Solarium & Zdrowa cera - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 11:15   #631
Tigretta
Raczkowanie
 
Avatar Tigretta
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 89
GG do Tigretta Send a message via Skype™ to Tigretta
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Mrs.Lara
Nie wiem czyja to wina, czy moja czy wasza, ze zle zrozumialyscie, ale mnie sie rozchodzilo, ze duzo ludzi wie jak skora broni sie przed promieniowaniem (melanina i te sprawy) bo nawet w szk.podstawowych jest taki temat na biologii. Zeby kazdy zrozumial:TEN POST NIE MIAL BYC USZCZYPLIWY (chyba ze chodzi o nawracanie )
.
Mrs.Lara nie przesadzaj , że w szkołach podstawowych są takie tematy na lekcjach! "Melanina i te sprawy" A tak nawiasem mówiąc w szkołach podstawowych nie ma już takiego przedmiotu jak biologia, teraz jest przyroda (po wprowadzeniu reformy oświaty w 1999r.). Oczywiste jest, że ktoś musi się wgłębić mocno w temat, żeby wiedzieć o co w tym tak naprawdę chodzi. To o czym piszą dziewczyny nie jest wcale oczywiste dla wszystkich, a powiedziałabym nawet , że tylko dla nielicznych na tym forum.
Tigretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 16:54   #632
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

No fakt dawno skonczylam podstawowke Moze to bylo w sredniej...badz co badz na pewno bylo, chyba ze ktos akurat ominal ta lekcje .Nie dowiedzialam sie o tym z koloowych gazet.
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 17:54   #633
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

hm..a mnie zastanawia jedna rzecz.Otoz moj ojciec,48 lat,odkad pamietam,zawsze co roku w okresie od wiosny do jesieni chodzi spalony na maxa-bo taka ma prace-duzo na swiezym powietrzu spedza czasu.Na serio chodzi tak czarny,ze po prostu az dziwnie sie na niego patrzyI co?Wyglada na 38-39 lat,twraz ma w niezlym stanie,zadnych przebarwien ani niz z tych rzeczy,jedynie ma je(przebarwienia) na plecach,i to dosyc sporo,ale to niewazne,bo skupiam sie na twarzy/Skora na twarzy,jak na jego wiek,jest w dobrym stanie,zmarszczek jakis widocznych bardzo nie ma,moze kilka na czole,ale dosyc plytkie ,i gdy tak patrez na jego znajomych w jego wieku,to wyglada na ich tle calkiem ok.Drugi przyklad ,rowniez z mojej rodziny,moja sis cioteczna.35 lat,pracuje we Wloszech sezonowo,czyli w okresie od maja do wrzesnia ,rowniez prazy sie na sloncu czy chce czy nie,bo taka ma prace.Generalnie u niej jest tak,ze od 7 do chyba 18 ,ciagle przebywa na dworzu.Nie uzywa nic ,co zawiera filtry,nigdy nawet ich nie uzywala,dopiero chyba jak ja zaczalem ich uzywac to o nich uslyszalaW dodatku chodzi ona czasem na solare w okresie zimowym.I taka sama sytuacja jak powyzej,cera w swietnym stanie,zero przebarwien,a ludzie oceniaja jej wiek na 25-26 lat,czemu sie nie dziwie,bo Ona naprawde wyglada na ok 25 l,i czesto gdy gdzies razem wyhcodzimy we 2 ludzie nas za pare biora.Tak sobie mysle, wlasnie,ze te przypadki swiadcza o tym,ze jesli ktos ma dobre geny,to slonce(czy solara) nie wyrzadza mu az wielkich szkod jak coniektorzy tutaj pisza.pzdr
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 18:11   #634
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Starzenie się skóry pod wpływem słońca (ang: photoaging) jest wynikiem skumulowanej dawki promieniowania słonecznego i zależy zarówno od promieni rumie-niotwórczych (UVB), jak i promieni długich (UVA). Obraz kliniczny zależy także od częstości ekspozycji na słońce, sposobu ekspozycji (dopuszczenia do powstania rumienią i poparzeń) oraz od karnacji skóry. Na zabarwienie konstytucjonalne skóry ma wpływ nie tylko ilościowa zawartość melaniny w skórze, ale także jej rodzaj. Rozróżnia się dwa podstawowe typy barwnika: eumelaninę (barwnik brunatny) i feomelaninę (barwnik rudy). Duża zawartość konstytucjonalna eumelaniny rzeczywiście chroni skórę przed poparzeniem, daje efekt ładnej opalenizny, opóźnia niekorzystne następstwa szkodliwego działania słońca na skórę. Natomiast feomelanina, poprzez aktywizację wolnych rodników, jest odpowiedzialna za niekorzystne następstwa promieniowania, zarówno wczesne, jak i późne, szczególnie zaś za kancerogenezę.
calosc : TUTAJ ->>

