Co robicie na obiad? - część XVII - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-13, 09:06   #361
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Lulka dziekuje w poniedziałek jedziemy z tej okazji do energylandii A w dzień rocznicy będziemy wracać przez Wrocław i ja będę miała tam szkolenie bhp czyli 1 dzień pracy A mój będzie szukał atrakcji na ten czas
Głodna jestem... za późno już na żarcie
Ale fajnie, że będziesz w energylandii! Uwielbiam karuzelę
No i przede wszystkim gratuluję nowej pracy!
Ja wczoraj też myślałam, że z głodu padnę jak wątek nadrobiłam. Ale byłam dzielna i zjadłam tylko 2 wafle ryżowe

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Hehehe ach ci inni, ale serio cokolwiek się smaży i do patelni wpadają małe okruszki , należy je wyciągać np łyżką z dziurkami, bo te małe kawałki po krótkim czasie robią się czarne i gorzkie i psują jakość i smak oleju do smażenia, przyklejają się do świeżo włożonego produktu zmieniając jego smak i są bardzo niezdrowe to tyle
Możesz podać mi Twój przepis na mielone? Np na 500 g mielonego mieszanego
Ha, dokładnie taka łyżka leży u mnie teraz w zlewie i czeka na umycie. Stara, aluminiowa, ale bardzo przydatna

A ja wróciłam już z wakacji wczorajszy dzień spędziłam na ogarnianiu mieszkania bo cały czas odkładałam to na pierwszy dzień urlopu. Tymczasem jak wróciłam w środę z pracy to stwierdziliśmy, że bez sensu siedzieć jeszcze w domu jeden dzień, zrobiliśmy na szybko rezerwację w pierwszym lepszym pensjonacie i pojechaliśmy dzień wcześniej.
Było bardzo fajnie, jedzenie w naszym wykonaniu dość monotematyczne bo po prostu nad morzem korzystamy z ryb na maxa. No dobra, raz zamówiliśmy pizzę na pół zdjęć nie robiłam wszystkiego chociaż miałam taki plan ale sporo jest.
Potem na Kaszubach już w ogóle nie robiłam zdjęć bo tam praktycznie nie korzystaliśmy z telefonu. Ale śniadania i obiadokolacje jedliśmy w pensjonacie położonym 300m od naszej jurty. Prowadzą go rodzice, a jurty dzieci. Śniadania były pyszne, zupełnie inna jakość niż hotelowy przemiał. Obiadokolacje były dwie, pierwsza przygotowana przez syna to krem pomidorowo-paprykowy, spaghetti carbonara (bez śmietanki!) i ciasto francuskie z bananami i czekoladą. Druga robiona przez mamę to zupa ogórkowa, schabowy, ziemniaki pieczone w całość w skórkach, mizeria i na deser brzoskwinie i śliwki pod kruszonką. Na koniec poczęstowała nas domowej roboty nalewką imbirowo-cytrynową. Pyszną! - a ja nie przepadam za domowymi alkoholami (np. po wielkanocnym ajerkoniaczku babci TŻ-ta mam do teraz traumę ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120204.jpg (186,0 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120231.jpg (180,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120253.jpg (89,1 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190912_180307.jpg (87,5 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120341.jpg (99,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120404.jpg (221,6 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120438.jpg (129,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120456.jpg (111,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190912_180730.jpg (59,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190910_120522.jpg (164,5 KB, 39 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 09:22   #362
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Hehehe ach ci inni, ale serio cokolwiek się smaży i do patelni wpadają małe okruszki , należy je wyciągać np łyżką z dziurkami, bo te małe kawałki po krótkim czasie robią się czarne i gorzkie i psują jakość i smak oleju do smażenia, przyklejają się do świeżo włożonego produktu zmieniając jego smak i są bardzo niezdrowe to tyle
Możesz podać mi Twój przepis na mielone? Np na 500 g mielonego mieszanego
Nie krzycz, ja zawsze te okruszki wyjadam sobie z patelni oczywiście nie czekam aż zrobią się czarne jak węgiel
ja robię pół na pół mielone z łopatki wieprzowej i wołowina mielona, 1 jajko, 1 bułka namoczona w mleku, sól, pieprz, cebula(ja nie podsmażam), majeranek, czosnek i tyle.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 10:09   #363
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Nie krzycz, ja zawsze te okruszki wyjadam sobie z patelni oczywiście nie czekam aż zrobią się czarne jak węgiel
ja robię pół na pół mielone z łopatki wieprzowej i wołowina mielona, 1 jajko, 1 bułka namoczona w mleku, sól, pieprz, cebula(ja nie podsmażam), majeranek, czosnek i tyle.
Można jeszcze łyżkę musztardy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 10:27   #364
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Można jeszcze łyżkę musztardy
można ja daję musztardę jak robię same wołowe kotlety
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 10:42   #365
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wczoraj były pulpety w sosie pomidorowo-cebulowym, kasza jęczmienna, fasolka szparagowa oraz sałatka z rukoli i musztardowca.



