Czy warto kupować zmywarkę do naczyń? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-28, 21:09   #271
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Piszesz jakby bojler nie ciągnął prądu, a woda do zmywania ręcznego ogrzewała się za darmo. Policz sobie ile tej wody schodzi przy zmywaniu ręcznym. Dużo więcej niż w zmywarce.

Nie mam pojęcia jak Ty liczysz, ale zmywarka raz na 2 dni to wg moich rachunków koszt miesięczny 6 zł na tabletki ( 0,4 zł owszem za sztukę, bo zawsze w promocyjnej cenie kupuję ). Płyn do ręcznego mycia za litr kosztuje dokładnie tyle samo.

A ile na kremy do rąk schodzi ?
Bojler nie ciągnie prądu bo wodę grzejemy paląc w piecu- drewnem. A wody przy zmywaniu ręcznym nie schodzi jakoś specjalnie więcej bo zmywam w zatkanym zlewie. Zresztą mamy wodę z prywatnej studni więc za nią nie płacimy.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-29, 05:20   #272
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Na szczęście nie ma obowiązku posiadania zmywarki myj ręcznie na zdrowie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 07:06   #273
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Laseczki, a ma któraś może zmywarkę z takim systemem QuickSelect? Jak one się sprawdzają? Bo mama widziała u koleżanki i mnie namawia teraz.
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 08:18   #274
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Bojler nie ciągnie prądu bo wodę grzejemy paląc w piecu- drewnem. A wody przy zmywaniu ręcznym nie schodzi jakoś specjalnie więcej bo zmywam w zatkanym zlewie. Zresztą mamy wodę z prywatnej studni więc za nią nie płacimy.
I to drzewo pewnie też za darmo, bo przynosisz z lasu, a studnia też bezkosztowo wykopała się sama.
Normalnie home sweet home
Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Na szczęście nie ma obowiązku posiadania zmywarki myj ręcznie na zdrowie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jeszcze nie pod bieżącą wodą bleee
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 08:23   #275
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Mały tip: gdyby Wam kiedyś zabrakło tabletek / proszku do zmywarki, a do sklepu daleko (lub niedziela niehandlowa) to śmiało można użyć proszku do prania. Dla pewności można dać potem dodatkowe płukanie, ale po normalnym cyklu mycia wszystko było w porządku i jeżeli chodzi o czystość i zapach naczyń. Normalnie wsypałam proszek do tego pojemnika, do którego wkładam tabletkę. Następnym razem wypróbuję sodę oczyszczoną (bo nabłyszczacz i sól do zmywarek i tak dozuję niezależnie od tabletek).
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-07-03 o 08:24
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 19:55   #276
rafcow
Przyczajenie
 
Avatar rafcow
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 16
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez KentuckyG Pokaż wiadomość
Laseczki, a ma któraś może zmywarkę z takim systemem QuickSelect? Jak one się sprawdzają? Bo mama widziała u koleżanki i mnie namawia teraz.
to ta electroluxa? Jak szukałam zmywarki to czytałam o tym modelu, w niej się ustawia czas a nie program jak to normalnie jest? Ciekawe do jakiej dokładności ten czas można ustawić. Opcja ciekawa, ciągle się jakieś nowości technologiczne pojawiają. Widziałam, że mają teraz te zmywarki taki bajer że czas ile zotało się na podłodze wyświetla
rafcow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 21:25   #277
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez rafcow Pokaż wiadomość
(...)
Widziałam, że mają teraz te zmywarki taki bajer że czas ile zotało się na podłodze wyświetla
Wiele modeli to ma już od lat. Kompletnie niesprawdzające się jeżeli zmywarka jest w zabudowie, bo nie widać. Mnie mój fachman specjalnie zrobił klapkę otwieraną, żebym mogła sobie sprawdzać. I tak rzadko to robię. Na takie bajery nie warto nawet zwracać uwagi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-01, 15:04   #278
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wiele modeli to ma już od lat. Kompletnie niesprawdzające się jeżeli zmywarka jest w zabudowie, bo nie widać. Mnie mój fachman specjalnie zrobił klapkę otwieraną, żebym mogła sobie sprawdzać. I tak rzadko to robię. Na takie bajery nie warto nawet zwracać uwagi.
Dla mnie najlepsze są zmywarki z odkrytym panelem. Przynajmniej wiadomo co się tam w środku dzieje i ile jeszcze potrwa zmywanie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 11:03   #279
ricky25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Ja uważam, że warto! Żyłam bez niej około 20lat, a od tego roku to niezła rewolucja w moim domu!
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-08-13 o 08:08 Powód: reklama
ricky25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 11:38   #280
oskar_kabak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 10
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Nie muszę prawie wcale zmywać (to ogromny plus), naczynia nie piętrzą mi się w zlewie, bo od razu chowam je do zmywarki i w zasadzie zmywanie mnie nie dotyczy. Nie płuczemy naczyń przed włożeniem do zmywarki, ale usuwamy z nich wszystkie resztki. Czasem zdarzy się, że któreś z naczyń jest niedomyte, ale dużo łatwiej je wtedy umyć ręcznie.
oskar_kabak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 23:19   #281
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez oskar_kabak Pokaż wiadomość
Nie muszę prawie wcale zmywać (to ogromny plus), naczynia nie piętrzą mi się w zlewie, bo od razu chowam je do zmywarki i w zasadzie zmywanie mnie nie dotyczy. Nie płuczemy naczyń przed włożeniem do zmywarki, ale usuwamy z nich wszystkie resztki. Czasem zdarzy się, że któreś z naczyń jest niedomyte, ale dużo łatwiej je wtedy umyć ręcznie.
Dokładnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-16, 09:01   #282
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Czy warto? Zależy od iości osób w rodzinie i od trybu życia. Jeśli masz rodzinę i gotujesz codziennie to warto. Natomiast dla singla, rodziny 2+0 (w dodatku takiej, dla której codzienne gotowanie nie jest na porządku dziennym) to zmywarka jest zbędna.

