Skuteczny sposób na przebarwienia?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-04, 21:50   #1
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308

Krem wyrównujący koloryt skóry


Możecie jakis polceić? Mam drobne przebarwienia i chce je jakos zlikwidowac. Słucham rad
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:50   #2
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

Wlasnie ma ten sam problem Slyszalam,ze Lierac na przebarwienia jest dobry,no ale bylam ostatnio w aptece i kosztuje ok. 120 zl-troche drogo, ale moze warto.Ja uzywalam Glycko - A z kwasami, ale niestety nie za dlugo (ok tygodnia)-dla mojej cery zbyt silny,bylam czerwona, piekło, na twarzy zrobil sie dziwny pancerz i jakies potworne srtupy,jednym slowem nie dla mnie. Poza tym pani farmaceutka zaproponowala mi kremik na przebarwienia z Flos-leku,ale czytalam recenzje na KWC no i nie ma zbyt pochlebnych. Chyba trzeba bedzie zainwestowac w ten LIERAC.
marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 23:18   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

Santababalo (sliczny nick btw ) gorrrrrraco polecam wyszukiwarke forum > jest cala masa watkow na ten temat, gdzie znajdziesz wiele odpowiedzi i porad.
Tylko prosze przeczytaj
Od siebie: nie uzywalam Lieraca (za drogi) ale dodam: witmine C (najlepiej serum samorobione, przepis w wyszukiwarce), zluszczanie kwasami lub pochodnymi witaminy A (ja stosuje Diacneal) i WYSOKIE FILTRY PRZEZ CALE ZYCIE.
O zakazie solarki chyba nie musze wspominac?

Na mnie dziala
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 11:49   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

Cytat:
Napisane przez marta_so
Ja uzywalam Glycko - A z kwasami, ale niestety nie za dlugo (ok tygodnia)-dla mojej cery zbyt silny,bylam czerwona, piekło, na twarzy zrobil sie dziwny pancerz i jakies potworne srtupy,jednym slowem nie dla mnie.
z opisu wynika, że właśnie za długo zwłaszcza, jeśli cera nie była wcześniej przygotowana łagodniejszymi kwasami. Glyco-A mogłaś używać co 2, a na początku nawet co 3-4 dni, żeby skóra się do niego przyzwyczaiła.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 14:01   #5
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

No widzisz, moze masz racje. Niestety przed zakupem Glyko-A nie bylam na konsultacji u dermatologa i postanowilam przeprowadzic kuracje samodzielnie, z pomoca informacji znalezionech w necie.Mam jeszcze prawie cala tubke Glyko-A,wiec moze sprobuje jeszcze raz dzieki za rade.Pozdrawiam.Pa pa
marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 14:34   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

aha, i nie nakładaj go od razu po umyciu twarzy, odczekaj min. 15 min., aż woda całkiem odparuje.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 15:24   #7
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

Cytat:
Napisane przez justa79
aha, i nie nakładaj go od razu po umyciu twarzy, odczekaj min. 15 min., aż woda całkiem odparuje.
dzieki Justa Jakas godzinke temu trafilam na watek o Juvicie i wit.E, wiec czym predzej pognalam do apteki i wrocilam zaopatrzona w oba specyfiki.Zaczynam nowa przygode kosmetyczna.Od czasu do czasu dolącze do tego Glyko-A.Mam nadzieje,ze nic zlego mi sie nie stanie
marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 16:39   #8
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

Kwasy robiłam w gabinecie, łącznie z kremem 5 % i maseczką 7%. Za bardzo efektow nie widze I teraz nie wiem, moze jakis krem ale juz bez tych kwasow, bo gdzies slyszalam, ze do kwasow skora sie przyzwyczaja i potem juz tak nie dzialaja. A zreszta sama nie wiem
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 14:28   #9
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 755
Dot.: Krem wyrównujący koloryt skóry

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Santababalo (sliczny nick btw ) gorrrrrraco polecam wyszukiwarke forum > jest cala masa watkow na ten temat, gdzie znajdziesz wiele odpowiedzi i porad.
Tylko prosze przeczytaj
Od siebie: nie uzywalam Lieraca (za drogi) ale dodam: witmine C (najlepiej serum samorobione, przepis w wyszukiwarce), zluszczanie kwasami lub pochodnymi witaminy A (ja stosuje Diacneal) i WYSOKIE FILTRY PRZEZ CALE ZYCIE.
O zakazie solarki chyba nie musze wspominac?

