Czy jecie zdrowo? Część 2. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-21, 17:44   #61
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I mam wrażenie, że te filtry trochę jednak podrażniają twarz... Używałam już wielu filtrów na twarz i jak czasem mi się zdarzyło cały dzień nosić, to ta twarz wieczorem mnie trochę szczypała..
Pewnie zalezy, co maja dokladnie w skladzie. Ja sobie kupilam hipoalergiczny w aptece i jest ok.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 19:14   #62
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
No czasem pewne oznaki pojawiają się nawet przed 30. Do nich należy choćby siwienie włosów.
Nie rozumiem tego negowania zbadanych już i udokumentowanych procesów, dla mnie to jest właśnie terror młodości. Przypuszczam że ciężko jest takim osobom pogodzić się z pewnymi procesami i zjawiskami u siebie, jak staną się one także ich udziałem.
Po prostu uważam że twój wiek jest za młody na to by tak to klasyfikować, a że indywidualnie na coś się uskarżasz, to już niekoniecznie to samo.
Pisałaś wyżej że jak się coś zmienia to wynika to z tego że coś się pogorszyło. W odpowiedzi na tamto - raczej chodzi moim zdaniem o uświadomienie sobie że ciałko w którym mieszkasz ma ci wystarczyć na kilkadziesiąt czy tam sto kilkadziesiąt z założenia lat. Jeśli coś potrzebujesz wyeliminować to jesteś już na etapie leczyć nie zapobiegać.
Starzenie się związane jest z metabolizmem komórek, ich obumieraniem, powstawaniem coraz gorszej ich kopii i tak do ostatecznej śmierci komórkowej, dysfunkcji, i tu pojawia się po do drodze pojęcie telomerazy i to jest wiadome od wydaje mi się gdzieś tak 20 lat.
Nie wiem dlaczego skarżysz się na pogorszenie stanu zdrowia, może szwankuje ci jakiś narząd i przekłada się to na funkcjonowanie całości. Sporo osób na forum pisze o różnych problemach typu tarczyce, hormony. Ty piszesz o sobie że od dziecka miałaś problemy z mąką i tymi dziwnymi wzdęciami więc też jest to coś co masz od lat.
Za sport czy ogólnie przemodelowanie nawyków wzięłam się bo chciałam wyglądać lepiej, i z dzisiejszej perspektywy oceniam że wyszło lepiej niż nawet nie przypuszczałam, bo nie miałam o tym wiedzy i nawet nie myślałam o możliwych rezultatach.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-04-21 o 19:17
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 19:17   #63
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No właśnie jak to z tym jest?
Na każdym filtrze pisze, żeby.ponawiac aplikacje, więc zawsze mnie zastanawiało, po co ktoś rano nakłada filtr i na to makijaż, skoro o 2h drastycznie spada ich działanie, a jak człowiek wyjdzie z pracy po 8 h to już wcale nie działa...

Zawsze mam taką schizę np.na wakacjach-czlowiek rano wychodzi np.ze schroniska w góry, czy na wycieczkę całodniowa.i jak tu ponawiać nakładanie tego kremu? No niemożliwe to jest...
Faktor SPF określa wielokrotność czasu po jakim na skórze bez ochrony pojawi się zaczerwienienie, a to jest indywidualne dla każdej osoby. Jeśli masz celtycki typ urody, to zjara Cię już po 10 minutach bez filtra i wtedy SPF50+ będzie u Ciebie krócej i słabiej działał od SPF15 jakiejś Latynoski, którą przysmaży bez filtra normalnie dopiero po 2 godzinach. Dlatego producent nie będzie robił rozpiski dla każdego z osobna, tylko wychodzi z założenia, że 2 godziny to uśredniony czas, po którym warto zalecić reaplikację.
Filtry są produkowane przede wszystkim z myślą o osobach przebywających na słońcu, na wakacjach, na plaży, które się pocą, ścierają część filtra. Stąd konieczność wskazówki nt reaplikacji.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I jak aplikacja makijażu na filtr może osłabiać jego działanie?

