Naturalny Kolagen Colway - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-14, 06:20   #1
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294

Naturalny Kolagen Colway


Witam!!!

Czy słyszałyście o przełomie w kosmetologii,czystym kolagenie którego działanie jest spektakularne?Wchłaniany przez skóre pobudza fobroblasty do produkcji naturalnego kolagenu w wyniku czego:
- spłyca zmarszczki i zapobiega powstaniu nowych
- polecany przy cerze naczynkowej
- super na trądzik,łuszczyce i wiele innych defektów skórnych i chorób
- łagodzi skutki oparzeń,ukąszeń
- wygładza blizny
- zmniejsza lub całkowicie usuwa rozstępy i cellulit
i wiele innnych....

Jesli jest ktoś zainteresowany to moje gg:
933556

Edytowane przez kotek24
Czas edycji: 2011-03-15 o 07:44
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 15:23   #2
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Białko kolagenu składa się z cząsteczek, które są zbyt duże, by przenikać przez skórę. Tylko mezoterapia igłowa (wstrzykiwanie preparatu wgłąb skóry) może pomóc w takim wypadku. Nie oszukujcie ludzi takimi kosmetykami
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:26   #3
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

widze że nie jesteś na bierząco.To co napisałas jest prawdą ale w przypadku kolagenu bydlęcego a ja mówie o kolagenie pozyskiwanym z ryb
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:34   #4
ju_dith
Przyczajenie
 
Avatar ju_dith
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: ze stolicy podkarpacia:)
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: Naturalny Kolagen Colway

natalkab6 uwierz mi, że to białko wnika wgłąb, ponieważ jego cząsteczka jest mniejsza od średnicy pora skórnego. Proszę się nie wypowiadać nt produktu którego nie znasz. Ja znam, ponieważ od roku jestem dystrybutorem kolagenu i szczerze mogę powiedzieć, że produkt jest cudowny. Jest to żywe białko ( ze specjalnie hodowanych ryb słodkowodnych) które aby pozostało żywe, musi być przechowywane również w specjalnej temperaturze. Rybie, dlatego że posiada budowę najbardziej zbliżoną do ludzkiego białka- czyli potrójnej helisy. Można o nim opowiadać i opowiadać, mi pomogło na wiele skórnych schorzeń i nie tylko. A przede wszystkim produkt jest kosmaceutykiem, czyli na pograniczu leku i kosmetyku. Zainteresowanych odsyłam na stronę http://www.collagenline.com/
Pozdrawiam Kotka24- z tego co widzę również zajmującego się kolagenem
ju_dith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:36   #5
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

wodny roztwór wodny trzeciorzedowego kolagenu ekstrahowanego z ryb.Kolagen ten jest rozpuszczalny w wodzie i zachowuje przy tym konformację potrójnej helisy

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

tak też jestem dystrybutorem i wkurzają mnie takie wypowiedzi ludzi którzy nie wiedza a gadają.Ten kolagen jest super
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 12:47   #6
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Cytuję wypowiedź naukowców i dystrybutorów kolagenu rybiego:

"Aplikowany naskórnie rybi kolagen, nie "przyrasta" w cudowny sposób do włókien kolagenowych, nie przenika takze w całosći przez skórę, ani nie wnika do wnętrza naszych fibroblastów. Wzbogaca on tylko macierz pozakomórkową wszystkich warstw skóry w aminokwasy co wywołuje wzmożoną pracę fibroblastów"

To, ze tak zachwalacie swój produkt jest rzeczą jasną i jesli faktycznie komuś pomógł w jakiś sposób to bardzo fajnie, ale nie opowiadajcie niestworzonych historii o przenikaniu W GŁĄB SKÓRY (!) bo jest to zupełnie inny proces biochemiczny.

I nie jestem osobą "która nie wie a gada". Studia i praca uczą więcej niż dystrybutor.
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 20:39   #7
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

kolagen sam w sobie nie przenika bo ma zbyt dużą cząsteczkę,ale w kontakcie ze skórą,gdy go nakładamy rozpada się na peptydy i aminokwasy,których cząsteczki mają dużo mniejszą cząsteczkę niż samego kolagenu i one są w stanie wniknąć w głąb skóry.Dlatego mówimy że kolagen przenika przez skórę.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 23:43   #8
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

[QUOTE=ju_dith;25718677]natalkab6 uwierz mi, że to białko wnika wgłąb, ponieważ jego cząsteczka jest mniejsza od średnicy pora skórnego. Proszę się nie wypowiadać nt produktu którego nie znasz.

