plamki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-17, 18:01   #1
teska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 3

Plamki na twarzy


Słońce dało się we znaki i na mojej twarzy pojawiły się ciemne, drobne plamki. W jaki sposób pielęgnować twarz aby pozbyć się tych plamek? Czy są jakieś sposoby zaczerpnięte z medycyny naturalnej?
teska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-17, 23:47   #2
99909f738a6b6e3ae3c4b1431ec47c14a8f23452_633cbaf245a44
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 25
Re: Plamki na twarzy

Nie umiem Ci poradzić akurat w tej kwestii, natomiast mnie kiedyś wyszły po opalaniu w przeciwieństwie do Ciebie jasne odbarwienia na skórze. Byłam załamana . Myłam, natłuszczałam, nic nie pomogło. Solarium czy samoopalacze też nie pomagały a nawet (zwłaszcza solarium) pogłębiały tę różnicę. Myślałam, że oszaleje!! A potem najpierw delikatnie zaczęło to zanikać a w końcu po roku wszystko zniknęło, w zasadzie samo. Gdyby nic nie zadziałało pociesz się, że może te Twoje plamki też same znikną tak jak moje jasne.... Pozdrawiam!!
99909f738a6b6e3ae3c4b1431ec47c14a8f23452_633cbaf245a44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 07:23   #3
PAULA27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 88
Re: Plamki na twarzy

Ja proponowałabym jesienią zastosować kremy wybielające. Jeżeli plamki nie są umiejscowione zbyt głęboko pod skórą, to może te kremy pomogą. Najlepiej byłoby wpisać w wyszukiwarkę hasło 'przebarwienia' i odnajdziesz preparaty oraz publikacje na ten temat.
Ja sama we wrześniu muszę przeprowadzić taką kurację, niestety.
Pozdrawiam.
PAULA27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 09:48   #4
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Plamki na twarzy

Ja przez przypadek natknęłam się w supermarkecie na krem wybielający firmy INTER-FRAGRANCE a ponieważ latem mam trochę piegów a cena była niewysoka (11 zł za 50 ml)kupiłam go. Okazał się bardzo dobry nawet dla mojej problematycznej cery: jest "lekki" więc nie zanieczyszcza mi dodatkowo skóry a dobrze nawilża. Rozjaśnia powoli i stopniowo a przy tym zauwazyłam, że ogólnie poprawia koloryt skóry. Uzywam go na wieczór a na dzień kremu z wysokim filtrem. Jesli jednak okaże się dla Ciebie za słaby to w aptekach znajdziesz wiele silniejszych (i znacznie drozszych) preparatów wybielających.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 12:45   #5
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: Plamki na twarzy

Zużyłam dwa opakowania tego kremu i niestety rezultaty marne, czyli zero efektów ,a po za tym krem ten ma niezbyt przyjemny zapaszek.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 14:07   #6
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Plamki na twarzy

Działa łagodnie więc na moje złotawe piegi podziałał i to szybko , natomiast mocniejsze przebarwienia po wypryskach rozjaśnił tylko minimalnie. Co do zapachu hm...faktycznie jest dość nietypowy ale to widocznie kwestia upodobania, bo ja ten zapach naprawdę lubię, odbieram go jako orzeźwiający.
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 20:55   #7
teska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 3
Re: Plamki na twarzy

Dziękuje za odpowiedzi. Znalazłam w sieci informacje - pozytywne - na temat serii wybielającej z firmy Flos-lek. Czy ktoś może mi coś napisać na ten temat? Dziekuję.
teska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-22, 22:47   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Plamki na twarzy

Na przebarwienia spróbuj połączyć dwie metody :krem (lub żel) z kwasami AHA oraz krem wybielający.Jeśli nie będzie efektów po kremach dostępnych w sklepach to skuś się na kurację wybielającą w gabinecie - polecam połączenie kilku metod (kuracja trochę trwa ale są dobre efekty): peeling kawitacyjny +sonoforeza(może być wzmocniona przez jonoforezę) z zastosowaniem odpowiedniej (wybielającej ampułki), maska wybielająca lub z kwasami AHA , krem wybielający lub AHA - kuracja obejmuje kilka -do kilkunastu zabiegów.Możesz też zdecydować się na kurację dermatologiczną -głębsze złuszczanie naskórka (chociaż nie zawsze są rewelacyjne efekty -poczytaj Pamiętnik Myszki (Maga opisała swoje doświadczenia w tym temacie). Ja jestem raczej zwolenniczką zabiegów rozłożonych w czasie ,ale regularnych i wspomaganych kuracją w domu (z serii z kwasami owocowymi polecam Neoglis ,a także Sweet Skin System - tylko w gabinetach kosmetycznych). I musisz zapomniec o opalaniu - nawet "niewinne" 10-15 minut na słońcu bez zabezpieczenia kremem z wysokim filtrem skończy się nawrotem przebarwień (mogą nawet zrobić się jeszcze bardziej widoczne).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 17:24   #9
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Unhappy plamki na twarzy