Jak to w końcu jest?
Przez mechaniczne działanie, ścieranie, przesuwanie podczas wklepywania, rozcierania, pudrowanie.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I mam wrażenie, że te filtry trochę jednak podrażniają twarz... Używałam już wielu filtrów na twarz i jak czasem mi się zdarzyło cały dzień nosić, to ta twarz wieczorem mnie trochę szczypała..
To zależy od całości formuły, a nie że filtry ogólnie. Chociaż problematyczna jest aplikacja pod oczy, wiele produktów się do tego nie nadaje, powodują łzawienie, niektórzy producenci zresztą piszą, żeby nie nakładać w rejonie oczu.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No i właśnie nie wiem czemu w różnych krajach sprzedaje się filtry o różnych SPF.. w Polsce dostaniesz tylko spf 50, a na allegro w zeszłym roku widziałam licytacje.kremow z SPF 100, i tam się odbywały licytacje tubek kremow, sięgające 150 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też kiedyś były u nas SPF100, ale UE zakazała i w sumie dobrze, bo to oznaczenie jest nieprecyzyjne i wprowadza w błąd konsumenta. SPF30 daje 96%, a SPF50 98% ochrony. SPF100 nie daje wiele więcej, a sugeruje to, dodatkowo może sugerować też, że chroni w 100%, a to nie jest możliwe, żaden filtr nie daje totalnej ochrony, zawsze coś tam się dostanie.
Te licytacje to raczej wynik co najmniej nieświadomości klientek, jak to działa.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86732750]Ja mam cienie od zawsze, od dziecka. Podkowy tez, te sie poglebiaja wrecz z kazdym rokiem. U mnie to najprawdopodobniej ma zwiazek z problemami z oddychaniem (ostatnio tak mi powiedziala pewna lekarka), przez co ponoc ta strefa pozostaje niedotleniona i tak to na nia dziala.
Opadajaca broda... A czy masz lekko cofniety podbrodek? Bo to tez sie czesto laczy (z podkowiami w sensie).[/QUOTE]

Nie mam, podejrzewam że to raczej wynik garbienia się, głowa leci wtedy automatycznie w dół jak przy gapieniu się w smartfon i "wyciska się" podbródek, a im częściej, tym bardziej się to utrwala.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-04-21 o 19:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 19:49   #64
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
dla mnie to jest właśnie terror młodości.
dla mnie chęć zachowania sprawności, urody, samopoczucia to jedno a jako terror rozumiem niepotrzebną medialną nagonkę w tym kierunku i teraz albo się temu ulega albo nie. Fajnie by było żeby ludzie zmądrzeli i przestali się tak wkoło etykietkować i szufladkować. Nie ukrywam że lepiej czuję w swoim ciele takim a nie innym i dlatego nie chciałabym być już kanapowym ziemniakiem. Natomiast odnośnie całego wątku, prosty przykład J.Lo, wiadomo że ona korzysta z różnych metod ale drakońską dyscyplinę, ćwiczenia, diety, no musi trzymać. Jak wygląda medycyna estetyczna bez narzucenia dyscypliny też sobie można pooglądać na przykładach osób które to robią i na tym właściwie konczą. W mojej ocenie jak napompowane miękkie kluchy. No i nie powiesz o niej że nie jest petarda. I tak szczerze gdyby nie było wiadomo że ona ma 50 lat to nikt by tego nie przeżywał jakoś wybitnie bo no właśnie. Ale ona nad tym od lat pracuje, byłabym skłonna się założyć.

Jeszcze inna sprawa z tym sportem weźmy.
No i przykładowo, 1 godzina dziennie, 365 godzin rocznie.
Przy 80 latach życia daje ci to ponad 3 lata. Zdecydowanie jest to jakaś liczba.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
bo to jest raczej norma.
No wg mnie to właśnie nie jest czy nie powinna być norma, jak widac co człowiek to ocena.

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Mamy rozne przekonania etyczne, nasze organizmy roznie reaguja na rozne skladniki, ich kombinacje, pory posilkow, czestotliwosc.
To akurat też prawda.

Cytat:
tolerować w ilości większej niż jedno piwo. To jest akurat dość powszechny objaw u bardzo wielu osób.
Poważnie, a ja tego po nikim nie dostrzegłam.



No i wzięłabym też poprawkę odnośnie tego o czym tu rozmawiamy na to że z wiekiem człowiek., tak mi się zdaje, lepiej dokonuje wyborów z kategorii co lubi a czego nie lubi. To że lubiłeś dzikie imprezy na studiach nie oznacza że 10 lat później nie masz tego dość i wolisz też inaczej spędzać czas.

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
U mnie głównie ten sen, ogólnie jakieś takie uczucie zmęczenia w ciągu dnia, no i o wiele trudniejsze chudnięcie, praktycznie z każdym rokiem się to pogarsza.
No właśnie, i zmęczenie w ciągu dnia, dla mnie to jest raczej poważniejszy symptom niż to że nie masz już tylko 20 lat.

