Nietrafiony kierunek: budownictwo - co dalej? Rzeczoznawstwo, FiR, logistyka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-01, 15:19   #1
KrolowaLesnychElfow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 15

Nietrafiony kierunek: budownictwo - co dalej? Rzeczoznawstwo, FiR, logistyka?


Cześć, mam nadzieję że znajdzie się ktoś, kto byłby mi w stanie doradzić, bo obecnie sama nie wiem co mam robić.

Otóż chodzi o kierunek studiów który póki co wydaje mi się kompletnie nietrafiony. Jestem obecnie na III roku budownictwa, w zeszłym roku miałam nawet stypendium naukowe. Kiedy wybierałam kierunek jakoś chyba nie przemyślałam sprawy bo nie wiedziałam jak będzie wyglądała praca itd. Większość znajomych szła na studia do Warszawy to i ja, a że marzyło mi się projektowanie domów to wybrałam budownictwo.
Tyle że teraz widząc jak do wszystko wygląda od środka, mając jakieś praktyki oraz znając opinię znajomych pracujących w tej branży uważam że się kompletnie nie nadaję.
Prawie wszyscy znajomi pracują na budowach w warszawie gdzie ledwo wyciągają te 3000. Praca 10 godzin dziennie to minimum, bo często trzeba kilka godzin zostawać na betonowanie, przez co 80% miesiąca spędzają w pracy po 11-12 godzin. Do tego wcale nie tak łatwo z pracą.

I tutaj chciałabym się was poradzić. Jasne że ostateczną decyzję podejmę sama i mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia, ale nie mam się zbytnio do kogo zwrócić. Wiem że nikt mi rozwiązania nie poda na tacy, ale mam straszny mętlik w głowie, ogólnie jestem potwornie zniechęcona i zdołowana.
Otóż chciałam poprzestać na inżynierze i albo pójść na inny kierunek zaocznie, albo zrobić coś podyplomowego.
Na razie wypisałam sobie jakieś opcje, tak żeby je rozważyć na spokojnie i mieć rozeznanie. Zastanawiałam się nad studiami podyplomowymi z wyceny nieruchomości (zmieniły się przepisy odnośnie wymaganego wykształcenia) co by się nawet jakoś łączyło z budownictwem, ale czy to opłacalne?
Albo zastanawiałam się nad nowym kierunkiem czyli finansami - tylko w tym wypadku zastanawiam się czy warto brać się za coś zupełnie innego? Bo muszę przyznać że jakoś mnie to ciekawi, ale czy ten licencjat z finansów wystarczyłby żeby jakoś sensownie później zarabiać?
A może studia podyplomowe z logistyki i transportu?


Wiem że to trochę taki miszmasz, na razie chcę sobie wypisać możliwości i wybrać to co będzie mnie interesować.

Macie może jakieś pomysły z czym to nieszczęsne budownictwo można byłoby połączyć żeby wyszło w miarę sensownie? Bo szczerze mówiąc to nie mam nikogo bliskiego do kogo mogłabym się zwrócić i prosić o radę. A tych podanych przeze mnie też pewna nie jestem.

Bardzo proszę was o jakąś pomoc, może macie znajomych pracujących w podobnych branżach?
Co byście zrobiły na moim miejscu?
KrolowaLesnychElfow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 17:13   #2
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Nietrafiony kierunek

Ja skonczylam bydownictwo soecjalnosc budowa drog i pracuje na budowie
Nie bierzesz pod uwage biura projektowego ?? Kazda firma wieksza potrzebuje tez ludzi do papierow.
Nie patrz na praktyki bo co innego praca a co innego praktyka.
Jak cos pytaj

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 17:14   #3
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Nietrafiony kierunek

A czy ty musisz pracowac na budowie?
Mozna tez w biurze projektowym ( chociaz tu podobny wyzysk ale przynajmniej sie przy biurku siedzi a nie w mrozie..) jako przedstawiciel handlowy, doradca techniczny itd. Moze cos popatrz w tym kierunku?

No i coz dopoki sie nie nabierze doswiadczenia to w wielu pracach zarabia sie grosze i dlugo pracuje. Szczegolnie ze po takich studiach sie prawie nic nie wie

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2016-12-01 o 17:15
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 17:30   #4
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Nietrafiony kierunek

Mam kolezanki ktore pracuja na biurze a ja na budowie i np. U nich zamawiam material, podwykonawcow itp. Da sie i nie narzekaja mozesz dorobic kosztorysowanie . Generalnie nie zniechecaj sie tak szybko

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 11:27   #5
malwinalorent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1
Dot.: Nietrafiony kierunek: budownictwo - co dalej? Rzeczoznawstwo, FiR, logistyka?

Nietrafiony kierunek studiów - znam ten ból :/ nie chciałam od początku zaczynać kolejnych kierunków, więc zdecydowałam się na podyplomówkę z WSKZ, która całkowicie zmieniła moją drogę zawodową. Sprawdź sobie ofertę bo kierunków i możliwości jest wiele.
malwinalorent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-16 12:27:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.