Praca w H&M? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-16, 15:30   #571
MrsShout
Rozeznanie
 
Avatar MrsShout
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 591
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez kaerin Pokaż wiadomość
Ja akurat jak składałam podanie to było zaznaczone w jakiej to jest galerii, ale teraz chyba nie ma możliwości sprawdzenia
No właśnie Dzwonili dzisiaj do mnie ale niestety salon na drugim końcu miasta...
__________________
See the shadow, it stays beside me
In my dreams, it never likes me
Oh, it's a long road that I've created
I've got it under control
So why am I walking?
And this I don't know
MrsShout jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 08:49   #572
sisi1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 21
Dot.: Praca w H&M?

.

Edytowane przez sisi1993
Czas edycji: 2017-03-14 o 10:39
sisi1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 19:51   #573
paulusia49
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

I jak w końcu z zarobkami ? Jak na rozmowie zapytają mnie ile chce zarabiać na godzinę co mam najlepiej odpowiedzieć ?
paulusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 14:58   #574
pizmowol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

a jak to wyglada z mundurkiem służbowym?
pizmowol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 15:56   #575
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
I jak w końcu z zarobkami ?
W H&Mie praktycznie nikogo nie zatrudnia się na pełen etat. Wszyscy są na 3/4 albo 1/2. Ja na 1/2 zarabiałam 960 zł na rękę.

Cytat:
a jak to wyglada z mundurkiem służbowym?
Nie obowiązują mundurki, co można zauważyć podczas wizyty w sklepie. Pracownicy mają być ubrani w swoje ubrania, modnie i schludnie. Kierownictwo lepiej na Ciebie patrzy, jeżeli nosisz często ubrania z H&M, ale nie jest to obowiązkiem. Nie można mieć jednak ubrań z widocznymi nazwami innych firm. Przykładowo bluza z wielkim napisem "Sinsay" odpada, prawdopodobnie nie wypuszczą Cię w niej nawet na sklep
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:43   #576
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez anesthesiaa Pokaż wiadomość
W H&Mie praktycznie nikogo nie zatrudnia się na pełen etat. Wszyscy są na 3/4 albo 1/2. Ja na 1/2 zarabiałam 960 zł na rękę.



Nie obowiązują mundurki, co można zauważyć podczas wizyty w sklepie. Pracownicy mają być ubrani w swoje ubrania, modnie i schludnie. Kierownictwo lepiej na Ciebie patrzy, jeżeli nosisz często ubrania z H&M, ale nie jest to obowiązkiem. Nie można mieć jednak ubrań z widocznymi nazwami innych firm. Przykładowo bluza z wielkim napisem "Sinsay" odpada, prawdopodobnie nie wypuszczą Cię w niej nawet na sklep
A jak długo pracujesz? to jest 1/2? Czyli można śmiało mówić więcej niż najniższa krajowa na wstępie?
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 08:49   #577
MartaPB
Przyczajenie
 
Avatar MartaPB
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

Hej chciałam opowiedzieć o rozmowie o prace na stanowisko kierownika działu do H&M (oczywiście wszystko jest podobno wielka tajemnica , gdyż gdy opuszczaliśmy siedzibę panie prosiły by nie zdradzać jak to przebiegało), jako ze otrzymałam meila ze Firma mi dziękuje to się podzielę, gdyż sama przed rozmowa szukałam takich informacji.

Po rekrutacji telefonicznej ... czekałam na odp Ok 2 tyg. Zostałam zaproszona do centrum regionalnego. W "niby" rozmowie brało udział 6 osób plus dwie panie które nas pilnowały.

Pierwsza cześć - rozdali nam plik kartek, na których była opisana sytuacja finansowa i struktura pewnego sklepu z asortymentem CD/książki/art papiernicze i mieliśmy godzinę czasu by opisać i stworzyć plan naprawczy tej oto firmy.

