Wędzidełko języka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-09, 19:33   #1
Michaelg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Question

Wędzidełko języka


Witam! Nie wiedziałem w jakim dziele to napisać więc jak źle to prosze o przeniesienie. Mam pytanie czy usunięcie wędzidełka języka jest bolesne i czy to pomoże mi wymawiać poprawnie RRRRRR. Tzn nie mam wady wymowy i mówię normalnie ale nie umiem powidzieć np tak jak robi ptaszek ;P FRRRRRRRRR Nie drga mi język. Lody zazwyczaj tez dryzę i nie mogę wysunąć języka. Co o tym siądziecie?
Michaelg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 22:44   #2
Zakochana istotka
Rozeznanie
 
Avatar Zakochana istotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 680
Dot.: Wędzidełko języka

No ja mam wade wymowy litery RRRRR chodziłam już do logopedy,ale nic nie pomagalo. Co robić??
Zakochana istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 00:29   #3
mekintoszek
Rozeznanie
 
Avatar mekintoszek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 580
Dot.: Wędzidełko języka

Jeśli język jest "za bardzo przyrośnięty", czyli węzidełko jest zbyt krótkie, co uniemożliwia swobodne go wysunięcie, podniesienie i powoduje wady wymowy, to faktycznie jest wykonywany zabieg, polegający na podcięciu/nacięciu węzidełka. To nie jest jakiś skomplikowany zabieg. Wykonuje się go nawet u małych dzieci. Efekty są ponoć bardzo dobre. No i zabieg jest wykonywany przy miejscowym znieczuleniu. Trafiłam na ten temat przypadkiem, a że jestem akurat po zajęciach z zaburzeń mowy, to dzielę się tym, czego nas uczono...
Warto zapytać logopedę, czy lekarza o więcej informacji na ten temat.
mekintoszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 10:18   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wędzidełko języka

Nie zawsze trzeba podcinać wędzidełko!

Często pomagają ćwiczenia - regularne, do momentu, aż opanujesz poprawną wymowę. Taka wada to reranie, czyli rotacyzm. Poszukaj info w necie, znajdziesz wiele ćwiczeń, które możesz zacząć wykonywać Czasem jest tak, że w ciągu 2 tygodni zaskoczysz i zaczniesz ładnie mówić
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 11:03   #5
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Wędzidełko języka

Sama mialam klopot z dzwiecznym wymawianiem R spowodowanym przez zbyt krotkie wedzidelko jezyka. Woczas to nie ma mozliwosci, aby jedynie za sprawa cwiczen zaczac wymawiac dzwieczne R, gdyz wedzidelko w zbyt duzym stopniu ogranicza ruchy jezyka.
Jakos w 8 klasie podstawowki wybralam sie na przeciecie wedzidelka- zabieg jest nieskomplikowany, trwa chwilke i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Niestety, mimo zabiegu, nie wymawiam R w pelni dzwiecznie (raczej jest to tzw. R uwularne, inaczej francuskie)jednak roznica w odbiorze jest zdecydowana,a ja czuje sie pewniej. Mysle,ze jesli dodatkowo pracowalabym z logopeda mialabym szanse jeszcze poprawic wymowe R.
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 11:41   #6
Michaelg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: Wędzidełko języka

No właśnie ja nie mam takiego problemu z wymową samego R ale np FRRRRRRR juz nie umiem. Pytam czy mogą być jakieś komplikacje po tym zabiegu bo to w sumie moja fanaberia bo chciałbym w przyszłości lizać lody i nie tylko i tak samo może to mi dodać parę dźwięków do beatboxu
Michaelg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 12:11   #7
feanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Wędzidełko języka

Jeżeli nie możesz wysunąć języka to rzeczywiscie moze być on zabardzo przyrośniety, a wycięcie/podcięcie wedzidełka może pomóc. Ja mialam 11 lat, kiedy sie poddałam wycieciu. Czy boli? Podczas wycinania nie czujesz nic bo dostajesz znieczulenie miejscowe, ale ja pamietam, ze kiedy znieczulenie mi zeszlo to przez ok. godzine nie moglam mówic i trochę mi to krwawiło . Mimo wszystko mi pomogło

