Ślub kościelny z obcokrajowcem :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-04, 15:55   #121
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

co do przysiegi:my chcemy wlasnie na odwrot:ja po francusku, on po polsku -nie wiem czy to przejdzie.jak sadzicie?chyba nie powinno byc problemu!!!
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 16:03   #122
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
co do przysiegi:my chcemy wlasnie na odwrot:ja po francusku, on po polsku -nie wiem czy to przejdzie.jak sadzicie?chyba nie powinno byc problemu!!!
A dlaczego tak? wyglada to skomplikowanie.

Z tego co wiem, to przysiege najlepiej skladac w swoim jezyku albo w takim, ktory znaja oboje malzonkowie, no i goscie, bo w koncu sa swiadkami tego wydarzenia.
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 17:13   #123
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

czemu tak?
bo mojego TZ ta jezyk to francuski, moj polski
a oboje chcemy uslyszech przysiegajacego wspolmalzonka w naszym ojczystym jezyku
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 17:39   #124
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
czemu tak?
bo mojego TZ ta jezyk to francuski, moj polski
a oboje chcemy uslyszech przysiegajacego wspolmalzonka w naszym ojczystym jezyku
To juz tylko i wylacznie wasz pomysl, wiec najlepiej po prostu najpierw isc do ksiedza i omowic sprawe slubu z obcokrajowcem a potem mozna sie skupic na detalach
Kazdy ksiadz widzi to przeciez inaczej, wiec trudno spekulowac.
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 18:50   #125
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

no masz racje

a jak dalyscie rade (albo jak przewidujecie) z goscmi z zagranicy?placiliscie im za caly przejazd?no i nocleg oczywiscie ..poprawiny tez byly? ile bylo (bedzie) uwas gosci na weselu ogolem , i ile z zagranicy?

wiem duzo pytan
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 19:10   #126
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
no masz racje

a jak dalyscie rade (albo jak przewidujecie) z goscmi z zagranicy?placiliscie im za caly przejazd?no i nocleg oczywiscie ..poprawiny tez byly? ile bylo (bedzie) uwas gosci na weselu ogolem , i ile z zagranicy?

wiem duzo pytan
Gosci zza granicy bylo ok. 15 osob (najblizsza rodzina i przyjaciele). Ogolem osob 70.
Za przejazd i nocleg ostatecznie zaplacili sami, choc zamiar nasz byl inny Poprawin nie bylo, nie chcielismy...to byloby juz za wiele
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 11:02   #127
lulucelo
Raczkowanie
 
Avatar lulucelo
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: colmar Francja
Wiadomości: 498
Red face Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Witam
Wpadlam tutaj zeby znalezc odpowiedzi na pytania ktore mnie nurtuja.
Otoz mieszkam od 6 lat we Francji i od ponad dwoch w mojej aktualnej parafii. Wzielam slub cywilny z Francuzem a teraz chcielismy zaczac przygotowania do slubu koscielngo. I tu pojawiaja sie przeszkody. Otoz jestem z czestochowy i cala rodzine mam w Polsce. dlatego tez organizacja slubu w Polsce jest najlepszym rozwiazaniem. Z tym sie wiaza liczne przeszkody:
- Moj malzonek jest katoliokiem i wierzacym, ochrzszczonym z pierwsza komunia ale bez bierzmowania, ktore tu jako takie nie istnieje i najczesciej jest dawane osobom ktore ida na swiecenia, przygotowania trwja zas kolo trzech lat. Czy brak bierzmowania nie jest przeszkoda?

- Nie wiem z ktorej parafii mam dostac licencje na udzielenie slubu w Polsce? I czy majac ta licencje moge wybrac sobie dowolna parafie w Polsce? Na ile wazna jest taka licencja francuska?

Moje nauki przedmalzenskie, czy moge je zrealizowac we Francji, i na ile beda one wazne w Polsce.

Moj malzonek troche mowi po Polsku ale nie na tyle zeby moc uczystniczyc w takich naukach lub otrzymac bierzmowaniE.
Prosze o odpowiedz bo na prawde zaczynam sie poddawac, nie wiem czy jest mozliwosc zorganizowania slubu w Polsce .
lulucelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 11:13   #128
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Slub koscielny z Francuzem

Spróbuj poczytać ten wątek, może czegoś więcej się dowiesz: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=217909

Moja kuzynka brała ślub kościelny z Francuzem, też nie miał bierzmowania. Zrobił je w Polsce jakimś specjalnym trybem, mimo, że też nie mówił po polsku. Myślę, że najlepiej jak skontaktujesz się z parafią w Polsce, oni Ci już powiedzą jak wyglądają procedury.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 11:35   #129
lulucelo
Raczkowanie
 
Avatar lulucelo
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: colmar Francja
Wiadomości: 498
Dot.: Slub koscielny z Francuzem

dzieki za link poszlam czytac , nie znalazlam tam jednak odpowiedzi, jak wybrac parafie zakladajac zemoja jest francuska moge sobie dowolnie wybrac w polsce, nie chce z roznych przyczyn brac slubu w parafii w ktorej bylam ochrzszczona i mialam komunie i bierzmowanie. Moj maz bowiem jest chrzstnym i chrzest byl w tej parafii wlasnie i to badzo zle sie ulozylo.