Cześć druga - dwie panie pilnujące siedziały, słuchały i notowały a my mieliśmy przez godzinę prowadzić konwersacje w oparciu o wczesniej przygotowany plan naprawczy. Każdy wymieniał swoje pomysły, niektórzy z innymi się nie zgadzali.... tak na sile ciągnęliśmy przez godzinę gdyż chyba po 30 minutach skończyły się nam pomysły a babki siedziały jak wryte i czekały aż minie pełna godzina.

Minęła godzina i nam podziękowały. Odp do dwóch tygodni. Na mojej rozmowie były osoby na stanowiska kierownicze z rożnych miast wiec zapewne maja takich grup i rozmów mnóstwo.

Wszystkim osobowym biorącym udział w takich rozmowach życzę powodzenia
MartaPB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 19:02   #578
hanna00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w H&M?

pracowałam w HM na studiach i bardzo miło wspominam ten okres. Grafik można było bez problemu dostosować do swoich zajęć, atmosfera bardzo przyjazna, zarobki też spoko, wszystko uzależnione od tego ile godzin w miesiącu pracowałam
hanna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 16:27   #579
Aritsa
Raczkowanie
 
Avatar Aritsa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 33
Dot.: Praca w H&M?

Widziałam dziś ogłoszenie na olx od H&M. Niby na stronie H&M jest napisane, że trzeba również napisać list motywacyjny, za to w ogłoszeniu jest wspomniane tylko CV.
Jak wy aplikowałyście, to wysyłałyście list motywacyjny?
Aritsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 17:27   #580
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Praca w H&M?

Aplikacje są przez ich stronę, a tam konieczny jest list motywacyjny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 22:17   #581
matrix360
Przyczajenie
 
Avatar matrix360
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
GG do matrix360
Dot.: Praca w H&M?

Sama co prawda nie pracowałam, ale znajoma ze studiów już tak, nie bardzo sobie chwali.
Jeśli jej wierzyć to za bycie kierownikiem zarabia 2500 na rękę około, ale za to żadnych premii, często jest tak, że siedzi o wiele dłużej (mówiła, że w ciągu roku jak tam pracuje to może 2 razy wyszła z pracy o tej godzinie o której powinna), najgorsze w tym wszystkim chyba to, że za nadgodziny się nie płaci. Ponad to - kiedy się zatrudniała informowała, że jest na studiach i weekendy czasami będzie potrzebowała wolne - nie była w stanie pojawić się na egzaminie, bo powiedzieli, że jak nie przyjdzie do pracy to ją zwolnią. Także czy jest kolorowo zależy pewnie od salonu i od tego kto jest nad Tobą.
matrix360 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-26, 16:03   #582
aleksander93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w H&M?

Pracowałem w H&M w charakterze zajęcia dorywczego przez trzy miesiące (pomimo faktu, że od razu dostałem umowę o pracę na rok). To znaczy, że zatrudniając się tam wiedziałem, że po trzech miesiącach się zwolnię - potrzebowałem dorobić sobie do wakacji. Jednak w ciągu tego czasu dość sporo zdążyłem się nauczyć i zaobserwować (już po dwóch miesiącach dostałem aneks do umowy dot. podwyżki - co prawda były to marne grosze, bo na rękę wychodziło 80 zł więcej, ale zawsze to coś). Pracowałem w okresie kwiecień - czerwiec, czyli miałem okazję zobaczyć jak wygląda z perspektywy pracownika okres wyprzedaży (czerwiec).

Warunki mojego zatrudnienia:
- umowa o pracę;
- pół etatu (ze skłonnością ze strony pracodawcy do wciskania nadgodzin: np. w czerwcu wyrobiłem prawie cały etat....);
- wynagrodzenie 910 zł netto/miesiąc/pół etatu.

Jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna:
- spotkanie nr 1 - tzw. zapoznawcze, trwało to około 20 minut, sporo pytań ze strony kierowniczki sklepu oraz jej zastępczyni. Na przykład pytali mnie o takie pierdoły na temat firmy: kiedy została założona, skąd pochodzi, ilu zatrudniają pracowników na świecie, na ilu rynkach są dostępni. Potem zadawali mi pytania odnoszące się do mojego CV, następnie sztampowe pytanie rodzaju "dlaczego chcesz u nas pracować" i "dlaczego mielibyśmy cię zatrudnić".
- spotkanie nr 2 - po telefonie, że mnie przyjmują, na który czekałem jeden dzień... na owym spotkaniu dostałem pakiet dokumentów do wypełnienia; m. in. skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy oraz login i hasło do platformy e-learningowej growup, gdzie musiałem odbyć 5 godzinne szkolenie online (za ten czas płacą). Dostałem też "skierowanie" na szkolenie BHP w ich siedzibie regionu oraz szkolenie ogólne nt. funkcjonowania sklepu - też w ich siedzibie.
- spotkanie nr 3 - doniesienie przeze mnie wszystkich dokumentów i wtedy też dostałem info nt. mojego grafiku na pierwszy tydzień mojej pracy.

Jaka jest moja opinia nt pracy w H&M?
- klimat organizacyjny/atmosfera pracy: super, wszyscy się szanowaliśmy i lubiliśmy (z drobnymi wyjątkami), praca naprawdę w takim gronie była przyjemnością, na zespół nie mogłem narzekać, no może poza dekoratorkami, ale do nich wszyscy pałali średnią sympatią...
- kierownictwo: ja natrafiłem na naprawdę fajną kadrę kierowniczą, nie mogę powiedzieć o niej złego słowa, wszystko było dobrze i jasno powiedziane, nikt nie miał do mnie żadnych pretensji, dobrze się dogadywaliśmy;
- zarobki: wysiłek włożony w pracę nie był adekwatny do zarobków. Przez te 3 miesiące schudłem 4,5 kg (moja masa ciała spadła do 60 kg przy 185 wzrostu!). Naprawdę praca wymaga sporo krzepy i dobrej kondycji, chodzi mi głównie o chodzenie po sklepie, mój krokomierz na koniec zmiany pokazywał mi 22-25 km! Zwłaszcza dało się to odczuć, gdy cały dzień spędzało się na przymierzalni, a ściślej mówiąc biegając i roznosząc ciuchy po całym sklepie (mój sklep miał ponad 20 000 metrów kwadratowych). Osoby, które zostały zatrudnione na wyprzedaże w oparciu o umowę zlecenie miały od nas (tych zatrudnionych na umowy o pracę) wyższą stawkę...to było demotywujące biorąc pod uwagę, że te osoby nie pracowały na kasie i ich odpowiedzialność była mniejsza.

Praca na kasie w H&M, jak to jest?
- nawet jeśli przez pomyłkę wydamy więcej lub z innych powodów pod koniec dnia nasza kasa nie będzie się zgadzała na niekorzyść sklepu to jako pracownik - doradca sprzedaży - nie ponosisz żadnych finansowych konsekwencji z tego powodu. Mnie przez te 3 miesiące nie zdarzyło się pomylić choćby o złotówkę, ale nawet gdyby tak się stało nie jest potrącane ci to z twojej pensji.
- ja byłem wyjątkowo późno przeszkolony na kasę, bo dopiero po 5 tygodniach (normalnie dzieje się to po 2 tygodniach od zatrudnienia). Szkolenie trwa....20 minut? może nawet mniej, to banalne....kasy są intuicyjne, mają ekrany dotykowe, wyglądają trochę jak tablet, nie da się ich nie ogarnąć, bez obaw.

