Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 12:39   #1
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729

Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!


Zakładam wątek zbiorczy dla wszystkich, którzy stoją przed wyborem laptopa/komputera. Proszę nie zakładać osobnych tematów.

Poniżej kilka zasad pisania w wątku:

  1. Określ maksymalny budżet, jaki planujesz przeznaczyć na zakup, z systemem czy bez [np. 3000 zł]
  2. Określ, do czego ma Ci służyć [programy, jakich używasz, co najczęściej robisz] i opisz jego przeznaczenie [np. laptop dla gracza, dla grafika, do pracy biurowej itp]
  3. Opisz bezkompromisowe wymagania lub preferencje czyli np:
    • matryca - glare/mat
    • przekątna matrycy
    • min. RAM
    • niska waga/mobilność
    • określona ilość złączy
    • długi czas pracy na baterii
    • napęd optyczny
    • wykonanie
    • itp. [czyli wszystko, na czym Tobie zależy, aby było lub nie było]
  4. Miło byłoby, gdybyś pokazała swoje propozycje
Zapraszam wszystkich niezdecydowanych
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 16:56   #2
jola378
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 5
GG do jola378
Notebook dla kobiety

Poszukuje notebooka najlepiej do 1000zł. Potrzebuje go tylko do surfowania po internecie, więc nie musi być koniecznie jakiś super extra. Co polecacie ?
jola378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 11:56   #3
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Notebook dla kobiety

Proszę nie zakładać nowych tematów, od tego jest zbiorczy .
Łączę.
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 19:29   #4
lavish_woman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Laptopy-na co zwrócić uwagę?

Zwykle ciężko mi ocenić w którym miejscu o coś zapytać, więc wybaczcie jeśli źle wybrałam. Problem jest następujący. Planuję kupić laptopa, ale kompletnie się nie znam na komputerach. Powiedzcie, jaki powinnam wybrać procesor? (komputera będę używać do słuchania muzyki, oglądania filmów, spraw związanych z Microsoft Office i do surfowania po necie) Jakie karty graficzne są najlepsze? Czy są marki laptopów których szczególnie nie polecacie? Ten komputer ma być po prostu funkcjonalny, nie do celów wyższych+ zero gier. Możecie mi doradzić? A i jeszcze chciałabym wydać na niego nie więcej niż 1700 zł. bo tyle ile będę korzystać nie jest warte wyższej ceny
lavish_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 11:58   #5
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Laptopy-na co zwrócić uwagę?

Zerknij na informatyczne Tam na pewno doradzą
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:49   #6
Filipinka95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Laptopy-na co zwrócić uwagę?

Niezintegrowana karta graficzna to podstawa jesli filmy chcesz ogladac w dobrej jakosci
__________________
Czas leczy rany a skur***yństwo otwiera oczy
http://wiecznieniedojrzala.bloa.pl/
Filipinka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 13:33   #7
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Laptopy-na co zwrócić uwagę?

Cytat:
Napisane przez lavish_woman Pokaż wiadomość
Zwykle ciężko mi ocenić w którym miejscu o coś zapytać, więc wybaczcie jeśli źle wybrałam. Problem jest następujący. Planuję kupić laptopa, ale kompletnie się nie znam na komputerach. Powiedzcie, jaki powinnam wybrać procesor? (komputera będę używać do słuchania muzyki, oglądania filmów, spraw związanych z Microsoft Office i do surfowania po necie) Jakie karty graficzne są najlepsze? Czy są marki laptopów których szczególnie nie polecacie? Ten komputer ma być po prostu funkcjonalny, nie do celów wyższych+ zero gier. Możecie mi doradzić? A i jeszcze chciałabym wydać na niego nie więcej niż 1700 zł. bo tyle ile będę korzystać nie jest warte wyższej ceny
Łączę ze zbiorczym
Odpowiem po weekendzie, ponieważ jestem tylko z doskoku na forum. Pozdrawiam!
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 10:06   #8
dona0007
Przyczajenie
 