Prosze moderatorow o przylacznie do tego watku co jest podany w linku, przepraszam bardzo za zalozenie nowego watku wiem ze mi sie dostanie ale to dlatego ze tam na poczatku bylo glownie o slubach cywilnych majac swoj za soba, nie widzialam zadnych konkretnych uwag mnie dotyczacych kajam sie i obiecuje poprawe ...
lulucelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 12:15   #130
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Slub koscielny z Francuzem

Cytat:
Napisane przez lulucelo Pokaż wiadomość
dzieki za link poszlam czytac , nie znalazlam tam jednak odpowiedzi, jak wybrac parafie zakladajac zemoja jest francuska moge sobie dowolnie wybrac w polsce, nie chce z roznych przyczyn brac slubu w parafii w ktorej bylam ochrzszczona i mialam komunie i bierzmowanie. Moj maz bowiem jest chrzstnym i chrzest byl w tej parafii wlasnie i to badzo zle sie ulozylo.
Najlepiej zapytać u źródła, czyli w tej parafii, w której chcesz brać ślub. Albo może masz w Polsce jakiegoś znajomego księdza, który by mógł się dowiedzieć jak to wszystko ma wyglądać?
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 12:59   #131
lulucelo
Raczkowanie
 
Avatar lulucelo
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: colmar Francja
Wiadomości: 498
Dot.: Slub koscielny z Francuzem

nie mam zadnego , wiem ze trzeba by sie dowiedziec juz bezposredjio u ksiedza ale teraz to po prostu mam isc do parafii w ktroej bym chciala wziac slub? to moge sobie wybrac? To by bylo super.
lulucelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-18, 21:38   #132
krusito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

mam taki mały a moze nie taki mały problem czy ktos sie moze orientuje jak to jest z slubem cywilnym.Otoz jestem w Stanach Zjednoczonych jakies 4 lata,(jestem tutaj nie legalnie)tutaj poznałam chłopaka chcemy wziasc slub cywilny,tylko nie wiem jakie dokumenty beda mi potrzebne,i gdzie zczym mam isc,dodam iz moj chłopak jest amerykaninem i nie za bardzo mowi po polsku rozumie ale ma problemy zmowa,czy ktos miał taki (przypadek)czy ktos moze mi pomoc Z gory dziekuje
krusito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:30   #133
DANKAS78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub z obcokrajowcem:)

witam... mam pytanie odnosnie slubu z rosjan,bo moja dziwczyna pochodzi z rosji i mamy sie pobrac ,ale nikt mi niemoze powiedziec co do dokumetow jakie ona potrzebuje slub w polsce i jak to dlugo trwa ,a druga sprawa moze wiesz jesli po slubie bedzie chciala podrozowac po europie to jaki dokumet bedzie potrzebowala ... poniewaz rosja nie jest w ue.
z gory dzekuje
DANKAS78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 12:09   #134
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Skoro chcecie sie pobrac w Pl,to nie widze zadnego problemu w tym,zeby pojsc do USC czy do kosciola i zapytac jakie dokumenty z Rosji musi dostarczyc Twoja dziewczyna...
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2009-04-01 o 12:15
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 09:03   #135
Sambra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 112
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
no masz racje

a jak dalyscie rade (albo jak przewidujecie) z goscmi z zagranicy?placiliscie im za caly przejazd?no i nocleg oczywiscie ..poprawiny tez byly? ile bylo (bedzie) uwas gosci na weselu ogolem , i ile z zagranicy?