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Zawsze mam taką schizę np.na wakacjach-czlowiek rano wychodzi np.ze schroniska w góry, czy na wycieczkę całodniowa.i jak tu ponawiać nakładanie tego kremu? No niemożliwe to jest...
Cytat:
Latem w ciagu dnia bedac tylko w pracy i wracajac z niej nie chce mi sie kolejnych warstw nakladac. Gdy jestem na wyjezdzie i tak sie nie maluje wiec posmarowanie twarzy kolejny raz nie jest problemem.
Ja się nie maluję tylko stosuję trochę białego pudru ale i tak nie stosuję filtrów więcej niż raz czy 2 w ciągu dnia (bo mi się zbytnio nie chce może powinnam to przemyśleć). Natomiast delikatnie mnie dziwi raczej dość słaba moda na kapelusze, wg mnie powinny być standardem jeśli chodzi o korzyści (lub parasole, daszki) tak jak powszechne są już okulary słoneczne. Nie wiem was to nie wkurza takie intensywne słońce? Lubię słońce ale jeszcze bardziej lubię się przed nim schować, późnym popołudniem też.
Chociaż pewnie takie chowanie się pod kapeluszem z kolei utrudnia dostęp witaminie D. Oj tam oj tam.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-04-21 o 19:50
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 19:54   #65
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Unikam slonca bedac na plazy, czyli np. siedzac na plazy zawsze jestem w ceniu i z filtrem, ale zeby stosowac sie restrykcyjnie? Nie chce mi sie. No i przy upalach 40 stopni posmarowanie ciala czymkolwiek jest dla mnie niefajnie bo wydaje mi sie, ze sie lepie.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 20:01   #66
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego skarżysz się na pogorszenie stanu zdrowia, może szwankuje ci jakiś narząd i przekłada się to na funkcjonowanie całości. Sporo osób na forum pisze o różnych problemach typu tarczyce, hormony. Ty piszesz o sobie że od dziecka miałaś problemy z mąką i tymi dziwnymi wzdęciami więc też jest to coś co masz od lat.
Ale ja się nie skarżę na pogorszenie stanu zdrowia. Chodzę regularnie na badania i wyniki mam dobre. A tak BTW to u mnie jednym z badań screeningowych jest tzw. Check-up czyli badanie krwi i moczu, które jest za darmo od 35 r.ż., ciekawe dlaczego
To że potrzebuję regularnego snu i wyraźniej odczuwam mój wewnętrzny zegar to nie jest żadna choroba. To że potrzebuję po wstaniu rozgrzewki to też nie jest żadna choroba. Ani że skóra na łokciach i kolanach już nie jest taka gładka to też nie jest żadna choroba, podobnie jak to, że skóra nóg bez balsamu robi się przesuszona, a akurat o pielęgnację dbam i piję wystarczająco dużo płynów.
Nie mam też żadnego chronicznego zmęczenia, pewnie jakbym miała małe dzieci, to bym miała.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
dla mnie chęć zachowania sprawności, urody, samopoczucia to jedno a jako terror rozumiem niepotrzebną medialną nagonkę w tym kierunku i teraz albo się temu ulega albo nie. Fajnie by było żeby ludzie zmądrzeli i przestali się tak wkoło etykietkować i szufladkować. Nie ukrywam że lepiej czuję w swoim ciele takim a nie innym i dlatego nie chciałabym być już kanapowym ziemniakiem. Natomiast odnośnie całego wątku, prosty przykład J.Lo, wiadomo że ona korzysta z różnych metod ale drakońską dyscyplinę, ćwiczenia, diety, no musi trzymać.
Dla mnie celebrytki i milionerki korzystające z medycyny estetycznej to nie jest żaden argument w dyskusji nt trzymania formy. Mnie interesuje to, co widzę w pracy, na ulicy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-04-21 o 20:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 20:04   #67
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Dla mnie celebrytki i milionerki korzystające z medycyny estetycznej to nie jest żaden argument w dyskusji nt trzymania formy. Mnie interesuje to, co widzę w pracy, na ulicy.
no tak tylko te pierwsze to głównie żyją z wyglądu i mają mega ciśnienie a te drugie to by chciały bo każdy chce ale nie mają choćby sztabu nianiek czy gosposi która ukrochmali pomidorówkę dla rodziny jak pani pomyka na fintess i mają inny wymiar i charakter pracy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 20:05   #68
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Natomiast delikatnie mnie dziwi raczej dość słaba moda na kapelusze, wg mnie powinny być standardem jeśli chodzi o korzyści (lub parasole, daszki) tak jak powszechne są już okulary słoneczne. Nie wiem was to nie wkurza takie intensywne słońce? Lubię słońce ale jeszcze bardziej lubię się przed nim schować, późnym popołudniem też.
Chociaż pewnie takie chowanie się pod kapeluszem z kolei utrudnia dostęp witaminie D. Oj tam oj tam.
Z kapeluszami jest taki problem, że głowa się w nich poci, chociaż może to być kwestia osobnicza.
W poprzednie lato odważyłam się nosić parasolkę w trakcie największych upałów. Ludzie się na mnie lampili. Ale słyszałam też ze dwa przychylne komentarze. Jednak jak ktoś nie lubi zwracać na siebie uwagi to nie polecam.
W to lato też będę nosić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 20:33   #69
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Słońca letniego unikam, bo jednak jest bardzo mocne. Ale teraz wręcz lubię być na słońcu, bo jest akuratne
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 20:41   #70
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Słońca letniego unikam, bo jednak jest bardzo mocne. Ale teraz wręcz lubię być na słońcu, bo jest akuratne
Jakie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 21:14   #71
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Uzywam filtrow tylko w cieplejszej porze roku. Zima mi sie nie chce.

