie do końca poruszają temat, który mnie interesuje.

Otóż będę wyjeżdżać na ok 3 tyg i potrzebuję na ten wyjazd wody do mycia twarzy. Dostępnej "na miejscu" już raz używałam, i chociaż nie mam wrażliwej cery i wydelikaconej, to woda jest tak słabej jakości, że bardzo źle na mnie wpłynęła. Oczywiście wiem, że nie ona jedna jest źródłem moich aktualnych problemów z twarzą, natomiast postanowiłam tym razem wyeliminować ten czynnik.

Podsumowując, szukam czegoś, co nada się do mycia twarzy. Nie chcę próbować pielęgnacji bez użycia wody, więc proszę mi takich sposobów nie podsuwać. Po wodzie nie oczekuje cudów, po prostu ma nadawać się do mycia twarzy (oczywiście w połączeniu z kosmetykami), oczyszczać, nie podrażniać, nie wysuszać, nie ściągać - być neutralna Aha, no i oczywiście interesuje mnie coś, co będzie mnie kosztować max kilka zł/dobę, więc odpadają preparaty za kilkadziesiąt złotych. Chciałabym też żeby była w praktycznych opakowaniach tzn takich na raz-dwa razy. Myślałam o wodzie do wstrzykiwań lub wodzie destylowanej.

Proszę o pomoc..Może ktoś używał, ktoś coś wie??
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 15:59   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: woda do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez alexandraa13 Pokaż wiadomość
hej
Przeszukałam forum, ale wątki które znalazłam są sprzed wielu lat i nie do końca poruszają temat, który mnie interesuje.

Otóż będę wyjeżdżać na ok 3 tyg i potrzebuję na ten wyjazd wody do mycia twarzy. Dostępnej "na miejscu" już raz używałam, i chociaż nie mam wrażliwej cery i wydelikaconej, to woda jest tak słabej jakości, że bardzo źle na mnie wpłynęła. Oczywiście wiem, że nie ona jedna jest źródłem moich aktualnych problemów z twarzą, natomiast postanowiłam tym razem wyeliminować ten czynnik.

Podsumowując, szukam czegoś, co nada się do mycia twarzy. Nie chcę próbować pielęgnacji bez użycia wody, więc proszę mi takich sposobów nie podsuwać. Po wodzie nie oczekuje cudów, po prostu ma nadawać się do mycia twarzy (oczywiście w połączeniu z kosmetykami), oczyszczać, nie podrażniać, nie wysuszać, nie ściągać - być neutralna Aha, no i oczywiście interesuje mnie coś, co będzie mnie kosztować max kilka zł/dobę, więc odpadają preparaty za kilkadziesiąt złotych. Chciałabym też żeby była w praktycznych opakowaniach tzn takich na raz-dwa razy. Myślałam o wodzie do wstrzykiwań lub wodzie destylowanej.

Proszę o pomoc..Może ktoś używał, ktoś coś wie??
Demineralizowana inaczej znana jako woda do żelazek. Ja kupuję od czasu do czasu w marketach typu Carrefour, Auchan w litrowych butelkach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 15:59   #3
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: woda do mycia twarzy

Niegazowana Żywiec Zdrój?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 18:00   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: woda do mycia twarzy

Ja bym kupila( zreszta mam w domu) wode termalna. Spryskujesz twarz nanosisz mleczko masujesz i scierasz platkiem najlepiej takim duzym dla dzieci np babydream. Na koniec obficie spryskuje sie twarz i osusza twarz w recznik. Butelka 150ml moze nie kosztuje 2zl, ale starczy ci na dlugo takiego uzywania i wprzeliczeniu na dzien wychodzi tanio. Latwo ja wszedzie zabrac, nic sie nie wyleje. Dla mnie optymalne rozwiazenie i poza tym moja cere lubie termalke, zwasze ja mam na wypadek jakiegos podrazniena, a nawet zdarza sie ze uzywam dzien w dzien mimo ze cera ma sie dobrze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 18:23   #5
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: woda do mycia twarzy

Zwykła, sklepowa woda niegazowana mineralna / źródlana? Najprostsze rozwiązanie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 13:27   #6
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: woda do mycia twarzy

