ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 08:13   #31
jozefinaG
Raczkowanie
 
Avatar jozefinaG
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 139
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

To zależy też od sytuacji finansowej osoby zaproszonej, inaczej się patrzy na parę niepracujących studentów, czy nawet licealistów (i tutaj niema co się naginać, para młoda na pewno zrozumie sytuację) a inaczej na osoby ze stałym źródłem dochodu.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jozefinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 12:17   #32
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
każdy robi tak jak uważa, ja nie mając kasy na prezent wolałabym nie pójść wcale na to wesele (odmówić) niż dać 200zł
No i takie podejście dla mnie jako PMki jest bardzo przykre, bo juz kilka razy jako argument odmowny usłyszeliśmy brak kasy tak jakbym robila wesele dla koperty
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 07:34   #33
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
każdy robi tak jak uważa, ja nie mając kasy na prezent wolałabym nie pójść wcale na to wesele (odmówić) niż dać 200zł

Dużą przykrość byś mi sprawiła gdybyś nie przyszła na moje wesele bo nie możesz czegoś tam włożyć do koperty. Tak myślą "normalni" PM. A nakierowani na kasę myślą tak jak Ty. Bez 500 zl w kopercie nie pokazuj mi się na weselu. Na wesele takich osób to bym nie poszła.

Kashmiko zaproszenie to nie bilet wstępu na imprezę życia. A wesele z zasady się nie "zwraca". Więc nie ma znaczenia co będzie w kopercie, jaki prezent osoba zaproszona Ci przyniesie. Ważne jest że impreza jest fajna, wszyscy dobrze się bawią i jest z kim ten ważny dla PM dzień świętować.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 08:02   #34
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
No i takie podejście dla mnie jako PMki jest bardzo przykre, bo juz kilka razy jako argument odmowny usłyszeliśmy brak kasy tak jakbym robila wesele dla koperty
sama jestem tegoroczną PMką i nie oczekuję od naszych gości nie wiadomo jakich prezentów, nie liczę że wesele się zwróci bo nie po to je robimy, ale sama będąc gościem mam takie podejście dodam, że nigdy nie zdarzyło mi się odmówić obecności na weselu bo nawet jak miałam gorszy moment finansowy to zazwyczaj o weselu wiedziałam dużo wcześniej i po prostu na nie zbierałam. To w sumie taki trochę dysonans bo sama nie oczekuję od naszych gości nie wiadomo jakich prezentów a jednocześnie sama będąc gościem narzucam sobie jakiś tam rygor prezentowy

po zastanowieniu myślę, że byłoby mi przykro gdyby ktoś odmówił nam obecności na naszym weselu z powodu $ pewnie wówczas namawialibyśmy go by przyszedł mimo wszystko, na razie jednak nie zapowiada się żeby ktoś miał nie przyjść, dawno nie było wesela w rodzinie i wszyscy się cieszą na tą okoliczność

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Dużą przykrość byś mi sprawiła gdybyś nie przyszła na moje wesele bo nie możesz czegoś tam włożyć do koperty. Tak myślą "normalni" PM. A nakierowani na kasę myślą tak jak Ty. Bez 500 zl w kopercie nie pokazuj mi się na weselu. Na wesele takich osób to bym nie poszła.

Kashmiko zaproszenie to nie bilet wstępu na imprezę życia. A wesele z zasady się nie "zwraca". Więc nie ma znaczenia co będzie w kopercie, jaki prezent osoba zaproszona Ci przyniesie. Ważne jest że impreza jest fajna, wszyscy dobrze się bawią i jest z kim ten ważny dla PM dzień świętować.
rozwala mnie analiza psychologiczna mojej osoby jaką uskuteczniłaś na podstawie mojej jednej wypowiedzi przeczytaj proszę co napisałam wyżej, szczególnie że okazuje się że z punktu widzenia PM mamy identyczne poglądy..
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:16   #35
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
sama jestem tegoroczną PMką i nie oczekuję od naszych gości nie wiadomo jakich prezentów, nie liczę że wesele się zwróci bo nie po to je robimy, ale sama będąc gościem mam takie podejście dodam, że nigdy nie zdarzyło mi się odmówić obecności na weselu bo nawet jak miałam gorszy moment finansowy to zazwyczaj o weselu wiedziałam dużo wcześniej i po prostu na nie zbierałam. To w sumie taki trochę dysonans bo sama nie oczekuję od naszych gości nie wiadomo jakich prezentów a jednocześnie sama będąc gościem narzucam sobie jakiś tam rygor prezentowy

