Pomysły ślubne ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-07, 19:27   #31
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez GRUBSTEIN Pokaż wiadomość
A propos poloneza: zauważyłam, że niektórzy idą na jego nowoczesną wersję czyli w rytm piosenki "Barbara Streisand" wodzirej prowadzi najpierw parami potem czwórkami a zamiast słów "barbara streisand" krzyczy się imiona młodej pary... '_
Padłam kurcze, chciałabym to widzieć!

Fajne pomysły dziewczyny, chętnie z niektórych skorzystam, a jak coś znajdę to też się z Wami podzielę
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 10:16   #32
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez bizu90 Pokaż wiadomość
KOŚCIÓŁ:
-kolorowe buciki do sukni, alternatywą są buciki z czerwoną podeszwą, kryształkami itp.
-skrzypaczka
-chór
-wypuszczanie balonów napompowanych gazem bo wyjściu z kościoła
-wypuszczenie gołębi

-wynajęcie ludzi na szydłach rozdających cukierki itp.
WESELE:
-prezenty dla gości
-1 taniec, polegający na tym, że panna młoda ma taśmę na biodrach i odkręca się z niej
-do kieliszka z szampanem wrzucić po 1 truskawce (na powitanie gości)
-Zamiast tradycyjnych kwiatów, włożyć do naczynia lilie wodną i świeczki
-Wypuszczanie lampionów
-Na stołach poustawiane sękacze
-Winietki i nazwanie stołów np. róża, lilia ...
-Zatrudnienie iluzjonisty, w ramach pokazu
-Zatrudnienie barmana
-Zatrudnienie ludzi, którzy wykonują taniec ogniem, (machają łańcuchami z płomieniami)
-Zamówienie rzeźby z lodu i ułożenie pod nią owoców
-Stworzenie wiejskiego stołu w formie np. egzotyczne owoce, owoce morza
-Wypuszczanie lampionów, sztuczne ognie
-Ustawienie na stołach deseczek z różnymi gatunkami sera
-Sesja w takimi dużymi balonami (załączam zdjęcie)

-księga gości
-zamiast tradycyjnych kwiatów poprosić o: książki, kupony totolotka, wino, słodycze, maskotki, PRZEPISY KULINARNE
-zatrudnienie karykaturzysty, koszt około 1000 zł, liczba prac nieograniczona -karaoke dla gości
-wypuszczenie motyli, koszt około 3000-5000 tys. zł
-zbieranie "na wózek"

- tunel z róż, załączam foto
- składnie życzeń do kamery przez gości w trakcie wesela
- banki mydlane- plamy na ubraniach ?
- strzelający balon podczas 1 tańca

-utrzymanie wesela w 1 tonacji kolorystycznej (winietki,zaproszenia,buk iet,buciki,spinka do włosów) wszystko 1 kolorze np. fioletowo-kremowe
-Zamiast tradycyjnego bukietu dla świadkowej bukiet na rękę (to się sprawdza ! Wychodzi taniej a przede wszystkim wygodniej dla świadkowej, może późnej swobodnie poprawiać suknie młodej, odbierać kwiaty przy składaniu życzeń itp.)
-młoda ma fioletowe buciki, a młody skarpetki i krawat (dla odważnych)
-Suknia ślubna z trenem, długi welon, spinka dla młodej z kryształkami
-Czerwone paznokcie u młodej, szminka ?
-Ubranie domowych zwierząt- mucha dla pieska, kwiatuszek, moje Yorki były tak ubrane na ślub siostry i wzbudziły prawdziwy podziw Załączam zdjęcie, tylko z góry była kokarda
-Prezenty dla gości (właśnie na to wpadłam) próbki perfum ! (Takie jak się dostaje w Sephorze itp.)
- po zakończeniu zabawy "zbieranie na wózek", orkiestra podkręca głośniki na odpowiednie fale, przez co gdy młody mówi: "co miesiąc będę przekazywał pieniążki mojej żonie itd.", jego głos brzmi jakby nawdychał się helu
- małe dzieci idące za panna młodą, niosące obrączki
-rzucanie płatkami róż, ryżem, pieniędzmi