Dziś planuję placki ziemniaczane, ale jeszcze nie wiem z czym.


Żeliwnych nie używam codziennie, bo ponoć ich nie można myć w zmywarkach. Ale nie rozumiem czemu i zamierzam w końcu spróbować - tym bardziej, że mąż wczoraj w Lidlu kupił jednak nowy garnek Próbował ktoś żeliwo wsadzać do zmywarki? Pewnie problem jest z tym, że może zardzewieć... ale jak szybko wyciągnę, wytrę do sucha i brzegi posmaruję olejem, to może nic się nie stanie

Zator to moje okolice, mam tam pół godziny jazdy samochodem. Szkoda, że w przyszłym tygodniu jestem zajęta (będziemy mieć rozkopy wokół domu), to byśmy się jakoś może spotkały. Jeszcze raz gratuluję okrągłej rocznicy i życzę kolejnych.
Ja wstawiam le Creuset do zmywarki . Tak mi poradzili w sklepie Le Creuset. Jeszcze czego zebym je ręcznie myła . Zreszta nie tylko żeliwne ale tez le Creuset powlekane bo mam w domu tylko takie.


Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale fajnie, że będziesz w energylandii! Uwielbiam karuzelę
No i przede wszystkim gratuluję nowej pracy!
Ja wczoraj też myślałam, że z głodu padnę jak wątek nadrobiłam. Ale byłam dzielna i zjadłam tylko 2 wafle ryżowe


Ha, dokładnie taka łyżka leży u mnie teraz w zlewie i czeka na umycie. Stara, aluminiowa, ale bardzo przydatna

A ja wróciłam już z wakacji wczorajszy dzień spędziłam na ogarnianiu mieszkania bo cały czas odkładałam to na pierwszy dzień urlopu. Tymczasem jak wróciłam w środę z pracy to stwierdziliśmy, że bez sensu siedzieć jeszcze w domu jeden dzień, zrobiliśmy na szybko rezerwację w pierwszym lepszym pensjonacie i pojechaliśmy dzień wcześniej.
Było bardzo fajnie, jedzenie w naszym wykonaniu dość monotematyczne bo po prostu nad morzem korzystamy z ryb na maxa. No dobra, raz zamówiliśmy pizzę na pół zdjęć nie robiłam wszystkiego chociaż miałam taki plan ale sporo jest.
Potem na Kaszubach już w ogóle nie robiłam zdjęć bo tam praktycznie nie korzystaliśmy z telefonu. Ale śniadania i obiadokolacje jedliśmy w pensjonacie położonym 300m od naszej jurty. Prowadzą go rodzice, a jurty dzieci. Śniadania były pyszne, zupełnie inna jakość niż hotelowy przemiał. Obiadokolacje były dwie, pierwsza przygotowana przez syna to krem pomidorowo-paprykowy, spaghetti carbonara (bez śmietanki!) i ciasto francuskie z bananami i czekoladą. Druga robiona przez mamę to zupa ogórkowa, schabowy, ziemniaki pieczone w całość w skórkach, mizeria i na deser brzoskwinie i śliwki pod kruszonką. Na koniec poczęstowała nas domowej roboty nalewką imbirowo-cytrynową. Pyszną! - a ja nie przepadam za domowymi alkoholami (np. po wielkanocnym ajerkoniaczku babci TŻ-ta mam do teraz traumę ).
Oj ale apetyczny wyjaz! Wszystkie potrawy pieknie wygladaja!

Az zgłodniałam!