Edytowane przez feanka
Czas edycji: 2008-02-10 o 12:12 Powód: :P
feanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-10, 14:03   #8
Michaelg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Exclamation Dot.: Wędzidełko języka

Ok rozumiem. Ale nie jest mozliwe aby po zabiegu np język mi wisiał na brodzie bo nic go nie będzie trzymało? :P
Oto zdjęcie jak najdalej umiem wysunąć język zresztą widac taka kreskę co świadczy o krótkim wędzidełku.
http://foteka.pl/843bc987702d9df8ac7c5abeacaf2c54

Cytat:
Bardzo prosto każdy może sprawdzić czy jego wędzidełko jest prawidłowe, robiąc próbę wyciągnięcia języka na zewnątrz jamy ustnej. Jeśli język przyjmuje kształt sercowaty (zamiast owalu) możemy domniemywać, że wędzidełko jest skrócone. Im większe wcięcie znajduje się pośrodku czubka języka, tym bardziej skrócone jest wędzidełko.
źródlo: strona
Michaelg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 22:10   #9
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Wędzidełko języka

nie ma mozliwosci,zeby jezyk wisial ci na brodzie po podcieciu wedzidelkaprze ciez gdyby byl taki dlugi to i teraz musialby ci zwisac za usta bo nie miescilby sie wewnatrz buzi....


Moim zdnaniem nie powinnas miec zadnych powiklan,ale mysle,ze zanim wybierzesz sie na zabieg moglabys skonsultowac sie z lekarzem,chocby internista, np. lekarzem rodzinnym...
Ja pamietam,ze kilka godzin po podcieciu wedzidelka szalalam juz na szkolnej dyskotece
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 21:04   #10
twin--maid
Zakorzenienie
 
Avatar twin--maid
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: Wędzidełko języka

Mam krótkie wędzidełko co było przyczyną nie wymawiania litery "r". Jednak mam ciotkę logopedę, która dawała mi proste ćwiczenia, jak np. mówienie codziennie "lalala". Wyobraźcie sobie, że po tych ćwiczeniach zaczęłam mówić "r". Nie jest ono takie czyste i piękne jak u innych, ale jest Także u mnie obyło się bez podcinania.
__________________
twin--maid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 21:47   #11
Zakochana istotka
Rozeznanie
 
Avatar Zakochana istotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 680
Dot.: Wędzidełko języka

Ja mam normalne więzidełko,ale mam wade wymowy,litery "r".
Chodziłam juz do logopedy ale nic nie pomoglo. Co radziciie??
Zakochana istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 18:03   #12
krista
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 27
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez Michaelg Pokaż wiadomość
Witam! Nie wiedziałem w jakim dziele to napisać więc jak źle to prosze o przeniesienie. Mam pytanie czy usunięcie wędzidełka języka jest bolesne i czy to pomoże mi wymawiać poprawnie RRRRRR. Tzn nie mam wady wymowy i mówię normalnie ale nie umiem powidzieć np tak jak robi ptaszek ;P FRRRRRRRRR Nie drga mi język. Lody zazwyczaj tez dryzę i nie mogę wysunąć języka. Co o tym siądziecie?
Witaj, to nic nie boli i trwa może 2 minuty, może krócej. Zabieg tzki miałam robiony na ośrodku zdrowia i powiem szczerze że kompletnie nic nie czułam. Więc naprawdę nie ma się czego obawiać tym bardziej że mi w wymowie pomogło
krista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 18:38   #13
Zakochana istotka
Rozeznanie
 
Avatar Zakochana istotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 680
Dot.: Wędzidełko języka

Gdzie trzeba iść by móc mieć podcięte więzidełko
Zakochana istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 09:26   #14
anuskap193
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lbn;)
Wiadomości: 59
Dot.: Wędzidełko języka

Mam nadzieję że nie ma ograniczeń wiekowych na podcięcie wędzidełka? Mam 15 lat i chyba sie jednak zdecyduje na ten zabieg
__________________
japan style
japan music
kocham wszystko co japan!