-rozłożenie śpiewników na stołach
-rozdanie gościom jednorazowych aparatów aby swoim okiem pokazali jak widzą wesele (np. po 1 aparacie na stół)
-mówienie przysięgi małżeńskiej z pamięci
-skrzynka na koperty z pieniędzmi
-ktoś śpiewa piosenkę młodym na weselu (śpiewałam siostrze kiepsko mi szło ale bardzo była wzruszona )
Pogrubiłam według mnie totalne niewypały. Niektóre pomysły fajne, ale większość bardzo kosztowna. I tak się zastanawiam, czy para młoda, która kombinuje i ma na weselu i iluzjonistę, i jakieś pokazy sztucznych ogni, i wszystko w jednej tonacji, i jakiś hel, i pieski w ubraniach, i bańki, i pana na szczudłach, w ogóle będzie się dobrze bawić - i podobnie goście. Moim zdaniem co za dużo to niezdrowo. Ja wesela nie chcę mieć, ale dla mnie wesele jest okazją do spędzenia miło nocy w towarzystwie rodziny i przyjaciół, których nie trzeba zasypywać morzem atrakcji, żeby się czasem nie ponudzili. Na żadnym z wesel, na których byłam, nie było takich cudów i jakoś goście bawili się świetnie. Niedługo nie będzie wesela bez wielkich słoni z kokardami na ogonach.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:24   #33
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pogrubiłam według mnie totalne niewypały. Niektóre pomysły fajne, ale większość bardzo kosztowna. I tak się zastanawiam, czy para młoda, która kombinuje i ma na weselu i iluzjonistę, i jakieś pokazy sztucznych ogni, i wszystko w jednej tonacji, i jakiś hel, i pieski w ubraniach, i bańki, i pana na szczudłach, w ogóle będzie się dobrze bawić - i podobnie goście. Moim zdaniem co za dużo to niezdrowo. Ja wesela nie chcę mieć, ale dla mnie wesele jest okazją do spędzenia miło nocy w towarzystwie rodziny i przyjaciół, których nie trzeba zasypywać morzem atrakcji, żeby się czasem nie ponudzili. Na żadnym z wesel, na których byłam, nie było takich cudów i jakoś goście bawili się świetnie. Niedługo nie będzie wesela bez wielkich słoni z kokardami na ogonach.
zgadzam się ja bym się załamała gdybym to miała wszystko na swoim weselu
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 20:46   #34
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Pomysły ślubne !

Dziś oglądałam program "Moje wielkie cygańskie wesele" na TLC bodajże i tam obrączki przyniosła młodym... sowa. To dopiero nietypowy pomysł.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 11:56   #35
123spinka
Zadomowienie
 
Avatar 123spinka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 679
Dot.: Pomysły ślubne !

zgadzam się z przedmówczyniami bezsensowne wydawanie kasy
to ma być NASZ DZIEŃ najpiękniejszy dla NAS a nie dla gości

Goście powinni zapamiętać że Ci młodzi są w sobie mega zakochani
a nie barmana i iluzjonistę....

i tak będą komentarze na temat muzyki, sukni dj jedzenia i tak dalej, to jest nieuniknione i powinno rodzinie dać temat do plotek na jakiś czas bez dodatkowych atrakcji
__________________
szczęśliwa żonka
Dominik
123spinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 14:43   #36
bizu90
Raczkowanie
 
Avatar bizu90
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
Dot.: Pomysły ślubne !