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
można ja daję musztardę jak robię same wołowe kotlety
No ja mam te burgery wołowe moze z nich zrobie jakies kotlety???
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 10:50   #366
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Żeliwnych nie używam codziennie, bo ponoć ich nie można myć w zmywarkach. Ale nie rozumiem czemu i zamierzam w końcu spróbować - tym bardziej, że mąż wczoraj w Lidlu kupił jednak nowy garnek Próbował ktoś żeliwo wsadzać do zmywarki? Pewnie problem jest z tym, że może zardzewieć... ale jak szybko wyciągnę, wytrę do sucha i brzegi posmaruję olejem, to może nic się nie stanie
.
Żeliwne emaliowane z obydwu stron można wkładać do zmywarki, trzeba tylko na kant uważać . Ja tego nie robię ....ale można
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad

Edytowane przez LegoJedi
Czas edycji: 2019-09-13 o 18:26
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 14:27   #367
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Ja dziś zalatana. Na szybko wpadłam. O 17 mamy tą kolację
Margarynę ogólnie od zawsze używam i muszę nawet posmarować pod serkiem do smarowania masło lubię ale raz że nie powinnam A dwa że nie lubię zimnego A nie jem z kolei tak dużo że nie stoi na wierzchu. Margarynę zazwyczaj jem jakaś na cholesterol. Jeden pies dla mnie
Damdalena to będzie taki szybki intensywny wyjazd więc nawet z zaproszenia bym nie skorzystala

Mam już deske serów wędlin i z winogronem i figami, muszę upiec udka i pieczarki, ugotować ziemniaczki i wrzucić na patelnię no i skroic pomidory z cebula. Jak poustawiam na stół to pokaże... Ale już widzę że za dużo jedzenia. A nas nie będzie od poniedziałku... może w niedzielę kogoś zaprosimy jeszcze jak zostanie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Pelagia ale super trafiliście z jedzeniem pysznie wszystko wygląda i brzmi aż mi się zachciało grzańca
W energylandii pierwszy raz. W sumie ja nie jestem karuzelowa-boje się że mi się żołądek wywroci i wszystkich to dla męża jedziemy jego marzenie póki jeszcze nie jest starym dziadem od nas bardzo daleko. My przy granicy z Czechami i Niemcami...
A pracy trochę się boję że mnie nogi będą boleć że będzie zimno deszcz itp... Ale staram się o tym nie myśleć i pozytywnie nakręcac... chciałabym zacząć po przerwie i zostać tam na dłużej

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 15:10   #368
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Do bolognese trzeba dodawać wina?

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość

Żeliwnych nie używam codziennie, bo ponoć ich nie można myć w zmywarkach. Ale nie rozumiem czemu i zamierzam w końcu spróbować - tym bardziej, że mąż wczoraj w Lidlu kupił jednak nowy garnek Próbował ktoś żeliwo wsadzać do zmywarki? Pewnie problem jest z tym, że może zardzewieć... ale jak szybko wyciągnę, wytrę do sucha i brzegi posmaruję olejem, to może nic się nie stanie
Ja muszę kupić porzadny garnek taki aby był uniwersalny bo mam tylko takie srebrne... stare są to jeszcze brat kupił jak był na studiach... Mama myślała o garnkach z olkuszu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 15:54   #369
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

20190913_164005.jpg20190913_164041.jpg20190913_165213.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 16:56   #370
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ja dziś zalatana. Na szybko wpadłam. O 17 mamy tą kolację
Margarynę ogólnie od zawsze używam i muszę nawet posmarować pod serkiem do smarowania masło lubię ale raz że nie powinnam A dwa że nie lubię zimnego A nie jem z kolei tak dużo że nie stoi na wierzchu. Margarynę zazwyczaj jem jakaś na cholesterol. Jeden pies dla mnie
Damdalena to będzie taki szybki intensywny wyjazd więc nawet z zaproszenia bym nie skorzystala

Mam już deske serów wędlin i z winogronem i figami, muszę upiec udka i pieczarki, ugotować ziemniaczki i wrzucić na patelnię no i skroic pomidory z cebula. Jak poustawiam na stół to pokaże... Ale już widzę że za dużo jedzenia. A nas nie będzie od poniedziałku... może w niedzielę kogoś zaprosimy jeszcze jak zostanie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Pelagia ale super trafiliście z jedzeniem pysznie wszystko wygląda i brzmi aż mi się zachciało grzańca
W energylandii pierwszy raz. W sumie ja nie jestem karuzelowa-boje się że mi się żołądek wywroci i wszystkich to dla męża jedziemy jego marzenie póki jeszcze nie jest starym dziadem od nas bardzo daleko. My przy granicy z Czechami i Niemcami...
A pracy trochę się boję że mnie nogi będą boleć że będzie zimno deszcz itp... Ale staram się o tym nie myśleć i pozytywnie nakręcac... chciałabym zacząć po przerwie i zostać tam na dłużej

