Niewypał ze studiami :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-19, 18:55   #1
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa

Niewypał ze studiami :(


Hej. Studiowałam przez rok i dwa miesiące na AGH, typowo techniczny kierunek, jednak stwierdziłam, że to totalnie nie dla mnie, zwłaszcza takie przedmioty jak mechanika czy grafika inżynierska. Obecnie pracuję, ale od następnego roku akademickiego chciałabym podjąć nowy kierunek. Moim marzeniem jest farmacja, ale niestety nie mam szans się dostać (mam jedynie rozszerzoną matematykę). Nawet jeśli w tym roku napiszę maturę z biologii i chemii to szanse bym napisała ją na tyle dobrze by dostać się na farmację są zerowe. Bardzo lubię chemię, a w przyszłości chciałabym pracować w laboratorium. Nie ukrywam także iż chciałabym nadal studiować w Krakowie, ewentualnie w Katowicach.
Macie do polecenia jakiś kierunek, który byłby odpowiedni dla mnie ? Czasu coraz mniej, a ja niczego nie znalazłam Myślałam, żeby pójść na chemię na UJ, ale po tym raczej pracy nie ma w Polsce. Może macie jakieś inne pomysły ? Najlepiej coś, gdzie dostałabym się z napisaną rozszerzoną matematyką na 80 %.
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 19:02   #2
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Niewypał ze studiami :(

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Hej. Studiowałam przez rok i dwa miesiące na AGH, typowo techniczny kierunek, jednak stwierdziłam, że to totalnie nie dla mnie, zwłaszcza takie przedmioty jak mechanika czy grafika inżynierska. Obecnie pracuję, ale od następnego roku akademickiego chciałabym podjąć nowy kierunek. Moim marzeniem jest farmacja, ale niestety nie mam szans się dostać (mam jedynie rozszerzoną matematykę). Nawet jeśli w tym roku napiszę maturę z biologii i chemii to szanse bym napisała ją na tyle dobrze by dostać się na farmację są zerowe. Bardzo lubię chemię, a w przyszłości chciałabym pracować w laboratorium. Nie ukrywam także iż chciałabym nadal studiować w Krakowie, ewentualnie w Katowicach.
Macie do polecenia jakiś kierunek, który byłby odpowiedni dla mnie ? Czasu coraz mniej, a ja niczego nie znalazłam Myślałam, żeby pójść na chemię na UJ, ale po tym raczej pracy nie ma w Polsce. Może macie jakieś inne pomysły ? Najlepiej coś, gdzie dostałabym się z napisaną rozszerzoną matematyką na 80 %.

Masakra.. nie wiesz do końca kim chcesz być w przyszłości, oprócz tej farmacji i jeszcze mamy Ci polecić kierunek na który masz iść
Skoro uparłaś się na farmację to próbuj się dostać, a nie zakładaj od razu, że szanse są zerowe. Przy okazji sama jestem na kierunku " laboratoryjnym " i niestety szanse dostania pracy w laboratorium są bardzo małe, chyba, że masz znajomości. Farmacja to dobry kierunek.
Oprócz tego jak nie wiesz co ze sobą zrobić to idź do szkoły policealnej na technika farmacji albo technik dentystyczny, ewentualnie asystentka/higienistka stomatologiczna, z tego co widzę, to te zawody są dość opłacalne. I wcale nie trzeba mieć studiów.
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 10:27   #3
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: Niewypał ze studiami :(

Nie lepiej zrobić sobie jeszcze rok przerwy, pracować i odpowiednio przygotować się do matury? Skoro marzysz o farmacji to próbuj realizować marzenia. Zaczeniesz szukać substytutu i jest duże prawdopodobieństwo, że kolejne studia innne niż farmacja znów będą klapą.
__________________
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 23:28   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Niewypał ze studiami :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 18:59   #5
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Niewypał ze studiami :(

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Jak koleżanka nie lubi ani rysunku technicznego ani mechaniki, to nie ma co jej polecać inżynierii środowiska, metalurgii czy inżynierii materiałowej bo te studia polegają na rysowaniu, liczeniu i są stricte "techniczne" niż "laboratoryjne". I przez pierwsze dwa lata na tych studiach to są rysunki, geometria, mechanika, wytrzymałość materiałów... A laboratoria to mniejszość. (Chyba, że na inżynierii środowiska pójdzie w uzdatnianie, tematy związane z wodą i ściekami... ale to można robić też po zwykłej chemii czy technologii chemicznej - i zazwyczaj jest to specjalność, którą robi się albo na ostatnich semestrach, ale dopiero na magisterce).
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 20:31   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Niewypał ze studiami :(

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-09 21:31:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.