Obawiam się, że niektóre z Was nie rozumieją pojęcia"pomysły ślubne".
Ich spis nie oznacza przecież, że na 1 weselu muszą być wszystkie zrealizowane , wątpie nawet aby czasowo udało się to zgrać.
A przeświadczenie, że z wesela goście mają zapamiętać tylko "zakochaną parę" jest ogromnie mylące, bo oprócz tego ludzie PRZEDEWSZYSTKIM idą na WESELE się WESELIĆ, czyt. bawić a nie podziwać młodą parę całe wesele.
Dodatki ślubne typu iluzjonita, barman itp. są miłym akcentem.
__________________
18.12.2010 narzeczona
bizu90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 16:09   #37
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Pomysły ślubne !

witajcie

ze ślubnych pomysłów, które nie wydaja mi się obciachowe i robione pod publikę,(które sama chcę na swoim weselu),podobają mi się:

* wycięte malutkie serduszka z marchewki pływające w rosole- wygląda to uroczo
* oddzielny stolik na pierdoły w stylu ciasta, cukierki, owoce itd-które zabierają miejsce na stole (chcę mieć stoły eleganckie-niezapchane wszystkim naraz)
* wysokie wazony-kielichy z prawdziwymi kwiatami- eleganckie, i jesli macie wysoki sufit to takie wysokie kompozycje trochę złagodzą proporcje
* malutkie świeczniki- tealighty (?) z podgrzewaczami- im więcej tym lepiej , tworzą super nastrój
* podświetlane "tło" za młodymi- kurtyna ledowa pod materiałem i żadnych więcej pierdołek
* oddzielne miejsce dla dzieci do zabawy- ja mam pokój oddzielny z tablicami, malowankami, zabawkami
* odgrywki- orkiestra wita każdego przyspiewką, i za to wrzucaja do koszyczka jakis pieniążek. Coś jak w innych regionach zbieranie "na wózek"

Poza tym znam inne atrakcje(które mi sie nie podobają):
* kolezanka miała na swoim weselu pokaz lotniczy
* oklepane lampiony, fajerwerki,
* dojazd do kościoła bryczką- orkiestra tez jechała na wozie konnym i grała całą drogę
* barman serwujący drinki, magik, karykaturzysta, taki facet co puszcza ogromne bańki mydlane.
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 02:06   #38
bizu90
Raczkowanie
 
Avatar bizu90
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
Dot.: Pomysły ślubne !

Pokochałam pomysł marchewek !
Kochana ale to tylko dla młodych czy dla wszystkich gości ?
Ciekawe co powie nasz kucharz na to
__________________
18.12.2010 narzeczona
bizu90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 10:26   #39
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez bizu90 Pokaż wiadomość
Pokochałam pomysł marchewek !
Kochana ale to tylko dla młodych czy dla wszystkich gości ?
Ciekawe co powie nasz kucharz na to
To dla wszystkich gości-ale wbrew pozorom nie ma za dużo roboty. Sama to będę robić wcześniej z surowych i zamrożę.Próby były udane Kucharz tylko wsypie do rosołu i zagotuje.

Ja zrobiłam próbę tak-kroiłam surową marchewkę wzdłuż na plasterki i wycinałam metalowym małym serduszkiem z form do ciastek. Wyszło super i nawet się nie rozwala a pozostałe resztki wykorzystałam do gotowania dla siebie.

Mama uznała to na początku za zbędną fanaberię, ale jak zobaczyła efekt zmieniła zdanie. Wygląda to super-nie nachalnie, uroczo
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:48   #40
nina1406
Wtajemniczenie
 
Avatar nina1406
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 833
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
To dla wszystkich gości-ale wbrew pozorom nie ma za dużo roboty. Sama to będę robić wcześniej z surowych i zamrożę.Próby były udane Kucharz tylko wsypie do rosołu i zagotuje.

Ja zrobiłam próbę tak-kroiłam surową marchewkę wzdłuż na plasterki i wycinałam metalowym małym serduszkiem z form do ciastek. Wyszło super i nawet się nie rozwala a pozostałe resztki wykorzystałam do gotowania dla siebie.

Mama uznała to na początku za zbędną fanaberię, ale jak zobaczyła efekt zmieniła zdanie. Wygląda to super-nie nachalnie, uroczo
pomysł świetny muszę wypróbować
__________________
13.07.2013 szczęśliwa żonka
będę mamusią

Pani magister dietetyki
nina1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:00   #41
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Pomysły ślubne !