Ekstremalne przygody?
- raz w przymierzalni kobieta przymierzała kostium kąpielowy....bez bielizny, a miała okres, w wyniku czego zostawiła po sobie krwawe ślady na majtkach od kostiumu i wcisnęła je za lustro - niemiła niespodzianka;
- sporo złodziei, trzeba mieć oczy dookoła głowy ( u nas była ochrona, ale w wielu sklepach jej nie ma)

Zaplecze socjalne, co było dla pracowników?
- na kuchni często jakieś słodycze, świeże owoce, kawa, herbata, soki, napoje gazowane. Nawet, gdy nie zabrałem ze sobą czegoś na przerwę to nie dało być się tam głodnym.

Przerwy: ile trwają?
- przy zmianie do 5 godzin, przerwa trwała 15 minut;
- przy zmianie powyżej 5 godzin: przerwa trwała 30 minut;
- moment, w którym idziesz na przerwę wyznacza kierownik i ujmuje to w planie dnia, który dostępny jest na zapleczu na tablicy informacyjnej oraz przy kasach w szafie.

Kasa za nadgodziny - płacą, czy nie płacą?
- za nadgodziny dostajesz wyrównanie w okresach kwartalnych, także płacą i jest to osobny przelew tylko i wyłącznie z tego tytułu.

Co mnie denerwowało w pracy w H&M?
- zmiany w grafiku, czasami bywało tak, że grafik zmieniał się raz w tygodniu, trzeba było codziennie przed pracą patrzeć, czy na kolejne dni się coś pozmieniało, czy nie i cykać fotki;
- wychodzenie po czasie ze sklepu, mowa o drugiej zmianie, która sklep zamykała. No cóż, sprzątanie i ogarnianie sklepu po jego zamknięciu zajmowało niekiedy więcej czasu niż było to przewidziane w grafiku (w okresie poza wyprzedażą grafik przewidywał na posprzątanie sklepu 0,5 godziny, a w trakcie wyprzedaży godzinę). Raz zdarzyło się, że wyszliśmy ze sklepu 1,5 godziny po zamknięciu...
- ogromna rotacja pracowników, w ciągu tych 3 miesięcy zatrudniło się i zwolniło tyle osób, że potem już nie trudziłem się zapamiętywaniem ich imion, bo to było daremne...

Mam nadzieję, że pomogłem.

Edytowane przez aleksander93
Czas edycji: 2018-09-26 o 16:11
aleksander93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 07:46   #583
ida779
Przyczajenie
 
Avatar ida779
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 15
Dot.: Praca w H&M?

Pracowałam pół roku, trafiłam na super ekipę i bardzo fajnie mi się pracowało, gdyby nie przeprowadzka to bym nie zrezygnowała
ida779 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 21:50   #584
wera4197
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

A ktoś pracował na umowę zlecenie? Jak z zusem?
wera4197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-06, 10:10   #585
Voaltie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 20
Dot.: Praca w H&M?

Wszystko zależy od ludzi, na których się trafi. Jest to typowo praca studencka.
Voaltie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 02:34   #586
malaczarna1512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Praca w H&M?

A jakie badania mieliście robione przed podpisaniem umowy o pracę?
malaczarna1512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 15:47   #587
lucysia1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

hej idę na rozmowę o pracę
na jakie zarobki mogę liczyć ?
lucysia1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 14:16   #588
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Praca w H&M?

To zalezy od rodzaju umowy, czy studiujesz i ile godzin miesiecznie masz zamiar wyrabiać. Ja bym sie spodziwała czegoś w granicach 12-13/h na rękę
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-26, 14:16   #589
Adorenka
Raczkowanie
 
Avatar Adorenka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 76
Dot.: Praca w H&M?