witam
mam mały problem, a moze raczej duzy... na mojej buzce po "pryszczach" pozostaja takie czerwone lub brazowawe plamki, nie sa to jakies niewygojone rany tylko plamki które sa juz tak jakby odbarwieniem skóry. stosuje peelingi(rózne) tak jak radzilyscie kiedys w innych podobnych watkach ale to nic nie daje . jedna plamke na policzku mam juz chyba od pol roku albo i dluzej. oczywiscie nie widac ich pod makijazem ale bez wygladam jak potwór!!! help
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 18:04   #10
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: plamki na twarzy

ja kiedys próbowałam na to Cepan, ale w efekcie nie wiem, czy to pomogło, bo mi zatykał pory, pojawiały się nowe krostki, więc go odstawiłam. Dziś to już własciwie nie mam prawie w ogóle żadnych śladów-chyba same w koncu zniknęły (a po każdej-każdusieńkiej krosteczce miałąm ślad )
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 18:09   #11
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: plamki na twarzy

a co to ten cepan jakas masc? a nie ma na to np jakichs domowych sposobów?
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-17, 19:01   #12
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: plamki na twarzy

cepan- to na blizny, używałam tego, bo nie wiedziałam, czy te plamki to blizenki czy przebarwienia, a że akurat cepan miałąm pod ręką to użyłam.
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 19:57   #13
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: plamki na twarzy

Czesc! Rowniez borykam sie z takim probleme i chyba dlatego nie bede juz nic wyciskac. Jak narazie zasmarowlam to miejsce tormentiolem ale nie wiem czy cos da. Mysle ze zaczne uzywac detromecyne co Wy na to?
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 20:08   #14
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: plamki na twarzy

ja tam zwsze smaruje jakimis punktowymi jak mi sie zrobi syfek potem na noc tona sudocremu i i tak dupa...
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 10:11   #15
kfiatuszek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4
Dot.: plamki na twarzy

hej Zabciam, mam identyczny problem. Jak nie zrobie sobie makijazu to wygladam jak dalmatynczyk- cala twarz w plamach.Od miesiaca stosuje acne-derm, ponoc jest skuteczny (takze na pryszcze) i pomoze, ale trzeba go stosowac przynajmniej pare miesiecy;/ Zycze wytrwalosci w walce z plamkami
__________________
czasem moralista jak kominiarz: czyści kominy, a sam brudny...
kfiatuszek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 10:56   #16
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: plamki na twarzy

Kfiatuszku, tylko pamietaj ze Acne derm to kwas (azelainowy) a kwas + lato = obowiazkowo WYSOKI filtr w kremie jesli nie chcesz sobie napytac jeszcze wiekszej biedy.
Osobiscie planuje Acne derm zastosowac dopiero na jesieni. W dodatku bardzo sciagal i wysuszal moja skore ciut plamki na policzkach przybladly (mam ze 3, po malych "operacjach" wlasnie) ale stosowalam go przez to wysuszanie zbyt krotko.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 11:14   #17
kfiatuszek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4
Dot.: plamki na twarzy

Sylwiata oczywiscie stosuje wysoki filtr Radzilam sie dermatologa i nie widzial przeciwskazan zeby stosowac acne-derm latem ( pod warunkiem uzywania filtru). Piszesz ze acne-derm wysuszal Ci skore, a smarowalas potem buzie kremem nawilzajacym?? Jest konieczne zeby nie doszlo do przesuszenia. A po jakim czasie plamki staly sie u ciebie mniej widoczne?? Pozdrawiam
__________________
czasem moralista jak kominiarz: czyści kominy, a sam brudny...
kfiatuszek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 15:38   #18
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: plamki na twarzy

no to czas zaczac kuracje:P ale to jest uciazliwy problem jak sie w lecie chce nad woda np pobiegac bez maijazu i opalic buzke a tu du** musisz nakłądac tone podkladu pudru i jakichs tam innych bo wygladasz jak potwór ale damy rade
pozdrawiam wszystkie dalmatynki<cmok>
__________________
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS NASZYCH BLIŹNICH!

https://wizaz.pl/akcje/adopcja_serca/

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4269936
POMÓŻMY ZWIERZĘTOM W KORABIEWICACH!!


http://www.republika.pl/bayka
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 16:02   #19
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: plamki na twarzy

A może Tormetiol, ja swoje palmy leczę własnie tą maścią i działa Też mam mordkę całą w kropki, ale powolutku zaczynają zanikać. Nie mogę sobie dobrać podkładu bo mam jakąś dziwną karnację i straszę ludzi twarzą w plamki
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 18:20   #20
meksykanka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 21
plamy :( co na to poradzic ?