Latem w ciagu dnia bedac tylko w pracy i wracajac z niej nie chce mi sie kolejnych warstw nakladac. Gdy jestem na wyjezdzie i tak sie nie maluje wiec posmarowanie twarzy kolejny raz nie jest problemem.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
No wiesz, trudno jest nakładać drugą warstwę np.na Giewoncie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 21:14   #72
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Słońca letniego unikam, bo jednak jest bardzo mocne. Ale teraz wręcz lubię być na słońcu, bo jest akuratne
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86733110]Jakie? [/QUOTE]
"W sam raz"
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 21:15   #73
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja tez znam słowo akuratne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 21:21   #74
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Ja też, ale w innym znaczeniu. Ktoś akuratny - ktoś dokładny, staranny.
Nie pytałam złośliwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 21:27   #75
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86733220]Nie pytałam złośliwie[/QUOTE]
Nie odebrałem tego tak
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 21:29   #76
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86733200]Ja tez znam słowo akuratne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Kolejny uroczy germanizm.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 21:40   #77
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Oj tam mnie nikt nigdy nie zobaczy akurat po za wycieczkami szkolnymi nogdy nie bylam w gorach.

Ale druga (a nawet piata) warstwa kiedy jestem nad morzem czy nad jeziorem i ponad polowe czasu na plazy spedzam w wodzie - jak najbardziej.

Tydzien temu nawet sie teoche opalilam, ale nie skumalam wczesniej, ze siedzenie na zenwtrznym basenie w kwietniu przy 5 stopniach moze przypalic
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No wiesz, trudno jest nakładać drugą warstwę np.na Giewoncie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 00:46   #78
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86732492]
Jesli o mnie chodzi, to ja mam dopiero 25 lat i akurat juz widze, ze moja twarz odrobine sie zmienila i nie jest taka, jak kiedy bylam 20-latka. Oczywiscie nie sa to jakies wielkie zmiany, ale wtedy np. moglam unosic brwi w zdziwieniu ile tylko chcialam a na czole nie pojawiala sie ani jedna zmarszczka. Za to teraz kiedy robie to samo rysuja mi sie 3 wyrazne zmarszczki, ktore pozostaja lekko widoczne nawet kiedy mam neutralny wyraz twarzy. To samo ze skora wokol oczu, no widze ze robia sie drobne zmarszczki. Jeszcze jakies 2 lata temu tego u siebie nie widzialam.
No nie wiem, jesli to nie sa jakies tam poczatki starzenia sie to nie wiem co to jest. I cwiczeniami raczej tego nie odwroce niestety... Jesli juz to lepsza pielegnacja, ktora zaczelam sie interesowac od niedawna.[COLOR="Silver"]
[/QUOTE]
To jest efekt napięcia mięśni. Azjatycki Cukier ma kilka artykułów / wideo o tym. Trzeba te mięśnie rozkurczyc i będzie lepiej (masaże, specjalne serum rozkurczajace mięśnie np sidmool)





Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale ja się nie skarżę na pogorszenie stanu zdrowia. Chodzę regularnie na badania i wyniki mam dobre. A tak BTW to u mnie jednym z badań screeningowych jest tzw. Check-up czyli badanie krwi i moczu, które jest za darmo od 35 r.ż., ciekawe dlaczego
To że potrzebuję regularnego snu i wyraźniej odczuwam mój wewnętrzny zegar to nie jest żadna choroba. To że potrzebuję po wstaniu rozgrzewki to też nie jest żadna choroba. Ani że skóra na łokciach i kolanach już nie jest taka gładka to też nie jest żadna choroba, podobnie jak to, że skóra nóg bez balsamu robi się przesuszona, a akurat o pielęgnację dbam i piję wystarczająco dużo płynów.
Nie mam też żadnego chronicznego zmęczenia, pewnie jakbym miała małe dzieci, to bym miała.
Na pewno ciało się jakoś tam starzeje, ale nastawienie też ma pewnie dużo do rzeczy.

Bo nastolatkowie np potrzebują dużo więcej snu (z wiekiem potrzebuje się przecież mniej snu). A przesuszenie skóry to myślę, że ma niewiele wspólnego z wiekiem niestety.