Avatar dona0007
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Hej Kupując nowego notebooka trochę śledziłam "rynek" i mogę coś podpowiedzieć. Polecane firmy to samsung, asus, lenovo, toshiba. Odradza się zakup acer, hp, fujitsu ze względu na wysoką częstotliwość wizyt w serwisie. Spróbujcie popytać sprzedawców co najczęściej wraca na gwarancje i dlaczego

Procesor- Intel Core i3 - Do oglądania filmów i gier w zupełności wystarczy, nie ma co się rzucać na i5, i7 bo zapewne w 99% przypadków nigdy go nie wykorzystacie.
Pojemność Dysku- Im więcej tym lepiej ja mam 750 GB i już 500 zapełnione serialami
Karta Graficzna- np: RADEON HD 7670 M, HD 8750M ale jest wiele dobrych Geoforce tez
Pamięć RAM- 4GB to trochę mało 6GB już jest ok a tak przyszłościowo to 8GB Jest super (Prawie w każdym lapku jest możliwość rozbudowy pamięci ram a dodam że jest tania)
Złącza- HDMI to podstawa (jednym kabelkiem podłączamy się gdziekolwiek tv, monitor, projektor, audio i wszystko działa w hd), USB 3.0 minimum x2 (szybsze kopiowanie na pendrive itp.) czytnik kart pamięci bardzo wygodny, foty z aparatu szybko się kopiują.
Powłoka matrycy- Matowa jest moim zdaniem lepsza bo nie odbijamy się w ekranie i światło tak nie przeszkadza.

Co do karty graficznej to napisze że u siebie mam 2 jedna to Intel HD Graphics 4000 i ona działa standardowo a jak odpalam film fullHD lub grę to włącza się ta druga hd 7670m. Mimo że na próbę czasami ją wyłączam bo żre dużo prądu i ta podstawowa super daje rade nie widać różnicy. Czyli w tańszych lapkach Intel HD Graphics 4000 śmiało polecam.
dona0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:31   #9
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

A nie lepiej szukać czegoś z i5? i3 za chwile może nie być wystarczający. Idealny zestaw wydaje mi się że i5 + 8gb ram + radeon lub nvidia. Taki mam też u siebie. Windows 8 chodzi jak marzenie.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 09:31   #10
dona0007
Przyczajenie
 
Avatar dona0007
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Ok Ty opisujesz idealny zestaw, a ja podstawowy
W tańszym zestawie to prędzej grafika nie będzie nadążać za procesorem.
Win 8 to już indywidualnie jak kto woli ja wytrzymałam 2 miesiące i ucieczka na win 7

Edytowane przez dona0007
Czas edycji: 2013-11-14 o 09:33
dona0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 18:14   #11
Tajson234
Przyczajenie
 
Avatar Tajson234
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Dokłądnie nigdy nie dajcie sobie wcisnąc zintegrowanej karty graficznej... jedna wielka pomyłka ...
Tajson234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 16:06   #12
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

W laptopach NIE KUPUJEMY zintegrowanej karty graficznej. Fakt - nie da się skopcić ale nie pograsz i nie zrobisz niczego ambitnego, a programy graficzne to w ogóle się plują i basta. W laptopach polecam głównie Radeony - skopcić radeona jest bardzo trudno, z GeForce'ami bywały różne problemy, częściej w nich siada Chipset (a jak siądzie Ci chipset to wymiana w serwisie kosztuje 6 stówek). Dodatkowo zwracajcie uwagę na szynę! Nawet jeżeli karta ma giga ramu a szynę 64 bitową to i tak będzie używać z 25-30% swojej mocy. Dla gigówki nawet 256 to już jest coś (w laptopach często szyna to 64 albo 128 co jest na kartę gigową albo dwugigową nieporozumieniem).

