dosyc dziwna sytuacja w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-14, 18:22   #1
aana1d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2

dosyc dziwna sytuacja w pracy


moja kolezanka pracuje w sklepie z odzieza uzywana i ich szef zabrania robic zakupy w tygodniu. mogą tylko raz w tygodniu do kg z małym rabatem.(dostawa jest raz w tygodniu) teraz gdy nie ma kierowniczki jest na urlopie wysłal ludzi ktorzy je sprawdzaja (na kamerach) godzina po godzinie kto robil zakupy ponad norme. siedza na kamerach cały tydzien na zapleczu w sklepie, chca wszystkich pozwalniac za robienie zakupow w tygodniu. czy to jest normalne???
aana1d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 18:26   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Cytat:
Napisane przez aana1d Pokaż wiadomość
moja kolezanka pracuje w sklepie z odzieza uzywana i ich szef zabrania robic zakupy w tygodniu. mogą tylko raz w tygodniu do kg z małym rabatem.(dostawa jest raz w tygodniu) teraz gdy nie ma kierowniczki jest na urlopie wysłal ludzi ktorzy je sprawdzaja (na kamerach) godzina po godzinie kto robil zakupy ponad norme. siedza na kamerach cały tydzien na zapleczu w sklepie, chca wszystkich pozwalniac za robienie zakupow w tygodniu. czy to jest normalne???
właściciel psychol to i nienormalne zachowania. najlepiej poszukać innej roboty, bo przy takim człowieku nigdy nie wiadomo, kiedy się wyleci.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 20:07   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Szef jest nauczony doswiadczeniem bo jak moje znajome pracowaly w takich miejscach i nie daj boze cos wycenialy to za pol darmo w super ciuchach latala ich cala rodzina, lub tez bylo chowanie i cudowanie zeby w sob kupic za pol ceny.

A kamery specjalnie mnie nie szokuja w mcdonaldzie to normalne :d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 20:08   #4
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
właściciel psychol to i nienormalne zachowania. najlepiej poszukać innej roboty, bo przy takim człowieku nigdy nie wiadomo, kiedy się wyleci.
Nic dodać i nic ująć nie można.

Dziwaczna sytuacja. Ciekawi mnie, po co szefowi taka roszada pracowników?
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 20:49   #5
aana1d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Cytat:
Napisane przez Nebtu Pokaż wiadomość
Nic dodać i nic ująć nie można.

Dziwaczna sytuacja. Ciekawi mnie, po co szefowi taka roszada pracowników?
Ma innych na to miejsce.

mnie zastanawia czy on moze jej wypowiedziec umowe lub zwolnic ja dyscyplinarnie za takie cos ze sobie w tygodniu cos liczyła?
aana1d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 21:57   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

No wiesz zależy, bo trochę głupio jak przychodzi fajny towar, ktory ma wiadomo rozgłośnić nieco miejsce, żę tu jest fajnie, stałych klientów zdobyć - a on jest brany przez pracownice.... Mnie by się też to nie podobało zwłaszcza, że to nie sklep zwykły gdzie wiadomo u mnie można wziąć, zamówić itd - ale w lumpie to sztuki pojedyncze...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 22:03   #7
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No wiesz zależy, bo trochę głupio jak przychodzi fajny towar, ktory ma wiadomo rozgłośnić nieco miejsce, żę tu jest fajnie, stałych klientów zdobyć - a on jest brany przez pracownice.... Mnie by się też to nie podobało zwłaszcza, że to nie sklep zwykły gdzie wiadomo u mnie można wziąć, zamówić itd - ale w lumpie to sztuki pojedyncze...
Dokładnie. Często pracownice mają zniżki, a ktoś inny kupiłby ten ciuch po droższej cenie...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-14, 22:06   #8
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Moze, nie moze... skoro zatrudniajac sie w tym sklepie dziewczyny godza sie na takie, czy inne zasady, to jednak nie zwazajac na to, czy to psychol, czy nie- należało by przestrzegac jakis tam regul panujących.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 22:10   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Pomijam fakt ze.... Wlascicielowi bardziej sie oplaca jesli smakowite kaski i najpiekniejsze fatalszki za 300 zl kupia klientki niz za ta sama kwote pracownicy. Dobry asortyment i tzw perelki sa podstawa funkcjonowania i popularnosci second handow i jesli kasia z ul perlowej kupi tam sukienke asia z lipowej levisy a marek z kordeckiego polo lacoste - zadziala marketing szeptany i kolo zacznie sie nakrecac. Wiec ja sie facetowi nie dziwie szczerze mowiac bo na wafla mi lumpeks gdzie najlepsze rzeCzy kupia pracownicy i ich znajomi - hajs za rzeczy moze i sie zgadza ale jak inni ludzie spoza tej grupy przestana przychodzic bo zostana same lachy no to...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 23:43   #10
adytruu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 890
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

w większości lumpleksów pracownicy mają zakaz "łowienia" fajnych ciuszków dla siebie - niestety, ale to popieram, gdyby nie to, nie byłoby po co chodzić po lumpach, bo zostawały by same szmatki
adytruu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 13:31   #11
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Jego sklep - ma prawo.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 21:09   #12
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Szef jest nauczony doswiadczeniem bo jak moje znajome pracowaly w takich miejscach i nie daj boze cos wycenialy to za pol darmo w super ciuchach latala ich cala rodzina, lub tez bylo chowanie i cudowanie zeby w sob kupic za pol ceny.

A kamery specjalnie mnie nie szokuja w mcdonaldzie to normalne :d
wtedy zazwyczaj sklep pewnie bylby w dniu dostawy z godzinke wczesniej otworzony dla rodziny i znajomych a pozniej to co zostanie - wiekszosc szmat dla klientow (znam lumpeks gdzie tak jest, rodzinka i kumpelki buszuja przed otwarciem a za szyba juz czekaja klienci)
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 21:24   #13
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Cytat:
Napisane przez aana1d Pokaż wiadomość
chca wszystkich pozwalniac za robienie zakupow w tygodniu. czy to jest normalne???
Normalne czy nie, ja bym się raczej zastanowiła czy z tymi pracownikami jest wszystko OK. Po co ciągle tam kupują wiedząc że są obserwowani i że szef sobie tego nie życzy? A że sobie nie życzy to dość zrozumiałe, dziewczyny wyżej już napisały powody.
Zależy im na tej pracy czy na ciuchach? Bo to troche tak wygląda jakby specjalnie łamały postanowienie szefa i jeszcze miały pretensje że mu to nie odpowiada.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 14:28   #14
arto
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Szef pewnie wie co robi, nie chce stracić na tym biznesie. Jego prawo. Niby zawsze można zmienić pracę jak coś się nie podoba, ale w tych czasach bywa to trudne.
arto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 13:28   #15
rossocorsa
Raczkowanie
 
Avatar rossocorsa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 30
Dot.: dosyc dziwna sytuacja w pracy

Powiem tak, wcale mnie to nie dziwi. Pomyśl sobie jak przyjeżdza dostawa i pracownicy przebierają sobie najlepsze ciuszki, zabierają a w dniu otwarcia, w momencie tejże dostawy klient jest zdziwiony, że takie g... za przeproszeniem jest na wieszakach i już tam więcej nie wraca. Biznes to biznes, tu nie ma litości
__________________
Wybieram grupę Color!
rossocorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-26 14:28:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.