wiem duzo pytan
U nas tez bylo cos okolo 15 osob z zagranicy (tez z Twoich regionow, tak, by the way ;-) i my placilismy za hotel ze sniadaniem, ale nie za dojazd. Staralismy sie jak najbardziej udogodnic im podroz, wiec wczesniej zrobilam szczegolowe opisy tras, lotow, pociagow, wszystkim wyslalam, rozklady wszystkiego co sie da, z dokladnym opisem ile gdzie sie jedzie, nr. tel taksowek, itd. Troche zachodu, ale w sumie nie az tak duzo a wszyscy goscie bardzo to docenili. Poprawin nie robilismy dla wszystkich tylko male przyjecie w domu dla najblizszych - w tym byla tylko czesc tych przyjezdnych.
Sambra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 22:01   #136
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Ja wlasnie tez powoli planuje swoj slub. Slub bedzie tylko cywilny, gdyz moj TZ jest protestantem, a ja ateistka. Chcialabym wziac slub w PL w moim miescie-warszawie, ale nie wiem jak to zrobic z goscmi. Niestety gosci z zagranicy bedzie sporo. kolo 50 osob pewnie. No i jesli mam zaplacic wszystkim za nocleg to wyniesie to majatek. Chcialabym sie dobrze zachowac, ale nie mam pojecia co zrobic. Nie mam az tyle pieniedzy zeby placic za 50 osob Nawet w najtanszym hotelu w wawie. Na dodatek niedawno tez bylam na slubie kolezanki z obcokrajowcem (tylko ze jej ukochany jest angielskojezyczny a moj niemiecko) i ona nie wyprawiala zadnego wesela, a w USC bylo lacznie jakies 15 osob, w tym tylko 5 osob od niego a 10 od niej.
Szczerze mowiac w ogole nie wiem jak sie do tego zabrac, bo pewnie najpierw trzeba isc do USC i zalatwic w ogole wszystkie dokumenty, ktorych w przypadku slubu par z roznych krajow na pewno jest mase. Czy ktos moze wie ile mniej wiecej czeka sie na termin w USC? Czy mozna isc do USC 4-5 miesiecy przed slubem i da sie to zalatwic czy trzeba wczesniej??
Moja kolezanka czekala tylko 4 miesiace, ale to bylo ze wzgledu na juz widoczna ciaze, gdyz chcieli miec slub jeszcze przed porodem i zawarli zwiazek malzenski jak byla w 7 miesiacu. No ale ja nie jestem w ciazy wiec pewnie takich ulatwien nie dostane. Czy ktos wie jak to jest?

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2009-05-16 o 22:04
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 22:22   #137
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Witam wszystkie Wizazystki, u nas bedzie ok. 60 osob, na poczatku mielismy zaplacic gosciom z zagranicy przejazd i noclegi, ale w koncu stanelo 3 noclegach oraz busik, ktory rzecz jasna odwiezie gosci do pensjonatu, z mojej strony bedzie ok. 20 os., reszta to wspolni przyjaciele z Wloch, Holandii oraz rodzina i brat Pana Mlodego, niestety potwierdzam fakt, ze niby skromne przyjecie, ale ze wszyscy sa przyjezdni bedzie nas kosztowalo jak weselicho na 200 osob...raz sie zyje
na slub cywilny we Wloszech, ktory odbedzie sie za niecaly miesiac prosimy tylko swiadkow, w koncu bez przesady nie bedziemy dwa razy wesela urzadzac
co do dokumentow z USC to sa one wazne 3 m-ce
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:28   #138
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

A jak to jest z tą spowiedzią: mój Francuz nie mówi dobrze po polsku, we Francji jako takiej spowiedzi nie ma... ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Myślałam, żeby znaleźć księdza znającego francuski, ale to ciężka sprawa...
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:28   #139
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

zapytaj ksiedza, my np. ostatnia spowiedz odbedziemy obydwoje we Wloszech, bo mojemu TZ mysle ze byloby ciezko po polsku
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 17:11   #140
kijunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