Na mnie dziala

ODŚWIEŻAM
Nie moge znaleźć przepisu na wyżej zaznaczone serum - ktoś może podać ????????????????
0ded61e046991206639e8e1572f46db6f3368a3a_62799cf2a5728 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:01   #10
piparapom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Unhappy przebarwienia twarzy w okolicy ust

Witam.
odkąd pamiętam twarz miałam zawsze lekko żółtą w okolicach ust, jednak w ostatnim czasie się to nasiliło ( mam cerę tłusta i skłonną do pryszczy)...jak to należy poszłam z tym do dermatologa , przepisał mi na to lek Aknemycin jednak pryszcze które mam miejscowo zostały tym podrażnione a twarz jak była żółta jak jest i na dodatek wyskoczyła mi mała szorstka plamka odkąd zaczęłam stosować ten lek.

podrażnienie pryszczy trochę złagodziłam...ale jak się pozbyć żółtej twarzy z okoli brody i ust?
stosowałam na to wiele żeli do twarzy i różnych specyfików...

i następny mój problem to już niedługo idę do szkoły i należy wyglądać wśród ludzi, jaki zrobić makijaż żeby to zatuszować , nie chce robić tapety a pod pudrem w kremie , pudrem i tak to się odznacza...jak dostosować kosmetyki żeby to zakryć? jakieś konkretne polecacie?

czytałam wiele wątków na wizażu ale nie znalazłam nic konkretnego co mogłoby mi pomóc.
Tak wiec proszę o pomoc...

a czy to jest od trądziku , słonca, uczulenia tego już nie potrafię stwierdzić

Edytowane przez piparapom
Czas edycji: 2012-08-25 o 13:24 Powód: drobne poprawki
piparapom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:34   #11
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Problem.

Witam, mam takie pytanie, czy przebarwienia mogą same zniknąć? Tzn bez ingerencji maści ani tym podobnych rzeczy?
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 19:48   #12
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Problem.

mogą, w końcu komórki naskórka stale "wędrują" do góry, górna warstwa rogowa się złuszcza, odsłania się kolejna. Więc mogą same zniknąć, po dłuższym czasie, zależy jeszcze jakie to przebarwienia.
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:59   #13
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: Problem.

To są takie blizny, którym towarzyszy kolor bordowy. Stosuję na to acne-derm i może trochę kolor się zmienił, ale nieznacznie. Martwię się, że mi to na zawsze zostanie.;/
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 05:49   #14
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Problem.

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
mogą, w końcu komórki naskórka stale "wędrują" do góry, górna warstwa rogowa się złuszcza, odsłania się kolejna. Więc mogą same zniknąć, po dłuższym czasie, zależy jeszcze jakie to przebarwienia.
a wiesz moze ile zajmuje im to czasu??
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 11:17   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem.

Cytat:
Napisane przez young96 Pokaż wiadomość
To są takie blizny, którym towarzyszy kolor bordowy. Stosuję na to acne-derm i może trochę kolor się zmienił, ale nieznacznie. Martwię się, że mi to na zawsze zostanie.;/
Kilka tygodni na pewno. Tylko licz się z tym że po takich bliznach zostać mogą białe plamki, czyli starsze już blizny i tego nie usuniesz. Lepiej działać jak się ma właśnie sine, świeże blizny wtedy jest szansa że białe plamy będą mniejsze albo wogóle nie będą widoczne
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 11:23   #16
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: Problem.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Kilka tygodni na pewno. Tylko licz się z tym że po takich bliznach zostać mogą białe plamki, czyli starsze już blizny i tego nie usuniesz. Lepiej działać jak się ma właśnie sine, świeże blizny wtedy jest szansa że białe plamy będą mniejsze albo wogóle nie będą widoczne
Na te blizny/przebarwienia od razu zacząłem stosować acne-derm i używam już ok. miesiąc. Nie oczekuję od razu spektakularnych efektów, ale mam nadzieję, że po jakimś mi to zejdzie.
Dziękuję za odpowiedź.
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 12:06   #17
Progres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 21
Dot.: Problem.

To mało prawdopodobne. Ja mam cerę naczynkową i jedno naczyńko mi znikło, ale myślę, że to zasługa kremu do cery naczyńkowej. Niestety taka cera wymaga bardzo dużej troski i dobry krem to podstawa. Zauważyłam, że dopiero kremy z apteki poprawiły jej kondycję. Niestety trzeba w nie zainwestować, bo naczynka które są pozostawione same sobie mogą się niestety poszerzać.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Na przebarwienia dobry jest krem z Clinique. Naprawdę działa. Co prawda moje był niewielkie, ale widzę efekty.
__________________
detectivo.pl
Progres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 14:41   #18
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: Problem.

Ale ja nie mam cery naczynkowej, bynajmniej nie wygląda na taką.
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 05:30   #19
reject
Raczkowanie
 
Avatar reject
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mississauga
Wiadomości: 98
Dot.: Problem.

progres, a jaka jest dokladna nazwa tego kremu od clinique?
reject jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 10:02   #20
Progres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 21
Dot.: Problem.