po zastanowieniu myślę, że byłoby mi przykro gdyby ktoś odmówił nam obecności na naszym weselu z powodu $ pewnie wówczas namawialibyśmy go by przyszedł mimo wszystko, na razie jednak nie zapowiada się żeby ktoś miał nie przyjść, dawno nie było wesela w rodzinie i wszyscy się cieszą na tą okoliczność



rozwala mnie analiza psychologiczna mojej osoby jaką uskuteczniłaś na podstawie mojej jednej wypowiedzi przeczytaj proszę co napisałam wyżej, szczególnie że okazuje się że z punktu widzenia PM mamy identyczne poglądy..

Odniosłam się do tego co wcześniej napisałaś, a napisałaś że kasa jest dla Ciebie ważniejsza niż bycie z PM w tym szczególnym dniu. Dopiero później przemyślałaś swoje stanowisko.


Jak mam gorszy finansowy czas to daję mniej/ mniejszy prezent a nie jem tynk ze ścian żeby uskładać na coś wypasionego. Odkąd zaciągnęłam kredyt to przemyślałam postawę "zastaw się a postaw się" i stwierdzam że nie warto. Dam taki prezent na jaki mnie stać.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:34   #36
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Odniosłam się do tego co wcześniej napisałaś, a napisałaś że kasa jest dla Ciebie ważniejsza niż bycie z PM w tym szczególnym dniu. Dopiero później przemyślałaś swoje stanowisko.
to co uskuteczniasz to ciężka nadinterpretacja, nie mogę czytać tych tendencyjnych postów, dla mnie koniec dyskusji
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:40   #37
TEllenka
Raczkowanie
 
Avatar TEllenka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 96
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Mi się zdarzało nie iść z powodu kasy... Bo koperta to jedno, ale trzeba się też ubrać itd. To czasem spore koszty (zwłaszcza jak wesele 300 km dalej ).
__________________
zakochana i szczęśliwa
TEllenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 10:05   #38
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez TEllenka Pokaż wiadomość
Mi się zdarzało nie iść z powodu kasy... Bo koperta to jedno, ale trzeba się też ubrać itd. To czasem spore koszty (zwłaszcza jak wesele 300 km dalej ).


Pewnie że "koperta" to nie jedyny koszt jaki ponoszą goście zaproszeni na ślub i wesele. Sukienka, buty (bo czasami trzeba coś nowego kupić) , fryzura, koszt dojazdu, koszt zakwaterowania (bo PM nie zawsze zapewniają) i prezent dla PM+ kwiaty/ lub wino .... I jeszcze czasami foch PM że za mało w kopercie....

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
to co uskuteczniasz to ciężka nadinterpretacja, nie mogę czytać tych tendencyjnych postów, dla mnie koniec dyskusji

nie wiem gdzie widzisz tendencyjność. Raczej czytanie ze zrozumieniem Napisałaś że wolałabyś nie iść na niż dać w kopercie 200 zł.


dla mnie koniec dyskusji.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:15   #39
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
No i takie podejście dla mnie jako PMki jest bardzo przykre, bo juz kilka razy jako argument odmowny usłyszeliśmy brak kasy tak jakbym robila wesele dla koperty
no coz,
ja mam podobne podejscie, choc jako PM wiem, ze sa goscie od ktorych dostane niewiele ale wole ich obecnpsc na weselu i brak prezentu niz ich nieobecnosc,

