Nieletnia i problem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-28, 12:40   #1
Paulina4652
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8

Nieletnia i problem...


Chciałam prosi o pomoc, gdyż nie mam się do kogo zwrócić... Chciałam się poradzić. Nigdy nie miałam regularnej miesiączki. Zawsze spóźniała mi się kilka dni tydzień a raz miałam spóźnienie o pół roku. Byłam u ginekologa i przepisała mi chyba Duphaston. Miałam wtedy 15 lat i byłam z mamą. Miesiączka sie pojawiła jednak regularna nie była, zawsze kilka dni odstępów... Za nie całe pół roku będę miała 17 lat. Mogę iść sama do ginekologa ? Ostatnią miesiączkę miałam w grudniu i nie ma do dziś. Styczeń bardzo się stresowałam ale z drugiej strony współżyłam z chłopakiem. Prezerwatywa nigdy nie pękła ale kto wie... Wykonałam test ciążowy pierwszy na początku stycznia negatywny a drugi chyba 17 stycznia również negatywny, jednak jakby była druga kreska taka prawie niewidoczna... Chyba za szybko odczytałam wynik... Były to moje pierwsze stosunki, czy może mi się spóźniać przez to miesiączka? Miesiączki nie ma ale wymiotów czy bolących piersi również brak... Proszę o pomoc i radę.
Paulina4652 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:48   #2
asiaaisa91
Raczkowanie
 
Avatar asiaaisa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 193
Dot.: Nieletnia i problem...

Jeśli jesteś niepełnoletnia to niestety musisz iść jeszcze z rodzicem. Chociaż to też zależy od lekarza, wiadomo są różni. Jeśli masz takie nieregularne miesiączki to proponowałabym tabletki antykoncepcyjne, na pewno wyrównają ci cykl, a poza tym nie będziesz się tak cały czas denerwować, czy jesteś w ciąży czy nie, bo spóźnia Ci się okres.
asiaaisa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:00   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Nieletnia i problem...

Nie musisz iść z rodzicem. Ja w swojej przychodni zarejestrowałam się bez problemów, sama też weszłam do gabinetu lekarza. Nie pytał się o opiekuna. Bardzo wiele zależy od przychodni - jeśli nie jesteś pewna, zadzwoń i się spytaj. W tym wieku nie powinnaś mieć jakiś afer.

Test ciążowy nie będzie wiarygodny szybciej niż 14 dni po stosunku! Jeśli była jakakolwiek blada druga kreska, nie zawsze oznacza to błąd. Wiele ciąż jest potwierdzonych właśnie po niepewności wynikającej z tej bladej kreski. Powtórz test.

Miesiączkę masz nieregularną i stosunek może mieć z tym niewiele wspólnego. Skonsultuj się z lekarzem.

I nie słuchaj wypowiedzi wyżej, że najlepsze są tabletki! Wierutna bzdura.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:06   #4
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Nieletnia i problem...

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Nie musisz iść z rodzicem. Ja w swojej przychodni zarejestrowałam się bez problemów, sama też weszłam do gabinetu lekarza. Nie pytał się o opiekuna. Bardzo wiele zależy od przychodni - jeśli nie jesteś pewna, zadzwoń i się spytaj. W tym wieku nie powinnaś mieć jakiś afer.

Test ciążowy nie będzie wiarygodny szybciej niż 14 dni po stosunku! Jeśli była jakakolwiek blada druga kreska, nie zawsze oznacza to błąd. Wiele ciąż jest potwierdzonych właśnie po niepewności wynikającej z tej bladej kreski. Powtórz test.

Miesiączkę masz nieregularną i stosunek może mieć z tym niewiele wspólnego. Skonsultuj się z lekarzem.

I nie słuchaj wypowiedzi wyżej, że najlepsze są tabletki! Wierutna bzdura.
Lia ma rację, nie musisz iść z rodzicem. Nawet na nfz. Ja byłam dosłownie w Twoim wieku i poszłam sama, bez problemu się zarejestrowałam
Jak chcesz tabletki anty to musisz jednak iść z mamą, która musi podpisać na to zgodę. Też byłam, też w twoim wieku ;p
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:11   #5
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Nieletnia i problem...

Cytat:
Napisane przez asiaaisa91 Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś niepełnoletnia to niestety musisz iść jeszcze z rodzicem. Chociaż to też zależy od lekarza, wiadomo są różni. Jeśli masz takie nieregularne miesiączki to proponowałabym tabletki antykoncepcyjne, na pewno wyrównają ci cykl, a poza tym nie będziesz się tak cały czas denerwować, czy jesteś w ciąży czy nie, bo spóźnia Ci się okres.
Tabletki anty nie wyrownaja cyklu tylko zamaskuja nieregularnosc Po odstawieniu problem na 99% wroci. Hormony sa stosowane do wyregulowania, ale nie sa to zwykle anty, ale tabletki dobrane na podstawie szczegolowych badan przez ginekologa-endykronologa.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:04   #6
Paulina4652
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Nieletnia i problem...