Znalazłam ostatnio w sklepie marynowane kwiaty hibiskusa.
Wygladają prześlicznie w kieliszku z szampanem lub dość klarownym drinkiem.

Dorzucam kwiat hibiskusa do listy pomysłów Szczególnie może sie okazać pięknym akcentem podczas ślubów "fioletowych" lub "niebieskich"
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 10:14   #42
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Pomysły ślubne !

o, księga gości to super pomysł
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 10:53   #43
Ewelinka i juz
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka i juz
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 188
Dot.: Pomysły ślubne !

Ja się odniosę do kilku (w sposób racjonalno-pragmatyczny) i dopiszę swoje :
1. co do wysokich kwiatów - często jednak raczej zasłaniają i utrudniają rozmowę przy stole; wolę niskie (z doświadczeń na weselach, na których byłam)
2. świeczki - tealighty to 3 godziny i koniec, ktoś musi potem zapalić nowe - lesze trwalsze świece, podobny jest problem z pływającymi (niestyety)
3. mamy świetną kucharkę, która nam zaproponowała, że nie tylko będzie herbata przy stole z ciastami (tam będą różne smaki, owocowe, etc. w takim fajnym pudełku / skrzynce), ale żeby też kelnerzy co jakiś czas nosili kawę , herbatę, bo np. starszym osobom będzie trudno tam podejść
4. wiejski stół - u nas dodatkowo będzie nalewka mojego taty + piwo z kija
5. w czasie Mszy w procesji z darami będzie chleb, ktorym potem się podzielimy podczas wejścia na salę (zamiast szampana)
6. jako prezent dla rodziców będą ikony (moi juz jakiś czas temu chcieli)
7. polonez - dobry wodzirej tak potrafi poprowadzić, że nie trzeba go znać a wychodzi super układ, lepszy niż na studniówce - i jeszcze jest taka fajna "pzreplatanka", że wszyscy się widzą - kolejne rzędy po kolei łapią się za ręce i przechodzą między innymi - na koncu wszyscy tworzą koło i wtedy w środek wchodzi para młoda i tańczy pierwszy taniec.
8. w czasie wesela przed tortem - gaśnie światło i jest taniec ze świecami (np. walc) - młoda para trzyma dużą świecę, a pozostałe dostają takie małe świeczuszki (jak do tortu urodzinowego) i zapalają od pary mlodej, że ich miłość się tak rozprzestrzenia i wszyscy tańczą z tymi świecami
9. też będziemy mieć opiekunki do dzieci + jeden z pokoi dla nich, jakby chciały pójść spać (dzieci lub opiekunki
10. dobrze jest też mieć pokój, jak ktoś chjce przebrać dziecko lub karmić piersią - u nas takoch maluchów moze być nawet 5 + do 20 dzieci w wieku 2-10 lat
11. całą mlodzież (12-19 lat) sadzamy razem, nawet jak z różnych rodzin, niech się poznają
12. po wyjściu z kościoła wspólne zdjęcie z gośćmi na schodach kościoła
13. jeśli są balony z helem to można następnego dnia spuszczać z nich hel do swoich płuc i nagrywac na kamerę jakieś fajne teksty dla młodej pary (jeśli są poprawiny i kamerzysta na poprawinach)

mam nadzieję, że choć niektóre Wam się spodobają
Ewelinka i juz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 11:05   #44
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Pomysły ślubne !

U mnie kwiaty będą w wysokich kielichach więc nie beda zaslaniac a świeczki kelnerki beda wymieniac 7 i 8 napewno nie wypali-nasze rodzinki są niezdyscyplinowane i zwyczajnie by się wszystko posypało
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 20:50   #45
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Pomysły ślubne !

odgrywki- orkiestra wita każdego przyśpiewką, i za to wrzucają do koszyczka jakiś pieniążek.