montenegro! przybywam
anuskap193 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 10:05   #15
zoomusic girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Wędzidełko języka

zbyt krótkie wędzidełko to inaczej ankyloglosia. dziwi mnie, że wcześniej nikt tego u Was nie zauważył i nie było to leczone. zwykle do szóstego roku życia można już określić, czy wędzidełko jest zbyt krótkie i czy wymowa r będzie poprawna.
przede wszystkim - konsultacja z logopedą. jesteście świadome swojej wady wymowy, więc będziecie mieć motywację, żeby ćwiczyć, bo być może zabieg podcięcia wędzidełka nie jest konieczny, a wystarczy tylko rozćwiczenie go ćwiczenia polegają przede wszystkim na pionizacji języka i po pewnym czasie język robi się coraz sprawnieszy (wiem z doświadczenia ). poza tym, to naprawdę wielka szkoda, że nikt nie przywiązywał do tego wcześniej wagi (ani Wasi rodzice, ani nauczyciele w szkole) i nie skierowali Was do logopedy - teraz nie byłoby problemu
zoomusic girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 17:55   #16
feanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez anuskap193 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że nie ma ograniczeń wiekowych na podcięcie wędzidełka? Mam 15 lat i chyba sie jednak zdecyduje na ten zabieg
Oczywiście, ze nie ma. Jak już mówiłam, ja miałam 11 lat kiedy mi wycieli.
feanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 19:06   #17
Roztargniona
Raczkowanie
 
Avatar Roztargniona
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Wędzidełko języka

Również mam wadę wymowy litery R i brzmi ona bardziej po francusku niż po polsku :/ ale czy na podcięcie wędzidelka nie jest za pozno jesli mam 20 lat? Poza tym gdy bylam mala to chodzilam do logopedy i mnie nie wyslal na podcinanie wędzidelka ciekawe dlaczego?
Roztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 20:20   #18
evita_l
Raczkowanie
 
Avatar evita_l
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jednorożec/Warszawa
Wiadomości: 284
GG do evita_l
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez Roztargniona Pokaż wiadomość
Również mam wadę wymowy litery R i brzmi ona bardziej po francusku niż po polsku :/ ale czy na podcięcie wędzidelka nie jest za pozno jesli mam 20 lat? Poza tym gdy bylam mala to chodzilam do logopedy i mnie nie wyslal na podcinanie wędzidelka ciekawe dlaczego?
Mam tak samo jak Ty, jak byłam mała zarówno pani dentystka jak i pani logopeda zwróciły uwagę, że warto by podciąć węzidełko, ale do tego nie doszło. Za to wielu kolegów uważa, że to jest mój atut i bardzo im się to podoba, za to ja przez złą wymowę "r" czasem bywam nieśmiała i się nie odzywam. Gdzie można dokonać takiego zabiegu?
__________________
pustamiska.pl

"I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego"
evita_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 14:09   #19
Roztargniona
Raczkowanie
 
Avatar Roztargniona
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Wędzidełko języka

Z tego co wiem to zabieg ten można wykonac u laryngologa i chirurga stomatologicznego ale niewiem czy nie trzeba miec skierowania od logopedy... Jak ktoś z Was sie wybierze na podcinanie wędzidełka to napiszcie prosze jakie są rezultaty, czy wada się skorygowała... jeśli podcięcie naprawde może pomóc to ja też chętnie pojde na taki zabieg bo nie lubie swojego "r" :/
Roztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 11:18   #20
zoomusic girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Wędzidełko języka