Ja nie mam zmywarki. W sumie na co dzień używam jednego kubka, ze dwóch talerzy a obiad gotuję, jak mam fantazję i czas. Mój TŻ ma zmywarkę, która praktycznie sobie stoi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 14:07   #283
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Czy warto? Zależy od iości osób w rodzinie i od trybu życia. Jeśli masz rodzinę i gotujesz codziennie to warto. Natomiast dla singla, rodziny 2+0 (w dodatku takiej, dla której codzienne gotowanie nie jest na porządku dziennym) to zmywarka jest zbędna.

Ja nie mam zmywarki. W sumie na co dzień używam jednego kubka, ze dwóch talerzy a obiad gotuję, jak mam fantazję i czas. Mój TŻ ma zmywarkę, która praktycznie sobie stoi.
Przy dwoch osobach zmywarke sie wlacza co 3 dni mniej wiecej. Jak masz pralke to tez nie uzywasz jej czesciej, a jakos nikt nie podwaza potrzeby jej posiadania.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:22   #284
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Czy warto? Zależy od iości osób w rodzinie i od trybu życia. Jeśli masz rodzinę i gotujesz codziennie to warto. Natomiast dla singla, rodziny 2+0 (w dodatku takiej, dla której codzienne gotowanie nie jest na porządku dziennym) to zmywarka jest zbędna.

Ja nie mam zmywarki. W sumie na co dzień używam jednego kubka, ze dwóch talerzy a obiad gotuję, jak mam fantazję i czas. Mój TŻ ma zmywarkę, która praktycznie sobie stoi.
Mam rodzinę 2+0, gotuję codziennie, dużo. Nie wyobrażam sobie posiadać zmywarkę. Zmywamy z TŻ na bieżąco.

Ze zmywarką pewnie byłby problem wyciągania jak teraz gdy naczynia leżą na suszarce
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:34   #285
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mam rodzinę 2+0, gotuję codziennie, dużo. Nie wyobrażam sobie posiadać zmywarkę. Zmywamy z TŻ na bieżąco.

Ze zmywarką pewnie byłby problem wyciągania jak teraz gdy naczynia leżą na suszarce
U nas to samo tyle, że rodzina 2+1. Nie mam problemu ze zmywaniem. Podczas gotowania zmywam na bieżąco więc po obiedzie mam do umycia tylko 3 talerze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:44   #286
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
U nas to samo tyle, że rodzina 2+1. Nie mam problemu ze zmywaniem. Podczas gotowania zmywam na bieżąco więc po obiedzie mam do umycia tylko 3 talerze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to przybijam piątkę


Poza tym mam małą kuchnię: każda szafka jest w niej na wagę złota a zmywarka zabrałaby mi przynajmniej 1,5 "szafki"
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 09:26   #287
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Przy dwoch osobach zmywarke sie wlacza co 3 dni mniej wiecej. Jak masz pralke to tez nie uzywasz jej czesciej, a jakos nikt nie podwaza potrzeby jej posiadania.
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mam rodzinę 2+0, gotuję codziennie, dużo. Nie wyobrażam sobie posiadać zmywarkę. Zmywamy z TŻ na bieżąco.