hej. jestem tutaj nowa... nie iem czy pisze we wladciwym miejscu...ale moja historia jest taka: moj narzeczony jest hindusem..a ja katoliczka.....nie wyobrazam sobie abysmy nie wzieli slubu koscielnego.....dowiedzia lam sie ze moge wziasc slub mieszany konkordatowy....ale....ks idz nastraszyl mnie jakas dyspensą....ze niby kuria bedzie rozpatrywac, sprawdzac i nie iem jeszcze co robiuc...i moze nie wydac pozwolenia.....i tu zalamka totalna... na czy polego uzyskanie tej dyspensy? czy to na serio takie problem? ile to trwa? moga odmpowic? aha...dodam, ze rodzice mojego ukochanego nie bardzo akceptuja slub w kosciele....ale on chce to dla mnie zrobic....
kijunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:58   #141
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Nie przejmuj się na zapas. jest dokładnie tak jak napisałaś, musisz otrzymać dyspensę od kurii, jeśli nie będzie przeciwwskazań to Ci ją dadzą, bo teraz jest coraz wiecej takich małżeństw.
A dlaczego chcesz ślubu w kościele?
BothSides jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 20:37   #142
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Cytat:
Napisane przez kijunia Pokaż wiadomość
hej. jestem tutaj nowa... nie iem czy pisze we wladciwym miejscu...ale moja historia jest taka: moj narzeczony jest hindusem..a ja katoliczka.....nie wyobrazam sobie abysmy nie wzieli slubu koscielnego.....dowiedzia lam sie ze moge wziasc slub mieszany konkordatowy....ale....ks idz nastraszyl mnie jakas dyspensą....ze niby kuria bedzie rozpatrywac, sprawdzac i nie iem jeszcze co robiuc...i moze nie wydac pozwolenia.....i tu zalamka totalna... na czy polego uzyskanie tej dyspensy? czy to na serio takie problem? ile to trwa? moga odmpowic? aha...dodam, ze rodzice mojego ukochanego nie bardzo akceptuja slub w kosciele....ale on chce to dla mnie zrobic....
witaj, dyspensa taka jest wydawana w przypadkach gdy tylko jedno z was bierze prawdziwy ślub kościelny, a drugie 'towarzyszy' bo tylko z twojej strony przysięga będzie miała kościelną moc wiążącą. Taka dyspensa jest wam potrzebna bo wasz ślub to ślub katolika z osobą nie będącą ochrzczoną w wierze katolickiej. Czyli jak pisałaś 'mieszany'
Jeśli się kochacie i twój tż nie będzie przeciwstawiał się np. wychowaniu dzieci z tego małżeństwa w wierze katolickiej (jedno z pytań) to taką dyspensę otrzymacie. Podczas przygotowania dokumentu do kurii, zostaną zadane różne pytania, zapisane odpowiedzi oraz przysięga na Biblię. Ty jako strona katolicka będziesz musiała złożyć tzw rękojmię. Czyli oświadczenie, „że uczyni wszystko, aby odsunąć od siebie niebezpieczeństwo utraty wiary". Potem dokumenty idą do kurii i czeka się na odpowiedź. Z reguły kilka tygodni. I ważne: wasz ślub nie będzie z mszą. Będziecie mieć wersje skróconą ślubu, bez pełnej komunii. Chyba jest możliwość komunii ale musi zostać ustalona czy ksiądz zechce ją przeprowadzić dla części gości - tutaj nie jestem pewna
Dużo więcej informacji możesz sobie sprawdzić na stronce opoka. org. pl
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 20:31   #143
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

czy ktos mial w kosciele przysiege po polsku i angielsku?
nie wiem czy tak tez mozna?
lepiej dwa razy czy kazdy w swoim jezyku?
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 18:59   #144
karola840
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Czesc dziewczyny mam pytanie moj narzeczony jest anglikiem mieszkamy w angli ale mi sie marzy slub koscielny w Polsce ale jak czytam o tych formalnosciach to mi sie slabo robi (papierkowa robota nie jest moja mocha strona) ) zastanawiam sie czy latwiej bedzie jak Sobie wezmiemy cywilny w uk a pozniej juz jako malzenstwo koscielny w Polsce . Jak myslicie? Byl ktos w takiej sytuacji? Kazda rada mile widziana
karola840 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 19:14   #145
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Cytat:
Napisane przez karola840 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny mam pytanie moj narzeczony jest anglikiem mieszkamy w angli ale mi sie marzy slub koscielny w Polsce ale jak czytam o tych formalnosciach to mi sie slabo robi (papierkowa robota nie jest moja mocha strona) ) zastanawiam sie czy latwiej bedzie jak Sobie wezmiemy cywilny w uk a pozniej juz jako malzenstwo koscielny w Polsce . Jak myslicie? Byl ktos w takiej sytuacji? Kazda rada mile widziana

Jestem w tej samej sytuacji i jak sie zdecydujemy to jest postanowione ze bierzemy ty cywilny a kościelny w UK bo tak bedzie po prostu łatwiej.

Za dużo sie naczytalam i nasluchalam ze jest dużo roboty papierkowej.


Nie chce latać do PL co chwile z jakimiś papierami i pieczątkami, polecę juz z papierami stad do cywilnego i wymienię dokumenty od razu na nowe nazwisko zeby miec miej do zrobienia pózniej i tak mieszkam tu na stale wiec wygodniej mi tak z cywilnym tu jak cos
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:10   #146
karola840
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub kościelny z obcokrajowcem :)

Wlasnie mnie tez to wszystko przeraza chcialam wesele w Polsce zrobic bo wiecej gosci jest z mojej strony no I nie oszukujmy sie taniej o wiele ta cala impreza bedzie kosztowac :/ nie wiem jeszcze jak z przysiega bo chcialabym po angielsku tak bedzie my oboje sie rozumieli .. Wiem ze duzo od ksiedza zalezy . O losie moze lepiej do Vegas ?
karola840 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 20:10:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.