słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-24, 10:43   #121
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Hej, glam blondynki, bardzo fajny wątek - przywraca wiarę w naturalny wygląd jasnowłosych Sama jestem brunetką, ale zawsze zazdrościłam blondynkom, że mogą zrobić na głowie, co im się podoba bez większego problemu. Jeśli chodzi o makijaż dla blondynki, to moim skromnym zdaniem najładniej wyglądają kolory przejrzyste, niezbyt nasycone. Nawet jeśli jest to coś ostrzejszego, np. błękit, zieleń, grafit na oku, to ładnie wygląda, jak nie jest do końca kryjący i dobrze roztarty. Z tego, co zauważyłam, to przy blond włosach mniej rzucają się w oczy różne kropki i małe niedoskonałości na twarzy, za to wyraźnie widać ewentualne cienie pod oczami, więc warto zaopatrzyć się w dobry (nie za jasny) korektor pod oczy. Generalnie blondynki podobają mi się albo w makijażach delikatnych i świetlistych, albo w wersji retro z czerwonymi ustami i dłuuugaśnymi rzęsami (ale to tylko przy jasnej cerze). Właśnie, a propos odcienia cery - uważam, że blondynki w naszym cudownym kraju powinny pamiętać, w jakiej strefie klimatycznej żyjemy i że opalenizna w zimie czy późną jesienią wygląda jak małe nieporozumienie... Blondynki mają zwykle ładny odcień cery, kiedy jest nieopalona (nie to co takie śniade marzycielki jak ja, u których łatwo o odcień żółtozielony;]), wystarczy odpowiednio o nią dbać i podkreślać różem oraz rozświetlaczem, żeby nie wyglądać niezdrowo. No, to się naprodukowałam, pozdrawiam wszystkie Wizażanki w kolorze blond
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:04   #122
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Ja ostatnio kupiłam delikatny brąz z Inglota AMC sypki nr.13 ale ma mnóstwo drobinek niestety nie jest matowy.
Szukam jakiegoś pięknego naturalnego kolorku który wydobędzie kolor mojej szaro-niebieskiej soczewki.
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:10   #123
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

A ja nie mam pojęcia jak ,to sie dzieje ,ze na wizażu można przeczytać głownie opinie pochlebne dotyczące jasnej cery , a w na ulicach widzę ,same opalone albo z solarium ,albo kremami czy słońcem.Nie mówiąc o "tapecie" pudru. Albo zbieg okoliczności ,albo dziewczyny inaczej jest w teorii ,a inaczej w praktyce.
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:49   #124
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Nie wiem, ile jest Wizażanek, obstawiam kilkanaście tysięcy i to z przewagą mieszkanek dużych miast. To mało reprezentatywna grupa na skalę całej Polski
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 12:12   #125
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Z tego, co zauważyłam, to przy blond włosach mniej rzucają się w oczy różne kropki i małe niedoskonałości na twarzy, za to wyraźnie widać ewentualne cienie pod oczami, więc warto zaopatrzyć się w dobry (nie za jasny) korektor pod oczy.

Właśnie niestety jest odwrotnie-to brunetki nie muszą się przejmować krostkami na skórze. Cera blondynki pwinna być świetlista i bez skazy, za to oczy nie muszą być mocno podkreślone, u brunetek właśnie jest na odwrót.Pisali o tym w Twoim Stylu i w Glamour i ile się nie mylę
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:13   #126
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

No cóż, co oko, to opinia, jak widać Dla mnie TS ani Glamour to nie są żadne wielkie autorytety w dziedzinie wizażu... i nie chodziło mi o mocne podkreślenie oczu, tylko o to, że jak ktoś budzi się z ciemnymi obwódkami, to bardziej widoczne są przy jasnych włosach niż przy ciemnych. A jak się ma jasną cerę i ciemne włosy, to wierz mi, że z daleka każdą kropkę widać, oglądam to codziennie w lustrze
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:34   #127
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Cóż widocznie jesteś wyjątkiem, który potwierdza regułę. Po prostu NATURALNE blondynki mają jaśniejszą karnację niż brunetki(przypominam,że brunet to kolor CZARNY, nie jakikolwiek brązowy,w Europie brunetkami są najczęściej mieszkanki krajów śródziemnomorskich). Może na Twojej jasnej cerze widać krostki, nie kwestionuję, ale uwierz mi,że u NATURALNYCH blondynek o delikatnej cerze rzuci się w oczy każda niedoskonałość, dlatego właśnie dobry podkład, puder i rozświetlacz są podstawowymi elementami makijażu, właśnie takiego, jaki opisuje ten wątek. Zresztą najchętniej by było gdyby głosu udzielił tutaj jakiś ekspert, typu Collier Strong.
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 13:40   #128
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Na ciemniejszej buzi mniej sie rzucaja w oczy jakiekolwiek niedoskonałości niz na jasnej.Dlatego wg.mnie ,to kwestia koloru skory ,a nie włosow
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 10:14   #129
Szeherezada 1
Raczkowanie
 
Avatar Szeherezada 1
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 55
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Jeszcze chwilka , jedno rozjaśnianie , położenie farby i będę znowu blondynką.Małymi kroczkami przez rok wracałam do blondu. Podoba mi się taki wakacyjny wygląd czyli złote włosy skóra muśnięta słońcem.Jestem wiosną czyli ciepłą blondynką z czego się bardzo ciesze
bardzo podoba mi się kolor morelowy, brzoskwiniowy nawet flamingowi (chyba jest taki) który ładnie komponuje się z złotawa karnacja i blond włosami.Polubiłam ostatnio złotą biżuterie.Może warto odkopać wątek pogadać i powymieniać się radami.Na poniższych zdjęciach gdzie są bluzki i sukienki nie chodzi mi o opaleniznę która zgodzę się jest za mocna ale o kolor ubrań
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19d5819200167fc04d74ca6d.jpg (36,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15350_flaming.jpg (21,2 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2129_2.jpg (39,5 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blondzik+;d.jpg (22,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20061219934571.jpg (50,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg set.22487173.BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFi1DV3UxbHl4M3hHZTROYmFsZHEzdHcAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg (53,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 23262_1n.jpg (30,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Amber-rose-peach-dress-drjays-com.jpg (27,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC10231.jpg (16,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg galeria_fryzur_Simpson-Jessica.jpg (31,2 KB, 13 załadowań)
__________________
Pomóż psiakom
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463890

Edytowane przez Szeherezada 1
Czas edycji: 2011-04-26 o 13:43
Szeherezada 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 13:05   #130
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: słoneczna -> świeża -> glamour BLONDYNKA

Cytat:
Napisane przez Szeherezada 1 Pokaż wiadomość
Jeszcze chwilka , jedno rozjaśnianie , położenie farby i będę znowu blondynką.Małymi kroczkami przez rok wracałam do blondu. Podoba mi się taki wakacyjny wygląd czyli złote włosy skóra muśnięta słońcem.Jestem wiosną czyli ciepłą blondynką z czego się bardzo ciesze
bardzo podoba mi się kolor morelowy, brzoskwiniowy nawet flamingowi (chyba jest taki) który ładnie komponuje się z złotawa karnacja i blond włosami.Polubiłam ostatnio złotą biżuterie.Może warto odkopać wątek pogadać i powymieniać się radami.
IMHO dziewczęta na załączonych fotkach nie są muśnięte, a solidnie opieczone
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.