Wierzę, że mi pomożecie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 13:33   #1
#kiNiaK#
Przyczajenie
 
Avatar #kiNiaK#
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: z domu=)
Wiadomości: 7
GG do #kiNiaK#
Thumbs down

Wierzę, że mi pomożecie.


Moje paznokcie są okropne, łamią się co chwilę. Maczam je co 3 dni w olejku rycynowym i używam olejku do paznokci i skórek Killys.Nawet gdy mam pomalowane lakierem, lub utwardzaczem to mi się łamią, tylko, że trudniej. Nie wiem, co mam zrobić, czy iść do kosmetyczki, dermatologa, jestem załamanaMoże powinnam więcej dabć o paznokcie...sama nie wiem. Nie chce wydawać dużo kasy...

PS.
mam 13lat
__________________
Liczę na waszą pomoc
#kiNiaK# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 17:01   #2
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Wierzę, że mi pomożecie.

a może nałóż żel, tylko nie tak tipsowo ale ochronnie, gdzieś o tym słyszałam i widziałam w tv, może ktoś wie o co mi chodzi bo ja nie wiem jak sie to dokładnie nazywa
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 18:19   #3
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Wierzę, że mi pomożecie.

Ja bym proponowala pokrycie pazurkow zelem - jesli masz ladny kształt plyteczki albo zalozenie tipsów. Nie jest to niestety tania zabawa ale moze w ramach kieszonkowego...? Wiekiem tez specjalnie bym sie nie przejmowala- zakladam tipsy siostrze ( 14 lat) u ktorej w szkole nie mozna nawet kolczykow nosic, nie mowiac o farbowaniu wlosow czy malowaniu paznokci...nosi zelki już 3ci miesiąc i nikt sie jeszcze nie zorientowal ze to nie jej naturalne. A problem z pazurkami zniknąl jak reką odjął!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:03   #4
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Wierzę, że mi pomożecie.

żele wyglądają bardzo naturalnie, zwłaszcza jeżeli będą krotkie
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:23   #5
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Wierzę, że mi pomożecie.

Ja bym proponowała mimo wszystko walkę o własne zdrowe paznokcie, bo nakładanie tipsów też nie jest dla płytki obojętne.

Moje propozycje:

1. DIETA:
- Preparaty typu Silica, Skrzypovita, Humavit itp.
- Galaretki i żelki

2. SKRACANIE PAZNOKCI tylko i wyłącznie pilniczkiem papierowym lub szklanym, najlepiej drobnym. Metalowe pilniczki absolutnie zakazane.

3. KREM DO RĄK I PAZNOKCI -zawsze, wszędzie i w każdej sytuacji, obligatoryjnie po każdym myciu rąk, w większych ilościach na noc. Mi pomógł Skin So Soft z Avonu.

4. PODKŁAD POD LAKIER -koniecznie! Ja od paru lat używam takiego przejrzystoniebieskiego z Inglota do paznokci rozdwajających się z żelatyną. Mam go na paznokciach zawsze, niezaleznie od tego, czy maluję potem lakierem (na płytce jest przezroczysty, bez lakieru dość szybko się zmywa)

5. LAKIER -paznokcie pomalowane lepiej się trzymają.

6. RĘKAWICZKI -nie ruszać się bez nich z domu o tej porze roku. Wszelkie mokre prace domowe wykonywać natomiast w rękawiczkach gumowych.

Najlepiej, żeby paznokcie były zawsze pomalowane, ale jako że częsty kontakt ze zmywaczem nie wpływa na pazurki pozytywnie, to malowanie nie powinno odbywać się za często. Ja maluję paznokcie max raz w tygodniu. Noszę jasny lakier -bo na takim nie widać ewentualnych odprysków i stosuję się do wyżej wymienionych punktów. Czasem kiedy nie chce mi się bawić w zmywanie i malowanie, zamalowuje ubytki i przeciągam po całości tym niebieskim podkładem, żeby wyrównać powierzchnię.

Zmywacz do paznokci powinien być jak najłagodniejszy, oczywiście.
No i utwardzacz przy pękających paznokciach nie jest dobrym pomysłem -od niego paznokieć robi się twardy, ale wrażliwy na uderzenia, kruchy -a nam zależy na uelastycznieniu płytki.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.