To białko nie wnika w skórę. Proces ten opisałam już ja oraz potwierdziła kotek24.
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:24   #9
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Przyznam, że kupiłam maluśki słoiczek tegoż kolagenu na allegro. Z ciekawości. Muszę przyznać, że dobrze zadziałał na bliznę, którą mam po poparzeniu 3 stopnia. Była ciemnoróżowa, po kolagenie nabrała koloru ciała. Efekt utrzymywał się jakiś czas, teraz kolor wrócił do stanu poprzedniego, ale i tak długo się utrzymał, zważywszy jak małej ilości użyłam.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 10:24   #10
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

poprostu zbyt krótko go używałaś.Każdą maść nie tylko kolagen trzeba używać conajmniej 3-4 miesiące żeby były zadowalające efekty
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 19:11   #11
Dystrybutor_kolagenu
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Witam serdecznie Drogie użytkowniczki. Jestem dystrybutorem Produktów firmy Colway .
Jeśli któraś/yś z Pań/ów chciałby nabyć oryginalny towar firmy Colway po sporych zniżkach , oryginalnie zapakowany w styropian proszę o kontakt przez gg 8100401 lub poczte @ dj.abracham19@wp.pl.Duże zniżki i wysyłka gratis . Serdecznie pozdrawiam
Dystrybutor_kolagenu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 19:15   #12
EmaMija
Raczkowanie
 
Avatar EmaMija
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 113
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

A czy taki kolagen można stosować na usta? I czy daje jakiś efekt? Wypełnia je, nawilża?
__________________
Ema Mija - mój blog
EmaMija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 06:48   #13
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

możesz stosowac na usta,napewno nawilży je i ujędrni i w efekcie beda wyglądały na pełniejsze ale powiększyć raczej nie.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 06:50   #14
carriebee
Raczkowanie
 
Avatar carriebee
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 111
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

czy ktoras jeszcze z dziewczyn na forum "probowala" tego kolagenu?
carriebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:13   #15
reszka1
Przyczajenie
 
Avatar reszka1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łęcze
Wiadomości: 13
Wink Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Hej ja czystym przypadkiem trafiłam ostatnio na takie spotkanie prowadzone przez Colway i kupiłam sobie tabletki bo mam problem z kolanami biore je od 3 tygodni ...fakt ze zalecaja 3 tabletki dziennie ale ja biore po 1 i co zauważyłam.....kolana skrzypia jak dawniej ale za to przestały bolec nie mam juz nocnych bóli , twarz to gorzej (chyba sie oczyszcza o czym mnie uprzedzano) troszke taka wysypana ....wiec mam nadzieje ze wszystko jest na dobrej drodze i za jakis czas bede mogła napisać ze jest to strzał w 10
__________________
Obyś doznał tyle szczęścia ile prawdy mówisz....
reszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 11:39   #16
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Kolagen ten jest robiony z ryb wiadomo jakich, były sprowadzane do oczyszczania zbiorników wodnych z wodorostów i innych paskudnych tworów a potem nie było co z nimi robić więc nadały się na produkcje

jakby ten kolagen wnikał faktycznie to nie byłoby już zabiegów kolagenowych

fakt krem dobrze nawilża ale co do wnikaniu kolagenu to fikacja

wystarczy trosze zaznajomic sie z wiedzą medyczną i nową techologią a wszystko będzie jasne

znajomy co robi rózne rekonstrukcje twarzy po oparzeniach ,wypadkach i mniejszych urazach jako lekarz chirurg dermatolog stwierdzil ze krem jest jedynie nawilzajcy i tyle
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 12:53   #17
iwonkaczy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Witam ja nie stosowałam kolagenu w kremie, jednak używam preparat w którego skład wchodzi naturalny kolagen plus wyciągi z ziół, witaminy i mikroelementy. to jest to http://naturalnie24.pl/sklep,7,124,b...formula_piekna- Ja jestem zadowolona z efektów, ale trzeba miec odrobinę cierpliwości aby je zauważyć
iwonkaczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:48   #18
nkimi
Raczkowanie
 
