Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-27, 15:02   #1
Ravbery
Przyczajenie
 
Avatar Ravbery
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9

Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?


Hej powiecie mi co się dzieje moim włosom? Są niby dość długie ale jak widzicie na końcówkach są rzadkie i nie wiem co robić bo nie chcę ich ścinać . Ostatnio zaczęłam je olejować olejem rzepakowym ale nie pomaga.. kremuję i też to za bardzo nie pomogło bo były takie dziwne po umyciu.. Na pewno dążę do ich wyrównania bo przez całe życie miałam cieniowane i wydaje mi się że równe będą lepiej wyglądać. Podpowiedzcie co z nimi zrobić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16.03.16 - włosy.JPG (183,6 KB, 280 załadowań)

Edytowane przez Ravbery
Czas edycji: 2016-04-02 o 16:52
Ravbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 15:21   #2
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Faktycznie końce wyglądają słabo, cienko, po prostu źle. Są też wyskubane tym całym cieniowaniem.
Nie zagęścisz już końcówek. Walczyć możesz o całą resztę, boba ani pixie cut tu nie trzeba, ale ja bym jednak wybrała się do fryzjera.
Może lepszy olej?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 15:29   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Ravbery Pokaż wiadomość
Hej powiecie mi co się dzieje moim włosom? Są niby dość długie ale jak widzicie na końcówkach są rzadkie i nie wiem co robić bo nie chcę ich ścinać . Ostatnio zaczęłam je olejować olejem rzepakowym ale nie pomaga.. kremuję i też to za bardzo nie pomogło bo były takie dziwne po umyciu.. Na pewno dążę do ich wyrównania bo przez całe życie miałam cieniowane i wydaje mi się że równe będą lepiej wyglądać. Podpowiedzcie co z nimi zrobić
Nic z nimi nie zrobisz. I nie będę ukrywać - takie zapuszczanie na siłę wygląda fatalnie. Ja bym obcięła je do łopatek i na przyszłość unikała cieniowania, bo raz przerzedzonych końcówek już nie da się naprawić inaczej. No chyba że doczepami
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 09:14   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Strasznie wyglądają te czerwone, ciachaj.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 09:39   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Tu się nie ma co zastanawiać, połowa jest do ścięcia. Zrezygnuj z cieniowania, ale to też nie znaczy, że musisz się obciąć od linijki na prosto, pomiędzy jednym a drugim są jeszcze pośrednie opcje, żeby włosy zachowały gęstość, ale nie wyglądały jak ciężka peleryna. Najlepiej poszukaj sobie zdjęć fryzur i cięć, które Ci się podobają i które byś zaakceptowała na sobie i pokaż to fryzjerowi. Po ścięciu wprowadź świadomą pielęgnację, poczytaj troche blogów, obserwuj co włosom służy. Koniecznie kup serum/olejek do zabezpieczania końcówek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 11:27   #6
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Musisz obciąć przynajmniej do tego najkrótszego pasma po prawej stronie. Niestety nic już z tego nie będzie.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 18:52   #7
Ravbery
Przyczajenie
 
Avatar Ravbery
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Tego się właśnie obawiałam że będą do ścięcia. No nic.. dzięki dziewczyny
Ravbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 06:42   #8
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Podetnij tyle ile jesteś w stanie zaakceptować i czuć się dobrze, a resztę porządnie zabezpieczaj i działaj z pielęgnacją.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 07:37   #9
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Ravbery Pokaż wiadomość
Tego się właśnie obawiałam że będą do ścięcia. No nic.. dzięki dziewczyny
MOże niepotrzebnie się tak obawiasz. Ja bym ścięła tak do ramion, włosy będą wtedy na pewno lepiej wyglądały, a Twoje samopoczucie może właśnie się poprawi Poza tym to tylko włosy- nie ręka no i nie jest to jakieś drastyczne cięcie na zapałkę...
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:29   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

ja bym obcięła włosy do najkrótszego pasma z prawej strony. dłuższe nie znaczy ładniejsze, serio. i radziłabym pomyśleć o zmianie pielęgnacji. więcej oleju i do tego inne.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 13:04   #11
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Dziewczyna wyraźnie nie chce ścinać włosów, a Wy jej proponujecie długość do ramion?? wolne żarty Ale z takim wyglądem końcówek to nawet ja bym ścięła 10 cm , na równo, bo teraz są ścięte w jakiś trójkąt. No i widać że chcą się kręcić albo przynajmniej falować - może popracuj nad wydobyciem skrętu, on zawsze poprawia objętość włosów

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2016-04-01 o 13:06
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-02, 16:46   #12
Ravbery
Przyczajenie
 
