dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-20, 10:18   #1
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108

dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?


Witam
Zakładam nowy wątek bo żaden z istniejących nie oddaje tego co mi się stało.
Walczę z trądzikiem i zaskórnikami jakiś czas, różnymi środkami. Bywało lepiej, ale od kilku dni pojawiało mi się więcej zaskórników w dolnej części policzka, po obu stronach nad podbródkiem tak jakby. Zwykle jak miałam zaskórniki to właśnie tam. A dzisiaj rano obudziłam się i po prostu mam ochotę wyć :| swędzi mnie tam okropnie, nie mogę tego wytrzymać, skóra stała się taka nierówna, chropowata, jakby czerwone plamy, a pod palcami czuję takie małe krostki... Już wczoraj popołudniu czułam że coś mnie swędzi ale to jest masakra, mam nadzieję że nie zrobią się z tego jakieś ropne paskudztwa.
Mam pytanie - od czego mi się to zrobiło? Piszę, czego używam:
- od 6 dni tabletki "CERA NOVA" z bratkiem http://www.biogarden.pl/produkty.html
- wczoraj wieczorem właśnie na te okolice nałożyłam Effaclar A.I. którego daaawno nie używałam
- dwa dni temu nałożyłam Benzacne dwa razy, na dzień i na noc
- wczoraj wieczorem zmyłam buzię żelem oczyszczającym Garniera, pierwszy raz bo wczoraj go kupiłam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5115,garnier-podstawa-pielegnacji-zel-oczyszczajacy-do-cery-normalnej-i-mieszanej-stara-formula.html
- od 3 dni na noc żel złuszczający Eris Pharmaceris Sebostatic PROLONGATUM https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16504,pharmaceris-t-sebostatic-prolongatum-zel-intensywnie-zluszczajacy.html
- na dzień od dość dawna krem normalizujący Eris Pharmaceris Sebostatic https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7103,pharmaceris-t-sebostatic-krem-sebostatyczny-dla-skory-tradzikowej-stara-wersja.html

Powiedzcie, czy to jest oczyszczanie czy wysyp? I co mam z tym zrobić?
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 15:27   #2
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

nikt nie pomoże? :|
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:18   #3
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

przesadzilas z tymi kosmetykami, skora sie zbuntowala, sa bardzo mocne a Ty dowalilas je wszystkie w krotkim czasie

odstaw wszystko, kup delikatny zel do mycia twarzy i tonik, a na buzie lekki krem. niech twarz sie uspokoi.

kup sobie wapno w aptece, to sprawdzona metoda na stany alergiczne, podraznienia

jak buzia dojdzie do siebie wtedy mozesz zaczac rozsadnie stosowac kosmetyk przeciwtrądzikowy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:24   #4
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
przesadzilas z tymi kosmetykami, skora sie zbuntowala, sa bardzo mocne a Ty dowalilas je wszystkie w krotkim czasie

odstaw wszystko, kup delikatny zel do mycia twarzy i tonik, a na buzie lekki krem. niech twarz sie uspokoi.

kup sobie wapno w aptece, to sprawdzona metoda na stany alergiczne, podraznienia

jak buzia dojdzie do siebie wtedy mozesz zaczac rozsadnie stosowac kosmetyk przeciwtrądzikowy
i to tylko dlatego że za dużo tych kosmetyków?
ehh masz rację, a ja tylko mam nadzieję że szybko mi to zejdzie
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:31   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
i to tylko dlatego że za dużo tych kosmetyków?
ehh masz rację, a ja tylko mam nadzieję że szybko mi to zejdzie
wybralas same killery

ja bym zupelnie zrezygnowala z tego Erisa i Garniera. cere trądzikową trzeba traktowac w jak wrazliwa i nie wolno jej serwowac kosmetykow mocno odtluszczajacych i oparnych na alkoholu.

