Reaktywacja studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-23, 23:57   #1
Jamniczek_szorstkowlosy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3

Reaktywacja studiów


Cześć, zrobiłam coś bardzo głupiego. Pod presją mojego otoczenia zmieniłam studia z mojej poprzedniej uczelni na ASP. Teraz żałuję tej decyzji i jednak chciałabym wrócić na pierwszą uczelnie (na ASP mam 40 godzin w tygodniu, dla mnie to masakra, ledwo będę się mogła widywać z chłopakiem, który jest z innego miasta). Jest to jednak uczelnia prywatna i żeby nie musieć płacić czesnego, wypisałam się z niej w wakacje i jestem skreślona na mój wniosek z listy studentów. Czy mogłabym to odkręcić i złożyć wniosek o reaktywacje na ten semestr? Wszystko miałam zaliczone i to na tyle dobrze, że gdyby mój nieogar, to mógłbym się starać teraz o stypendium.
Jamniczek_szorstkowlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 10:46   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Reaktywacja studiów

Najlepiej będzie jeśli pójdziesz do dziekanatu i się zapytasz czy w ogóle istnieje taka możliwość, A jeśli tak to jak wygląda procedura. Niemniej poważnie bym się zastanowiła nad wyborem, bo z tego co piszesz z jednej nieprzemyslanej decyzji chcesz uciec w drugą. Zmieniłaś uczelnię po co? Bo znajomi na niej studiują i fajniej z kimś czy dlatego, że znajomi ja poleciali i daje duże możliwości i perspektywy? Wiesz, to ze w danym semestrze jest rozpisane okolo 40 godzin (co nie jest wcale jakoś szczególnie dużo, ot standardowy etat, który ma większość spoleczenstwa) nie znaczy, że w przyszłym semestrze też tyle musi być. Może być połowa. I w drugą stronę - to że w tym roku miałaś luzny plan na prywatnej uczelni nie znaczy, że teraz też ci będzie tak super pasował. Także sama ilość godzin nie jest według mnie kryterium, które powinno mieć wpływ na wybór uczelni. Pomyśl która jest zwyczajnie lepsza, która oferuje więcej, który kierunek jest dla Ciebie bardziej przyszłościowy. A nie gdzie będziesz miała więcej czasu na randki.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 12:17   #3
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Reaktywacja studiów

Skoro to prywatna uczelnia i mają z ciebie ładny hajs to pewnie nie beda robic problemow, idz do dziekanatu i dowiedz sie co i jak.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 13:49   #4
Jamniczek_szorstkowlosy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3
Dot.: Reaktywacja studiów

ok, dzięki. Napisałam do dziekanatu, ale faktycznie... post pisałam pod wpływem emocji i wypadałoby się poważnie zastanowić. Chociaż od znajomych wiem, że mają o wiele mniej godzin (także na pierwszym roku) i wydaje mi się, że tak obładowany tydzień bardo utrudni kształcenie się samemu, a z moich doświadczeń wynika, że na uczelni można ledwo liznąć temat, a jeśli chce się coś wynieść z danego zagadnienia, to trzeba się narobić w domu samemu
Jamniczek_szorstkowlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 14:23   #5
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 160
Dot.: Reaktywacja studiów

Cytat:
Napisane przez Jamniczek_szorstkowlosy Pokaż wiadomość
ok, dzięki. Napisałam do dziekanatu, ale faktycznie... post pisałam pod wpływem emocji i wypadałoby się poważnie zastanowić. Chociaż od znajomych wiem, że mają o wiele mniej godzin (także na pierwszym roku) i wydaje mi się, że tak obładowany tydzień bardo utrudni kształcenie się samemu, a z moich doświadczeń wynika, że na uczelni można ledwo liznąć temat, a jeśli chce się coś wynieść z danego zagadnienia, to trzeba się narobić w domu samemu
No to moze najpierw siadz i zastanow sie czego ty chcesz od swojej edukacji, bo to nie jest cos co sie robi spontanicznie, zwłaszcza na ASP które raczej lekkie nie bedzie ;p

Edytowane przez Cordianka
Czas edycji: 2019-09-24 o 14:25
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 19:04   #6
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Reaktywacja studiów

Ilość godzin zmienia się co semestr. Jeżeli to twoje główne kryterium przy wyborze kierunku i uczelni... no to słabo. A chłopak będzie ale nie musi być za rok (czego oczywiście nie życzę, ale pomyśl o tym decydując o swojej ścieżce naukowej).
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 05:56   #7
Jamniczek_szorstkowlosy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 3
Dot.: Reaktywacja studiów

Sprawa jest już rozwiązana. Dziękuję za wszystkie głosy rozsądku, zostaje na ASP i już nie kombinuje. Chyba trochę mną wstrząsnęło, jak dostałam plan, bo sobie w końcu uświadomiłam, że podpisałam cyrograf na 5 xD a ja zdecydowanie nie umiem podejmować decyzji
Jamniczek_szorstkowlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-25 06:56:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.