na czym to polega? nie bardzo rozumiem

mnie bardzo podobają się latające lampiony - ale w centrum miasta nie można pozwolić sobie na taki luksus.
za to wiem że niektóre firmy proponuje balony - przywożą taki ogromy karton który wygląda jak wielki prezent i w środku jest 150balonow i jak para młoda owera to wylatują

fajny pomysł z zabawkami dla dzieci - prawdopodobnie skorzystam
ja za to poprosiłam mojego DJ żeby poprowadził kilka zabaw i konkursów dla dzieci - myślę że dorośli się nie obrażą jak 10-15 minut będzie poświęcone z zabawy maluchom
uważam też że pikolo dla nich jest fajnym pomysłem

można wypożyczyć maszynę do robienia ogromnej ilości baniek mydlanych albo coś co się nazywa taniec w chmurach - maszyna robi dym taki niski leżący na parkiecie - ładny widok
my co prawda postanowiliśmy zrezygnować z tych atrakcji po głębszym zastanowieniu szkoda nam pieniędzy 9 wolimy przeznaczyć je na podróż )

a jak sie chce na wesoło to można jechać rowerem a nie samochodem lub ubrać trampki - ( wygodniejsza obcja dla wyższych )
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 20:59   #46
die_Verliebte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 23
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez Ewelinka i juz Pokaż wiadomość
Ja się odniosę do kilku (w sposób racjonalno-pragmatyczny) i dopiszę swoje :
1. co do wysokich kwiatów - często jednak raczej zasłaniają i utrudniają rozmowę przy stole; wolę niskie (z doświadczeń na weselach, na których byłam)
2. świeczki - tealighty to 3 godziny i koniec, ktoś musi potem zapalić nowe - lesze trwalsze świece, podobny jest problem z pływającymi (niestyety)
3. mamy świetną kucharkę, która nam zaproponowała, że nie tylko będzie herbata przy stole z ciastami (tam będą różne smaki, owocowe, etc. w takim fajnym pudełku / skrzynce), ale żeby też kelnerzy co jakiś czas nosili kawę , herbatę, bo np. starszym osobom będzie trudno tam podejść
4. wiejski stół - u nas dodatkowo będzie nalewka mojego taty + piwo z kija
5. w czasie Mszy w procesji z darami będzie chleb, ktorym potem się podzielimy podczas wejścia na salę (zamiast szampana)
6. jako prezent dla rodziców będą ikony (moi juz jakiś czas temu chcieli)
7. polonez - dobry wodzirej tak potrafi poprowadzić, że nie trzeba go znać a wychodzi super układ, lepszy niż na studniówce - i jeszcze jest taka fajna "pzreplatanka", że wszyscy się widzą - kolejne rzędy po kolei łapią się za ręce i przechodzą między innymi - na koncu wszyscy tworzą koło i wtedy w środek wchodzi para młoda i tańczy pierwszy taniec.
8. w czasie wesela przed tortem - gaśnie światło i jest taniec ze świecami (np. walc) - młoda para trzyma dużą świecę, a pozostałe dostają takie małe świeczuszki (jak do tortu urodzinowego) i zapalają od pary mlodej, że ich miłość się tak rozprzestrzenia i wszyscy tańczą z tymi świecami
9. też będziemy mieć opiekunki do dzieci + jeden z pokoi dla nich, jakby chciały pójść spać (dzieci lub opiekunki
10. dobrze jest też mieć pokój, jak ktoś chjce przebrać dziecko lub karmić piersią - u nas takoch maluchów moze być nawet 5 + do 20 dzieci w wieku 2-10 lat
11. całą mlodzież (12-19 lat) sadzamy razem, nawet jak z różnych rodzin, niech się poznają
12. po wyjściu z kościoła wspólne zdjęcie z gośćmi na schodach kościoła
13. jeśli są balony z helem to można następnego dnia spuszczać z nich hel do swoich płuc i nagrywac na kamerę jakieś fajne teksty dla młodej pary (jeśli są poprawiny i kamerzysta na poprawinach)

mam nadzieję, że choć niektóre Wam się spodobają

moim zdaniem trochę niewypał z tego pomysłu. nastolatkowie powiedzmy do lat 15, 16, jeszcze mogę zrozumieć. ale żeby 19-letnia dziewczyna siedziała na weselu z dzieciakami dwunastoletnimi?;o
die_Verliebte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:00   #47
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Pomysły ślubne !