Na pewno traci się trochę mięśni z wiekiem, na pewno przez to pali się trochę mniej kcal. Na pewno wszystkie napięte mięśnie bez rozluźniania po tylu latach są widoczne bardziej (na twarzy np) i te lata się kumulują. Ale to nie są rzeczy, których nie da się zmienić (przykładem są kobiety, które w wieku lat 30+ wyglądały bardzo przeciętnie, a po 40 zbudowały super masę mięśniową albo Azjatycki Cukier, która pielęgnacją odwróciła wiele procesów "starzenia" na swojej twarzy).
To często po prostu kumulacja lat "zaniedbań"

Ale nastawianie i podejście na pewno jest kluczowe. Dziwi mnie trochę szukanie u siebie objawów starzenia w tak młodym wieku (nawet nie 40!)

P. S. Mam podobnie jak Ty - z tym zegarem, regularnym snem, łokciami i przesuszoną skórą wszędzie. A no i jeszcze mam sporo siwych włosów. A lat mam 29. Ale nie traktuję tego jako objawów starzenia
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2019-04-22 o 00:59
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 12:01   #79
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
A przesuszenie skóry to myślę, że ma niewiele wspólnego z wiekiem niestety.
Zmiana skóry w stronę suchej to jest wręcz klasyczny objaw starzenia się tego organu. Zmniejszona zawartość lipidów w skórze, szybsza ucieczka wilgoci, utrata elastyczności to są zjawiska, które są z tym związane, podobnie jak większa skłonność do rogowacenia. To się nie dzieje nagle w 60. urodziny, ani nie musić dotyczyć całego ciała.

Oczywiście pewne zmiany mogą mieć inne podłoże np sucha skóra. Ale u mnie nie mają, mam bardzo dobrą wodę, używam łagodnych kosmetyków myjących, zawsze kremuję się po prysznicu, piję dużo.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Na pewno traci się trochę mięśni z wiekiem, na pewno przez to pali się trochę mniej kcal. Na pewno wszystkie napięte mięśnie bez rozluźniania po tylu latach są widoczne bardziej (na twarzy np) i te lata się kumulują. Ale to nie są rzeczy, których nie da się zmienić (przykładem są kobiety, które w wieku lat 30+ wyglądały bardzo przeciętnie, a po 40 zbudowały super masę mięśniową albo Azjatycki Cukier, która pielęgnacją odwróciła wiele procesów "starzenia" na swojej twarzy).
To często po prostu kumulacja lat "zaniedbań"
Ta kumulacja, to zużycie materiału to jest właśnie starzenie. I to nie muszą zaniedbania, bo czy ktoś nazwie zaniedbaniem śmianie się, mimikę? A to przecież powody zmarszczek.


Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
P. S. Mam podobnie jak Ty - z tym zegarem, regularnym snem, łokciami i przesuszoną skórą wszędzie. A no i jeszcze mam sporo siwych włosów. A lat mam 29. Ale nie traktuję tego jako objawów starzenia
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jak siwienie nie jest objawem starzenia, to ja już nie wiem, co jest.

Moim zdaniem problem w tej dyskusji polega na różnym zrozumieniu słowa "starzenie się". To słowo stało się jakimś tabu, kojarzy się tylko i wyłącznie z niedołężnym, schorowanym dziadkiem i pomarszczoną jak śliwka babcią. To jest właśnie kult młodości. Ja byłam dzieckiem jeszcze zanim on się na dobre w Polsce zaczął. Pewne ciuchy były jeszcze zarezerwowane dla dorosłych kobiet, a nie dla podrostków (np. długie spódnice) i jako młode dziewczyny nie mogłyśmy się doczekać, żeby móc sobie długą spódnicę kupić, jak weszły one w modę.
Dla mnie to jest naturalne, że człowiek się zmienia. Starzenie się nie jest dla mnie ani strasznym ani pejoratywnie nacechowanym słowem, po prostu jest i ja je akceptuję. To nie znaczy, że kupiłam sobie trumnę, jak to próbuje mi się tu wmawiać. Jeśli ktoś ma mając 25 lat siwe włosy to tak, to jest objaw starzenia się, pojmowanego jako proces rozciągający się na wiele wiele lat, a nie dopiero od 70r.ż.
Dla mnie ta wypowiedź o tym, że masz siwki, skóra się nieznacznie zmienia czy potrzeba snu jest trochę inna to jest takie właśnie zaklinanie rzeczywistości, no coś tam się zmienia, na coś muszę uważać, ale nie, byle tylko nie użyć słowa na "s", bo to się źle kojarzy, bo zaraz będę musiała się babcią nazwać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-22, 12:12   #80
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
To jest efekt napięcia mięśni. Azjatycki Cukier ma kilka artykułów / wideo o tym. Trzeba te mięśnie rozkurczyc i będzie lepiej (masaże, specjalne serum rozkurczajace mięśnie np sidmool)
Ok, dzieki, poczytam.
Chociaż kiedyś zamówiłam od niej wypełniacz bez wstrzykiwania żeby spróbować trochę "podnieść" dolinę łez i podbródek i bardzo się zawiodłam. Ona wręcz mówiła, żeby nie aplikować za dużo bo mogą nam się wręcz zrobić worki pod oczami od tego, tak miało działać, a u mnie nic kompletnie się nie ruszyło, żadnych efektów. Od tamtej pory jestem trochę sceptyczna co do niej i podejrzewam, że jej dobry wygląd to głównie zasługa genów . Tez mam takie koleżanki, które są tak ze 2 lata przed 30., a jedna rowna 30., a ludzie biorą je za dwudziestolatki, i one akurat nie dbają o siebie jakoś specjalnie, wiec cóż, geny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2019-04-22 o 12:13
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 12:18   #81
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