ale z drugiej strony sama bym nie poszla jakbym nie miala na koperte, bo pewne konwenanse obowiazuja i tak jak idac do kogos na urodziny nei wypada dac mu w prezencie gumy do zucia, tak idac na wesele nie wypada dac np 50 zl - no i chyba sama bym sie dziwnie poczula, jakbym tyle dostala od kogos, kto ma powiedzmy ''normalna'' sytuacje finansowa - a z drugiej strony taka osoba np moze miec juz 4 wesela tego roku, dodatkowo naprawe samochodu, jakies nieprzewidziane koszty leczenia no i wiesz... na koperte jej nie zostanie - albo i zostanie ale woli kupic cos sobie do domu niz isc na 5 wesele w roku - no niestety bywa i tak i tutaj decyduje troche kwestia bliskosci - czyli naprawde bliskiej rodziny w takiej sytuacjisie nie olewa ale jakies dalszej to sie niestety czesto odmawia, no bywa... chociaz sama mam wesele za 2 mies i nie wiem ile ludzi srednio daja w kopertach - jak sie okaze ,ze po 100zl to moze saam zaczne chodzic na wszystkie wesela i sie nie bede przejmowac, ale na razie to jednak nie majac na koperte bym nie poszla

btw autorko, ja na wesela daje kwoty z przedzialu 400-1000 w zaleznosci od sytuacji finansowej i stopnia bliskosci

Edytowane przez 201701300929
Czas edycji: 2015-07-15 o 19:16
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:32   #40
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Będąc zeszłoroczną PM mam pewne wiadomości na ten temat. Kwoty kopert kształtują się od 0 zł do 3 tys.
Sama jak jestem na weselu daje zazwyczaj 400-500 zł od pary.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 20:44   #41
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;52044918]Wątek jest już od kilku dni i jakoś nie zauważyłam tych "innych odpowiedzi", więc nie rozumiem uszczypliwości.[/QUOTE]
tak... i to podkreślenie, że przecież nocleg jest opłacony!
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 11:44   #42
201608212239
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 632
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
sama jestem tegoroczną PMką i nie oczekuję od naszych gości nie wiadomo jakich prezentów, nie liczę że wesele się zwróci bo nie po to je robimy, ale sama będąc gościem mam takie podejście dodam, że nigdy nie zdarzyło mi się odmówić obecności na weselu bo nawet jak miałam gorszy moment finansowy to zazwyczaj o weselu wiedziałam dużo wcześniej i po prostu na nie zbierałam. To w sumie taki trochę dysonans bo sama nie oczekuję od naszych gości nie wiadomo jakich prezentów a jednocześnie sama będąc gościem narzucam sobie jakiś tam rygor prezentowy

po zastanowieniu myślę, że byłoby mi przykro gdyby ktoś odmówił nam obecności na naszym weselu z powodu $ pewnie wówczas namawialibyśmy go by przyszedł mimo wszystko, na razie jednak nie zapowiada się żeby ktoś miał nie przyjść, dawno nie było wesela w rodzinie i wszyscy się cieszą na tą okoliczność



rozwala mnie analiza psychologiczna mojej osoby jaką uskuteczniłaś na podstawie mojej jednej wypowiedzi przeczytaj proszę co napisałam wyżej, szczególnie że okazuje się że z punktu widzenia PM mamy identyczne poglądy..
Dlaczego tak różnicujesz swoje podejscie jako PM i jako gość? Skoro Tobie jako PM sprawiłaby przykrość odmowa z powodów finansowych, to dlaczego sama byłabyś skłonna zrobić to innej bliskiej parze? Nie rozumiem...
201608212239 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:56   #43
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Dalisa Pokaż wiadomość
Dlaczego tak różnicujesz swoje podejscie jako PM i jako gość? Skoro Tobie jako PM sprawiłaby przykrość odmowa z powodów finansowych, to dlaczego sama byłabyś skłonna zrobić to innej bliskiej parze? Nie rozumiem...
nie bliskiej parze tylko koleżance, bo o koleżance była mowa w temacie wątku.. do bliskich poszłabym na pewno i postarała się o to żeby mieć co włożyć w kopertę..
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 01:22   #44
m4dziia
Raczkowanie
 
Avatar m4dziia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 408
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
No i takie podejście dla mnie jako PMki jest bardzo przykre, bo juz kilka razy jako argument odmowny usłyszeliśmy brak kasy tak jakbym robila wesele dla koperty
Wtrące się do wątku bo to mój temat aktualnie.
Około 8 par odmówiło nam na weselu właśnie z takiego powodu, kilka miało inne.
Ostatecznie i tak liczba zmniejszyła się do 90 - mamy minimum 100 osób zapisane w umowie więc musimy za te 10 dopłacić, które defacto nie przyjdą.

