uporczywy trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 12:52   #1
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274

uporczywy trądzik


Witam! Piszę tutaj bo mam ogromny problem z moją cerą. Męczę się już kilka lat , żadne kwasy, mikrodermabrazje, oczyszczania manualne, atrederm i inne leki nie pomagają. Mam głównie zaskórniki- całe mnóstwo. Dodatkowo teraz z boku twarzy pojawiły się czerwone krosty. Walczę z tym jak tylko mogę- stosuje maseczki z zielonej glinki, kremy, peelingi enzymatyczne- nic nie pomaga.
Ostatnio badałam poziom prolaktyny- wyszedł ciut za wysoki. Nie wiem czy tu leży przyczyna, ale szczerze w to wątpie bo trądzik mam od 11 r.ż. a obecnie mam 19. Lekarka zaleca mi retinoidy. Ja osobiście się ich obawiam.
Ostatnio zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne z nadzieją że one pomogą, biorę je dopiero 2 miesiące( Vibin), czy może są tu jakieś osoby którym owe tabletki pomogły na cerę i po jak długim czasie, czy powinnam uzbroić się w cierpliwość?
Proszę ogólnie o rady, jak walczyć z krostami i zaskórnikami? I czy są jakieś alternatywy dla retinoidów?
Z góry dziękuję.
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:50   #2
Lisiczka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 20
Dot.: uporczywy trądzik

Hej, mam 22lata i tez mam tradzik od podstawowki lecz dzieki wlasnym doswiadczeniom potrafie go zalagodzic, napisz do mnie, porozmawiamy i postaram sie jakos pomoc. Moj nr gg 4569309
Lisiczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-22 20:50:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.