chimay, w 100% się z Tobą zgadzam.

To samo dotyczy płodności i rozrodczości zresztą. Ale to, że po 35 rż czy 40 ciężej zajść w ciążę naturalnie, to też pewnie tylko nasz wymysł, a nie uwarunkowanie biologiczne.
(co oczywiście nie oznacza, że neguję czyjeś prawo do tego, piszę o kwestiach czysto zdrowotnych)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 12:18   #82
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86734378]Ok, dzieki, poczytam.
Chociaż kiedyś zamówiłam od niej wypełniacz bez wstrzykiwania żeby spróbować trochę "podnieść" dolinę łez i podbródek i bardzo się zawiodłam. Ona wręcz mówiła, żeby nie aplikować za dużo bo mogą nam się wręcz zrobić worki pod oczami od tego, tak miało działać, a u mnie nic kompletnie się nie ruszyło, żadnych efektów. Od tamtej pory jestem trochę sceptyczna co do niej i podejrzewam, że jej dobry wygląd to głównie zasługa genów . Tez mam takie koleżanki, które są tak ze 2 lata przed 30., a jedna rowna 30., a ludzie biorą je za dwudziestolatki, i one akurat nie dbają o siebie jakoś specjalnie, wiec cóż, geny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Basia ma bardzo dziewczęcy typ urody, to bardzo pomaga wyglądać długo właśnie dziewczęco. Tego się nie przeskoczy, jak ktoś zawsze miał poważną, chłodną twarz, to choćby na rzęsach stawał, nie zmieni tego.
Moim zdaniem ona większy nacisk kładzie na ćwiczenia. Teraz ma swój system, wcześniej robiła jogę twarzy Fumiko (którą ja obecnie od niedawna regularnie robię). Na blogu ma serię dotyczącą starzenia się twarzy, dość wszechstronnie podchodzi do tego tematu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 12:25   #83
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Chimay ma racje, ze suchosc skory jest jednym z objawow starzenia sie. Co do siwych wlosow - niekoniecznie. Mam przyjaciolke, ktora podobnie jak jej mama, zaczela siwiec w wieku 19 lat. Moj partner, w wieku 23 lat juz mial 50% siwych wlosow po bokach glowy, ale i tu bardzo podobnie: genetyka, bo jego mama rowniez zaczela siwiec jako mlodziutka dziewczyna. Moja babcia miala czarne wlosy, moze z 3 siwkami w wieku 70 lat. Tak czy inaczej, ciezko mowic o starosci u 19-latki czy nawet 29-latki, bo to sa nadal bardzo mlode osoby.

Ja mam 34 lata. Zauwazam jakies tam zmiany - znalazlam 2 siwe wlosy niedawno, kaciki ust jakby leciutko opadaja, pojawiaja sie male przebarwienia na twarzy, ale pomimo to, psychicznie i fizycznie czuje sie na 25.


Sent from my iPhone using Tapatalk
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 12:34   #84
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86734412]Tak czy inaczej, ciezko mowic o starosci u 19-latki czy nawet 29-latki, bo to sa nadal bardzo mlode osoby.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

Ale przecież to nie chodzi o to, żeby stawiać znak równości pomiędzy "mam trochę siwych włosów" = "jestem stara". Tylko o to, żeby zaakceptować, że ciało się zmienia i nie będzie zawsze takie jak w wieku 20-25 lat. Co nie znaczy, że najlepiej to pozostać wobec tego biernym.
Ja nigdy nie powiedziałam, że dlatego, że gorzej się wysypiam, to jestem stara. Ale akceptuję to, że moje ciało się zmienia i nie zamierzam udawać, że to tak z nieba te zmiany spadają i w ogóle nie da się ich z niczym powiązać, a broń boże z wiekiem.
Świętuję z przyjemnością kolejne urodziny i nie zamierzam twierdzić, że kobiet o wiek się nie pyta.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 12:49   #85
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

I dobrze, ze sie zmienia, bo gorzej sie czulam i wygladalam jako 24-latka, anizeli 34-latka . No ale w wieku 24 lat prowadzilam niehigeniczny tryb zycia.


