Problem z czerwona skórą pod oczami // zdjęcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-16, 10:56   #1
esteves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3

Problem z czerwona skórą pod oczami // zdjęcie


Witam. Mój problem który spędza mi coraz bardziej sen z powiek polega na czerwonej skórze w obszarze na polikach między nosem a oczami, problem utrzymuje się już kilka lat i ciągle wzrasta. Tak jakby to były jakieś zacieki . W czerwonych miejscach są rozszerzone pory, byłem poł roku temu u kosmetyczki na oczyszczaniu żeby usunąc zaskórniki których było tam pełno bo myślałem ze skóra sie od nich dusi i robi czerwona , pomogło zaskórników nie ma pozostały po nich tylko dziurki które powoli się zmniejszają ale skóra jest nadal czerwona .

Używam żelu do mycia twarzy AA Young i krem Iwostin Lipidowy do cery wrażliwej, alergicznej i suchej. Zestaw ten w połaczeniu z Dawercin skutecznie wyeliminował u mnie trądzik , pozostała jedynie ta czerwona skóra z która nie wiem co zrobić. Cere mam zdecydowanie tłustą i kilka lat walczyłem z trądzikiem. Aha od tygodnia używam jeszcze żelu pod oczy ze świetlikiem i zieloną herbatą bo może to coś pomoże. Dołączam zdjęcie gdyż szczególnie na nich najbardziej to się rzuca w oczy

Chciałbym się dowiedzieć czym to jest spowodowane i czy istnieje możliwość żeby skóra w tym miejscu wróciła do normy , czy po prostu taka już moja uroda ? Jak byłem w wieku 15 lat nie miałem z tym problemów teraz mam 21
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img049821.jpg (43,0 KB, 227 załadowań)

Edytowane przez esteves
Czas edycji: 2009-07-16 o 15:16
esteves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:51   #2
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Problem z czerwona skórą pod oczami // zdjęcie

Myślę, że jesteś uczulona na skład któregoś z używanych przez Ciebie kosmetyków.
sama też kiedyś tak miałam, używałam wieczorem płynu do demakijażu a rano budziłam się z efektem podbitego oka co utrzymywało się przez kilka dni.
Dzięki Bogu, szybko zorientowałam się co mi tak szkodzi i płyn wyrzuciłam. Widocznie byłam uczulona. Z Tobą może być podobnie
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 21:43   #3
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Problem z czerwona skórą pod oczami // zdjęcie

To może być uczulenie, przebarwienie, może naczynka, jakiś rumień? proponuje odstawic np na tydzien to, czego uzywasz, myc twarz lagodnym plynem np. babydream i obserwowac. Jeśli nie zniknie, to znaczy ze to nie uczulenie, ale tak w ogóle to my tu sobie mozemy zgadywac, ale myśle ze powinienes pokazac to dermatologowi
Jesli przebarwienie to mozna wybielac, jak naczynka to dobrac odpowiednia pielegnacje i wzmacniac naczynka od srodka.
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 23:20   #4
esteves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z czerwona skórą pod oczami // zdjęcie

Tylko że jestem facetem :P Nie widać po fotce ? Przetestowałem już mase kremów i żeli do mycia twarzy i tylko ten zestaw mnie nie podrażnia i czuje że skóra oddycha np po garnier byłem cały czerwony więc szkoda mi z niego rezygnować. Jak przebywam długo na słoncu efekt ten się nasila lub jesli wypiję więcej alkoholu czy tez gorące potrawy. Być może to efekt złych kosmetyków ktore mnie wcześniej podrażnialy np tonik z alkoholem . Spróbuje to wybielić np Acne Derm i na próbe tylko z jednej strony i odstawie Iwostin w tych miejscach

Edytowane przez esteves
Czas edycji: 2009-07-16 o 23:50
esteves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 19:21   #5
Sublimacja
Przyczajenie
 
Avatar Sublimacja
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: Problem z czerwona skórą pod oczami // zdjęcie

Moj brat tez tak ma i poza myciem twarzy nie naklada na nia nic co mogloby go uczulic czy tez podraznic, nie jest to wina kosmetykow tylko Twojej natury, ja po czesci tez mam z tym problem... z tym, ze ja mam czerwony nos ... slonce nasila ten efekt, wiec proponuje stowsowanie filtrow, ja sadze, ze to minie z wiekiem, tak jak i przyszlo, choc pewnosci nie mam....

Edytowane przez Sublimacja
Czas edycji: 2009-07-17 o 19:46
Sublimacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.