Odparzone stopy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-24, 07:43   #1
sylzgr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 68

Odparzone stopy


Witam. Mam problem z odparzaniem stóp, a konkretnie tych poduszek zaraz pod palcami. Odparzają mnie zarówno sandały noszone na gołą stopę, ale przede wszystkim wszystkie buty na obcasie. Nie ma znaczenia, czy buty mają wewnątrz wkładkę z ekoskóry, materiału czy skóry naturalnej. Po godzinie, dwóch moje poduszki zaczynają piec i muszę zmienić obuwie na płaskie. Strasznie nad tym ubolewam, bo chcę nosić obcasy. Teraz w czerwcu idę na wesele, kupiłam sobie piękne buty z platformą i na słupku. Udało mi się w nich dojść do knajpki, ale z powrotem już był kłopot bo poduszki się odparzyły. Ponadto wszystkie eleganckie obuwie (prócz sandałów) noszę na taką rajstopową skarpetkę, bo w ogóle nie ma opcji, abym założyła cokolwiek pełnego na gołą stopę. Co do sandałów to również po dłuższym chodzeniu zaczynają mnie odparzać, zarówno te zwykłe jak i ze skórzaną wkładką. Nie wiem już co robić z tymi moimi stopami To dla mnie naprawdę ogromny problem. Dlatego mam pytanie - co mogę zrobić z tą dolegliwością? Może są np. jakieś kremy które zapobiegają odparzeniom stóp, albo jakieś inne sprawdzone środki. Może jest coś, co np. używa się przed założeniem obuwia i wtedy one nie odparzają. Chłodzące wkładki już przerabiałam w kilku parach butów na obcasie i ani razu nie zdały egzaminu (poduszki i tak po jakimś czasie mnie piekły). Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co z tym robić, do kogo się zwrócić.
sylzgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 08:50   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Odparzone stopy

U mnie ten problem występuje zawsze jak noszę jakiekolwiek buty na gołą stopę. Rajstopy/rajstopowopodobna skarpetka załatwia sprawę, a do sandałów i klapków spryskuję stopy dezodorantem i nic się nie dzieje.


Przyczyną może też być brak przyzwyczajenia stopy albo źle dopasowane buty. Nie mogą być ani za ciasne ani za luźne żeby stopa się nie przemieszczała. A nawet dobrze dobrane buty potrzebują czasu żeby dopasować się do stopy. Jeżeli na co dzień nie nosisz obcasów (nawet niewielkich) to nagle założenie wysokich butów na kilka godzin jest dla stóp męczarnią.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 12:26   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Odparzone stopy

Dezodorant do stóp albo puder taki jak dla dzieci powinien załatwić sprawę. A jak już się zdarzy odparzenie, to bepanthen albo panthenol.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 21:23   #4
sylzgr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 68
Dot.: Odparzone stopy

Co do dezodorantów to stosowałam różne i z marnym skutkiem, poduszki i tak piekły. Kupiłam sobie teraz talk. Zobaczymy co zdziała, choć nie do końca wierzę aby miało to pomóc, skoro inne antyperspiranty nie radziły sobie z tym problemem :/
Obcasy faktycznie noszę rzadko, ale pieczenie ma również miejsce w sandałach ze skórzaną wkładką, a to już chyba nie jest normalne
sylzgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-29 22:23:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.