Kosmetyki przeciw przebarwieniom a czerwone przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-09, 11:42   #1
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158

Kosmetyki przeciw przebarwieniom a czerwone przebarwienia


Hej. Od jakiegoś czasu zmagam się z czerwonymi przebarwieniami po trądziku. Trądzik został zaleczony, a punktowe plamki prawie lub w ogóle nie bledną od wielu miesięcy. Dermatolog przepisała mi tymczasowo Skinoren (raz dziennie na noc), który miał działać na te właśnie przebarwienia.

Na ulotce Skinoren pisze: kwas azelainowy hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka
(melanocytow).

Tutaj zaczęły się moje wątpliwości:
melanocyty -> melanina -> opalanie się i piegi.
Po co mam hamować funkcję obronną skóry na słońce??
Co ma wspólnego melanina z moimi czerwonymi punktami?

Szukając kremu na dzień, zauważyłam, że wszystkie te kosmetyki, które deklarują walkę z przebarwieniami, dotyczą tylko hiperpigmentacji.
Np.
1) Oriflame, Ochronny krem na dzień przeciw przebarwieniom z filtrem SPF 45 https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...arwieniom.html
2) Iwostin, Lucidin, Intensywny krem rozjaśniający na przebarwienia SPF 14 https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ia-spf-14.html

Co do 2) poleciła mi go ekspert marki Iwostin: Beata Jakubowska, lekarz dermatolog. Wiedziała jaki jest mój stan cery i czym jest spowodowany.
Z drugiej strony dziwne jest to, że coś co ma hamować działanie melanocytów ma tak niski filtr ochronny...

Jeżeli któraś z was potrafiłaby rozwiać moje wątpliwości, byłabym bardzo wdzięczna
- Nie wiem, czy moja dermatolog i ekspert Iwostin wciskają mi kity, czy same są niedouczone.
- Czy zalecanie kremów przeciw przebarwieniom na przebarwienia po trądziku jest oszustwem? Czy to nie jest tylko żerowanie na nieświadomych konsumentach?
- Czy któraś z was używała kosmetyki na przebarwienia na przebarwienia po trądziku? Z jakimi efektami?
- Czy możecie polecić krem na dzień, który walczy z przebarwieniami po trądziku nie wysuszając przy tym skóry?
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:34   #2
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Kosmetyki przeciw przebarwieniom a czerwone przebarwienia

doszukujesz się problemów gdzie ich nie ma. skinoren albo acnederm (tańszy) faktycznie ma szansę ci pomóc. działa jednocześnie na pory, przebarwienia, przeciwbakteryjnie etc. etc. kwas azel. to jedna z najbardziej wszechstronnych substancji, w dodatku można bez problemów używać latem.

z iwostinem i podobnymi dałabym sobie spokój, acnederm - lek pomoże bardziej niż kosmetyk, w którym substancji czynnych tyle co kot napłakał. oczywiście nie licz na cuda i że przebarwienie zniknie w 2 dni.

Edytowane przez pomorzanka77
Czas edycji: 2014-05-09 o 20:36
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 00:39   #3
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Kosmetyki przeciw przebarwieniom a czerwone przebarwienia

Cytat:
Napisane przez pomorzanka77 Pokaż wiadomość
doszukujesz się problemów gdzie ich nie ma. skinoren albo acnederm (tańszy) faktycznie ma szansę ci pomóc. działa jednocześnie na pory, przebarwienia, przeciwbakteryjnie etc. etc. kwas azel. to jedna z najbardziej wszechstronnych substancji, w dodatku można bez problemów używać latem.

z iwostinem i podobnymi dałabym sobie spokój, acnederm - lek pomoże bardziej niż kosmetyk, w którym substancji czynnych tyle co kot napłakał. oczywiście nie licz na cuda i że przebarwienie zniknie w 2 dni.
Jedyne na co ma mi pomóc Skinoren to na te przebarwienia. Z niczym innym nie mam kłopotu. Chciałabym wiedzieć, czy na ten rodzaj przebarwień zadziała, bo szkoda mi wysuszać skóry bez celu. Mam wrażenie, że używam go bez sensu. Dopiero na jesień mogę zrobić zabiegi. Chciałam, by do tego czasu choć trochę było lepiej. Liczę na znikomą poprawę w przeciągu kilku miesięcy a nie usunięcie problemu przez kilka dni:P
Właśnie dla tego, że można go stosować latem, przepisała mi go dermatolog. Jednak odnoszę wrażenie, że przepisała mi go tylko dla tego, że nie miała pomysłu na nic innego:/
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 10:14   #4
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Kosmetyki przeciw przebarwieniom a czerwone przebarwienia

znaczy, czego oczekiwałaś: że ci wymyśli nową, innowacyjną, wcześniej nie stosowaną metodę usuwania przebarwień potrądzikowych?

kwas azelainowy to standard w takich przypadkach. ma tą zaletę, że działa łagodnie.

złuszczanie kwasami, retinoidy, laser też. o i innych metodach nie słyszałam. kwas azelainowy jest moim zdaniem znacznie lepszy niż kwasy owocowe, bo nie powoduje na przyklad wysypu popeelingowego: w przypadku złuszczami kwasami może się okazać, że po zabiegu masz twarz pełną wyprysków. a skuteczność też nie zawsze jakaś wybitna. już bardziej szła bym w kierunku retinoidów miejscowych, ale one też mogą powodować wysyp (u mnie nie powodowały) oraz początkowe mocne podrażnienie i pogorszenie wyglądu a efekt zobaczysz, realistycznie rzecz biorąc, tak jak w przypadku kwasu azel. nie wsześniej niż po 2 miesiącach.

czasami przebarwienia potrądz. przechodzą też same jak będziesz przez dłuższy czas dbała o cerę.

Edytowane przez pomorzanka77
Czas edycji: 2014-05-10 o 10:28
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 16:24   #5
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Kosmetyki przeciw przebarwieniom a czerwone przebarwienia

Mi na przebarwienia pozapalne po trądziku pomógł właśnie Skinoren. Nie wszystko mi znikło, ale jakieś 75%. Na to co nie zeszło przy pomocny Skinorenu pomógł laser.
Walka z przebarwieniami jest bardzo długa, także uzbroi się w cierpliwość na pewno przyda się jakiś filtr za dnia, żeby smarowanie się Skinorenem nie szło na marne.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-10 17:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.