kiedy ślub po zaręczynach - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 23:37   #181
Czekolladowa
Przyczajenie
 
Avatar Czekolladowa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Maidstone
Wiadomości: 9
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

no my mamy rodzinkę dużą także te 70 osób to tacy naprawdę najbliżsi

ja to się w ogóle śmieję, że na opak wszystko koszmar dla zabobonnych haha - miesiąc bez r, ślub w 2013 roku i pewnie kilka takich się jeszcze znajdzie chyba już po nas haha
Czekolladowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 09:05   #182
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Cytat:
Napisane przez Czekolladowa Pokaż wiadomość
no my mamy rodzinkę dużą także te 70 osób to tacy naprawdę najbliżsi

ja to się w ogóle śmieję, że na opak wszystko koszmar dla zabobonnych haha - miesiąc bez r, ślub w 2013 roku i pewnie kilka takich się jeszcze znajdzie chyba już po nas haha
haha zabobonni na pewno pomyślą, że już po Was ale najważniejsze, że Wy w to nie wierzycie dla mnie 13 nie jest pechowa, ale R musi być
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 14:10   #183
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Cytat:
Napisane przez cwiatek Pokaż wiadomość
Dziewczyny czytam Wasze wpisy i nie wiem co powiedzieć. Mój TŻ oświadczył mi się 18 lipca tego roku, ale o slubie nie wspomina nic.... kiedy znajomi gratulowali nam zaręczyn pytali kiedy ślub itp, a on odp tylko, że jeszcze mamy czas, jeszcze chcemy pozwiedzać,. pooglądać no i sama nie wiem co mam myśleć.... żero konkretnych decyzji. Zaczynam się zastanawiać, czy TŻ nie oświadczył się tylko i wyłącznie po to, bym już przestała marudzić, bo fakt, ale o zaręczynach często wspominałam, chociaż moja koleżanka przekonuje mnie, że skoro mi sie oswiadczył, to dlatego , że mnie koch ai chce ze mną być.... Nie wiem, u niego w rodzinie to chyba normalne, siostra też żyje z mężczyzną z którym ma dwójkę dzieci a dopiero niedawno się zaręczyli. Mój TŻ najchętniej też by nie brał ślubu, bo po co wydawać tyle kasy, a dwa jemu papierek nie jest potrzebny. Nie wiem co myśleć. Dla mnie oświadczyny to początek jakiegoś wspólnego planowania... a tu nic. Może powinnam zwrócić pierścionek?
ja bym zwróciła. tzn. zwróciłabym, gdyby mój TŻ wyznawał zasadę "po co mi śłub", "jeszcze za wcześnie", czyli gdyby oświadczył mi się, a tak naprawdę o ślubie, nawet po kilku latach, poważnie nie myślał. bo chyba po to są zaręczyny. pomijając fakt, po ilu miesiącach, po ilu latach itp. zaręczyny to deklaracja, że za jakiś czas odbędzie się ślub.

my mamy skomplikowaną sytuację, bo jesteśmy po zaręczynach ponad 4,5roku, choć wcale nie takie były plany. z założenia stwierdziliśmy, że ślub nie odbędzie wcześniej jak po 2latach. w końcu miałam dopiero 20lat, nie było powodu, by od razu gnać do ołtarza. ale w międzyczasie wynajęliśmy mieszkanie od osoby, która przesadnie życzliwa nam raczej nie jest i tak trochę sabotowała nasze wszelkie plany w tym kierunku, bo nasz ślub oznaczałby, że rodzice "wsiedliby" na niego z tekstami typu "oni potrafią, oni się ogarnęli, a Wam z X jak zwykle nie spieszno się ustatkować". termin ślubu był przesuwany... żeby nie skłamać... ok.3razy, bo w pewnym momencie stwierdziłam, że absolutnie ślubu nie będzie dopóki się nie wyniesiemy "na swoje". teraz się wynosimy na swoje, za kilka tygodni będziemy już w naszym własnym mieszkanku i nikt mi nie powie "...to się wyprowadźcie". także i termin ślubu przestanie być problemem. ale tyle lat to i tak zakrawa na swoisty rekord także sytuacje są naprawdę różne. co mnie to interesuje, jeśli osoba trzecia tego nie rozumie. ja nie żałuję, że tyle zwlekaliśmy dograliśmy się i dojrzeliśmy przez ten czas, mimo że mogliśmy się rozstać już 10x. nigdy nie zapomnieliśmy z jakiego powodu się zaręczyliśmy, choć kilka dość cyniczny osób uważa, że po tylu latach to już głównie przyzwyczajenie nas trzyma razem (te osoby mają szczęście, że je lubię ). teraz przynajmniej wiemy, jakie są nasze priorytety i czego dokładnie chcemy od życia. wiemy, że sami sobie poradzimy, a wesele na 100os totalnie przestało być dla nas ważne, choć kiedyś były tego typu plany. uważam, że na dłuższą metę wyszło nam to na dobre.