Nie mam kasy to daję 100zł i tyle. Dla mnie liczy się osoba, a nie koperta. Szkoda, że niektórzy nastawieni są tylko na $$$
__________________
23.09.2012
08.08.2015
m4dziia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:17   #45
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez m4dziia Pokaż wiadomość
Ostatecznie i tak liczba zmniejszyła się do 90 - mamy minimum 100 osób zapisane w umowie więc musimy za te 10 dopłacić, które defacto nie przyjdą.
A to dziwne zasady macie na sali.
U mnie ostateczną liczbę osób podajesz tydzień wcześniej.
Oczywiście podczas rezerwacji informujesz, na ile jest osób mniej więcej wesele.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:22   #46
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A to dziwne zasady macie na sali.
U mnie ostateczną liczbę osób podajesz tydzień wcześniej.
Oczywiście podczas rezerwacji informujesz, na ile jest osób mniej więcej wesele.
Są sale, które nie robią wesel mniejszych niż X. IMHO nic dziwnego - nie opłaca im sie robić wesela na 90 osób, kiedy na sali mieści sie 170.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 17:47   #47
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A to dziwne zasady macie na sali.
U mnie ostateczną liczbę osób podajesz tydzień wcześniej.
Oczywiście podczas rezerwacji informujesz, na ile jest osób mniej więcej wesele.
Skoro masz tak samo to co w tym dziwnego? Kwestia kiedy podaje sie minimum za ile sie placi... U mnie w umowie podalam 100 i za tyle minimum zaplace..zreszta za tyle osob liczone sa platnosci ratalne.. 2tyg przed slubem podam ostatecznie ile i to bedzie nowe minimum..jak przyjdzie mniej to moja strata...
Pomijam ze mniej niz100osob to inna cena za osobe:p

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Są sale, które nie robią wesel mniejszych niż X. IMHO nic dziwnego - nie opłaca im sie robić wesela na 90 osób, kiedy na sali mieści sie 170.
O to to.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 18:38   #48
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

można się dogadać z salą.
np u mnie jest zapisane w umowie 45 osób, gdyby przyszło 40, to muszę za te 5 zapłacić, ale dostanę zwrot tej nadpłaty w jakimś bonie na kolacje w tej restauracji czy coś. więc i dla mnie spoko i dla nich.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 18:45   #49
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A to dziwne zasady macie na sali.
U mnie ostateczną liczbę osób podajesz tydzień wcześniej.
Oczywiście podczas rezerwacji informujesz, na ile jest osób mniej więcej wesele.
podałam ostateczną liczbę gości 14 dni przed imprezą. I musiałam dopłacić za wyłączność bo kalkulacja była robiona dla większej liczby gości.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
można się dogadać z salą.
np u mnie jest zapisane w umowie 45 osób, gdyby przyszło 40, to muszę za te 5 zapłacić, ale dostanę zwrot tej nadpłaty w jakimś bonie na kolacje w tej restauracji czy coś. więc i dla mnie spoko i dla nich.
niestety nie zaproponowano nam takiego rozwiązania. Zostaliśmy postawieni pod ścianą bez jakiejś większej rekompensaty. I bez uprzedzenia.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-19, 18:49   #50
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość

niestety nie zaproponowano nam takiego rozwiązania. Zostaliśmy postawieni pod ścianą bez jakiejś większej rekompensaty. I bez uprzedzenia.