ja sadzam rodziny razem i znajomych razem - a integrować będą się na parkiecie.

a co sądzicie o dekoracji na stołach z np. kwiatów jaśminu zaparzanych które rozkwitają od wrzątku? Mozna kupić teraz całe "bukiety" kompozycje takich kwiatów pływających pod wodą - i mozna sie napic bo to zielona herbata
http://www.porownarka.turek.pl/duze/...nds_119154.jpg
http://www.kwitnaca-herbata.pl/produkty.html
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 19:08   #48
die_Verliebte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 23
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez Dorka__00 Pokaż wiadomość
ja sadzam rodziny razem i znajomych razem - a integrować będą się na parkiecie.

a co sądzicie o dekoracji na stołach z np. kwiatów jaśminu zaparzanych które rozkwitają od wrzątku? Mozna kupić teraz całe "bukiety" kompozycje takich kwiatów pływających pod wodą - i mozna sie napic bo to zielona herbata
http://www.porownarka.turek.pl/duze/...nds_119154.jpg
http://www.kwitnaca-herbata.pl/produkty.html
1 zdjęcie super! nie widziałam jeszcze czegoś takiego na żadnym weselu. to na pewno oryginalny, niebanalny pomysł
die_Verliebte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 12:06   #49
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez Dorka__00 Pokaż wiadomość
odgrywki- orkiestra wita każdego przyśpiewką, i za to wrzucają do koszyczka jakiś pieniążek.

na czym to polega? nie bardzo rozumiem
To jest taka nasza regionalna "tradycja". U mnie prócz orkiestry jest druzba który prowadzi wesele-robi przyspiewki do każdego etapu wesela itp. I odgrywki są po obiedzie, wtedy drużba wraz z orkiestra odgrywa najpierw młodym i rodzicom, później każdemu gościowi albo całej rodzinie przyspiewkę i grany jest fragment piosenki na przywitanie. Przyśpiewki są "spersonalizowane" i raczej humorystyczne- podpowiadają drużbie świadkowa ze świadkiem. I Swiadkowa ma koszyczek do którego goście wrzucaja pieniążek. Nie wiem czy to jasno wytłumaczyłam
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 14:11   #50
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
To jest taka nasza regionalna "tradycja". U mnie prócz orkiestry jest druzba który prowadzi wesele-robi przyspiewki do każdego etapu wesela itp. I odgrywki są po obiedzie, wtedy drużba wraz z orkiestra odgrywa najpierw młodym i rodzicom, później każdemu gościowi albo całej rodzinie przyspiewkę i grany jest fragment piosenki na przywitanie. Przyśpiewki są "spersonalizowane" i raczej humorystyczne- podpowiadają drużbie świadkowa ze świadkiem. I Swiadkowa ma koszyczek do którego goście wrzucaja pieniążek. Nie wiem czy to jasno wytłumaczyłam
czyli przed weselem drużba świadkowie muszą przygotować te przyśpiewki dla każdego gościa? brzmi to bardzo skomplikowanie ale jeśli jest to to co myślę to wydaje się całkiem ciekawe - tylko chyba duzo czasu zajmuje zanim się te 80-100 osób obśmiewa
dziękuje da odpowiedz

Edytowane przez Dorka__00
Czas edycji: 2012-01-22 o 14:16
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 19:13   #51
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez Dorka__00 Pokaż wiadomość
czyli przed weselem drużba świadkowie muszą przygotować te przyśpiewki dla każdego gościa? brzmi to bardzo skomplikowanie ale jeśli jest to to co myślę to wydaje się całkiem ciekawe - tylko chyba duzo czasu zajmuje zanim się te 80-100 osób obśmiewa
dziękuje da odpowiedz
Nie- drużba nie jest z rodziny- jest wynajęty,to coś bardziej jak wodzirej tylko bardziej na ludowo z taką ciupagą prowadzi całe wesele przyśpiewkami, np odśpiewuje kiedy Mloda ma wyjść z domu , kiedy 1 druhna ma mu ciupagę udekorować, odśpiewuje przy błogosławieństwie, drodze do kościoła, pod kościołem itd. Towarzyszą mu chłopaki z orkiestrą i np przy błogosławieństwie grają jakąś pieśń kościelną. Wtedy już wszyscy beczą