uff, trochę się rozpisałam
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:04   #184
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

bo śpieszyć się rzeczywiście nie ma co. w tym ma rację. niby zwracanie pierścionka sprawi mu przykrość, ale swoją drogą jak facet daje jej do zrozumienia, że po zaręczynach o ślubie za bardzo nie myśli to jest jeszcze bardziej przykre. fajnie by było, gdyby się określił. Tobie, w rozmowie, nie wtedy jak ktoś pyta kiedy ślub, a Wy o tym nawet nie rozmawialiście. ogólnie to po zaręczynach należałoby temat ślubu przedyskutować, czy pobieramy się z marszu, czy za rok, czy czekamy jeszcze kilka lat, bo cos innego mamy w planach i przed rodziną i znajomymi stanowić już wspólny front. takie niedomówienia są niepotrzebne.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:28   #185
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Tak jak mówi Michiru zaręczyny to deklaracja ślubu. Jeśli go nie chce to nie widzę sensu zaręczania się.

Michiru pewnie, że wyszło Wam to na dobre teraz dużo osób szybko bierze ślub i szybko się rozwodzi... a przecież lepiej dobrze się poznać przed tym a nie... tym bardziej, że zaręczyliście się gdy byłaś młodziutka
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:50   #186
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

młodziutka... z perspektywy czasu się zgadzam, ale wtedy się oburzałam, że ktoś się puka w głowę, że się zaręczyliśmy. uważałam, zresztą wciąż tak uważam, że lepiej się zaręczyć, bo naprawdę się tego chce niż "bo tak wypada" czy "bo już czas". a takich par, które się właśnie dlatego zaręczyły i wzięły ślub, znam aż za dużo. niektórzy już są po rozstaniu.

my nie dorobimy się wesela. kasę którą zaoszczędziliśmy zainwestowaliśmy w wyposażenie mieszkania, jak i samo mieszkanie niedługo. trochę nam szkoda, bo mam sporo osób, które jednak chciałabym na swoim weselu zobaczyć. ale albo, albo. my nie będziemy mieć na to środków, moich rodziców nie stać na taki wydatek, a teściowie nie pomogą dosłownie w niczym na zasadzie "nie, bo nie". a pomimo tego jakoś nam się swoimi siłami i ciężką pracą udało. czeka nas ostatni miesiąc z hakiem na wynajmie, a potem wolność Tomku w swoim domku i nawet nie wiecie jaką ulgę poczułam
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 16:37   #187
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

U nas ślub cywilny będzie mniej niż pół roku od oświadczyn, kościelny pół roku później. Oczywiście o ślubie rozmawialiśmy już przed oświadczynami (ale one były zaskoczeniem, bo nie wiedziałam kiedy to nastąpi).

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Tak jak mówi Michiru zaręczyny to deklaracja ślubu. Jeśli go nie chce to nie widzę sensu zaręczania się.
Ja to widzę tak, że chłop chce mieć na dziewczynę "rezerwację" bo to jego narzeczona, ale do ślubu mu nie prędko.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 17:22   #188
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
młodziutka... z perspektywy czasu się zgadzam, ale wtedy się oburzałam, że ktoś się puka w głowę, że się zaręczyliśmy. uważałam, zresztą wciąż tak uważam, że lepiej się zaręczyć, bo naprawdę się tego chce niż "bo tak wypada" czy "bo już czas". a takich par, które się właśnie dlatego zaręczyły i wzięły ślub, znam aż za dużo. niektórzy już są po rozstaniu.

my nie dorobimy się wesela. kasę którą zaoszczędziliśmy zainwestowaliśmy w wyposażenie mieszkania, jak i samo mieszkanie niedługo. trochę nam szkoda, bo mam sporo osób, które jednak chciałabym na swoim weselu zobaczyć. ale albo, albo. my nie będziemy mieć na to środków, moich rodziców nie stać na taki wydatek, a teściowie nie pomogą dosłownie w niczym na zasadzie "nie, bo nie". a pomimo tego jakoś nam się swoimi siłami i ciężką pracą udało. czeka nas ostatni miesiąc z hakiem na wynajmie, a potem wolność Tomku w swoim domku i nawet nie wiecie jaką ulgę poczułam
No tak, ciężko pogodzić urządzanie mieszkania z odkładaniem na wesele... a co do teściów to mam dokładnie taką sytuacje jak Ty. Nie pomogą nam dosłownie w niczym, nawet nie interesują się nami. Dzwonią bardzo rzadko, a jak już jedziemy do nich to głównie gadają o sąsiadach a moi rodzice nam bardzo pomagają. Dzięki nim będziemy mieć gdzie mieszkać po ślubie (tj. w domu, który budują już od jakiegoś czasu)

Ulga na pewno niesamowita nie ma jak na swoim...