Avatar Ravbery
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Podcięłam dzisiaj 2 cm i babcia zrobiła mi domową odżywkę z szałwii do wmasowywania w skórę głowy, więc jakiś postęp jest ;-)). Białe kulki nadal goszczą na końcówkach ale wolę ścinać stopniowo niż rozpaczać jakbym ścięła na krótko..
Ravbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 19:08   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Ravbery Pokaż wiadomość
Podcięłam dzisiaj 2 cm i babcia zrobiła mi domową odżywkę z szałwii do wmasowywania w skórę głowy, więc jakiś postęp jest ;-)). Białe kulki nadal goszczą na końcówkach ale wolę ścinać stopniowo niż rozpaczać jakbym ścięła na krótko..
2 cm nic niestety nie dadzą. Tak jak pisze Niusia te 10 cm to jest konieczność. Moim zdaniem ta obecna długość jest bardziej "psychiczna" niż rzeczywista, bo końcówki są tak przerzedzone, że prawie jakby ich nie było. Za to jak się tych włosów-widma pozbędziesz, to całość bardzo zyska.
Nie napisałaś w ogóle, czym je pielęgnujesz, a to jest bardzo ważne. Sama wcierka w skórę głowy to za mało. Odżywka i serum na końce to podstawa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 19:26   #14
Ravbery
Przyczajenie
 
Avatar Ravbery
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
2 cm nic niestety nie dadzą. Tak jak pisze Niusia te 10 cm to jest konieczność. Moim zdaniem ta obecna długość jest bardziej "psychiczna" niż rzeczywista, bo końcówki są tak przerzedzone, że prawie jakby ich nie było. Za to jak się tych włosów-widma pozbędziesz, to całość bardzo zyska.
Nie napisałaś w ogóle, czym je pielęgnujesz, a to jest bardzo ważne. Sama wcierka w skórę głowy to za mało. Odżywka i serum na końce to podstawa.
Napisałam, że olejowałam je olejem rzepakowym, ale nic nie dawał. Przerzuciłam się na kremowanie, ale też kicha.. Myję szamponami z Naturii bo wszystkie te Schwarzkopfy, L`Oreale itd powodują mi wysyp jakiś krostek na głowie.. A odżywkę zmieniam. Aktualnie jest to Pantene aqua light. Na końce nakładam odżywkę w sprayu z Marion. Tyle. Wspominałam już wyżej (i dziękuję innym za zrozumienie), że ciężko mi się pozbyć od razu tylu włosów bo przez właściwie całe dotychczasowe życie miałam krótkie i źle się w nich czułam..
Ravbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 19:34   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Ravbery Pokaż wiadomość
Napisałam, że olejowałam je olejem rzepakowym, ale nic nie dawał. Przerzuciłam się na kremowanie, ale też kicha.. Myję szamponami z Naturii bo wszystkie te Schwarzkopfy, L`Oreale itd powodują mi wysyp jakiś krostek na głowie.. A odżywkę zmieniam. Aktualnie jest to Pantene aqua light. Na końce nakładam odżywkę w sprayu z Marion. Tyle. Wspominałam już wyżej (i dziękuję innym za zrozumienie), że ciężko mi się pozbyć od razu tylu włosów bo przez właściwie całe dotychczasowe życie miałam krótkie i źle się w nich czułam..
Tak, ale żaden produkt nie zagęści tych końcówek, a zapuszczanie ich jest bezcelowe, bo to są włosy-widmo. Co gorsza, jeśli się rozdwajają, to będzie to szło w górę, więc ścięcie zniszczeń jest konieczne. Jeśli zetniesz je o 10 cm, to w dalszym ciągu nie będziesz mieć krótkich włosów.
Być może u Ciebie zawiniło głównie cieniowanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 20:45   #16
malamakeup
Przyczajenie
 
Avatar malamakeup
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Ravbery Pokaż wiadomość
Hej powiecie mi co się dzieje moim włosom? Są niby dość długie ale jak widzicie na końcówkach są rzadkie i nie wiem co robić bo nie chcę ich ścinać . Ostatnio zaczęłam je olejować olejem rzepakowym ale nie pomaga.. kremuję i też to za bardzo nie pomogło bo były takie dziwne po umyciu.. Na pewno dążę do ich wyrównania bo przez całe życie miałam cieniowane i wydaje mi się że równe będą lepiej wyglądać. Podpowiedzcie co z nimi zrobić
na pewno musisz te włosy skrócić one i tak Ci sie wykrusza bo nie sa żywotne po przycięciu kup sobie w rossmanie prosty produkt w sprayu oil gliss schwarzkopf, super odżywka na pewno postawi twe włosy na nogi
malamakeup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 22:03   #17
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Dziewczyny już ci napisały - nic nie pomoże na te przerzedzone. Możesz sobie wcierać, sklejać, smarować, ale one są tak rzadkie, że ich prawie nie ma.
Wiem, że trudno ci będzie je ściąć, ale przecież sama widzisz, że są w opłakanym stanie. Jak to sobie wyobrażasz? Nagle z niczego ci się zagęszczą?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 09:01   #18
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