Sent from my iPhone using Tapatalk
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 13:10   #86
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86734388]chimay, w 100% się z Tobą zgadzam.

To samo dotyczy płodności i rozrodczości zresztą. Ale to, że po 35 rż czy 40 ciężej zajść w ciążę naturalnie, to też pewnie tylko nasz wymysł, a nie uwarunkowanie biologiczne.
(co oczywiście nie oznacza, że neguję czyjeś prawo do tego, piszę o kwestiach czysto zdrowotnych)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zaraz sie podniesie larum ze nieprawda i 40latka tak samo latwo zajdzie w ciaze i przejdzie ciaze. I zeby nie bylo, sama mam skonczone 36 l. i kilka tygodni temu urodzilam dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Basia ma bardzo dziewczęcy typ urody, to bardzo pomaga wyglądać długo właśnie dziewczęco. Tego się nie przeskoczy, jak ktoś zawsze miał poważną, chłodną twarz, to choćby na rzęsach stawał, nie zmieni tego.
Moim zdaniem ona większy nacisk kładzie na ćwiczenia. Teraz ma swój system, wcześniej robiła jogę twarzy Fumiko (którą ja obecnie od niedawna regularnie robię). Na blogu ma serię dotyczącą starzenia się twarzy, dość wszechstronnie podchodzi do tego tematu.
Ja zauwazylam cos jeszcze. Mam 36 l., wygladam raczej na mniej, skórę mam ładną, zmarszczek niewiele (nie wdając sie w szczegoly) ale zaczelam wygladac duzo poważniej na twarzy. Zmienila się nie tyle skora, co rysy, na mniej dziewczece, mniej miękkie (?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zmiana skóry w stronę suchej to jest wręcz klasyczny objaw starzenia się tego organu. Zmniejszona zawartość lipidów w skórze, szybsza ucieczka wilgoci, utrata elastyczności to są zjawiska, które są z tym związane, podobnie jak większa skłonność do rogowacenia. To się nie dzieje nagle w 60. urodziny, ani nie musić dotyczyć całego ciała.

Oczywiście pewne zmiany mogą mieć inne podłoże np sucha skóra. Ale u mnie nie mają, mam bardzo dobrą wodę, używam łagodnych kosmetyków myjących, zawsze kremuję się po prysznicu, piję dużo.



Ta kumulacja, to zużycie materiału to jest właśnie starzenie. I to nie muszą zaniedbania, bo czy ktoś nazwie zaniedbaniem śmianie się, mimikę? A to przecież powody zmarszczek.




No jak siwienie nie jest objawem starzenia, to ja już nie wiem, co jest.