A przy odgrywkach wymyśla teksty na bieżąco, albo ma już wcześniej wyuczone wzory i tylko imiona podmienia. Świadkowie tylko mu mówią na ucho kto jest kim, albo dodają jakieś ciekawostki. dlatego ciężko znaleźć dobrego drużbę musi być dość bystry, umiec śpiewać i mieć refleks trochę to trwa, ale zawsze można się dogadać i odgrywać dla całych rodzin -wtedy szybko idzie

Nie wiem czy u Was tez tak jest, ale u mnie jest jeszcze Starosta i Starościna(wybiera się jakieś małżeństwo z rodziny). Starosta roznosi wódkę w koszyku, pilnuje żeby każdy miał na stole świeżą wódkę, a starościna mozna powiedzieć że "ogarnia"sytuację- kieruje śpiochów do pokoi itd
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 22:39   #52
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Pomysły ślubne !

to bardzo ciekawe nigdy się z tym nie spotkałam
ale już na you tube znalazłam i wiem jak to wygląda hehe
a u nas nie ma tak rozbudowanej tradycji jest DJ - wodzirej który też śpiewa rożne przyśpiewki ale bledziej są prowokujące do toastów i do całaowania sie przez młodych
i są świadkowie - i mogą być druhny.

U mnie w rodzinie tradycją jest zabawa w wykupowany taniec ( czasem się to nazywa zbieranie na wózek czy jakoś tak) i polega na tym że są dwie puszki i jest muzyka - określony czas. Na parkiecie para młoda i każdy kto chce zatańczyć z młodymi musi wrzucić pieniążek do puszki osoby z którą chce zatańczyć. Potem są podliczane te pieniądze i osoba która zebrała więcej " będzie zarządzać budżetem domowym"
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 08:31   #53
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez Dorka__00 Pokaż wiadomość
to bardzo ciekawe nigdy się z tym nie spotkałam
ale już na you tube znalazłam i wiem jak to wygląda hehe
a u nas nie ma tak rozbudowanej tradycji jest DJ - wodzirej który też śpiewa rożne przyśpiewki ale bledziej są prowokujące do toastów i do całaowania sie przez młodych
i są świadkowie - i mogą być druhny.

U mnie w rodzinie tradycją jest zabawa w wykupowany taniec ( czasem się to nazywa zbieranie na wózek czy jakoś tak) i polega na tym że są dwie puszki i jest muzyka - określony czas. Na parkiecie para młoda i każdy kto chce zatańczyć z młodymi musi wrzucić pieniążek do puszki osoby z którą chce zatańczyć. Potem są podliczane te pieniądze i osoba która zebrała więcej " będzie zarządzać budżetem domowym"
a u mnie tylko 1 świadek, świadkowa i 1 druhna i tyle. Koleżanka mi opowiadała właśnie o tym wykupywanym tańcu- u mnie tego nie ma i nikt nawet nie słyszał o tym widać jakie są róznice między regionami
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 01:59   #54
julcia7772
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pomysły ślubne !