Avatar nkimi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 53
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Witam wszystkich
urywam tego kolagenu od roku i zauważyłam, na prawdę, wielka różnicę przede wszystkim cera mi się rozjaśniła i zniknęły zaczerwienienia pod oczami, w okolicy nosa i blizny po pryszczach na brodzie mój problem z trądzikiem był dość spory, a teraz jak mi 3 pryszcze wyskoczą przed okresem to jest huk ;p
nie znam sie na dermatologii i nie mam pojęcia z jakich ryb to jest robione, ale naprawdę widzę efekty i polecam wszystkim
nkimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:16   #19
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Cytat:
Napisane przez nkimi Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
urywam tego kolagenu od roku i zauważyłam, na prawdę, wielka różnicę przede wszystkim cera mi się rozjaśniła i zniknęły zaczerwienienia pod oczami, w okolicy nosa i blizny po pryszczach na brodzie mój problem z trądzikiem był dość spory, a teraz jak mi 3 pryszcze wyskoczą przed okresem to jest huk ;p
nie znam sie na dermatologii i nie mam pojęcia z jakich ryb to jest robione, ale naprawdę widzę efekty i polecam wszystkim
pocztaj skład i odszukaj nawet na internecie działanie, pomogły Ci inne składniki a nie kolagen, takie składniki sa dostepne w innych kremach w podobnych cenach
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 08:58   #20
Sizhiven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Ja używam kolagenu Colway i efekty są bardzo fajne. Usuwa niedoskonałości, pomaga na krostki, ranki etc

I nie mylmy pojęć - Colway ma kolagen i ma krem z dodatkiem kolagenu. Dziewczyny na początku pisały o samym kolagenie, a nie o kremach. Cząsteczki kolagenu są przenoszone do skóry właściwej przez NNKT - a one jak najbardziej mogą dotrzeć do skóry właściwej Żeby to wiedzieć wystarczy wiedza kosmetologiczna, medyczna jest nie potrzebna

Pozdrawiam
Sizhiven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 06:23   #21
Barburka_N
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Witam,

Ja używam całej serii Colegenu firmy colway (tj. grafit, platinium, i silver). Używam ich od ok 2 miesięcy i niestety nie widzę spektakularnych efektów. Jednak zaznaczam, iż nie mam problemów ze skóra. Zmarszczki jakie były takie są nadal nie ma różnicy (a dodam, że mam 31 lat). Różnicę widzę natomiast na brzuchu tzn. lekko poprawiona elastyczność skóry i mniej widocznych rozstępów. Odnośnie szarego colagenu - nie widzę również różnicy na włosach czy paznokciach. Od tygodnia testuje na miejsce gdzie mam popękane naczynka ale jeszcze nie wiem jaki będzie efekt.
Barburka_N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 22:07   #22
justysia274
Zadomowienie
 
Avatar justysia274
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wodzisław Śląski, Leicester
Wiadomości: 1 684
GG do justysia274
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Witam Czy jest tu więcej zwolenniczek używania kolagenu Colway?
Jeśli chodzi o moje doświadczenia... kolagen polecił mi kolega. Z racji tego, że jestem bardzo sceptycznie nastawiona do testowania nowych kosmetyków, nie bardzo chciałam go nawet wypróbować. Jednak znajomy zaproponował mi zniżkę 40%, więc się skusiłam.
W tym samym czasie moje koleżanki także zamówiły sobie razem ze mną kolagen.
Kolagen stosuję od listopada, czyli teraz mija już 6 miesiąc i nie wyobrażam sobie zamienić go na jakikolwiek inny kosmetyk.
Nie dość, że pozbyłam się uciążliwych blizn, moja cera jest naprawdę fantastycznie gładka, koloryt skóry został ujednolicony, to co najważniejsze wyleczyłam trądzik! A każdy nowy wyprysk, który się pojawia, znika w ekspresowym tempie!

