Pytanie o fluid i krem nawilżający - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-19, 08:30   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

Pytanie o fluid i krem nawilżający


Dziewczyny, zaglądam tu zdesperowana. Stosowałam multum fluidów i kremów nawilżających, a i tak mam suche placki. No ale od początku. Stosuję Differin, bardzo mnie wysusza, ale też bardzo pomaga. Robi mi takie suche placki, "zrogowaciałe" wręcz, twardsze... Najpierw zwykły nivea, ale zapychał, potem bambino, czerwony garnier, nawet Tołpę nawilżającą i nic, placki jak był tak są. Robię tak: jednej nocy używam differinu, drugiej garniera. I rano przed nałożeniem fluidu również garnier. Nic nie pomaga. Więc teraz pora na fluid. Mam bardzo jasną skórę, opalam się najpierw na czerwono, potem się "złoci" ta opalenizna. Na fluid wydawałam zawsze około 40 zł, mam aktualnie dream matte mouse, miałam dream liquid mousse(nie wiem, czy to tak się pisze) z rimmela, w musie, niby chłodzący, jeszcze jakieś tańsze, wszystkie nawilżające, albo matujące. Może wy znacie jakieś inne, które nie zapychają, nie podkreślają suchych miejsc, matują? Przejrzałam KWC i nie znalazłam nic dla siebie.. Zgóry dziękuję!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 09:45   #2
Matrjoszka
Przyczajenie
 
Avatar Matrjoszka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o fluid i krem nawilżający

Twój problem nie jest mi obcy. Często miałam ten problem. Tak jak ty, używałam kosmetyków typu, Garnier, Nivea, Loreal itp. Skóra wcale się nie poprawiała, a ja zdesperowana dalej ja namiętnie tym faszerowałam. Któregoś dnia poskarżyłam się ciotce, która w wieku lat 40 skórę ma jak aksamit. I wtedy się zaczęło.
Po pierwsze wyrzuciłam wszystkie kremy i podkłady drogeryjne.
Zaczęłam tez stosować maseczki, 2-3 razy w tyg. (spirulina, maseczka domowa z miodu, oliwy i owsianki, jogurtu, miodu i olejków... jest mnóstwo surowców kuchenny z których możemy sobie taka maskę wytworzyć.) Na noc smarowałam suche placki balsamem do ust Tisane lub kremem dla niemowląt, Sudocrem. (To naprawdę działa!!). Za dnia używałam kremu Vichy Aqualia Thermal, lub olejku arganowego wymieszanego z kwasem hialuronowym 1,5% wielocząsteczkowego.
Co do podkładu, moje wiecznie się ważyły, podkreślały skórki.
Także za namową ciotki zakupiłam pierwszy PRAWDZIWY koreański krem BB. (trzeba go bardzo, bardzo, bardzo dokładnie zmywać. Może zapychać.)

twarz myję metodą OCM. Od ponad roku nie mam problemów z cerą, zero placków, pryszczy, złuszczeń i ważącego się podkładu. Mogę śmiało powiedzieć, że moja cera kieruje się ku ideałowi.
Naprawdę polecam zmianę pielęgnacji.
__________________
Winter is coming.
Matrjoszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 10:12   #3
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Pytanie o fluid i krem nawilżający

Abstrahując, metoda oczyszczania olejami... Czy jako "bazy" mogę używać... oliwki antycellulitowej z ziai? Bo w sumie ona nie ma żadnych właściwości antycellulitowych, jedynie ładnie pachnie, a poza tym zachowuje się jak wszystkie oliwki.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 11:15   #4
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Pytanie o fluid i krem nawilżający

Co do kremu to ja polecam oeparol balance z olejem wiesiołka. Miałam suchą skórę , bardzo suchą aż bolała a ten krem stosowany codziennie sprawił że teraz mam bardziej w stronę normalnej nie kosztuje dużo, warto go spróbować

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

a i bb creamy też polecam jak koleżanka wyżej
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.