wtedy zaczyna sie bronic, krostek i zaskornikow moze pojawic sie wiecej, zacznie sie brzydko luszczyc, przemysl to.

polecam delikatny zel do mycia http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14028

a Benzacne i Effaclar na zmiane, grunt to nie przesadzic
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:38   #6
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Garnier już wyleciał z półki. A wczoraj zastanawiałam się między nim a tym, który Ty polecasz... Eh ja głupia
Ten żel Erisa jest ogólnie delikatny, używałam go jakieś 3 tygodnie temu i dawał fajne efekty. Nie wiem w ogóle czy słusznie używam Benzacne bo nie mam trądziku (tj ropnego) tylko same zaskórniki, grudki i wągry. A na ten Effaclar też nie wiem co mnie podkusiło, nigdy na mnie nie działał, tak samo jak Eff.K.

edit: A i jeszcze jedno. Zamówiłam z Allegro ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18689,clarena-aha-fruit-line-glyco-fruit-cream-krem-z-kwasami-aha.html i na dniach mi przyjdzie, zamierzam go używać na dzień i na noc i oprócz niego nic innego. Nie jest zbyt mocny? Nie podrażni tak jak to się stało dzisiaj? :/
__________________


Edytowane przez mOna01
Czas edycji: 2008-04-20 o 18:06
mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:44   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Garnier już wyleciał z półki. A wczoraj zastanawiałam się między nim a tym, który Ty polecasz... Eh ja głupia
Ten żel Erisa jest ogólnie delikatny, używałam go jakieś 3 tygodnie temu i dawał fajne efekty. Nie wiem w ogóle czy słusznie używam Benzacne bo nie mam trądziku (tj ropnego) tylko same zaskórniki, grudki i wągry. A na ten Effaclar też nie wiem co mnie podkusiło, nigdy na mnie nie działał, tak samo jak Eff.K.
skoro dręczą Cie tylko zaskorniki, to uzywaj tylko Effaclar. on nie jest taki mocny, przy regularnym stosowaniu dziewczyny widza dobre efekty.

a alkoholowych kosmetykow naprawde Ci nie radze uzywac skutki uzywania kremow z alkoholem czesto wychodza dopiero po czasie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 17:54   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Zgadzam sie z poprzedniczka
Przesadzilas z iloscia produktow-zel zluszcajacy i oczyszczajacy to za duzo dla skory.Do tego jeszce matujacy krem i Effeclar-nie dziwie sie ze skora tak zareagowala.
Najbardziej nie podobaja mi sie sklady tego Erisa i Garniera-odstaw i kup jakis delikatny zel do mycia,pamietaj im mniej tym lepiej dla skory i latwiej znalesc winowajce wysypu np.

Ja na Twoim miejscu uzywalam bym jakiegos delikatnego zelu do mycia i do tego jakis jeden krem z kwasami na noc a na dzien nawilzajacy z filrem i tyle.A na syfki w czasie kuracjii polecam podklad mineralny-goi skore
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:05   #9
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Uhm... Czyli muszę się pozbyć tego Erisa
Mi Effaclar K nie podpasował, próbuję się z nim "dogadać" od ok.2 miesięcy i nic z tego. Po 3 użyciach na noc masakrycznie przesuszył mi brodę i czoło, szczypało, skóra była podrażniona. Boję się go znowu używać ;/


Cytat:
edit: A i jeszcze jedno. Zamówiłam z Allegro ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18689,clarena-aha-fruit-line-glyco-fruit-cream-krem-z-kwasami-aha.html i na dniach mi przyjdzie, zamierzam go używać na dzień i na noc i oprócz niego nic innego. Nie jest zbyt mocny? Nie podrażni tak jak to się stało dzisiaj? :/
a co z tym ? ;>
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:12   #10
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Uhm... Czyli muszę się pozbyć tego Erisa
Mi Effaclar K nie podpasował, próbuję się z nim "dogadać" od ok.2 miesięcy i nic z tego. Po 3 użyciach na noc masakrycznie przesuszył mi brodę i czoło, szczypało, skóra była podrażniona. Boję się go znowu używać ;/