Jak ktoś chce zaoszczędzić to wg mnie procesor starczy i5 - i7 wiadomo że ma nieco lepsze parametry, ale w laptopie i tak nie poszalejesz nigdy (nie do gier i zabaw i udźwigu pierdyliarda rzeczy on stworzony - zwłaszcza takie, co nie kosztują z 10 tysi ), a różnica cenowa jest spora. Ja w swoim mam i3 i też daje radę Żadne Athlony, Core2duo i inne cuda bo to przestarzały sprzęt.

Warto też popatrzeć co za płyta główna jest. Bo od płyty wszystko zależy - znaczy jaka będzie kompatybilność, ewentualne problemy bo się wadliwe też oczywiście zdarzają - ale po to są stronki i fora tematyczne by ogarniać temat.

Co do baterii: baterie są baaaardzo słabiutkie w Dellach - to ich główna bolączka bo innych to w sumie nie zauważyłam. Obecnie mam Lenovo i bateria miodzio - chyba jedna z najlepszych jaką miałam. 3-letnia a trzyma nadal 4h

I rada co do laptopów ogółem - kupujcie z szerokimi zawiasami lapki, bo te z wąskimi niby lepiej wyglądają ale mają tendencję do łamania się. A wymiana obudowy (bo zwykle tym się kończy z racji uszkodzeń) do najtańszych nie należy. Chyba że na gwarancji to inna bajka.

A jak chcemy grać w nowe produkcje i szaleć to i tak najlepszy wydatek to komputer stacjonarny i tyle w temacie
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:22   #13
pantherro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 26
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

uwaga jakby ktos chcial kupic Asusa r700 vj, siada karta sieciowa czesto ... wlasnie doswiadczylam, poza tym grzeje sie bardzo, bez podkladki chlodzacej nie idzie robic czegos konkretnego ... poza tym spoczko tylko windows 8 to porazka, i ta ciagle zmieniajaca sie kalibracja kolorow ekranu ...

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
pantherro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:48   #14
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez pantherro Pokaż wiadomość
uwaga jakby ktos chcial kupic Asusa r700 vj, siada karta sieciowa czesto ... wlasnie doswiadczylam, poza tym grzeje sie bardzo, bez podkladki chlodzacej nie idzie robic czegos konkretnego ... poza tym spoczko tylko windows 8 to porazka, i ta ciagle zmieniajaca sie kalibracja kolorow ekranu ...

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
Próbowałaś wgrać sterowniki do karty graficznej pod Windows 8? Czasami wychodzą jakieś fixy, ja miałam problem z Windowsem 7 64 bit i sterownikami z mojej karty, ale po wgraniu fixa już nie świruje (błędy przy dłuższym przeglądaniu internetu).
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 17:41   #15
pantherro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 26
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

jedyne co wgrywam to aktualizacje automatyczne, czasem zaznacze cos wiecej, ale z "legalnego"zrodla, wiec nic nadmiernego nie wgrywam .. ale ostatnio mi sie cos popieprzylo, i to chyba z systemem wlasnie, bo nawet videorozmow nie moge prowwadzic na fb, ani blutufem wysylac nic...

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
pantherro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:57   #16
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez pantherro Pokaż wiadomość
jedyne co wgrywam to aktualizacje automatyczne, czasem zaznacze cos wiecej, ale z "legalnego"zrodla, wiec nic nadmiernego nie wgrywam .. ale ostatnio mi sie cos popieprzylo, i to chyba z systemem wlasnie, bo nawet videorozmow nie moge prowwadzic na fb, ani blutufem wysylac nic...

