Świeża dziurka w uchu, kiedy zarośnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-18, 19:09   #1
dzagalol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2

Świeża dziurka w uchu, kiedy zarośnie?


Przebiłem sobie ucho dokładnie 17 dni temu od kilku dni było ono spuchnięte lecz dziś rano jak się obudziłem ucho było tak spuchnięte że czubek kolczyka chirurgicznego (nakrętka) wzrosła do dziurki ledwo co ją wyciągnąłem i teraz jak próbuje spowrotem włożyć kolczyk ucho jest tak spuchnięte że nie wychodzi drugą stroną czy mam teraz zaczekać te kilka dni aż opuchlizna zejdzie i spróbować założyć ponownie?
dzagalol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 15:32   #2
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Świeża dziurka w uchu, kiedy zarośnie?

Hmmm z doswiadczenia wiem, ze najczesciej wszelkie komplikacje po tak krotkim czasie od przebicia ucha nie koncza sie dobrze i ciezko jest je zagoic. Jesli ci ucho spuchlo to nie mozesz wlozyc kolczyka od razu, bo stan zapalny sie nie poprawi. Poczekaj ze 3 dni zanim sprobujesz wlozyc kolczyk ponownie, ale nie dluzej, bo tak swieza rana szybko ci ponownie zarosnie, jesli po kilku dniach nie wlozysz kolczyka. Jesli ucho bedzie wygladalo gorzej (opuchlizna nie zacznie znikac) to chyba bedziesz musial zrezygnowac z kolczyka i jak sie zagoi przebic jeszcze raz. Pamietaj, zeby dobrze przemywac rane woda utleniona. Najlepiej minimum 3 razy dziennie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 18:46   #3
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Świeża dziurka w uchu, kiedy zarośnie?

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Hmmm z doswiadczenia wiem, ze najczesciej wszelkie komplikacje po tak krotkim czasie od przebicia ucha nie koncza sie dobrze i ciezko jest je zagoic. Jesli ci ucho spuchlo to nie mozesz wlozyc kolczyka od razu, bo stan zapalny sie nie poprawi. Poczekaj ze 3 dni zanim sprobujesz wlozyc kolczyk ponownie, ale nie dluzej, bo tak swieza rana szybko ci ponownie zarosnie, jesli po kilku dniach nie wlozysz kolczyka. Jesli ucho bedzie wygladalo gorzej (opuchlizna nie zacznie znikac) to chyba bedziesz musial zrezygnowac z kolczyka i jak sie zagoi przebic jeszcze raz. Pamietaj, zeby dobrze przemywac rane woda utleniona. Najlepiej minimum 3 razy dziennie.
Raczej nie wodą utlenioną. Lepszy będzie np. octenisept.

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez dzagalol Pokaż wiadomość
Przebiłem sobie ucho dokładnie 17 dni temu od kilku dni było ono spuchnięte lecz dziś rano jak się obudziłem ucho było tak spuchnięte że czubek kolczyka chirurgicznego (nakrętka) wzrosła do dziurki ledwo co ją wyciągnąłem i teraz jak próbuje spowrotem włożyć kolczyk ucho jest tak spuchnięte że nie wychodzi drugą stroną czy mam teraz zaczekać te kilka dni aż opuchlizna zejdzie i spróbować założyć ponownie?
Z czego wykonany jest kolczyk? Jeśli to stal chirurgiczna, może to być uczulenie.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 20:01   #4
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Świeża dziurka w uchu, kiedy zarośnie?

Mialam podobnie, musialam wyciagnac kolczyk i potem nie dalam rady go wlozyc z powrotem. Odkazaj miejsce i naloz lod, zeby zmniejszyc opuchlizne.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-01 20:01:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.