Mam pewien problem gdy nakladam puder (fluid) przez godzine jest ok ale juz pozniej wychodza przebarwienia tzn plamy ciemniejsze na twarzy od fluidu a reszta jasniejsza sama nie wiem co na to poradzic czy zlego pudru uzywam ?
meksykanka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:57   #21
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: plamy :( co na to poradzic ?

Dziwne pytanie. Ale powiem Ci, że miałam to samo. Wydaje mi się, ze może to być od przesuszonej skóry. Ma tych przesuszonych partiach robiły się plamy. Ale może to być tez wina podkładu. Teraz zmieniłam podkład i nie miewam takich problemów. Jest on trochę nawilżający. Pożycz podkład od kogoś innego i przetestuj.
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 08:47   #22
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: plamy :( co na to poradzic ?

Jeśli skóra jest odpowiednio nawilżona a krem pod podkładem dobrze rozsmarowany i nadający się pod podkład to pewnie wina tkwi w za ciemnym odcieniu podkładu.Mi robiły sie takie plamy bo używałam nieodpowiedniego kremu pod podkład,który po jakiś czasie sie rolował i za ciemnego podkładu.
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:19   #23
ania84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
plamki na twarzy

Witam,
Ogólnie nie mam problemów z trądzikiem, czasami pojawią się jakieś pojedyncze krostki i tyle. Moim problemem natomiast jest to, że pojawiły mi się na policzkach niewielkie czerwone plamki - to nie są krostki. Nie wiem co je powoduje i jak się ich pozbyć? Biorę witamyny poprawiające stan cery włosów i paznokci ale plamki nie znikają. Mam skórę mieszaną, dbam o odpowiednie nawilżenie policzków i o to aby reszta się nie "świeciła".
Bardzo proszę o odpowiedź i sugestie co to może być i jak sobie z tym radzić.
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
ania84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 16:16   #24
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: plamki na twarzy

Moze jakies uczulenie? ja radzilabym jednak wizyte u dermatologa...
CO do nawilzania jedynie policzkow... To blad. musisz nawilzac cala twarz!!! I nie uzywaj bron Boze jakichs matujacych kremow.
Polecam ci na swiecenie sie twarzy olej zimnotłoczony konopny (+ dziala na tradzik i megasuper nawilza), moja twarz juz sie nie swieci. Czytalam rowniez, ze dziewczyny uzyskuja ten sam efekt wcierajac w buzie oliwkę HiPP.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 18:41   #25
karam22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: plamki na twarzy

ja mam podobny problem, również na mojej skórze pojawiają sie czerwone plamki, szczególnie na policzkach. mam suchą cerę i odpowiednio ją nawilżałam. zawsze o tej porze roku mam problemy z cerą, i nie wiem jak sobie z tym poradzic.
karam22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:05   #26
ania84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: plamki na twarzy

Hej, dzięki za rady Chyba wizyta u dermatoloa będzie nieunikniona... A ten olej to gdzie mogę znaleźć, bo przyznam, że nigdy o takim nie słyszałam?
Pozdrawiam
ania84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:31   #27
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: plamki na twarzy

www.mazidla.com
biochemiaurody
raczej na stronach z naturalnymi polproduktami (ktore goraco polecam!)...
Możesz też zajrzec na wizazu na forum biochemia urody
Pytalam u mnie w paru zielarskich i niestety nic
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 11:37   #28
pazyfae1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 110
plamy na buzi

zaczeło się już jak stosowałam hormony, odstawiłam i jest dalej, męczy okropnie, jak nie nawilże to sucha w tych okolicach (broda, pod nosem) sucha okropnie a jak znowu nawilżę to swędzi;/ to są takie placki z czerwonymi kropkami...
pytanie kieruję do dermatologa i kosmetyczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08870.jpg (50,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08872.jpg (69,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08873.jpg (84,1 KB, 42 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312611

moje ciuszki!!!!!!!!!
pazyfae1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:23   #29
ania0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 18
Plamki na twarzy

Od pewnego czasu na policzkach zrobily mi sie ciemne plamy. Byłam u dermatologa,ktory stwierdzil,ze to sa plamy od slonca i zalecił smarowanie kremem ivostiN rozjasniajacym przebarwienia..Jednak stosunje ten krem juz dosc dlugo i nie widz ezadnej poprawy;/ Co moge jeszce zastosowac,by sie pozbuc tych uporczywych plam? Meczy mnie codzienne malowanie korektorem,a gdy nie zamaskuje tego 90% osob pyta czy nie mam problemow z watroba;/
Prosz eo pomoc...masci kremy cokolwiek,co by pomoglo...
ania0207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 12:47   #30
josiex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 124
Dot.: Plamki na twarzy

Ja słyszałam, że plamy rozjaśnia AcneDerm, ale to lek na trądzik i po nim raczej nie powinno się opalać. Może spróbuj jakiejś domowej maseczki, np. z ogórka albo toniku z cytryny.
__________________
In my heart your love has found the safest hiding place.
josiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.