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Oj ja margaryny nie tkne masło do wszytskiego nawet do ciasta.
Agafisia to normalne ze sie troche boisz ale jestem pewna ze jak zaczniesz to Ci sie spodoba. Nie słyszałam nigdy o dużych rotacjach w poczcie... u nas od lat ten sam listonosz wiec mysle ze jest cos co ludzi jednak w tej pracy trzyma... zaopatrz sie w termos do kawy taki z ktorego mozna pic bezposrednio. Ja jeżdżąc od pracy Zawsze taki mam i pije w pracy, bo kawa w pracy była ochydna a kupując dobre americano z caffee shop to kosztuje majatek . W domu mam nespresso juz od 10 lat i uzależniłam sie od tej kawy. Czarna bez cukru jest pyszna. Zadna inna tak nie smakuje.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Do bolognese trzeba dodawać wina?

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------


Ja muszę kupić porzadny garnek taki aby był uniwersalny bo mam tylko takie srebrne... stare są to jeszcze brat kupił jak był na studiach... Mama myślała o garnkach z olkuszu
Ja dodaje czerwone wino. Ale tez dodaje marchewkę i seler naciowy


Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Załącznik 7690982Załącznik 7690983Załącznik 7690984

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Oj ale smacznie . Pieknie podane
Agafisia choć to jeszcze nie dzis to zycze Wam kolejnych radosnych 60 lat razem albo i więcej!!!

Ja zrobiłam sałatkę i z burgerów zrobiłam cos a la zrazy z miesa mielonego owinięte w panchetta. Beda na grillu robione... a na jutro marynuje kurczaka z marynacie z mango i wielu innych przypraw.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 17:00   #371
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Agafisia mam nadzieję , ze praca nie da Ci w kość. Bedziesz uzuwala auta lub rower ? A jedzenie pysznie wyglada, a ja zrobiłam sie taka głodna...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 17:16   #372
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj ja margaryny nie tkne masło do wszytskiego nawet do ciasta.
Agafisia to normalne ze sie troche boisz ale jestem pewna ze jak zaczniesz to Ci sie spodoba. Nie słyszałam nigdy o dużych rotacjach w poczcie... u nas od lat ten sam listonosz wiec mysle ze jest cos co ludzi jednak w tej pracy trzyma... zaopatrz sie w termos do kawy taki z ktorego mozna pic bezposrednio. Ja jeżdżąc od pracy Zawsze taki mam i pije w pracy, bo kawa w pracy była ochydna a kupując dobre americano z caffee shop to kosztuje majatek . W domu mam nespresso juz od 10 lat i uzależniłam sie od tej kawy. Czarna bez cukru jest pyszna. Zadna inna tak nie smakuje.



Ja dodaje czerwone wino. Ale tez dodaje marchewkę i seler naciowy




Oj ale smacznie . Pieknie podane
Agafisia choć to jeszcze nie dzis to zycze Wam kolejnych radosnych 60 lat razem albo i więcej!!!

Ja zrobiłam sałatkę i z burgerów zrobiłam cos a la zrazy z miesa mielonego owinięte w panchetta. Beda na grillu robione... a na jutro marynuje kurczaka z marynacie z mango i wielu innych przypraw.
I tegowina nie czuć?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:34   #373
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Czuć jak wlejesz flaszkę

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Załącznik 7690982Załącznik 7690983Załącznik 7690984

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Fisia 3-mam kciuki żeby wszystko smakowało , dobra robota

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Nie krzycz, ja zawsze te okruszki wyjadam sobie z patelni oczywiście nie czekam aż zrobią się czarne jak węgiel
ja robię pół na pół mielone z łopatki wieprzowej i wołowina mielona, 1 jajko, 1 bułka namoczona w mleku, sól, pieprz, cebula(ja nie podsmażam), majeranek, czosnek i tyle.
Hahaha tez lubię skubać z patelni, przepis na mielońce jest dobry, ja też bym proponował mała łyżkę musztardy i ciutek cukru, ale to dodatki, ja daje jeszcze dużo poszatkowanej pietruszki zielonej i papryki wędzonej w proszku

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja wczoraj też myślałam, że z głodu padnę jak wątek nadrobiłam. Ale byłam dzielna i zjadłam tylko 2 wafle ryżowe


Ha, dokładnie taka łyżka leży u mnie teraz w zlewie i czeka na umycie. Stara, aluminiowa, ale bardzo przydatna