konsultacja logopedyczna jest KONIECZNA. być może samo podcięcie wędzidełka nic nie zmieni i wada nadal pozostanie (więc po co się narażać?). to nie jest takie łatwe i nie myślcie, że następnego dnia po zabiegu obudzicie się rano i powiecie prawidłowo "r".
i po zabiegu trzeba stosować ćwiczenia i masaż, żeby nie powstała blizna.
jest wiele różnych szkół odnośnie wędzidełka, jedni każą ćwiczyć, inni podcinać. koniecznie trzeba iść do logopedy (!).
zoomusic girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 16:10   #21
feanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 57
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez zoomusic girl Pokaż wiadomość
konsultacja logopedyczna jest KONIECZNA. być może samo podcięcie wędzidełka nic nie zmieni i wada nadal pozostanie (więc po co się narażać?). to nie jest takie łatwe i nie myślcie, że następnego dnia po zabiegu obudzicie się rano i powiecie prawidłowo "r".
i po zabiegu trzeba stosować ćwiczenia i masaż, żeby nie powstała blizna.
jest wiele różnych szkół odnośnie wędzidełka, jedni każą ćwiczyć, inni podcinać. koniecznie trzeba iść do logopedy (!).
blizna? ja mialam całkiem wyciete wedzidełko i blizny nie mam, chociaz nie ćwiczyłam, ani tym bardziej nie masowałam języka . Moze tez przez to mi nie do końca pomogło. Efekt co prawda jest znaczny, ale to 'r' jest jakby stłumione. No i dodam ze problem z wymawianiem tej głoski miałam tylko w poszczególnych wyrazach, takze nie specjalnie to przeszkadza. Pozatym mi ortodonta powiedział, że zabieg na pewno nie zaszkodzi, a moze pomóc. Także jeśli ktoś ma wątpliwości to raczej nie ma się czego obawiać. Chociaż tak sie zastanawiam czym sie rozni całkowite wycięcie od podcięcia. Ktoś sie może orientuje?
feanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 09:30   #22
zoomusic girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez feanka Pokaż wiadomość
Chociaż tak sie zastanawiam czym sie rozni całkowite wycięcie od podcięcia. Ktoś sie może orientuje?
wydaje mi się, że to jedno i to samo. to znaczy po prostu "podcina się" - szczerze mówiąc nie spotkałam się z nazwą "wycięcie" ale dla samego zabiegu nazwa nie ma znaczenia
zoomusic girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 10:16   #23
Roztargniona
Raczkowanie
 
Avatar Roztargniona
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Wędzidełko języka

i jak tam czy ktoś z Was był na tym podcinaniu wędzidełka? ja jeszcze nie...
Roztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 11:29   #24
dominika09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez Zakochana istotka Pokaż wiadomość
Gdzie trzeba iść by móc mieć podcięte więzidełko
Rzeczywiście zbyt mocno trzymające wędzidełko utrudnia wymowę niektórych zgłosek oraz inne funkcje języka i należy je podciąć. Jest to zabieg rutynowy, ponieważ zabieg to nie moze być zupełnie bezbolesny (podanie znieczulenia też boli) i trochę przeszkadzają szwy po zabiegu. Trwa to krótko. Zabieg taki wykonują chirurdzy plastycy i chirurdzy dziecięcy.
dominika09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 21:30   #25
nejra
Raczkowanie
 
Avatar nejra
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 51
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez dominika09 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście zbyt mocno trzymające wędzidełko utrudnia wymowę niektórych zgłosek oraz inne funkcje języka i należy je podciąć. Jest to zabieg rutynowy, ponieważ zabieg to nie moze być zupełnie bezbolesny (podanie znieczulenia też boli) i trochę przeszkadzają szwy po zabiegu. Trwa to krótko. Zabieg taki wykonują chirurdzy plastycy i chirurdzy dziecięcy.

Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami
Mój synek jak się urodził miał za bardzo przyrośnięte wędzidełko i lekarz stwierdził, że nie powinno to rzutowac na wymowę, ale jezeli chcę, to może przeprowadzić zabieg.
Stwierdziłam, że chyba lepiej będzie dokonać to nacięcie póki dzieciak mały. I tak zrobiłam były to dosłownie sekundy i po wszystkim. Ty jesteś starszy, to może zabieg będzie wyglądał trochę inaczej, ale myślę, że nie ma się czego obawiać
__________________
Człowiek nie decyduje sam o pewnych różnicach. Różnice nosimy w sobie.
Imre Kertész Los utracony
nejra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 18:40   #26
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez Zakochana istotka Pokaż wiadomość
Gdzie trzeba iść by móc mieć podcięte więzidełko
do chirurga stomatologicznego, ew. do stomatologa bez specjalizacji.Jednak nie kazdy podcina wedzidelka
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 20:42   #27
myszkka22
Przyczajenie
 
