Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-05, 08:03   #1
Marina123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: okolice Żywca
Wiadomości: 455

Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!!


Hej. Piszę, bo może tutaj znajdę porady. Od 2 miesięcy szukam pracy w księgowości. 2000 podań, telefonów i podań nie dają rezultatów. Szukam pracy jako księgowa początkująca albo pracownik biurowy.
Kurcze może ja coś źle robię, że nie mogę znaleźć tej pracy,
__________________


Marina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 09:02   #2
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!!

wiesz wykup sobie cv raport a zobaczysz czy ludzie w ogóle czytają CV.
Może masz CV niezbyt przyciągające ? Jeżeli chodzisz na rozmowy to może opracuj nowy strój i makijaż

Z jakiego miasta jesteś ?

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-10-05 o 09:05
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 12:53   #3
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!!

Kluczowym pytaniem powinno być - czy masz jakieś doświadczenie w tej dziedzinie, skończone kursy etc?
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:45   #4
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez Kapust Pokaż wiadomość
Kluczowym pytaniem powinno być - czy masz jakieś doświadczenie w tej dziedzinie, skończone kursy etc?
Jeśli nie masz zbyt wielkiego, to może rozejrzyj się za stażem/praktyką na podobnym stanowisku, o jakie się ubiegasz, a w międzyczasie szukaj pracy dalej. Będziesz mogła wpisać to doświadczenie do CV, a jak się sprawdzisz to może firma, w której będziesz na praktyce zaproponuje Ci jakąś pracę.. .
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 08:47   #5
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!!

Jeżeli nie masz doświadczenia a masz skończone studia to możesz się ubiegać o asystentkę księgowej
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 10:26   #6
wisherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 34
Dot.: Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!!

Po pierwsze to popracuj nad CV. Musi być wizualnie takie, żeby przyciągało uwagę.
Po drugie dobry list motywacyjny. Nie twórz jednego, który hurtowo wyślesz do wszystkich potencjalnych pracodawców, tylko postaraj się napisać tak bardziej indywidualnie, umieszczając w nim informacje, które będą odp na tę konkretną ofertę.
Po trzecie rozglądnij się za stażem. Często w ofercie pisze że poszukują kogoś na staż, a jeśli się sprawdzisz to dają możliwość pozostania w firmie.
I wreszcie po czwarte nie czekaj biernie, tylko podnoś swoje kwalifikacje. Nawet jeśli nie masz na koncie żadnego doświadczenia to odbyte szkolenie czy kurs, będzie mile widziane przez pracodawcę. Poza tym chyba nie muszę mówić jak wiele daje takie szkolenie. Sama byłam niedawno na bardzo rozwijającym i dającym szeroką wiedzę na temat możliwości samodoskonalenia i ponoszenie efektywności swoich działań, szkoleniu (Franklin Covey). Mówię Ci nie tylko świetna forma rozwoju, ale i mocny punkt w CV.
wisherka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 21:59   #7
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Problem - co ja źle robie?! Pomocy!!!!

Cytat:
Napisane przez Marina123 Pokaż wiadomość
Hej. Piszę, bo może tutaj znajdę porady. Od 2 miesięcy szukam pracy w księgowości. 2000 podań, telefonów i podań nie dają rezultatów. Szukam pracy jako księgowa początkująca albo pracownik biurowy.
Kurcze może ja coś źle robię, że nie mogę znaleźć tej pracy,
Sądząc po szukanym stanowisku raczej brakuje Ci doświadczenia, jeśli masz możliwość (nie masz rodziny na utrzymaniu) to proponuję szukać bezpłatnych praktyk, stażów w firmach, może akurat w którejś uda Ci się zaczepić na dłużej. Jeśli kwalifikujesz się do stażu z UP, to również jest szansą, bo po odbyciu stażu firma może akurat Cię zatrudni, a jeśli nie, to jest co wpisać w CV.
Grunt to się nie poddawać - 2 miesiące bez doświadczenia, to naprawdę krótko.
Próbuj pochodzić po biurach rachunkowych, porozmawiać z właścicielami, może przyda im się ktoś choćby na pół etatu - sama po sobie wiem, że często są chętni zatrudnić bez doświadczenia (oczywiście początkowo za b. mierne pieniądze), jeśli im się spodobasz w jakiś sposób.

Warto też poszukać po stronach producentów najbardziej popularnych programów księgowych ich wersji testowych do ściągnięcia, żeby nauczyć się ich obsługi - znajomość programów księgowych też dużo daje, bo nie musisz się uczyć wszystkiego od początku, a wiadomo, że dobra znajomość programu skraca czas pracy z dokumentami.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.