aniolek
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 18:48   #635
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Obrzydliwe zdjęcia w tym artykule
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 19:27   #636
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Nie wiem czyja to wina, czy moja czy wasza, ze zle zrozumialyscie, ale mnie sie rozchodzilo, ze duzo ludzi wie jak skora broni sie przed promieniowaniem (melanina i te sprawy) bo nawet w szk.podstawowych jest taki temat na biologii. Zeby kazdy zrozumial:TEN POST NIE MIAL BYC USZCZYPLIWY (chyba ze chodzi o nawracanie )
no że coraz więcej ludzi to wie to dobrze !
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 19:29   #637
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
hm..a mnie zastanawia jedna rzecz.Otoz moj ojciec,48 lat,odkad pamietam,zawsze co roku w okresie od wiosny do jesieni chodzi spalony na maxa-bo taka ma prace-duzo na swiezym powietrzu spedza czasu.Na serio chodzi tak czarny,ze po prostu az dziwnie sie na niego patrzyI co?Wyglada na 38-39 lat,twraz ma w niezlym stanie,zadnych przebarwien ani niz z tych rzeczy,jedynie ma je(przebarwienia) na plecach,i to dosyc sporo,ale to niewazne,bo skupiam sie na twarzy/Skora na twarzy,jak na jego wiek,jest w dobrym stanie,zmarszczek jakis widocznych bardzo nie ma,moze kilka na czole,ale dosyc plytkie ,i gdy tak patrez na jego znajomych w jego wieku,to wyglada na ich tle calkiem ok.
meżczyźni maja z reguły o wiele grubszą skór od kobiet , starzeć też się starzeja wolniej
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 19:33   #638
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Drugi przyklad ,rowniez z mojej rodziny,moja sis cioteczna.35 lat,pracuje we Wloszech sezonowo,czyli w okresie od maja do wrzesnia ,rowniez prazy sie na sloncu czy chce czy nie,bo taka ma prace.Generalnie u niej jest tak,ze od 7 do chyba 18 ,ciagle przebywa na dworzu.Nie uzywa nic ,co zawiera filtry,nigdy nawet ich nie uzywala,dopiero chyba jak ja zaczalem ich uzywac to o nich uslyszalaW dodatku chodzi ona czasem na solare w okresie zimowym.I taka sama sytuacja jak powyzej,cera w swietnym stanie,zero przebarwien,a ludzie oceniaja jej wiek na 25-26 lat,czemu sie nie dziwie,bo Ona naprawde wyglada na ok 25 l,i czesto gdy gdzies razem wyhcodzimy we 2 ludzie nas za pare biora.Tak
w sumie w wieku 35 lat to skóra z reguły jest w dobrym stanie



Cytat:
Tak sobie mysle, wlasnie,ze te przypadki swiadcza o tym,ze jesli ktos ma dobre geny,to slonce(czy solara) nie wyrzadza mu az wielkich szkod jak coniektorzy tutaj pisza.pzdr

oj my nie twierdzimy że tylko solarka powodooje starzenie,czytaj prosze dokładniej , ale głównie promieniowanie UVA ,głównie , reszta- geny , pielęgnacja dieta itp to około 30 % to te , nie zaprzeczę i tehgo nie robiłam , poza tym wiek 35 lat nie jest tym w którym się pokazuje wszsytko na skórze.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 23:41   #639
Tigretta
Raczkowanie
 