Ze zmywarką pewnie byłby problem wyciągania jak teraz gdy naczynia leżą na suszarce
U mnie 2 osoby i ostatnio to zmywarka idzie codziennie, nie rzadziej niż co 2 dni.
Wszystko prawie myje, dechy, noże, tacki, pojemniki z ekspresu do kawy i pojemniki z blendera czy robota kuchennego też.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 21:40   #288
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wiele modeli to ma już od lat. Kompletnie niesprawdzające się jeżeli zmywarka jest w zabudowie, bo nie widać. Mnie mój fachman specjalnie zrobił klapkę otwieraną, żebym mogła sobie sprawdzać. I tak rzadko to robię. Na takie bajery nie warto nawet zwracać uwagi.
Ja mam zmywarkę w zabudowie i bez problemu widać to światełko na podłodze.
Ale może to kwestia modelu.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
U mnie 2 osoby i ostatnio to zmywarka idzie codziennie, nie rzadziej niż co 2 dni.
Wszystko prawie myje, dechy, noże, tacki, pojemniki z ekspresu do kawy i pojemniki z blendera czy robota kuchennego też.
I mnie też codziennie i pralka i zmywarka. Garki też myje w zmywarce.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 14:38   #289
welizzka
Przyczajenie
 
Avatar welizzka
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 5
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

zmywarka to super wygoda, też kiedyś myślałam że przy małej rodzinie sie to nie sprawdzi ale okazuje się że jest używana po 1-2 razy dziennie, też wszystko myję w niej, mam od paru tygodni nową electroluxa, tą z 3 koszem sporym na sztućce itp., super rzecz, w poprzedniej to miałam taki kosz stojący który miał swoje miejsce w dolnym koszu i jednak sporo to miejsca zajmowało.
welizzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 10:52   #290
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
U mnie 2 osoby i ostatnio to zmywarka idzie codziennie, nie rzadziej niż co 2 dni.
Wszystko prawie myje, dechy, noże, tacki, pojemniki z ekspresu do kawy i pojemniki z blendera czy robota kuchennego też.
Pojemnik na wode do ekspresu do kawy? Ten akurat zazwyczaj recznie myje, podobnie jak patelnie z teflonem. A tak to deske mam teraz nowa plastikowa, wiec idealnie do zmywarki, noze, czesci od blendera tez ida do zmywarki. Jak pieke ciasto, to w zmywarce myje mise od robota planetarnego, czesc mieszajaca oraz forme do ciasta. Garnki a nawet grill z piekarnika tez wchodza do zmywarki. Jak w weekend pieke i gotuje wiecej to czasem zapelni sie po jednym dniu, ale w tygodniu jak leca do zmywarki glownie sztucce, talerze czy jakies szklanki i kubki to jednak ze trzy dni sie to zbiera az bedzie pelna. Pustawej zmywarki raczej nie puszczam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 14:08   #291
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pojemnik na wode do ekspresu do kawy? Ten akurat zazwyczaj recznie myje, podobnie jak patelnie z teflonem. A tak to deske mam teraz nowa plastikowa, wiec idealnie do zmywarki, noze, czesci od blendera tez ida do zmywarki. Jak pieke ciasto, to w zmywarce myje mise od robota planetarnego, czesc mieszajaca oraz forme do ciasta. Garnki a nawet grill z piekarnika tez wchodza do zmywarki. Jak w weekend pieke i gotuje wiecej to czasem zapelni sie po jednym dniu, ale w tygodniu jak leca do zmywarki glownie sztucce, talerze czy jakies szklanki i kubki to jednak ze trzy dni sie to zbiera az bedzie pelna. Pustawej zmywarki raczej nie puszczam.
Pojemnik na wodę nie, bo w Norwegii nie ma żadnego osadu w wodzie czy kamienia. Pojemnik wygląda jak nowy.
Żeliwną patelnię i drewnianą deskę tylko myję ręcznie, całą resztę w zmywarce.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 07:38   #292
MonikaPK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 81
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Mnie zaciekawiła ostatnio electroluxa taka comfort lift. Ma podnoszony ten dolny kosz. Nie wiem na ile to wygodne i praktyczne ale wizja ze nie mialabym koniecznosci sie do dolnego kosza nachylac. Musze jeszcze poczytac jaka ona ma pojemnosc.
MonikaPK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 10:34   #293
Szakalow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 2
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Znalazłem raz dobry artykuł, gdzie opisane są różne kategorie zmywarek, w różnych przedziałach cenowych. Kupiłem wtedy zmywarkę Beko i cenię ją sobie, bardzo dobry towar. Ma mniej funkcji niż konkurencja, ale świetne działa i ma dość niską cenę. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-12-03 o 08:47 Powód: reklama
Szakalow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 12:09   #294
MonikaPK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 81
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Powiem wam, że jednak takie zmywarki potrafią bardzo ułatwić życie. Te nowoczesne sprzęty to już w ogóle. Mam wrażenie, że nasze pokolenie ma mega przyjemnie ze wszystkimi obowiązkami mając takie gadżety Ten comfort lift mnie zaskoczył ale to jedynie jedna z takich opcji w zmywarkach.
MonikaPK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 12:21   #295
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez MonikaPK Pokaż wiadomość
Powiem wam, że jednak takie zmywarki potrafią bardzo ułatwić życie. Te nowoczesne sprzęty to już w ogóle. Mam wrażenie, że nasze pokolenie ma mega przyjemnie ze wszystkimi obowiązkami mając takie gadżety Ten comfort lift mnie zaskoczył ale to jedynie jedna z takich opcji w zmywarkach.
Jak juz reklamujesz jakis produkt to upewnij sie chociaz, ze post wczesniej nie zrobilas tego samego z dokladnie tego samego konta.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 13:07   #296
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Jak juz reklamujesz jakis produkt to upewnij sie chociaz, ze post wczesniej nie zrobilas tego samego z dokladnie tego samego konta.
Może zapomniała, że już pisała w tym wątku post? Nie byłabym od razu taka surowa.