10 cm to na prawdę nie jest dużo... a uwierz że jak zetniesz poczujesz ulgę i przestaniesz się zamartwiać ciągle tematem włosów. Sama mówisz ze Ci się nie podobają, nikt Ci nie każe ścinać połowy włosów ale moim zdaniem przynajmniej 10 trzeba ściąć bo wygląda to niekorzystnie, a zniszczenia pójdą w górę..
Teraz wiosna, lato, włosy szybciej rosną niż zimą.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 05:41   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Zacznij stosowac lepsza pielegnacje to wlosy beda w lepszym stanie. Te biale kulki to kruszace sie wlosy i nie wygladaja wcale fajnie. A jak obetniesz 10cm wlosow to nadal beda dlugie. Ja tam jestem zdania, ze lepiej miec ciut krotsze, zdrowe wlosy niz dlugie i zniszczone, bo sie traci wizualnie. Ja ostatnio scielam wlosy zniszczone po ondulacji. Z takich za zapiecie stanika, na bardzo krotkie. Najdluzsze wlosy siegaja do nosa, najkrotsze maja jakies 2cm. Wole tak niz lazic z mopem i tylko patrzec jak lamia sie kolejne wlosy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-09, 22:45   #20
Ixcuina
Raczkowanie
 
Avatar Ixcuina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 176
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Ravbery Pokaż wiadomość
Myję szamponami z Naturii bo wszystkie te Schwarzkopfy, L`Oreale itd powodują mi wysyp jakiś krostek na głowie.. A odżywkę zmieniam. Aktualnie jest to Pantene aqua light. Na końce nakładam odżywkę w sprayu z Marion.
Aqua Light jest za lekki dla takich suchych włosków Jeśli lubisz Pantene, to kup taką do zniszczonych włosów. Poza tym poczytaj o emolientach w pielęgnacji włosów, bo to myślę dla Ciebie powinna być podstawa. I pomyśl o masce, odżywka to mało jeśli chcesz mieć długie ładne włosy.
Co do szamponów, to nie myj Naturią cały czas, bo też może przesuszać, spróbuj może Baby dream w wersji ułatwiającej rozczesywanie, albo któregoś szamponu Alterry.
Poza stosuj metodę OMO, czyli nakładanie odżywki przed myciem i po myciu szamponem.
Nie rezygnuj z olejowania - na efekty trzeba poczekać czasem dłuższy czas i wypróbować kilka olei, ale naprawdę się opłaca.
Powyższe rzeczy powinny pomóc trochę Twoim włosom, bo aktualnie są naprawdę biedne, a rozumiem, że chcesz uniknąć drastycznego cięcia (chociaż niestety te wystrzępione końce i tak kiedyś będziesz musiała ściąć, albo same się wykruszą )
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Ixcuina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 21:32   #21
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

włosy rosną przecież od głowy, więc jakim cudem miałyby się zagęścić na końcu?
poza tym rozejrzyj się za lepszym olejem i porządną maską oraz odżywką.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 17:40   #22
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tu się nie ma co zastanawiać, połowa jest do ścięcia. Zrezygnuj z cieniowania, ale to też nie znaczy, że musisz się obciąć od linijki na prosto, pomiędzy jednym a drugim są jeszcze pośrednie opcje, żeby włosy zachowały gęstość, ale nie wyglądały jak ciężka peleryna. Najlepiej poszukaj sobie zdjęć fryzur i cięć, które Ci się podobają i które byś zaakceptowała na sobie i pokaż to fryzjerowi. Po ścięciu wprowadź świadomą pielęgnację, poczytaj troche blogów, obserwuj co włosom służy. Koniecznie kup serum/olejek do zabezpieczania końcówek.
Mogłabyś napisać jakie to opcje pośrednie? Też mam pocieniowane końce i widzę, że nie był to najlepszy pomysł, aby je tak ścinać. Obawiam się jednak, że fryzjer albo znów mi je pocieniuje albo obetnie prosto, co spowoduje, że nie będą się układać. Kompletnie nie znam się na innych cięciach.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 18:34   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać jakie to opcje pośrednie? Też mam pocieniowane końce i widzę, że nie był to najlepszy pomysł, aby je tak ścinać. Obawiam się jednak, że fryzjer albo znów mi je pocieniuje albo obetnie prosto, co spowoduje, że nie będą się układać. Kompletnie nie znam się na innych cięciach.
Tutaj na blogu Mysi jest parę technicznych wskazówek nt rodzajów wykańczania fryzur KLIK.
Tutaj jest sporo zdjęć KLIK
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 09:57   #24
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Chimay, dziękuję.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 19:01   #25
Ravbery
Przyczajenie
 