nam w sumie też nie zaproponowano od razu, ale musieliśmy podać liczbę gości na umowie. no i lampka mi się wtedy zapaliła, że co jak przyjdzie mniej osób. więc pani powiedziała, że jakoś to rozwiążemy np. w postaci bonu na jedną kolację dla nas czy jako prezent dla rodziców. ale pewnie jakbym nie zapytała, to by sami nie powiedzieli

dobra, nie o tym wątek
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 19:11   #51
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość

nam w sumie też nie zaproponowano od razu, ale musieliśmy podać liczbę gości na umowie. no i lampka mi się wtedy zapaliła, że co jak przyjdzie mniej osób. więc pani powiedziała, że jakoś to rozwiążemy np. w postaci bonu na jedną kolację dla nas czy jako prezent dla rodziców. ale pewnie jakbym nie zapytała, to by sami nie powiedzieli

dobra, nie o tym wątek
nie tym wątek ale warto dziewczyny uprzedzić.

My mamy podpisaną umowę BEZ podanej minimalnej liczby gości, z podaną ceną za talerzyk, w trakcie negocjacji pytałam czy pobierają opłatę za wyłączność -powiedziano mi że nie - a zażądano od nas dopłaty... Nie chcieliśmy się kłócić bo sztywne trzymanie się umowy mogłoby się odbić na jakości i ilości jedzenia (nigdzie nie napisano gramatury potraw) lub jakości obsługi. Ale wprowadzanie takich zmian 2 tygodnie przed ślubem jest irytujące.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 19:19   #52
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość

nam w sumie też nie zaproponowano od razu, ale musieliśmy podać liczbę gości na umowie. no i lampka mi się wtedy zapaliła, że co jak przyjdzie mniej osób. więc pani powiedziała, że jakoś to rozwiążemy np. w postaci bonu na jedną kolację dla nas czy jako prezent dla rodziców. ale pewnie jakbym nie zapytała, to by sami nie powiedzieli

dobra, nie o tym wątek
Ale kobieta sama Ci to zaproponowała, a często nie ma możliwości żadnych negocjacji. U nas na umowie jest zapis, że podana kwota dotyczy przyjęcia na nie więcej niż 110 i nie mniej niż 80 osób. Jeśli będzie mniej to dopłacamy 50% za każdą osobę poniżej 80.

Co do tematu wątku - dajemy do koperty 400-500zl. Jak tż był świadkiem to dał dwa razy tyle. Także wychodzę z założenia, że nie robię wesela po to aby na nim zrobić. I są osoby, które zapraszam, bo chcę aby były. Jeśli ktoś mi odmówi że względów finansowych to będzie mi przykro, bo wolałabym nic nie dostać, a mieć okazję spędzić czas z tymi ludźmi.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 06:55   #53
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Skoro masz tak samo to co w tym dziwnego? Kwestia kiedy podaje sie minimum za ile sie placi... U mnie w umowie podalam 100 i za tyle minimum zaplace..zreszta za tyle osob liczone sa platnosci ratalne.. 2tyg przed slubem podam ostatecznie ile i to bedzie nowe minimum..jak przyjdzie mniej to moja strata...
Pomijam ze mniej niz100osob to inna cena za osobe:p
No właśnie nie mam tak samo, bo gdy brałam ślub przy podpisaniu umowy podałam orientacyjną liczbę gości na ponad 70 osób, bo tyle było zaproszonych, a w efekcie na weselu były dokładnie 54 czy 56 osób i za taką ilość też płaciłam. I sala mieściła ok 100 osób.

U mnie na większości sal tak jest, bo nie spotkałam się z tym, aby było inaczej. Chyba, że to zależy od sali i właściciela.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 14:41   #54
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

moze od rejonu? bo wszedzie gdzie ja pytalam i jak kojarze po kolezankach z okolicy to wlasnie było to minimum...
na poprawiny podaje sie druge minimum..i to podstawa do platnosci, a jak przyjdzie wiecej to placi sie za wiecej
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 06:48   #55
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