Avatar Tigretta
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 89
GG do Tigretta Send a message via Skype™ to Tigretta
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Emilia1
w sumie w wieku 35 lat to skóra z reguły jest w dobrym stanie




oj my nie twierdzimy że tylko solarka powodooje starzenie,czytaj prosze dokładniej , ale głównie promieniowanie UVA ,głównie , reszta- geny , pielęgnacja dieta itp to około 30 % to te , nie zaprzeczę i tehgo nie robiłam , poza tym wiek 35 lat nie jest tym w którym się pokazuje wszsytko na skórze.
Mi mówiłyście , że za 10 lat zobaczę efekty starzenia się skóry czyli tuż po 30-stce.
Ja znam osoby które w wieku 35 lat nie wyglądają korzystnie (a się nie opalają) , niektóre wyglądają nawet na po 40-ste. Przepracowanie, stres, złe odżywianie, silne przeżycia emocjonalne, mało snu, używki, leki, przebyte choroby, ogólne zaniedbanie etc... wszystko to przecież wpływa na wygląd.
Przecież nie możesz te swoje 70 i 30 % podpiąć do każdej osoby, bo tak ktoś napisał w książce. Wystarczy więcej obserwacji z życia i już te badania procentowe są psu na budę.
Tigretta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 23:50   #640
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Jejku! ten wątek juz faktycznie stał się bezsensowny. Proponowałabym go zamknąć, bo za chwile będzie licytacja kto kogo ciekawego i ładnego zna Już wszystko zostało w nim napisane i nikt nie przekona do swoich poglądów zarówno Panie korzystające z solarium jak i filtromaniaczki.

P.S. Nie miałam zamiaru nikogo obrazić i proszę na mnie nie krzyczeć
Czy tak jest bezpiecznie???
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-29, 23:57   #641
BuBu18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 221
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Pozwolicie, że się wtrącę?
Więc, po pierwsze, uważam, że nie na miejscu jest wklejanie do wątku zdjęć obcych dziewczyn i komentowanie jak to paskudnie i okropnie wyglądają (choćby były spalone na wiórek).
Po drugie, nie widzę sensu przerzucania się wzajemnie argumentami filtromaniaczek z wielbicielkami solarium. Każdy ma swój rozum, swoje zdrowie i i robi to co uważa za stosowne. Bez sensu jest wzajemne 'nawracanie' się, z tego wynikają tylko konflikty i ostre wymiany zdań. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam
__________________
70 -> 69 -> 68 -> 67-> 66 -> 65-> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 ->59 -> 58 -> 57
cel osiągnięty

BuBu18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 11:59   #642
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

ale tu nikt nie próbuje nikogo nawracać - każdy ma własną skórę, niektórzy mają nawet własny rozum i niech robią, co chcą. my prostestujemy jedynie przeciwko zafałszowaniu prawdziwego działania promieni UV. przeciwko pisaniu: "jak pójdziesz tylko 6 razy po 15 min., to na pewno nie zaszkodzi" czy "wcale nie szkodzi, ja wiem lepiej, bo moja ciocia to całe życie się opalała i jest piękna i młoda". badania naukowe nie od dzisiaj potwierdzają szkodliwość promieni UV i jeśli ktoś mimo to chce się opalać, to proszę bardzo - ale z całą odpowiedzialnością, a nie zaprzeczając wynikom tych badań.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 13:11   #643
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
ale tu nikt nie próbuje nikogo nawracać - każdy ma własną skórę, niektórzy mają nawet własny rozum i niech robią, co chcą. my prostestujemy jedynie przeciwko zafałszowaniu prawdziwego działania promieni UV. przeciwko pisaniu: "jak pójdziesz tylko 6 razy po 15 min., to na pewno nie zaszkodzi" czy "wcale nie szkodzi, ja wiem lepiej, bo moja ciocia to całe życie się opalała i jest piękna i młoda". badania naukowe nie od dzisiaj potwierdzają szkodliwość promieni UV i jeśli ktoś mimo to chce się opalać, to proszę bardzo - ale z całą odpowiedzialnością, a nie zaprzeczając wynikom tych badań.
o właśnie Justa podumowała wszyskto. i te konwersacje wynikają z tego że (o mnie jeśli chdozi )bardzo chce"dać " wszystkom zdrową ładną cerę na lata, jeśłi ktoś nie chce z tego skorzytać jego sprawa. a ja pisałam że w wieku 40 lat Tigretta, proszę czytaj moje posty z uwagą , napisałam ze w wieki 40 lat , nie 30

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-08-30 o 17:17
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 16:45   #644
Mrs.Lara
Raczkowanie
 
Avatar Mrs.Lara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 185
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez uskow
Jejku! ten wątek juz faktycznie stał się bezsensowny. Proponowałabym go zamknąć, bo za chwile będzie licytacja kto kogo ciekawego i ładnego zna Już wszystko zostało w nim napisane i nikt nie przekona do swoich poglądów zarówno Panie korzystające z solarium jak i filtromaniaczki.