Czy w przypadku nie daj Boże jeśli byłabym w ciąży lekarz poinformuje o tym moich rodziców ?
Paulina4652 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:18   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Nieletnia i problem...

Nie leży to w jego gestii.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 14:25   #8
Paulina4652
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Nieletnia i problem...

Czy prawdopodobieństwo że jestem w ciąży jest wysokie ?
Paulina4652 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:28   #9
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Nieletnia i problem...

Cytat:
Napisane przez Paulina4652 Pokaż wiadomość
Czy prawdopodobieństwo że jestem w ciąży jest wysokie ?
Skoro uważaliście i prezerwatywa nie pękła to na twoim miejscu bym się nie martwiła. Mniej stresu, a okres na pewno przyjdzie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:09   #10
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Nieletnia i problem...

Cytat:
Napisane przez Paulina4652 Pokaż wiadomość
Czy w przypadku nie daj Boże jeśli byłabym w ciąży lekarz poinformuje o tym moich rodziców ?
nawet jeśli nie, to chyba sami prędzej czy później się o tym dowiedzą

ale spokojnie, w takiej sytuacji to prawie niemożliwe, żebyś była w ciąży.
sama mówisz, że często spóźnia Ci sie okres, więc nie ma się czym martwić, pewnie i tym razem nie jest to spowodowane ciążą. ale do lekarza idź, na pewno coś zaradzi na Twoj problem
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:04   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Nieletnia i problem...

Cytat:
Napisane przez Paulina4652 Pokaż wiadomość
Czy prawdopodobieństwo że jestem w ciąży jest wysokie ?
My nie liczymy prawdopodobieństwa... Zrób test, wyjdzie negatywny - w ciąży nie jesteś.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 19:03   #12
Jusons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Nieletnia i problem...

Droga Paulinko,
Jeżeli masz iść zamiar do ginekologa na NFZ to zależy od specyfiki i wewnętrznych uregulować przychodni czy zostaniesz przyjęta.Spróbuj napewno w Twojej bądź okolicznej miejsowości jest przychodnia,która ten warunek spełnia.Według mnie to nie powinno być z tym już żadnych problemów większości przychodni w Polsce.
Jeżeli masz zamiar iść prywatnie to lekarz napewno Ciebie przyjmie bez żadnych problemów.Chodziłam sama prywatnie będąc dużo młodsza na jajnki.Nie martw się gdyż najprawdopodniej to Twoje zaburzenia a nie ciąża.Jeżeli gumka nie pękła i nie zsuneła się to nie możesz być w ciąży.Jeżeli chodzi o test to musi być on odczytany w czasie jaki jest napisany na ulotce nie później i nie wcześniej bo wtedy może on pokazać błędny wynik to pewne!!!!! 3 maj się ciepełko i daj znać co i jak.
Jusons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 19:30   #13
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Nieletnia i problem...

jak z gumka bylo ok to jak mozesz byc w ciazy? idz do ginekologa, odesle cie to do innego. pierwsza sprawa to uregulowanie cyklu. powodzenia
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 15:04   #14
mleczkowtubce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 101
Dot.: Nieletnia i problem...

idz do lekarza https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post31960177
mleczkowtubce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:37   #15
Paulina4652
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Nieletnia i problem...

Nie byłam u lekarza, nie było to konieczne. Odczekałam i dostałam miesiączki. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za wsparcie.
Paulina4652 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:06   #16
Lovadi
Raczkowanie
 
Avatar Lovadi
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolskie ;)
Wiadomości: 401
GG do Lovadi
Dot.: Nieletnia i problem...

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Lia ma rację, nie musisz iść z rodzicem. Nawet na nfz. Ja byłam dosłownie w Twoim wieku i poszłam sama, bez problemu się zarejestrowałam
Jak chcesz tabletki anty to musisz jednak iść z mamą, która musi podpisać na to zgodę. Też byłam, też w twoim wieku ;p
Nie konieczna jest zgoda rodziców, na przyjmowanie tabletek anty. Poszłam do ginekologa, bo miałam problemy z nieregularnym cyklem i mimo że nie jestem pełnoletnia, nie robił mi problemów z tym.
__________________


I <3 TVD
Damon



Lovadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.