Głupie pytanie, ale zaryzykuję. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-04, 19:59   #1
szokoladasa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 85

Głupie pytanie, ale zaryzykuję.


Cześć wszystkim. Możecie mnie wyśmiać, zbić lub nakrzyczeć, no ale skoro nie wiem to postanowiłam zapytać tutaj. Chcę od października studiować zaocznie "edukację elementarną i język angielski" na PWSZ.

Czy zajęcia odbywają się po angielsku? (koleżanka która skończyła wychowanie wczesnoszkolne z angielskim na prywatnej uczelni twierdzi, że większosć miała po angielsku)

Przeglądam plan zajęć i widzę, że jest logopedia. Czy jest sens w ogóle przystępować do rekrutacji, skoro sama w dzieciństwie jeździłam do logopedy przez krótki czas, bo wyraźnie seplenię do tej pory?

Na pierwszym roku studiów w planie... francuski? Po co?
szokoladasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:44   #2
NothingShocking
Raczkowanie
 
Avatar NothingShocking
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 75
Dot.: Głupie pytanie, ale zaryzykuję.

Jestem na studiach dziennych na kierunku filologia angielska. Większość przedmiotów rzeczywiście jest prowadzona po angielsku, u mnie jet to "Praktyczna nauka języka angielskiego", w skład której wchodzi czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie i fonetyka i gramatyka. Przedmioty powiedzmy poboczne jak bhp, filozofia itd. są prowadzone po polsku.

Według mnie powinnaś spróbować, jak nie wyjdzie, to zawsze możesz zmienić kierunek.

Zamiast francuskiego mam rosyjski. Studia z założenia mają nas nauczyć więcej, niż wymaga podstawa np. w liceum. Człowiek, który podejmuje studia automatycznie powinien nabywać wiedzę wszechstronną. Według mnie, nie ma się co zastanawiać nad sensem uczenia się języków. Jeśli chce się mieć wyższe wykształcenie, to chyba oczywiste, że nie można zamykać się na wiedzę.

Edytowane przez NothingShocking
Czas edycji: 2015-03-04 o 20:46
NothingShocking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:06   #3
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Głupie pytanie, ale zaryzykuję.

Co do prowadzenia zajęć po angielsku, wątpię, poza tym to powinno być zaznaczone w programie. Inna sprawa to wada wymowy, moim zdaniem z małymi dziećmi powinny pracować osoby z dobrą dykcją. Szczerze, z logopedii może być np. sam wykład i sucha teoria, ale wątpię, żeby ktoś zatrudnił nauczyciela z wyraźna wadą wymowy, zwłaszcza, że kandydatów jest pod dostatek. Sama nie byłabym zadowolona z takiego nauczyciela, dzieci w tym wieku mogą podświadomie "przejąć" wadę. Poza tym, jak miałaby wyglądać nauka pisania ze słuchu?

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-03-04 o 21:11
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:47   #4
szokoladasa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 85
Dot.: Głupie pytanie, ale zaryzykuję.

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Co do prowadzenia zajęć po angielsku, wątpię, poza tym to powinno być zaznaczone w programie. Inna sprawa to wada wymowy, moim zdaniem z małymi dziećmi powinny pracować osoby z dobrą dykcją. Szczerze, z logopedii może być np. sam wykład i sucha teoria, ale wątpię, żeby ktoś zatrudnił nauczyciela z wyraźna wadą wymowy, zwłaszcza, że kandydatów jest pod dostatek. Sama nie byłabym zadowolona z takiego nauczyciela, dzieci w tym wieku mogą podświadomie "przejąć" wadę. Poza tym, jak miałaby wyglądać nauka pisania ze słuchu?
Pisanie ze słuchu, tzn. przykładowo ja mówię, a dzieci piszą, tak?
szokoladasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:57   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Głupie pytanie, ale zaryzykuję.

No raczej nie odwrotnie
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 10:17   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Głupie pytanie, ale zaryzykuję.

Są jakieś testy podczas rekrutacji? Koleżanka kiedyś startowała na pedagogikę wczesnoszkolną i miała test ze śpiewu, pisowni i musiała przeprowadzić dyskusję. Nie zdała z pisowni, ponieważ ma dysortografię.

Dlatego myślę, że jak są takie testy to możesz mieć problem, ale jak nie ma to z teoretycznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań, żebyś nie startowała. Ale nie wiem, czy bym chciała, aby moje dziecko uczył nauczyciel z wadą wymowy. Taka prawda, ja na pewno bym nie mogła uczyć śpiewu, bo głosu nie mam kompletnie, choć lubię sama sobie podśpiewywać. Tak bywa, nie każdy rodzi się z wszechstronnymi zdolnościami.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 11:17:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.