Grudki, kaszka, wypryski na dekolcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-26, 18:37   #1
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232

Grudki, kaszka, wypryski na dekolcie


Praktycznie nigdy nie miałam problemów ze skórą w tym miejscu. Jednak już z dobry miesiąc dzieje się coś strasznego- nie potrafię skojarzyć objawów z przyczyną Zaczęło się nagle, od kilku grudek. Teraz, kiedy dotykam skóry w tym miejscu czuję ohydną kaszkę,jest też kilka małych czerwonych pryszczyków, ale skóra jest jak tarka, małe grudki w kolorze skóry... 90% moich bluzek/koszul/swetrów ma dekolt, więc już nie wiem co nosić...Oto moje rozmyślenia:
1) brak związku z cyklem menstruacyjnym, bo grudki pojawiły się nagle i trwają miesiąc;
2) tabletki antykoncepcyjne odstawiłam pół roku temu;
3) zrezygnowałam z cukru i częściowo z nabiału (mleko, sery)
4) zaczęłam przyjmować cynk;
5) kosmetyków nie zmieniałam- zaczęłam ratować się OCM, bo dobrze działa na twarz;
6) peeling tylko zaostrza sprawę;
7)brak podobnych objawów na twarzy!


Co pomoże? Natłuszczać? Nawilżać? Wysuszać?Peellingować? Sudocrem -stosowałam, pomógł może w kilku %; maść cynkowa? Może to skaza białkowa (ale przecież nie jem nabiału?) Reakcja na cynk(czemu nie na twarzy?) Cynk,rezygnację z określonych produktów zaczęłam stosować po kilku dniach od wystąpienia objawów, myślałam, że coś się dzieje z uwagi na zbliżającą się miesiączkę.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 06:56   #2
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Grudki, kaszka, wypryski na dekolcie

Wiesz, że ja też od kilku dni mam ten sam problem? Wysypało mi "trochę" dekolt i też nie wiem od czego a wcześniej nie miałam takich problemów. U mnie to jest praktycznie tylko na zasadzie kaszki w kolorze skóry, leciutko zaczerwienione. Jako powód brałam pod uwagę jeszcze balsam, ale nie wiem czy to akurat on jest przyczyną tej sytuacji.

Nissiax83 mówiła o żelu do mycia ciała z kwasem salicylowym, który ma wysuszać te wypryski. Chyba możnaby się w taki zaopatrzyć.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM

Edytowane przez ania smerfetka
Czas edycji: 2011-10-27 o 09:52
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 17:15   #3
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Grudki, kaszka, wypryski na dekolcie

Też miałam podobny problem i podczas wizyty u pani alergolog ona od razu zwróciła na to uwagę i od razu powiedziała że to alergiczne, zrobiła mi testy i okazało się że jestem uczulona na kobalt i nikiel (zabroniła mi nosić zielony kolor bo podobno mnie uczula) i parabeny. Przestałam psikać się perfumem na dekold i powoli zaczynają krostki znikać
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.