Postanowiłam sobie, że moją misją jest pomaganie ludziom i właśnie Colway świetnie mi te zadanie umożliwia. Mam naprawdę wiele wspaniałych klientek, które wręcz nie mogą przestać rozmawiać o korzyściach nie tylko kolagenu

Tutaj wrzucam także artykuł z serii zastosowania kolagenu, na co jest kolagen:
https://colwaypieknanaturalnie.com/2...ziala-kolagen/

Jeśli ktoś ma więcej pytań zapraszam : justynasobest@gmail.com
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=286542
ciuchowy wątek
justysia274 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 05:43   #23
Maretina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

tylko szkoda, że ten kolagen działa tylko na przedstawicieli colway, bo jakoś na innych nie.
Maretina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 07:52   #24
malva7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: Naturalny Kolagen Colway

PRZESTRZEGAM!
otóż to. kolagen działa tylko i wyłącznie na dystrybutorów. używałam te produkty przez kilka miesięcy, zachęcona opinią koleżanki, która sprzedaje to na szeroką skalę. naprawdę wierzyłam i chciałam efektu. było jednak zupełnie przeciwnie. słynna colvita + wit c testowana w optymalnej dawce (bo kogo stać na ekstremalną) przy szybkim, lekko sportowym trybie życia nie daje żadnej zmiany ani poprawy samopoczucia. natomiast kolagen silver na twarz - porażka totalna, zapchana i sucha skóra, szczególnie pod oczami. do dziś nie mogę doprowadzić się do porządku. konsultacje z dermatologami i chemikiem kosmetycznym tylko to potwierdziły. obiecanki likwidacji naczynek czy żylaków to również wielkie kłamstwo (mama). wstyd w ogóle polecać. miałam również szampon i odżywkę, których miły skutek pojawił się tylko na "pokazie", ale niestety rzekomo te same produkty w domu nie działały już tak samo. wszystkiego używałam zgodnie z zaleceniami, kilkukrotnie rozmawiałam, spotykałam się z dziewczynami z firmy, by dopytać, może coś zmienić, bo cuda colway'a nie dawały żadnych pozytywnych zmian. rozmawiałam też ze znajomymi fryzjerami czy kosmetyczkami i każdy pozostaje totalnie obojętny wobec kolagenu tej firmy, a jak wiadomo można na tym zarobić. wg mnie to naciąganie szczególnie schorowanych i/lub starszych osób, które wydadzą ostatni grosz, byle sobie pomóc...
pozdrawiam!
malva7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 08:41   #25
boruuufka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Każdy produkt innaczej działa na różne osoby. Dla mnie potwierdzeniem skuteczności jest opinia osób, które składają kolejne zamówienie i są zachwycone efektami.


xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-02-20 o 15:59 Powód: link
boruuufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 12:36   #26
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Cytat:
Napisane przez malva7 Pokaż wiadomość
PRZESTRZEGAM!
otóż to. kolagen działa tylko i wyłącznie na dystrybutorów. używałam te produkty przez kilka miesięcy, zachęcona opinią koleżanki, która sprzedaje to na szeroką skalę. naprawdę wierzyłam i chciałam efektu. było jednak zupełnie przeciwnie. słynna colvita + wit c testowana w optymalnej dawce (bo kogo stać na ekstremalną) przy szybkim, lekko sportowym trybie życia nie daje żadnej zmiany ani poprawy samopoczucia. natomiast kolagen silver na twarz - porażka totalna, zapchana i sucha skóra, szczególnie pod oczami. do dziś nie mogę doprowadzić się do porządku. konsultacje z dermatologami i chemikiem kosmetycznym tylko to potwierdziły. obiecanki likwidacji naczynek czy żylaków to również wielkie kłamstwo (mama). wstyd w ogóle polecać. miałam również szampon i odżywkę, których miły skutek pojawił się tylko na "pokazie", ale niestety rzekomo te same produkty w domu nie działały już tak samo. wszystkiego używałam zgodnie z zaleceniami, kilkukrotnie rozmawiałam, spotykałam się z dziewczynami z firmy, by dopytać, może coś zmienić, bo cuda colway'a nie dawały żadnych pozytywnych zmian. rozmawiałam też ze znajomymi fryzjerami czy kosmetyczkami i każdy pozostaje totalnie obojętny wobec kolagenu tej firmy, a jak wiadomo można na tym zarobić. wg mnie to naciąganie szczególnie schorowanych i/lub starszych osób, które wydadzą ostatni grosz, byle sobie pomóc...
pozdrawiam!
No i to samo z kolagenem firmy Souvre np.
Generalnie dla niektórych osób (zależy od skóry i masy innych czynników) jako mazidło spoko. Może nawilżać czy coś tam... ale taka kasa, za taką ściemę I jeszcze Ci wszyscy DYSTRYBUTORZY, którzy zarzekają się, że rybi kolagen to takie cudo przenikające WSZYSTKIE wręcz komórki naszego ciała (że niemal raka może leczyć ) to już przesada :/ Jestem na nie. Za zbijanie kasy na produkcie, który wcale nie jest tego wart
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 06:00   #27
oily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 3
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Nie jestem dystrybutorem, wiec w sumie moja opinia powinna byc rzetelna. Mam niebieski kolagen - mialam zlota spiralke, ale niebieski uwazam za lepszy. Dlaczego? Kolor cery sie pieknie wyrownal, niedoskonalosci znikaja w szybkim tempie - lacznie z wypryskami (ale nie wiem czy to zasluga kolagenu czy doustnie branej karnozyny), twarz jest gladka, skora miekka i nawilzona. Natomiast zmarszczki maja sie bardzo dobrze - im kolagen roznicy nie robi. Co prawda, jakby ciut ciut sie splycily, ale to jest tak ciut, ze prawie niewidoczne. Mam zmarszczki tylko pod oczami - efekt mruzenia oczu, ale jak byly tak sa - chociaz niestety oczy wciaz mruze, wiec to na pewno nie pomaga.
Kolagen lacze z krzemem w zelu (czy dystrybutorzy wiedza, ze kolagen lepiej sie wchlania w obecnosci krzemu i witaminy C?) i nakladam jeszcze serum, wlasnie z ta witamina. Wszystko na dobrze zmoczona twarz - i to jest wazne. Kolagenu nie naklada sie na sucha twarz. Potem krem z retinolami i musze powiedziec, ze jestem zadowolona. Bylabym bardziej gdyby usunal zmarszczki, ale ogolnie moja skora go uwielbia.
Biore tez ich kolagen w tabletkach, ale w sumie nie wiem po co
oily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 13:33   #28
grampa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Cytat:
Napisane przez natalkab6 Pokaż wiadomość
Cytuję wypowiedź naukowców i dystrybutorów kolagenu rybiego:

"Aplikowany naskórnie rybi kolagen, nie "przyrasta" w cudowny sposób do włókien kolagenowych, nie przenika takze w całosći przez skórę, ani nie wnika do wnętrza naszych fibroblastów. Wzbogaca on tylko macierz pozakomórkową wszystkich warstw skóry w aminokwasy co wywołuje wzmożoną pracę fibroblastów"

To, ze tak zachwalacie swój produkt jest rzeczą jasną i jesli faktycznie komuś pomógł w jakiś sposób to bardzo fajnie, ale nie opowiadajcie niestworzonych historii o przenikaniu W GŁĄB SKÓRY (!) bo jest to zupełnie inny proces biochemiczny.

I nie jestem osobą "która nie wie a gada". Studia i praca uczą więcej niż dystrybutor.
Zwracam uwagę że macierz pozakomórkowa, czyli ECM, jest pod skórą, w naszym wnętrzu, to jest coś w czym "znajdują" się komórki naszej skóry, kolagen jest w tej macierzy ECM... wystarczy wpisać w internecie i zobaczyć rysunki dotyczące macierzy pozakomórkowej...

Więc jednak wnika w głóg skóry... a Autorka nie ma pojęcia o czym pisze...

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2019-10-07 o 10:01 Powód: reklama bloga
grampa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 11:48   #29
StaryPiernik
Raczkowanie
 
Avatar StaryPiernik
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 72
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

W sumie takie moje pytanie jeżeli chodzi o kolagen - on jest wytwarzany ze zwierzat czy tylko mi sie wydaje. Cos mi świta o rybach.. są jeszcze jakies inne?
StaryPiernik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 11:40   #30
grampa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Naturalny Kolagen Colway

Więc ja przeczytałam co się tylko dało o kolagenach (nie ma co czytać starszych wpisów i opisów, te wiadomości są przestarzałe). Najlepszy jest rybi, produkuje się go ze skór ryb, słodkowodnych i morskich. Ten jest najlepszy bo ten kolagen, a właściwie jego składowe, bo to nie jest cały kolagen jest najbardziej podobny do naszego. Działa to tak, że wchłaniamy te peptydy i zdania są podzielone:
one bynajmniej nie przyczepiają się do naszego kolagenu, nie produkujemy z tego naszego kolagenu, ale nasze fibroblasy, które produkują nasz kolagen, "widząc" te liczne peptydy (wewnątrz naszego ciała) "myślą": coś jest nie tak, kolagen się rozpada...! i zaczynają produkcję naszego kolagenu... ;
wykorzystujemy te wchłonięte aminokwasy do produkcji własnego kolagenu...;
Kolagen rybi odznacza się większą skutecznością niż kolageny, które wytwarzane są ze skór zwierząt hodowlanych, ponieważ jego cząsteczki są dużo mniejsze, więc wchłanialność jego jest o wiele lepsza. Do tego kolagen rybi nie uczula, każdy może go stosować.