Dziewczynki dla mnie bomba truskawki w szampanie !!! napewno to wykorzystam.Moim pomysłem jest jeszcze ułożenie serca z czerwonych roz na pierwszy taniec, bo u nas pierwszy taniec jest po posiłku i w tym czasie obsluga sali to ułoży. Pięknie to wyglada jak państwo młodzi tańcza w srodku Oprócz tego bedę miała czerwone buty i wiązanke z różyczek z racji tego,że bedę miała buty czerwone i do tego wiazanke wiec chyba będę miała też czerwone paznokcie dlatego że jak wiązanka będzie stała na stole to tylko będę świeciła czerwonymi butami a tak zawsze coś ale jeszcze nie jestem pewna, wiem tylko ze nie chce miec czerwonych dodatkow na sukience ani kwiata we wlosach( chociaz nad tym jeszcze myśle) do tego samochodzik bialy z czerwona tapicerka, konfetti z czerwonymi płatkami róż. Aaaa... i jeszcze jedna sprawa mam duzo pomysłów na slub i ma zdjecia i probki zaproszen i szukam ksiazki jakiejs fajnej zeby te zdjecia wkleic i pomysly zapisac i liste gosci umiesci do slubu jeszcze troche czasu ale chcialabym miec to w calosci,nawet pozniej dzieci beda mialy pamiatke a jak bedzie coreczka to jej przekaze, macie pomysly na taka ksiazke szukalam na allegro ale nic nie znalazlam moze wy wiecie gdzie ?? na allegro widzialam tylko kroniki albo ksiegi gosci to mi nie pasuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 188277_175063919208553_117836578264621_371775_7131891_n.jpg (32,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg samochod_na_slub_alfa_romeo.jpg (58,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 301179_232189916829286_117836578264621_595797_2080216169_n.jpg (20,9 KB, 52 załadowań)
julcia7772 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:02   #55
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Pomysły ślubne !

takie albumy do wypisywania i wklejania zdjęć są w wielu sklepach papierniczych czy księgarniach
http://www.albumyfoto.pl/Album_Anna_...2552-2143.html
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:58   #56
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Pomysły ślubne !

Julcia, najlepszy będzie zwykły album tradycyjny, będziesz tam mogła wklejać do woli

http://allegro.pl/wyszywany-album-tr...052844443.html coś takiego byłoby dobre...

Ogólnie na allegro znajdziesz masę takich albumów, środek zależy już tylko do Ciebie
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 23:01   #57
allein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 70
Dot.: Pomysły ślubne !

Ja zastanawiam się nad fajnym, nowoczesnym filmem. Nie wiem, czy jest to szczególnie oryginalne, z pewnością jest bardzo ładne. Znalazłam w internecie świetną ofertę, film wygląda jak bajka, jak profesjonalny i przepięknie zrobiony, z nowoczesnymi efektami. Coś zupełnie innego niż znane mi filmy z komunii czy studniówki, z napisami zrobionymi w paintcie :P
Zaryzykować !?
__________________

allein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 05:52   #58
Swarovska
Zadomowienie
 
Avatar Swarovska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 515
Dot.: Pomysły ślubne !

ja też o czymś podobny myśle. Nasz film z wesela ma trwać max 1,5 godziny i chcemy coś w formie teledysku
Swarovska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 17:59   #59
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Pomysły ślubne !

Cytat:
Napisane przez allein Pokaż wiadomość
Ja zastanawiam się nad fajnym, nowoczesnym filmem. Nie wiem, czy jest to szczególnie oryginalne, z pewnością jest bardzo ładne. Znalazłam w internecie świetną ofertę, film wygląda jak bajka, jak profesjonalny i przepięknie zrobiony, z nowoczesnymi efektami. Coś zupełnie innego niż znane mi filmy z komunii czy studniówki, z napisami zrobionymi w paintcie :P
Zaryzykować !?
Pokaż! chętnie zobaczę, co fajnego znalazłaś
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 18:33   #60
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Pomysły ślubne !

świetny wątek i mnóstwo wspaniałych pomysłów!

U mnie w regionie jest jeszcze tradycja, że robi sie tzw. 'bramy' tzn. w czasie drogi do młodej lub od młodej do kościoła ustawiany jest stół/traktor / koń etc. przez ludzi niezaproszonych na wesele (często nawet mało znanych) na drodze i młody/młodzi muszą ;zapłacić; za przejazd wódką . Ludzie, którzy robią te ;bramy; często sa bardzo kreatywni! Innym zwyczajem jest żegnanie gości, którzy ida już z wesela marszami przez orkiestrę.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019


Edytowane przez karolinaaa92
Czas edycji: 2012-02-15 o 18:34
karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.