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
U nas ślub cywilny będzie mniej niż pół roku od oświadczyn, kościelny pół roku później. Oczywiście o ślubie rozmawialiśmy już przed oświadczynami (ale one były zaskoczeniem, bo nie wiedziałam kiedy to nastąpi).


Ja to widzę tak, że chłop chce mieć na dziewczynę "rezerwację" bo to jego narzeczona, ale do ślubu mu nie prędko.
My też przed zaręczynami rozmawialiśmy o ślubie. Na początku związku mój TŻ nie chciał ślubu... uważał, że to tylko zbędny papierek... ale na szczęście zmienił zdanie

Dokładnie tak samo to widzę...
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:26   #189
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

my zaręczyliśmy się we wrześniu, ślub bierzemy za 8 miesięcy czyli w czerwcu 2013
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 08:58   #190
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
my zaręczyliśmy się we wrześniu, ślub bierzemy za 8 miesięcy czyli w czerwcu 2013
Super gratuluję zaręczyn
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:25   #191
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

dziękuję też podobnie jak Wy planujemy niewielkie wesele i podobnie mam z teściamipewnie się teraz nieraz będziemy spotykać na wątkach ślubnych
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 19:32   #192
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
dziękuję też podobnie jak Wy planujemy niewielkie wesele i podobnie mam z teściamipewnie się teraz nieraz będziemy spotykać na wątkach ślubnych
Pewnie tak to współczuje sytuacji z teściami heh...
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 10:17   #193
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
No tak, ciężko pogodzić urządzanie mieszkania z odkładaniem na wesele... a co do teściów to mam dokładnie taką sytuacje jak Ty. Nie pomogą nam dosłownie w niczym, nawet nie interesują się nami. Dzwonią bardzo rzadko, a jak już jedziemy do nich to głównie gadają o sąsiadach a moi rodzice nam bardzo pomagają. Dzięki nim będziemy mieć gdzie mieszkać po ślubie (tj. w domu, który budują już od jakiegoś czasu)

Ulga na pewno niesamowita nie ma jak na swoim...
moi teściowie się nawet interesuję... tak przynajmniej uważam. na pewno nie powiem, że ignorują nasze plany. choć czasami chciałabym, żeby tak było, bo w ciągu tych wszystkich lat jakąś rzecz, która świadczyłaby o przychylności teściów co do naszych planów, usłyszałam może ze 2-3razy. niestety pomóc w niczym nie pomogą, za to wszystko utrudniają. gdyby to od nich zależało to wynajmowalibyśmy od szwagra jeszcze przez wiele lat, bo "po co nam mieszkanie, i to jeszcze takie drogie, na kredyt na 30lat!? przecież mamy gdzie mieszkać!"
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 11:48   #194
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
moi teściowie się nawet interesuję... tak przynajmniej uważam. na pewno nie powiem, że ignorują nasze plany. choć czasami chciałabym, żeby tak było, bo w ciągu tych wszystkich lat jakąś rzecz, która świadczyłaby o przychylności teściów co do naszych planów, usłyszałam może ze 2-3razy. niestety pomóc w niczym nie pomogą, za to wszystko utrudniają. gdyby to od nich zależało to wynajmowalibyśmy od szwagra jeszcze przez wiele lat, bo "po co nam mieszkanie, i to jeszcze takie drogie, na kredyt na 30lat!? przecież mamy gdzie mieszkać!"
Widzę, że prawie każdy ma ''fajną'' rodzinkę moi teściowe rzadko w ogóle do nas dzwonią, nie mówiąc już o spotykaniu się. Ostatnio rozmawialiśmy z nimi przez tel jakiś miesiąc temu... o ile to w ogóle rozmową można nazwać bo nie pytali co u nas
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 21:20   #195
lovela5
Raczkowanie
 
Avatar lovela5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 190
Dot.: kiedy ślub po zaręczynach

Ja biorę ślub 10 miesięcy po zaręczynach

Edytowane przez lovela5
Czas edycji: 2012-11-15 o 21:48
lovela5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.