Tylko pamietaj - nie wiem jak teraz, ale te 3 lata temu H&M to był kołchoz. Dostalam prace praktycznie bez zadnej rozmowy. Juz pierwszego dnia rzucono mnie na najgorsze zadania bez zadnego wytlumaczenia i opieprzono za podobno złe zmywanie podłogi bo wzielam nie tego mopa co trzeba. Oczywiscie teoretycznie pracowalam do 21, ale zanim wyszlam z pracy po palcowaniu towarów i ogarnianiu ekspozycji to byla 22:40. Nastepnego dnia juz nie przyszlam.
Adorenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-26, 21:26   #590
aleksander93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez lucysia1024 Pokaż wiadomość
hej idę na rozmowę o pracę
na jakie zarobki mogę liczyć ?
Ze statusem studenta na umowę o pracę:
pół etatu - około 900 zł
cały etat - około 1800 zł
aleksander93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 10:19   #591
paprycjova
Przyczajenie
 
Avatar paprycjova
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 16
Dot.: Praca w H&M?

Innymi słowy - typowa praca dla studentki żeby dostac takie sobie pieniądze za cięzką harówkę i potem wymienić ją na inną.
paprycjova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 12:46   #592
margaret_gosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez MrsShout Pokaż wiadomość
No właśnie Dzwonili dzisiaj do mnie ale niestety salon na drugim końcu miasta...

U mnie w Toruniu też tak robią
__________________
Mój blog https://margaretdesignart.blogspot.com/
margaret_gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 07:48   #593
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez paprycjova Pokaż wiadomość
Innymi słowy - typowa praca dla studentki żeby dostac takie sobie pieniądze za cięzką harówkę i potem wymienić ją na inną.
Ale to we wszystkich sieciówkach tak jest. Dla większości to po prostu praca na studiach, mało kto widzi tam siebie później. Plusy takie, że zazwyczaj można się dogadać z grafikiem.
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 10:08   #594
Szpakowka
Przyczajenie
 
Avatar Szpakowka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 18
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez zywe_srebro Pokaż wiadomość
Ale to we wszystkich sieciówkach tak jest. Dla większości to po prostu praca na studiach, mało kto widzi tam siebie później. Plusy takie, że zazwyczaj można się dogadać z grafikiem.
I tak i nie. Oczywiscie dogadanie grafiku kusi, ale osobiscie jako studentka wolalam sobie wziać nawet pół czy 3/4 etatu w jakiejs firmie niz cisnąć się w odzieżowym kołchozie. Plus studencka praca studenckiej pracy nierowna - kazda rozni sie poziomem ciśnięcia pracowników, ich zakresem obowiazków itd. Dlatego np. taki empik to dla mnie był straszny kołchoz i nie polecam nikomu, nawet jezeli desperacko musi dorobić.
Szpakowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 21:17   #595
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez Adorenka Pokaż wiadomość
Tylko pamietaj - nie wiem jak teraz, ale te 3 lata temu H&M to był kołchoz. Dostalam prace praktycznie bez zadnej rozmowy. Juz pierwszego dnia rzucono mnie na najgorsze zadania bez zadnego wytlumaczenia i opieprzono za podobno złe zmywanie podłogi bo wzielam nie tego mopa co trzeba. Oczywiscie teoretycznie pracowalam do 21, ale zanim wyszlam z pracy po palcowaniu towarów i ogarnianiu ekspozycji to byla 22:40. Nastepnego dnia juz nie przyszlam.
Nadal jest kolchoz, nie wiem jak w Polsce, ale w Anglii, to jedna z najgorszych sieciowek do pracy. Ogromna rotacja, niskie zarobki, niewiele pracownikow ma umowe na pelen etat. Moja umowa byla na pol etatu, co mi odpowiadalo, bo pracowalam na drugie pol etatu w biurze. Od razu na rozmowie kwalifikacyjnej powiedzialam kierowniczce, ze nie moge robic wiecej niz 3 godziny overtime tygodniowo, na co ona sie zgodzila, ale potem odmowy byly zle widziane... Pracowalam 3 dni w tygodniu, kiedy przychodzily dostawy, byla to ciezka praca i na kazda czynnosc byl nie tylko wyznaczony czas, ale i sposob jak to zrobic: kilka rodzajow wieszakow, byl sposob nawet na trzymanie tagow- trzeba bylo miec 3 tagi w dloni. Niewazne czy masz male dlonie lub robisz to innym, ale szybszym sposobem- mogles dostac upomnienie, gdy nie robisz tego, jak wymagaja. Ciagle byly jakies wizytacje, testy, tajemniczy klienci. Raz w miesiacu w niedziele bylo spotkanie, na ktore wszyscy musieli przyjsc, niezaleznie od tego, czy mieli zmiane tego dnia, czy nie... Niedziela 8 rano jakies durne ukladanie puzzli czy zagadki... Kiedys dostalam upomnienie, bo jednego dnia przyszlam o 7:50 i sie odbilam... Wg kierownictwa, jesli przychodze na 8, to nie moge sie odbic tak wczesnie- powinnam to zrobic najwczesniej o 7:55. Zwolnilam sie po 3 miesiacach, bo dostalam lepsza prace. Szczerze, to kazda praca bylaby lepsza niz w tym kolchozie. Rotacja pracownikow byla ogromna. Dodam jeszcze, ze wszyscy pracownicy musieli robic testy na platformie internetowej calkiem za darmo, poza czasem pracy . To bylo kilka lat temu, ale nie sadze, ze cokolwiek sie zmienilo.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 14:11   #596
Mala_Pi
Przyczajenie
 