Do pośmiania się: kupiłam zestaw garnków, których nie można myć w zmywarce. I powiem tak: nie żałuję, bo zrobiłam to świadomie, garnki są ekstra, a jak już po 2-3 latach będą mniej ekstra (wiadomo, że te wszystko szał wow powierzchnie nieprzywierające tracą z czasem swoje właściwości), to wtedy zacznę je myć w zmywarce. Garnki z Ikei, które też niby nie były do zmywarki, od początku myłam w zmywarce i przetrwały długo. Jedynie co powłoka zewnętrzna po jakimś czasie zaczęła wyglądać mało estetycznie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 08:42   #297
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Może zapomniała, że już pisała w tym wątku post? Nie byłabym od razu taka surowa.

Do pośmiania się: kupiłam zestaw garnków, których nie można myć w zmywarce. I powiem tak: nie żałuję, bo zrobiłam to świadomie, garnki są ekstra, a jak już po 2-3 latach będą mniej ekstra (wiadomo, że te wszystko szał wow powierzchnie nieprzywierające tracą z czasem swoje właściwości), to wtedy zacznę je myć w zmywarce. Garnki z Ikei, które też niby nie były do zmywarki, od początku myłam w zmywarce i przetrwały długo. Jedynie co powłoka zewnętrzna po jakimś czasie zaczęła wyglądać mało estetycznie.
Ja tam wszystko myje w zmywarce, nawet rzeczy, których się nie powinno- patelnie teflonowe, drewniane rzeczy.


Jestem zbyt leniwa, zeby ręcznie myć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 12:01   #298
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tam wszystko myje w zmywarce, nawet rzeczy, których się nie powinno- patelnie teflonowe, drewniane rzeczy.

Jestem zbyt leniwa, zeby ręcznie myć.
Wierz mi, że ja również, ale TŻ mnie zamorduje i zakopie zwłoki w parku, jeżeli zobaczy że nasze ą ę nowe garnki katuję w zmywarce. Zresztą sama mam opory. Wiadomo, jak już będą nie pierwszej świeżości, to przestanę mieć skrupuły i będę je myła w zmywarce, ale na razie byłoby mi szkoda.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-12-10 o 07:19
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-09, 14:42   #299
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tam wszystko myje w zmywarce, nawet rzeczy, których się nie powinno- patelnie teflonowe, drewniane rzeczy.


Jestem zbyt leniwa, zeby ręcznie myć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I nic sie nie dzieje z tym teflonem?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-10, 07:21   #300
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy warto kupować zmywarkę do naczyń?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
I nic sie nie dzieje z tym teflonem?
Nieśmiało wtrącę: w moich garnkach z Ikei (które nie były zalecane do mycia w zmywarce) z wewnętrzną warstwą jako tako nic się nie działo (przynajmniej nie od strony wizualnej), za to z zewnątrz zaczęły "obłazić" - schodziła ta warstwa, którą były pokryte. Kwestia estetyki.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-01 20:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.