A nie najłatwiej używać wody przegotowanej? odstawisz sobie sporą ilość i będzie jak znalazł
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 15:39   #7
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: woda do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
A nie najłatwiej używać wody przegotowanej? odstawisz sobie sporą ilość i będzie jak znalazł
Jeżeli woda sprawia jej takie problemy ze skórą, to przegotowana też może, przynajmniej na sobie takie coś zauważyłam. Przegotowanie jej nie wystarczyło. Dlatego zwykła niegazowana woda jest zawsze jakąś równie tanią opcją.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 19:35   #8
Sintivianka
Przyczajenie
 
Avatar Sintivianka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: woda do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja bym kupila( zreszta mam w domu) wode termalna. Spryskujesz twarz nanosisz mleczko masujesz i scierasz platkiem najlepiej takim duzym dla dzieci np babydream. Na koniec obficie spryskuje sie twarz i osusza twarz w recznik. Butelka 150ml moze nie kosztuje 2zl, ale starczy ci na dlugo takiego uzywania i wprzeliczeniu na dzien wychodzi tanio. Latwo ja wszedzie zabrac, nic sie nie wyleje. Dla mnie optymalne rozwiazenie i poza tym moja cere lubie termalke, zwasze ja mam na wypadek jakiegos podrazniena, a nawet zdarza sie ze uzywam dzien w dzien mimo ze cera ma sie dobrze.
Dokładnie, ja też polecam wody termalne do pielęgnacji twarzy. W składzie mają dużo minerałów, które pielęgnują i koją skórę. Mnie też zwykła woda podrażnia i mam po niej przesuszoną skórę twarzy. Woda termalna w połączeniu z kosmetykiem do mycia twarzy sprawdza się super. Trzeba tylko pamiętać, żeby po ostatniej aplikacji wody dokładnie osuszyć twarz ręcznikiem, bo w przeciwnym wypadku naturalnie parująca woda termalna również przesuszy skórę. Wyjątkiem jest woda termalna Uriage, która jest izotoniczna i nie wymaga osuszania po ostatniej aplikacji. Opakowania są zwykle w formie wygodnego sprayu.
Sintivianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 10:00   #9
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: woda do mycia twarzy

Wiem ze moja babcia dolewala do wody odrobiny swojskiego mleka......no ale to mocno babcia metoda i nie wiem co o niej myśleć.

Tez mam problem z woda na wyjazdach. W Polsce, w moim grajdole mam super cerę. Nawet jeśli mocze sie od stop do głów.
W Niemczech....brrr. Przesuszona, nieładna. Muszę z 3tyg sie przyzwyczajać.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-05-15 o 10:04
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 12:20   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: woda do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Wiem ze moja babcia dolewala do wody odrobiny swojskiego mleka......no ale to mocno babcia metoda i nie wiem co o niej myśleć.

Tez mam problem z woda na wyjazdach. W Polsce, w moim grajdole mam super cerę. Nawet jeśli mocze sie od stop do głów.
W Niemczech....brrr. Przesuszona, nieładna. Muszę z 3tyg sie przyzwyczajać.
w Düsseldorfie mamy twarda wode, a przynejmniej tak wychodzi z mapki ktora jest na proszkach do prania( znajomi niemcy twierdza co innego). ja na poczatku tez mialam problem, teraz mam odwrotnie. jak jade do Pl to tam mnie wypryszcza na poczatku, chodz woda jest meciutka.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:31   #11
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: woda do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
w Düsseldorfie mamy twarda wode, a przynejmniej tak wychodzi z mapki ktora jest na proszkach do prania( znajomi niemcy twierdza co innego). ja na poczatku tez mialam problem, teraz mam odwrotnie. jak jade do Pl to tam mnie wypryszcza na poczatku, chodz woda jest meciutka.
Dla mnie krótkie powroty do Polski to prawie jak spa.
Nawet balsamu nie muszę nakładać
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 16:20   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: woda do mycia twarzy

Ja to pierwsze mycie wlosow , to odrazu widze roznice. Wlosy duzo miekciejsze, ale tez bardziej piorkowate i sie zastanawiam jak ja kiedys moglam lubic moje delikatne wlosy. Zupelnie sie przestawilam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.