Avatar Mala_Pi
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 17
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, ze wszyscy pracownicy musieli robic testy na platformie internetowej calkiem za darmo, poza czasem pracy . To bylo kilka lat temu, ale nie sadze, ze cokolwiek sie zmienilo.
A to jest akurat dosc częste, na pewno w empiku nadal tak jest.
Mala_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 08:40   #597
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez Szpakowka Pokaż wiadomość
I tak i nie. Oczywiscie dogadanie grafiku kusi, ale osobiscie jako studentka wolalam sobie wziać nawet pół czy 3/4 etatu w jakiejs firmie niz cisnąć się w odzieżowym kołchozie. Plus studencka praca studenckiej pracy nierowna - kazda rozni sie poziomem ciśnięcia pracowników, ich zakresem obowiazków itd. Dlatego np. taki empik to dla mnie był straszny kołchoz i nie polecam nikomu, nawet jezeli desperacko musi dorobić.
Tylko że często przy studiach dziennych jest problem z dyspozycyjnością, bo w grę wchodzą głównie popołudnia i weekendy. Więc po prostu łatwiej się dostać do sklepu albo gastro.
Jakby co to ja też pracy w odzieżówce nie polecam, przepracowałam chyba ze 2 lata i wspominam bardzo źle - wielka bieganina za słabe pieniądze.
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-28, 13:59   #598
Ooshatka
Raczkowanie
 
Avatar Ooshatka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez zywe_srebro Pokaż wiadomość
Tylko że często przy studiach dziennych jest problem z dyspozycyjnością, bo w grę wchodzą głównie popołudnia i weekendy. Więc po prostu łatwiej się dostać do sklepu albo gastro.
Jakby co to ja też pracy w odzieżówce nie polecam, przepracowałam chyba ze 2 lata i wspominam bardzo źle - wielka bieganina za słabe pieniądze.
U nas firma (a jestesmy typowo biurowym korpo) zdaje sobie sprawę z zatrudniania przede wszystkim studentów wiec łączy po prostu dostosowaną dyspozycyjnosc na miejscu z ewentualna pracą zdalną dodatkowo.

Edytowane przez Ooshatka
Czas edycji: 2019-03-28 o 14:01
Ooshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 12:35   #599
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Praca w H&M?

Pracowalam w Reserved w trakcie studiow i moim zdaniem jezeli nie ma sie noza na gardle to nie warto, robota jest potworną harówką za śmieszną kasę.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 13:07   #600
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: Praca w H&M?

Dziewczyny, mam pytanie. Czy jest możliwość otrzymania umowy na czas nieokreślony w H&Mie jako doradca sprzedaży?
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-23 15:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.