Tak wygląda macierz zewnątrzkomórkowa (przy okazji kolagen widać):
https://pl.khanacademy.org/science/b...-and-cell-wall

Aby suplementacja była skuteczna, trzeba kapsułki łykać długo. Kolagen zregeneruje się w jakieś 3 miesiące, więc co najmniej trzy miesiące, cztery. Po czym przerwa i znowu. Ja będę łykać 4 miesiące 3 miesiące przerwy i tak dalej...

Najpierw cały ten kolagen (peptydy, czyli połączone aminokwasy) wędruje do ścięgien, kości i chrząstek, dopiero na koniec do skóry, więc tym bardziej trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Nie ma więc możliwości, że ktoś łyka to miesiąc i widzi spektakularne efekty. To samo jeśli ktoś pisze że to nie działa bo po miesiącu nic nie widać, to też bzdury pisze, po miesiącu niczego nie zobaczy...

Więc najlepszy jest kolagen z ryb. Możecie zobaczyć filmiki sobie, było nawet o tym już w dwóch serialach medycznych, jak osoby po rozległych oparzeniach okleja się specjalnie przygotowanymi w laboratorium skórami tilapii i jakie daje to spektakularne efekty, praktycznie blizn nie ma... jak się to zagoi... więc to działa...

Teraz są znowu dwa rodzaje tego rybiego kolagenu do łykania: hydrolizowany i liofilizowany. Pierwszy jest suszony "normalnie" (jest zatem znacznie gorszy), zaś ten drugi to jest suszenie zamrożonego kolagenu (polski wynalazek). Żywność liofilizowana nie traci swoich właściwości, więc jak na przykład normalnie wysuszymy truskawkę to wile składników tracimy w tym procesie, zaś w procesie liofilizacji zachowane są właściwie wszystkie składniki odżywcze (jak kupuję na zimę liofilizowane owoce). Zatem ten proces liofilizacji (po angielsku freeze-drying : jakby ktoś chciał wyszukiwać po angielsku) jest o wiele lepszy.

Zatem najlepszy będzie kolagen rybi liofilizowany. Link do jednego z artykułów naukowych, można sobie poczytać co na ten temat zostało udowodnione naukowo, które kolageny są najlepsze, który na co lepiej działa (czytamy współczesne artykuły - z dwóch ostatnich lat, w medycynie szybko się wszystko zmienia, ważne są zatem najnowsze badania):
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6723527/

Trzeba też pamiętać o witaminach minerałach i pierwiastkach śladowych przy suplementacji kolagenem.

Zauważcie też, że ten hydrolizowany kolagen wołowy na przykład jest w gigantycznych dawkach, nic dziwnego, większość wydalamy, zaś to co zostaje nie jest najlepszej jakości.

Kupiłam kolagen natywny do twarzy. Na pewno wszystko szybciej się goi, ślady po krostkach, czy ślad po zimnie szybko znika. Stosuję dopiero kilkanaście dni, więc niczego innego nie zauważyłam. Nie wiem do końca czy on się cały wchłania, ponieważ mój krem, który wchłania się natychmiast, nałożony po jakimś czasie na skórę, na którą wcześniej nakładam kolagen kiepsko się wchłania...

Kapsułki kupiłam innej firmy. Te z tego wątku są z jodem, mój organizm jodu za bardzo nie lubi... a te drugie mają maksymalne dawki witamin, takich suplementów też nie lubię... Ponownie nie mogę niczego powiedzieć więcej, to jest dopiero kilkanaście dni łykania, za trzy miesiące będę mogła wypowiedzieć się na temat tego, czy liofilizowany kolagen w kapsułkach działa.
grampa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-26 23:43:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.