A ja wróciłam już z wakacji wczorajszy dzień spędziłam na ogarnianiu mieszkania bo cały czas odkładałam to na pierwszy dzień urlopu. Tymczasem jak wróciłam w środę z pracy to stwierdziliśmy, że bez sensu siedzieć jeszcze w domu jeden dzień, zrobiliśmy na szybko rezerwację w pierwszym lepszym pensjonacie i pojechaliśmy dzień wcześniej.
Było bardzo fajnie, jedzenie w naszym wykonaniu dość monotematyczne bo po prostu nad morzem korzystamy z ryb na maxa. No dobra, raz zamówiliśmy pizzę na pół zdjęć nie robiłam wszystkiego chociaż miałam taki plan ale sporo jest.
Pelcia ładne łakocie na tych talerzach, ciekawe ile z wagi spadło , dobrze ze wyjazd udany, będzie co wspominać.
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:36   #374
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I tegowina nie czuć?
Ja nie czuje. Gotuje z winem i nawet dziecku daje bo to Tam nie ma juz alkoholu tylko cukier. Zreszta to jest 120 ml na pol kilo miesa i drugie pol kilo warzyw... Jak sie wygotuje to tam nic nie zostanie

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Czuć jak wlejesz flaszkę

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------



Fisia 3-mam kciuki żeby wszystko smakowało , dobra robota

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------



Hahaha tez lubię skubać z patelni, przepis na mielońce jest dobry, ja też bym proponował mała łyżkę musztardy i ciutek cukru, ale to dodatki, ja daje jeszcze dużo poszatkowanej pietruszki zielonej i papryki wędzonej w proszku


U mnie dzis
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01529B63-A57E-446C-A02A-577F169F69F4.jpg (125,5 KB, 42 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:38   #375
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

A to w trakcie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 686E2D12-5A16-4D7F-AD29-3E20C6EAB255.jpg (201,8 KB, 42 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:39   #376
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

I to
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg EF6EF2E5-0DF7-407C-A2C3-51C2A7CF4D7F.jpg (139,2 KB, 42 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:39   #377
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Jak dorwę jarmuż to chyba zrobię ten przepis
http://elf-w-kuchni.blogspot.com/201...kach-oraz.html


Tylko z ciastem drożdzowym
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:59   #378
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ja nie czuje. Gotuje z winem i nawet dziecku daje bo to Tam nie ma juz alkoholu tylko cukier. Zreszta to jest 120 ml na pol kilo miesa i drugie pol kilo warzyw... Jak sie wygotuje to tam nic nie zostanie

U mnie dzis
Wygląda na kawior i świeżego tuńczyka
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:59   #379
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Udanego świętowania, na pewno było pysznie
U mnie dziś filet z łososia na parze cytrynowej, pieczone ziemniaki i mizeria
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 19:00   #380
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość


Potem na Kaszubach już w ogóle nie robiłam zdjęć bo tam praktycznie nie korzystaliśmy z telefonu. Ale śniadania i obiadokolacje jedliśmy w pensjonacie położonym 300m od naszej jurty. Prowadzą go rodzice, a jurty dzieci. Śniadania były pyszne, zupełnie inna jakość niż hotelowy przemiał. Obiadokolacje były dwie, pierwsza przygotowana przez syna to krem pomidorowo-paprykowy, spaghetti carbonara (bez śmietanki!) i ciasto francuskie z bananami i czekoladą. Druga robiona przez mamę to zupa ogórkowa, schabowy, ziemniaki pieczone w całość w skórkach, mizeria i na deser brzoskwinie i śliwki pod kruszonką. Na koniec poczęstowała nas domowej roboty nalewką imbirowo-cytrynową. Pyszną! - a ja nie przepadam za domowymi alkoholami (np. po wielkanocnym ajerkoniaczku babci TŻ-ta mam do teraz traumę ).
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość





U mnie dzis
Jakie pyszności

Ja też nienawidzę margaryny, smak beznadziejny no i dla zdrowia koszmarna.

U nas dziś było na mieście, znowu bałkańskie burgery
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 19:09   #381
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Wygląda na kawior i świeżego tuńczyka
Losos wędzony tylko szkocki dlatego taki pomarańczowy i wyglada jak tuńczyk i jaja rybne ale patrze w wiki i mi mowi ze to tasza czyli zajac morski . Nie znam po polsku ale całkiem ok. Chociaz zdecydowanie wole łososia

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jakie pyszności

Ja też nienawidzę margaryny, smak beznadziejny no i dla zdrowia koszmarna.