Avatar Ravbery
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Znalazłam całkiem fajną fryzurę, ale to jest chyba cieniowana, a ja włos ów cieniowanych nie chcę bo wydaje mi się, że to była przyczyna takiego zniszczenia jak mam teraz.. nie wspominając już o spaniu w mokrych włosach..

https://www.instagram.com/p/BF68dZsQ...=ashleytisdale

https://www.instagram.com/p/BFSMO6gw...=ashleytisdale

Co myślicie?
Ravbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 20:23   #26
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Ładna, ale dla mnie niewygodna z dwoch powodów: to jest fryzura ułożona, sama sie tak nie zrobi, dwa - wściekłabym się gdyby mi kłaki tak do oczu wpadały.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 18:52   #27
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Dzisiaj czytałam na blogu posta:
http://henri-and-her-hair.blogspot.c...y-na-2016.html

To w sumie podobna sytuacja, może pomoże Ci podjąć decyzję na podcięcie najbardziej zniszczonych końców.
Sama tak obcięłam włosy do zagięcia szyi, później aż do połowy szyi (a to bardziej z ciekawości jak będę czuła się w krótkich włosach ) I osobiście nie żałuję, bo mam zdrowe włosy i dużo na tym zyskały
Wiem, że do takiej decyzji trzeba dojrzeć, bo ja sama nie słuchałam fryzjerki i znajomych . A potem wszyscy mówili : A nie mówiłem? Trzeba było zrobić to wcześniej.

A co do pielęgnacji. Ja na początku olejowałam włosy przed każdym myciem na noc i cały czas coś z nimi robiłam. Później jak zauważyłam, że to dla nich za dużo zmniejszyłam częstość.

Jak już zdecydujesz się na ścięcie, to stosuj wcierki, które pomagają włosom szybciej rosnąć.

Poczytaj metamorfozy na blogach, włosowe historie u anwen, nabierz motywacji i do dzieła!
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 11:03   #28
Ravbery
Przyczajenie
 
Avatar Ravbery
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Dzisiaj czytałam na blogu posta:
http://henri-and-her-hair.blogspot.c...y-na-2016.html

To w sumie podobna sytuacja, może pomoże Ci podjąć decyzję na podcięcie najbardziej zniszczonych końców.
Sama tak obcięłam włosy do zagięcia szyi, później aż do połowy szyi (a to bardziej z ciekawości jak będę czuła się w krótkich włosach ) I osobiście nie żałuję, bo mam zdrowe włosy i dużo na tym zyskały
Wiem, że do takiej decyzji trzeba dojrzeć, bo ja sama nie słuchałam fryzjerki i znajomych . A potem wszyscy mówili : A nie mówiłem? Trzeba było zrobić to wcześniej.

A co do pielęgnacji. Ja na początku olejowałam włosy przed każdym myciem na noc i cały czas coś z nimi robiłam. Później jak zauważyłam, że to dla nich za dużo zmniejszyłam częstość.

Jak już zdecydujesz się na ścięcie, to stosuj wcierki, które pomagają włosom szybciej rosnąć.

Poczytaj metamorfozy na blogach, włosowe historie u anwen, nabierz motywacji i do dzieła!
Dziękuję. Dopiero dzisiaj przeczytałam tego posta, ale podjęłam w końcu ten krok i ścięłam włosy. Miałam ich już naprawdę dość plus okazało się, że niestety mam łupież o którym wcześniej nie wiedziałam :-(. Zauważył to dopiero wczoraj mój chłopak który ściął mi te włosy. Co myślicie? Jest okej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160625_123059612.jpg (165,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 26.06.16.jpg (117,5 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez Ravbery
Czas edycji: 2016-06-26 o 11:40
Ravbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 11:09   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Cytat:
Napisane przez Ravbery Pokaż wiadomość
Dziękuję. Dopiero dzisiaj przeczytałam tego posta, ale podjęłam w końcu ten krok i ścięłam włosy. Miałam ich już naprawdę dość plus okazało się, że niestety mam łupież o którym wcześniej nie wiedziałam :-(. Zauważył to dopiero wczoraj mój chłopak który ściął mi te włosy. Co myślicie? Jest okej?
Nie mogę otworzyć zdjęć, ale to co widzę w miniaturach wygląda bardzo dobrze. Świetna decyzja
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 11:41   #30
Ravbery
Przyczajenie
 
Avatar Ravbery
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Nie wiem jak naprawić te włosy, czy cięcie jest konieczne?

Hmm, dziwne mi się otwiera. Zmniejszyłam je teraz, więc możesz spróbować jeszcze raz. I dziękuję . Teraz planuję się rozprawić z łupieżem i poszukać dla siebie odpowiedniej pielęgnacji.
Ravbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 14:00:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.