P.S. Nie miałam zamiaru nikogo obrazić i proszę na mnie nie krzyczeć
Czy tak jest bezpiecznie???
Amen.
Mrs.Lara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 18:23   #645
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

echhh nie oprzekona sie ludzi do tego kiedy sami nie odczuja skutkow wtedy zazwyczaj za pozno.. to ze ciocia mlodo wyglada nie oznacza ze ja tez bede... kazdy starzeje sie we wlasnym tepie i u kazdego skora ma wlasny rytm... nie mniej jendak promieniowanie szkodzi i bedzie szkodzic.. to czysta chemia i medycyna... nie w wieku 35 lat to w wieku 50 sie odbije... szkoda ze nie pokazuja ludizom to co mi na studiach pokazywali diwe kobiety w wieku 50 lat.. jedna nie opalala sie czesto druga regularnie solarium to az szkoda komentowac... nie wiem dziwiw sie ze wam nie wtsraczy dowodow wystarczy popatrzec na ulicy an spieczone 20 latki zaloze sie ze kazda dalaby jejw wiecej niz ma... to juz o tym swiadczy..
proimieniowanie szkodzi i skorze i wlosom.. kiedys chyba sie pokusze o napisanie wykladu z chemii latwiej chyab to dotrze:d a kto chce niech se uzywa
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 19:33   #646
BuBu18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 221
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez justa79
ale tu nikt nie próbuje nikogo nawracać - każdy ma własną skórę, niektórzy mają nawet własny rozum i niech robią, co chcą. my prostestujemy jedynie przeciwko zafałszowaniu prawdziwego działania promieni UV. przeciwko pisaniu: "jak pójdziesz tylko 6 razy po 15 min., to na pewno nie zaszkodzi" czy "wcale nie szkodzi, ja wiem lepiej, bo moja ciocia to całe życie się opalała i jest piękna i młoda". badania naukowe nie od dzisiaj potwierdzają szkodliwość promieni UV i jeśli ktoś mimo to chce się opalać, to proszę bardzo - ale z całą odpowiedzialnością, a nie zaprzeczając wynikom tych badań.
Ja po przeczytaniu całego wątku sądze jednak, że obie strony próbują się nawzajem nawracać i uważam, że to bez sensu. Filtromaniaczki, myślicie, że Wasze wykłady, poparte nawet badaniami naukowymi, zdjęciami itd sprawią, że wielbicielki solarium nagle zaczną świecić bladością?
Wielbicielki solarium i opalania, myślicie, że argumenty typu 'a moja ciocia ma 50 lat, opala się od 45 i wygląda na 30' dowodzą braku szkodliwości promieni UV? Po prostu niech każdy zostanie przy swojej racji i tyle.. Przerzucanie się nawzajem argumentami naprawdę niewiele zmieni..
Uskov, podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami Uważam, że najrozsądniej byłoby zamknąć wątek.
__________________
70 -> 69 -> 68 -> 67-> 66 -> 65-> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 ->59 -> 58 -> 57
cel osiągnięty

BuBu18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 16:02   #647
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Solarium & Zdrowa cera

cytat: Ja po przeczytaniu całego wątku sądze jednak, że obie strony próbują się nawzajem nawracać i uważam, że to bez sensu. Filtromaniaczki, myślicie, że Wasze wykłady, poparte nawet badaniami naukowymi, zdjęciami itd sprawią, że wielbicielki solarium nagle zaczną świecić bladością? cytat
nie sądzimy tak , nie prooboojemy nawracać , każdy i tak zrobi to co chce, moze tak to można było wyczytać , ale wymienianie się poglądami nie trzeba od razu traktować jak próba awracania (przyajmniej ja tego ze swojej strony nie chciałam)
eż sądzę ,że zamkniecie wątku będzie to najodpowiedniejsze wyjście.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.