to zalezy jaką masz tą kolezanke ja jestem w takiej samej sytuacji tylko ze po drugiej stronie. jestem PM, zaprosilam moja przyjaciolke na wesele z noclegiem. Maja troche dojazdu, dość kosztownego zreszta bo w gre wchodza samoloty. Nie kazalam im wogole kasy przynosic, a jesli chca dać jakis prezent to winko i jakis drobiazg do domu.
Najlepiej podpytaj kolezanke
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:35   #56
desire87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 299
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

wowwwwwwww czytając ten wątek wniosek jest taki, że goście dają od 100 do MAX 500 zł. Szok. Dla mnie 500 zł to absolutne minimum. Optymalnie 700-800 a jak bliższa mi osoba to 1000.
I nie śpię na pieniądzach. Po to zaprasza się wcześniej żeby można było odłożyć stówkę czy dwie miesięcznie.

Najlepiej dać 150 i narzekać, że jedzenia było mało a wódka ciepła.
desire87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 11:51   #57
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
wowwwwwwww czytając ten wątek wniosek jest taki, że goście dają od 100 do MAX 500 zł. Szok. Dla mnie 500 zł to absolutne minimum. Optymalnie 700-800 a jak bliższa mi osoba to 1000.
I nie śpię na pieniądzach. Po to zaprasza się wcześniej żeby można było odłożyć stówkę czy dwie miesięcznie.

Najlepiej dać 150 i narzekać, że jedzenia było mało a wódka ciepła.
czekam na posty, że o ślubie wie się wcześniej, więc można iść do dodatkowej pracy, np. weekendowej, żeby zarobić na kopertę <3
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 12:16   #58
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
wowwwwwwww czytając ten wątek wniosek jest taki, że goście dają od 100 do MAX 500 zł. Szok. Dla mnie 500 zł to absolutne minimum. Optymalnie 700-800 a jak bliższa mi osoba to 1000.
I nie śpię na pieniądzach. Po to zaprasza się wcześniej żeby można było odłożyć stówkę czy dwie miesięcznie.

Najlepiej dać 150 i narzekać, że jedzenia było mało a wódka ciepła.
O ślubach znajomych/ rodziny wiesz wcześniej, ale masz 100% gwarancję, że zostaniesz zaproszona z partnerem? Różnie to bywa, łącznie z otrzymaniem zaproszenia od osób, od których byś się nie spodziewała.

Inna sprawa, że zaproszeń w jednym sezonie może być więcej - co wtedy? Provident?

Uwierz też, że ofiarowanie młodym tak bogatego prezentu nie oznacza, że nie wyjdzie z nich buractwo i na przyjęciu zostaniecie odpowiednio do prezentu potraktowani.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 12:38   #59
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
jeśli talerzyk kosztuje 400zł, to nie znaczy że od pary trzeba dać 800.

Kogo na to byłoby stać jeśli ma po 5 wesel w roku?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
No i takie podejście dla mnie jako PMki jest bardzo przykre, bo juz kilka razy jako argument odmowny usłyszeliśmy brak kasy tak jakbym robila wesele dla koperty


Daj tyle na ile Cię stać. My na weselu daliśmy 300-400zł.
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 12:55   #60
desire87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 299
Dot.: ile pieniędzy wypada dać koleżance na ślub?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
O ślubach znajomych/ rodziny wiesz wcześniej, ale masz 100% gwarancję, że zostaniesz zaproszona z partnerem? Różnie to bywa, łącznie z otrzymaniem zaproszenia od osób, od których byś się nie spodziewała.

Inna sprawa, że zaproszeń w jednym sezonie może być więcej - co wtedy? Provident?
skoro młodzi, których nie stać na wesele biorą kredyt to goście których nie stać na prezent też mogą, jeśli tylko w taki sposób potrafią zapewnić sobie gotówkę.

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
czekam na posty, że o ślubie wie się wcześniej, więc można iść do dodatkowej pracy, np. weekendowej, żeby zarobić na kopertę <3
można też leżeć do góry brzuchem i wrzucić 100 zł w kopertę i wziąć 2 flaszki na wynos

Edytowane przez desire87
Czas edycji: 2015-08-20 o 12:57
desire87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 09:25:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.