Cytat:
Napisane przez reject Pokaż wiadomość
progres, a jaka jest dokladna nazwa tego kremu od clinique?
Even better ale od razu mówię, że nie jest tani.

young96 - wiem. ja mam i to i to, dlatego mi się pomieszało i dopisałam potem o tych przebarwieniach.
__________________
detectivo.pl
Progres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:21   #21
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: Problem.

Ok, rozumiem.
Ale jest jednak możliwe, żeby te przebarwienia znikły? Z pomocą acne-dermu?
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 18:05   #22
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: Problem.

Może ktoś odpisać? Jestem jak na razie załamany. Jeżeli ma to być już blizna, to niech będzie, ale niech to przebarwienie zniknie.
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 10:46   #23
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Problem.

ja polecam noscar do kupienia w aptece, na allegro taniej raczej kupisz... jesli sa to bordowe, to w sam raz na ten krem... ktory zliwkiduje jak i przebarwienia i blizny !

daruj sobie acne derm, po czasie wysuszy Ci skore, zacznie ona piec i uwazaj na okolice oczu!
lepiej dolozyc 20 zl i kupic ten noscar... mozesz go uzywac na cala powierzchnie twarzy lub jak chcesz na te pojedyncze odbarwienia kiedys mialam mega syfa na czole xd zrobil sie dosc duzy strup, glupia zdrapalam go i mialam gleboka dziure... a noscar swietnie sobie poradzil, nie pamietam jak dlugo ale chyba w 2 tyg. smarowalam punktowo i blizny nie mialam pamietaj aby go nakladac na zagojona skore!

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-10-11 o 10:51
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 11:03   #24
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Problem.

powinno zniknąć po kilku tygodniach, stopniowo blednąc, ale może warto byłoby wybrać się do dermatologa lub kosmetologa/kosmetyczki na złuszczanie? Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej, używaj filtrów min 30 (już teraz mimo że dni wyglądają ostatnio niezbyt słonecznie) koniecznie! W przebarwieniach poza kwasem azelainowym z acne dermu poleca się m.in. tretynoinę, retinoidy, hydrochinon, kwas salicylowy, arbutynę, wyciąg z lukrecji (większość pod okiem dermatologa lub kosmetologa). Z gabinetowych zabiegów skuteczne są właśnie m.in. peelingi chemiczne mikrodermabrazja/dermabrazja, laseroterapia. Ale jak pisałam, przebarwienia pozapalne zwykle same znikają, choć można im pomóc

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

a i nie mylcie proszę przebarwienia z blizną zamiast no scar ja bym poleciła puder perłowy z Biochemii Urody Taniej i więcej składnika aktywnego, a w no scar są jeszcze składniki które mogą zaszkodzić przy trądzikowej cerze
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 11:23   #25
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Problem.

po pierwsze zalozyciel nic nie wspomnial o tradziku, a chodzi tylko o przebarwienia, po drugie tak czy siak noscar lagodzi objawy tradziku... po trzecie, wydaje mi sie rowniez, ze autor potrzebuje jednego konkretnego kosmetyku (nie kilkunastu) i przystepnej cenie...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-10-11 o 11:27
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 11:33   #26
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: Problem.

ok, ja się nie chcę z nikim kłócić o trądziku wspomniałam ponieważ kolor bordowy bardzo często mają właśnie te pozapalne, a te najczęściej są pozostałością po trądziku. Jednak masz rację, autor nie wspomniał nic o tym-to tylko w domyśle. MOJE zdanie i tak zostaje takie, że skuteczniejszy będzie mimo wszystko acne derm, wybierając z tych dwóch. Choćby dlatego, że jest to lek, ma udokumentowane, wytłumaczalne działanie a no scar jest kosmetykiem.
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 17:08   #27
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: Problem.

Dziękuję za odpowiedzi!
Mam trądzik i to po nim zostały mi te przebarwienia. Nigdy wcześniej takie coś mi nie zostawało, co dopiero od niedawna. A jakie filtry polecacie? Tylko raczej takie tańsze, jeżeli byłaby taka możliwość.
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 09:34   #28
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Problem.

tutaj masz tez krem 2w1, czyli rozjasniajacy przebarwienia i z filtrem 15, jednak filtr jest sredni... kremy z filtrami sa drogie, wiec nie spodziewaj sie kosztow ponizej 30zl
http://allegro.pl/ava-white-skin-kre...671571310.html

sama go uzywalam przez jakis czas i rowniez jestem zadowolona

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2012-10-12 o 10:15
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 16:46   #29
young96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: Problem.

Wiem, że to pytanie raczej nie powinno być na tym forum, ale czy jak będę miał zarost, to on zakryje mi blizny i przebarwienia?
young96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 08:32   #30
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Problem.

zalezy jak dlugi ;] ale raczej nie, bo na miejscu blizn Ci nie wyrosna wloski...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:19.