U nas dziś było na mieście, znowu bałkańskie burgery
Burgery... bede chyba jadła do końca życia . Do tych pieczonych dzis zuzylam 4 mam jeszcze 8 co z tym
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 19:30   #382
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Smacznego!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4DC2E567-5EBF-4246-B223-8B285BB94BE3.jpg (96,7 KB, 42 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 19:32   #383
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

No Tasza to nie jest łosoś, ale mięsko wygląda serio na tuńczyka, to napewno Iphone zmienił farby
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 19:47   #384
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
No Tasza to nie jest łosoś, ale mięsko wygląda serio na tuńczyka, to napewno Iphone zmienił farby
nic nie kolorowalam przyrzekam . Telefon Takie zrobił sam.

Jaja łososia sa pomarańczowe chyba??? Te sa jakiejs innej ryby ale nie mam pojecia co to lumpfish . Zreszta słysząc tasza tez nic mi to nie mowi... ale to pewnie dlatego ze ja nieobyta na salonach z kawiorem i truflami .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 19:59   #385
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Ja już po kolacji. Zostało na 5 dni jeszcze. Musimy zjeść jutro i pojutrze wszystko. Kielbasy może zamroze na bigos. Mięsko obskubie do jakiegoś sosu. Sery sie zje. Generalnie super było i bardzo zadowoleni goscie

Karolina dziekuje
Nie pje kawy Ale mam termokubek na herbatkę. U nas duza rotacja na poczcie. Mi się podoba że jest 8-16 że weekendy wolne i że praca państwowa. Już niedługo
Lulka mogę sobie jeździć czym chce
Ale autem nie lubię jeździć i nie chce go zajechać, rowerem padnę bo mam zero kondycji i jest niewygodnie bo trzeba ciągle się zatrzymywać i przypinac rower. A ja lubie chodzic. Miasteczko nie jest duże więc dam rade
Mówiłam że najadłem się jak gruby szerszeń?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________




Edytowane przez agafisia
Czas edycji: 2019-09-13 o 20:04
agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 20:02   #386
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Hej, chciałabym dołączyć do tego inspirujacego wątku

Dzisiaj robiłam na obiad pizze z tego co znalazłam w lodówce - mozarella, żółta papryka, bazylia, kukurydza, ogórki konserwowe, pieczarki i pomidorki koktajlowe.
Od jutra zacznę robić zdjęcia
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 20:07   #387
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Z łososia jest pomarańczowy tak, ja go lubię
Ten czarny to drobno ziarnisty to pewno też Tasza, albo farbowany atramentem ośmiornicy od pstrąga .. ale w UK to na bank morski

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez szepty_lasu Pokaż wiadomość
Hej, chciałabym dołączyć do tego inspirujacego wątku

Dzisiaj robiłam na obiad pizze z tego co znalazłam w lodówce - mozarella, żółta papryka, bazylia, kukurydza, ogórki konserwowe, pieczarki i pomidorki koktajlowe.
Od jutra zacznę robić zdjęcia
Witaj w kuchni wizażu
Nieźle zaopatrzona ta lodówka
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 20:07   #388
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Z łososia jest pomarańczowy tak, ja go lubię
Ten czarny to drobno ziarnisty to pewno też Tasza, albo farbowany atramentem ośmiornicy od pstrąga .. ale w UK to na bank morski
A powiedz mi, może wiesz, kawior za 60zł za parę g to prawdziwy kawior czy raczej podróbka? Widziałam ostatnio w kauflandzie przeceniony z 60 na 30 bo się termin kończył. Był w takiej metalowej, malutkiej puszecce i z łyżeczką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 20:10   #389
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Wrzucam foto Screenshot_20190913-211002_Chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 20:21   #390
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XVII

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
A powiedz mi, może wiesz, kawior za 60zł za parę g to prawdziwy kawior czy raczej podróbka? Widziałam ostatnio w kauflandzie przeceniony z 60 na 30 bo się termin kończył. Był w takiej metalowej, malutkiej puszecce i z łyżeczką.
Co znaczy prawdziwy ... jesiotrów jest pełno na świecie i oszustów którzy na tym kasę robią, trzeba się Kauflandu zapytać skąd go mają . Może jest z Chin . Cena nic nie znaczy . Na rynku kawior kosztuje 100-130 euronow za 100 g przelicz sobie

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

400 - 600 zł za 100 g

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

To prawie tyle co japońska wołowina
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 18:22:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.