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
Skoro znasz model możesz wgrać oprogramowanie ze strony producenta laptopa (jak znasz parametry) - całkiem możliwe że aktualizacja zastąpiła parę plików i zrobił się niezły harmider. Poszukaj najnowszego sterownika do m.in. karty pod Windows 8 i powinno być ok.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:37   #17
Bec3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Cześć wszystkim
Bardzo proszę o pomoc, bo aż wstyd się przyznać, ale w ogóle nie siedzę w temacie elektroniki i tych różnych gadżetów, w ogóle mnie to nie interesuje i nie mam bladego pojęcia czym się jedno różni od drugiego
Więc tak, potrzebuję laptopa. Generalnie będzie potrzebny mi do nauki, na studiach, do słuchania muzyki, czasem na pewno chciałabym obejrzeć jakiś film, no i buszowania w necie, i to chyba tyle. Nie potrzebuję jakiś zbędnych gadżetów i innych bajerów, fajnie żeby był prosty, i solidny, żeby bateria długo trzymała. Cena najlepiej do 2 000 - 2 300zł.
Dziękuję za pomoc!
Bec3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 12:41   #18
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Okej, polecam Lenovo w związku z tym, że ich bateria jest bardzo żywotna. Z tego co widzę nie potrzebujesz kobyły - wszystkie lapy które podrzucę mają dedykowaną grafikę ale na magistrali 64 bit (masakra, każda karta taką ma Oo, tragedia). Ogólnie na takim sprzęcie i pograsz i filmy pooglądasz, masz możliwość przełączania kart graficznych a procesor i3 jest tańszy od i5 a i tak Ci wybitnego nie potrzeba (a te 2-3 stówki rożnicy w cenie jednak jest):

http://allegro.pl/lenovo-g500s-i3-31...860568523.html - Windows 7 - hurra! GeForce ale w laptopach polecam radki (tyle tylko że mniej problemów mają geforce'y ze sterownikami).

http://allegro.pl/lenovo-g500-i3-311...860393369.html - dobre parametry jak za tą cenę, tutaj poczciwy Radek który Ci się nie skopci.

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510...859512491.html - tutaj procek i5 dlatego droższy

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510...859473160.html
http://allegro.pl/laptop-lenovo-g700...859473087.html - ten chyba jest bez windowsa, w każdym razie ostatnie dwa różnią się tylko grafą (ale w parametrach niewielka różnica, jeden radek - drugi geforce).

Sama je polecam, warto sprawdzić opinie w internecie czy nie mają jakiejś wady fabrycznej. Najlepiej brać z gwarancją co najmniej 2-letnią. Jeden rok to za mało - znaczy ze lapek może być... no cóż, z jakąś wadą konstrukcyjną.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 15:50   #19
Bec3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

.
__________________


Edytowane przez Bec3
Czas edycji: 2014-01-30 o 11:44
Bec3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-28, 16:28   #20
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Bec3 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie
A jakie polecacie laptopy z Toshiby?
Niestety jeżeli miałam styczność z Toshibą to tylko w wersji negatywnej: a to padły zaczepy, a to badziewny dysk który był w ogóle z kosmosu patrząc na parametry

Ale ktoś się może zorientowany wypowie w temacie.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 17:09   #21
Bec3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 29
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

.
__________________


Edytowane przez Bec3
Czas edycji: 2014-01-30 o 11:43
Bec3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 19:29   #22
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Pomoc w wyborze komputera/laptopa - ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Bec3 Pokaż wiadomość
Ok, wielkie dzięki
Właśnie większość moich znajomych chwali sobie toshibę, dlatego właśnie zastanawiałam się nad tą firmą. Ale oczywiście jak się ich poprosi o pomoc, to nie, bo jeszcze źle mi doradzą i to do nich będę miała pretensję!
Ale sprawdzę laptopy, które polecasz, mam nadzieję, że znajdę coś w sam raz dla siebie i będzie chodzić jak marzenie
Jest jeszcze trochę czasu to może uda mi się dogłębnie zbadać teren
Ogólnie z mojej strony firmowo polecam Delle i Lenovo bo na nich pracowałam. Toshiby nigdy nie miałam więc naprawdę nie chcę się wypowiadać Lenovo mają świetną baterię, Delle zwykle są dobrze złożone, soft świetny i w sumie naprawdę trzeba się natrudzić by go rozwalić ale baterię mają słabą.