Avatar myszkka22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 19
Dot.: Wędzidełko języka

Witam!! Miałam podcinane wędzidełko dwa dni temu, i mam założone szwy czy ktoś z was tez tak miał??
myszkka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:41   #28
Roztargniona
Raczkowanie
 
Avatar Roztargniona
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 32
Dot.: Wędzidełko języka

Cytat:
Napisane przez myszkka22 Pokaż wiadomość
Witam!! Miałam podcinane wędzidełko dwa dni temu, i mam założone szwy czy ktoś z was tez tak miał??
Chyba zawsze zakładają szwy po podcinaniu...tak mi sie wydaje.. Myszkka rozumiem, ze mialas podcinane wędzidełko ponieważ źle wymawialaś literę "r"?
Napisz proszę u kogo byłaś na podcinaniu-u chirurga stomatologicznego czy też u laryngologa a może jeszcze u kogoś innego? i czy jest potrzebne jakieś skierowanie? oraz oczywiście jakie są rezultaty, czy warto zdecydowac się na taki zabieg?
Roztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 13:02   #29
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: Wędzidełko języka

nie. ja miałam wycinane ale bez żadnych szwów, nie przeszkadzało mi w niczym tylko w całowaniu

roztargniona- wg. mnie warto, to nic nie boli a masz swobodny język
czasem niepodcięte wędzidełko ma negatywny wpływ na stan uzębienia a więc nei warto ryzykować.
mnie kilka lat temu robił to chirurg dentystyczny
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 13:10   #30
benia1234
Raczkowanie
 
Avatar benia1234
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 108
Dot.: Wędzidełko języka

witam, mam 24 lata i zdecydowalem sie podciac wedzidelko podjezykowe. od kad pamietam mialem krotki jezyk, nie wiem moze jak bylem maly nikt tego nei zauwazyl zaden lekarz logopoeda etc, czasem tylko mialem problemy z literka R czy tam SZ CZ DZ etc roznie brzmialy podczas mojejw ymowy. no i neidawno doweidzailem sie ze nie jestem na stary na podciecie ( przewaznie podcina sie tylko dzieciom : )) poszedlem do lekarza pierwsego kontaktu, poprosilem o skierowanie do laryngologa. Laryngolog spojrzal pwoiedzail ze takei zabiegi wykonuje sie dzieciom, i boi sie troszke go zrobic zeby nei krwawic bo nie ma jak zalozyc szwow. No ale przecial, krew leciala, siedzailem jakies 30 minut z wacikiem, gaza w bicu uciskajac, w koncu przestala leciec. Sam zabieg nic nie boli. zamrozil jezyk, scisnal wedzidelko podcial i juz po starchu, pozniej jedynei dziwne uczucie w buzi jest, jakby cos sie przygryzlo pod jezykiem, no i troszke napuchneite mam. jestem teraz 1wszy dzien po zabiegu, nic nei boli wszystko jem, widac ze ranka sie zaczyna goic. Czy sa jakies efekty?? nie wiem, boje sie jeszcze wytykac jezyk z calej sily. Lekko wyciagam go, probuje polizac sie po nosie , po brodzie , boje sie zeby sie nei zroslo chciaz to malo prawdopodobne mama nadziej ze beda chociaz minimalne efekty, jesli nie to trudno :0 nic nei stracilem. Dla osob ktore chca sobie podciac , polecam isc do jakiejs kliniki a nie zwyklego logopedy, gdzie maja aparature. W Lodzi np szpital WAM, tam jest opstry dyzur. Polecam z racji tego iz w krazie krwawnienia, maja parature zeby przypalic koncowke wedzidelka, badz zalozyc szwy ( lepiej dmuchac na zimne Mam nadziej ze komus pomoglem. Pozdraiwma


PS.

pisze z konta dziewczny, moze ona pozniej napisze czy widzi jakies poprawy podczas calowania

Edytowane przez benia1234
Czas edycji: 2008-11-20 o 13:11
benia1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.