a co z tym ? ;>
ten krem wyglada ciekawie- chyba nie bedzie zbyt mocny(tylko 4% stezenia)
Na poczatku mozesz miec wysyp(skora sie bedzie oczyszczac) ale sie nie zrazaj(ja bym zainwestowala w kryjacy podklad mineralny)do tego zakup jakis filtr na dzien np Avene spf 50 i lagodny zmywacz.
powodzenia
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:21   #11
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
ten krem wyglada ciekawie- chyba nie bedzie zbyt mocny(tylko 4% stezenia)
Na poczatku mozesz miec wysyp(skora sie bedzie oczyszczac) ale sie nie zrazaj(ja bym zainwestowala w kryjacy podklad mineralny)do tego zakup jakis filtr na dzien np Avene spf 50 i lagodny zmywacz.
powodzenia
A to naprawdę te podkłady mineralne są takie dobre i jest taka duża różnica między nimi a zwykłymi podkładami? Który polecasz?

Co do wysypu... Jeśli miałam niedawno jeden po Effaclarze i tym Erisie, i się skóra podleczyła, to po zmianie na inny krem z kwasami znów będę miała kolejny wysyp?
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 18:28   #12
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
A to naprawdę te podkłady mineralne są takie dobre i jest taka duża różnica między nimi a zwykłymi podkładami? Który polecasz?

Co do wysypu... Jeśli miałam niedawno jeden po Effaclarze i tym Erisie, i się skóra podleczyła, to po zmianie na inny krem z kwasami znów będę miała kolejny wysyp?

ohhh dobre sa-ja uzywam codziennie i wywalilam wszystkie zwykle podklady-czym sie roznia od zwyklych-mineralne goja skore,sa wygodniejsze w aplikacji i wygladaja naturalnie a przy tym kryja-ja polecam Everyday Minerals i Lumiere(te sa bardziej dla suchej skory) dla skory mieszanej/ tlustej polecam Monave.Wszystkie te firmy wysylaja do Polski.Wejdz na watek o podkladach mineralnych na Wizazystce-dowiesz sie szczegolow.

Co do tego kremu z kwasami-to moze zacznij powoli-nakladaj na poczatku co dwa dni na noc b cienka warstwa zeby zbyt nie podraznic skory(ja przy takim nakladaniu praktycznie nie mialam wysypu).
Powodzenia w kuracjii
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:36   #13
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: dziwny wysyp - dlaczego i co z nim zrobić?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
ohhh dobre sa-ja uzywam codziennie i wywalilam wszystkie zwykle podklady-czym sie roznia od zwyklych-mineralne goja skore,sa wygodniejsze w aplikacji i wygladaja naturalnie a przy tym kryja-ja polecam Everyday Minerals i Lumiere(te sa bardziej dla suchej skory) dla skory mieszanej/ tlustej polecam Monave.Wszystkie te firmy wysylaja do Polski.Wejdz na watek o podkladach mineralnych na Wizazystce-dowiesz sie szczegolow.

Co do tego kremu z kwasami-to moze zacznij powoli-nakladaj na poczatku co dwa dni na noc b cienka warstwa zeby zbyt nie podraznic skory(ja przy takim nakladaniu praktycznie nie mialam wysypu).
Powodzenia w kuracjii

Przypomniało mi się że ostatnio przecież kupiłam sobie u sąsiadów Niemców ( ) puder mineralny, jakaś nowość, firmy Catrice. Kosztował 5 czy 6 euro. Tutaj jest coś o nim http://www.catrice.eu/en.php?page=products_teint . A widziałam że także Essence zrobił podkład mineralny. Niby 'tandeta' za 10zł ale skoro mineralny to może nie jest taki zły? ;>
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.