Moim zdaniem problem w tej dyskusji polega na różnym zrozumieniu słowa "starzenie się". To słowo stało się jakimś tabu, kojarzy się tylko i wyłącznie z niedołężnym, schorowanym dziadkiem i pomarszczoną jak śliwka babcią. To jest właśnie kult młodości. Ja byłam dzieckiem jeszcze zanim on się na dobre w Polsce zaczął. Pewne ciuchy były jeszcze zarezerwowane dla dorosłych kobiet, a nie dla podrostków (np. długie spódnice) i jako młode dziewczyny nie mogłyśmy się doczekać, żeby móc sobie długą spódnicę kupić, jak weszły one w modę.
Dla mnie to jest naturalne, że człowiek się zmienia. Starzenie się nie jest dla mnie ani strasznym ani pejoratywnie nacechowanym słowem, po prostu jest i ja je akceptuję. To nie znaczy, że kupiłam sobie trumnę, jak to próbuje mi się tu wmawiać. Jeśli ktoś ma mając 25 lat siwe włosy to tak, to jest objaw starzenia się, pojmowanego jako proces rozciągający się na wiele wiele lat, a nie dopiero od 70r.ż.
Dla mnie ta wypowiedź o tym, że masz siwki, skóra się nieznacznie zmienia czy potrzeba snu jest trochę inna to jest takie właśnie zaklinanie rzeczywistości, no coś tam się zmienia, na coś muszę uważać, ale nie, byle tylko nie użyć słowa na "s", bo to się źle kojarzy, bo zaraz będę musiała się babcią nazwać.
Pełna zgoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-04-22 o 13:09
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 13:12   #87
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale przecież to nie chodzi o to, żeby stawiać znak równości pomiędzy "mam trochę siwych włosów" = "jestem stara". Tylko o to, żeby zaakceptować, że ciało się zmienia i nie będzie zawsze takie jak w wieku 20-25 lat. Co nie znaczy, że najlepiej to pozostać wobec tego biernym.
Ja nigdy nie powiedziałam, że dlatego, że gorzej się wysypiam, to jestem stara. Ale akceptuję to, że moje ciało się zmienia i nie zamierzam udawać, że to tak z nieba te zmiany spadają i w ogóle nie da się ich z niczym powiązać, a broń boże z wiekiem.
Świętuję z przyjemnością kolejne urodziny i nie zamierzam twierdzić, że kobiet o wiek się nie pyta.
Lepiej bym tego nie ujela. Czasu sie nie oszuka, ale mozna z nim wspolpracowac, dbac o siebie i cieszyc sie nim po prostu, bo mlodsze juz nie bedziemy, ale nie musimy od razu byc "stare".
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 13:44   #88
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Zaraz sie podniesie larum ze nieprawda i 40latka tak samo latwo zajdzie w ciaze i przejdzie ciaze. I zeby nie bylo, sama mam skonczone 36 l. i kilka tygodni temu urodzilam dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Ja zauwazylam cos jeszcze. Mam 36 l., wygladam raczej na mniej, skórę mam ładną, zmarszczek niewiele (nie wdając sie w szczegoly) ale zaczelam wygladac duzo poważniej na twarzy. Zmienila się nie tyle skora, co rysy, na mniej dziewczece, mniej miękkie (?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Pełna zgoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A refundacja badań prenatalnych dla pań 35+ to spisek mafii ginekologicznej, żeby się gorzej poczuły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 14:41   #89
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja zauwazylam cos jeszcze. Mam 36 l., wygladam raczej na mniej, skórę mam ładną, zmarszczek niewiele (nie wdając sie w szczegoly) ale zaczelam wygladac duzo poważniej na twarzy. Zmienila się nie tyle skora, co rysy, na mniej dziewczece, mniej miękkie (?)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To są bardzo subtelne zmiany, nie dotyczą w ogóle tych strasznych zmarszczek, których dużo kobiet tak się boi. Właśnie Basia fajnie to analizuje na blogu, tutaj na przykład o zmianach konturu twarzy i jej dolnej połowy KLIK. Przy trzecim od góry obrazku z Britney Spears pisze, że w okolicy 30. pojawia się ta zmiana konturu i przybieranie objętości dolnej połowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 15:20   #90
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86734378]Ok, dzieki, poczytam.
Chociaż kiedyś zamówiłam od niej wypełniacz bez wstrzykiwania żeby spróbować trochę "podnieść" dolinę łez i podbródek i bardzo się zawiodłam. Ona wręcz mówiła, żeby nie aplikować za dużo bo mogą nam się wręcz zrobić worki pod oczami od tego, tak miało działać, a u mnie nic kompletnie się nie ruszyło, żadnych efektów. Od tamtej pory jestem trochę sceptyczna co do niej i podejrzewam, że jej dobry wygląd to głównie zasługa genów . Tez mam takie koleżanki, które są tak ze 2 lata przed 30., a jedna rowna 30., a ludzie biorą je za dwudziestolatki, i one akurat nie dbają o siebie jakoś specjalnie, wiec cóż, geny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak, ale sama mówiła, że miała spore zmarszczki na czole od mimiki
Tu ważne są bardzo mięśnie - jak są mega silne to powstaj lwia zmarszczka i zmarszczki poziome (sama mam z tym problem, bo marszczę czoło dużo) [1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;86734412]Chimay ma racje, ze suchosc skory jest jednym z objawow starzenia sie. Co do siwych wlosow - niekoniecznie. Mam przyjaciolke, ktora podobnie jak jej mama, zaczela siwiec w wieku 19 lat. Moj partner, w wieku 23 lat juz mial 50% siwych wlosow po bokach glowy, ale i tu bardzo podobnie: genetyka, bo jego mama rowniez zaczela siwiec jako mlodziutka dziewczyna. Moja babcia miala czarne wlosy, moze z 3 siwkami w wieku 70 lat. Tak czy inaczej, ciezko mowic o starosci u 19-latki czy nawet 29-latki, bo to sa nadal bardzo mlode osoby.

Ja mam 34 lata. Zauwazam jakies tam zmiany - znalazlam 2 siwe wlosy niedawno, kaciki ust jakby leciutko opadaja, pojawiaja sie male przebarwienia na twarzy, ale pomimo to, psychicznie i fizycznie czuje sie na 25.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]To ja już jako nastolatka miałam ten objaw starzenia (suchość skóry). U mojej mamy 55 i babć tego nie widzę. Ale ok

Jak najbardziej trzeba akceptować zmiany i pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Ale na pewno lepiej pomagać swojemu ciału i nie ma żadnych przeciwskazań, żeby jako 40 wyglądać i czuć się lepiej (np kondycyjnie) niż jak miało się 20.
(a płodność to osobna kwestia i ma niewiele wspólnego z wyglądem i samopoczuciem niestety)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-18 13:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.