Aha - ważny jest serwis. Dell ma w większości z przyjazdem do domu i przedłużenie gwarancji nie jest wcale takie drogie. Lenovo - drogie I trzeba laptopa wysłać do centrali ale nie robią na odwal się także polecam (jak mieli wymienić coś - to wymienili). Z tego co pamiętam są serwisy zewnętrzne ale one dokonują napraw na określonych modelach - z głowy mi wypadło czy na thinkpadach nie czy to na ideapadach

Zwracaj tylko uwagę na okres gwarancyjny. Dobry laptop za te 2k powinien mieć gwarancję na 2-3 lata. Na rok - nie bierz.
__________________

Edytowane przez Usmiechnietazakrecona
Czas edycji: 2014-01-28 o 19:32
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 15:38   #23
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Smile Laptop do 2000 zł :)

Cześć Dziewczyny!


Planuję zakup laptopa w cenie maksymalnie do 2000 zł. Laptop ma mi służyć przede wszystkim do internetu, rozmów na Skype, słuchania muzyki, czy oglądania filmów. W gry raczej nie gram, chyba że pasjans no i kiedyś grałam w simsy
Czy macie jakieś propozycje? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, np. dotyczące tego gdzie lepiej kupić, czy przez internet, czy w sklepie stacjonarnym? Czy kupować w sklepach typu Media Markt, Avans itp?

Pozdrawiam
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 16:07   #24
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Laptop do 2000 zł :)

kupowalam laptopa rok temu,dokladnie do tego samego ma mi sluzyc,internet,filmy,muz yka i simsy i kupilam Lenovo B590 za ok 1800zl i poki co jestem bardzo zadowolona.dziala szybko,sprawnie i niczego mu nie brakuje.teraz pewnie jest juz nawet tanszy
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 17:28   #25
bioreh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 11
Dot.: Laptop do 2000 zł :)

ode mnie dwie osoby z rodziny maja Asusa, jeden z nich ma go juz chyba czwarty rok. i spisuje sie swietnie, wiec polecam coś z produktów tej firmy
__________________
<ciach_reklama>
bioreh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 09:55   #26
Dama_z_Toledo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 22
Dot.: Laptop do 2000 zł :)

Ja też cenię sobie Asusa, ja mam netbooka eepc (nie pamiętam dokładnie cyferek; ) a siostra 5letniego laptopa i działa.
Dama_z_Toledo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:07   #27
bortolomeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Laptop do 2000 zł :)

Lenovo B5400 będzie dla Ciebie idealny. Najnowszy procesor 4 generacji, dobra bateria, matowa matryca (oczy się tak nie męczą jak przy błyszczącej). Jest to następna Lenovo B590, bardzo fajnie wykonany laptop.
bortolomeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:27   #28
mloda_dama
Przyczajenie
 
Avatar mloda_dama
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Laptop do 2000 zł :)

Zgadzam się z bortolomeo w tej cenie baardzo ciężko znaleźć cokolwiek lepszego i bardziej odpowiedniego.
mloda_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 14:40   #29
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Laptop do 2000 zł :)

Ale jeśli komuś zależy wyłącznie na przeglądaniu sieci to raczej droższego niż za 2000 zł nie opłaca się kupować ...
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 07:20   #30
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Wybór laptopa.

Przymierzam się do wymiany laptopa. Obecnie mam Toshibę i jestem z niego nawet zadowolona, chociaż parę rzeczy już nie działa (cd/dvd odtwarzacz, dzwięk, muszę go otwierac podważając czymś), ale wytrzymał 7 lat. Teraz chcialabym kupić nowy- tak do 1600 zł. Laptopa używam tylko do przeglądania stron, słuchania muzyki, oglądania filmów. Możecie coś polecic albo powiedzieć czego unikać?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-17 08:58:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.