Problemy z dłońmi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-17, 19:25   #1
hooligans02540
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1

Problemy z dłońmi


Witam. Mam taki problem, już drugi rok mam praktyki w zakładzie fryzjerskim i pod koniec czerwca zaczeły mi wychodzić na prawej ręce jakieś plamy czerwone i strasznie to swędziało, pojawiało się to na kilka dni, a gdy nie byłam na praktykach znikało. Na początku września, gdy zaczęłam mieć więcej dni praktyk, nasiliło mi się to do takiego stopnia, że mam to na oby dwóch dłoniach i nadgarstkach (większe plamy,opuchnięte palce, zaczęły mi wychodzić większe krosty z cieczą w środku, oraz bardziej przesuszona skóra, która pęka i mam rany) Byłam z tym u dermatologa, ten mnie skierował na badania do alergologa, jestem po testach płatkowych, niestety nic mi nie wyszło, za niedługo mam mieć znowu naklejane plastry, ale chciałam się zapytać, czy ktoś miał może podobny, albo taki sam problem, ponieważ chciała bym się dowiedzieć jak mogłabym to chociaż zaleczyć by tak nie swędziało, bo w chwili obecnej mam na dłoniach same rany od drapania, ponieważ jest to tak silny świąd. Stosowałam na to już chyba z 6 maści od lekarzy, ale żadna z nich mi nie pomogła. W chwili obecnej wysypki mam coraz więcej i ona się rozprzeszczenia, nie wiem już co robić, a niestety nie mam jak zrezygnować z praktyk, robię w rękawiczkach. Podejrzewam, że może to być szampon, bo zaczęło mi to wychodzić gdy został taki zakupiony na salon, lecz zmieniłam szampon na inny, a tego jest coraz więcej. Proszę o pomoc i załączam zdjęcia z moimi dłońmi. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11924837_977057989021172_374154479_n.jpg (29,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12242109_977060532354251_17042294_n.jpg (25,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12243705_977057982354506_2083966664_n.jpg (39,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12244185_977060515687586_520227528_n.jpg (41,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12272677_977060505687587_5511465_n.jpg (36,3 KB, 9 załadowań)
hooligans02540 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 15:33   #2
Zurawinka2
Przyczajenie
 
Avatar Zurawinka2
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 23
Dot.: Problemy z dłońmi

Oj jeśli jesteś fryzjerką i takie coś pojawia się na rękach...ja czym prędzej radziłabym skonsultować się z dermatologiem.
Zurawinka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 16:00   #3
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Problemy z dłońmi

Mam problemy skórne, w najostrzejszym stanie wygląda podobnie. Moje są ta tle alergicznym - nie mam pojęcia na co, bo nie jest to na tyle uciążliwe, żeby chciało mi się tłuc po lekarzach (kiedyś próbowałam u dermatologa, g..no to dało, i całe dzieciństwo naoglądałam się leczenia alergii u brata). Mi szkodzą m.in plastry - naklejenie plastra skutkuje długo gojącymi się zmianami. Lekarz owszem, ale czarno to widzę

U mnie swędzenie łagodzi mleczko Latopic - w aptece bez recepty, stosowane miejscowo wystarcza na długo. Ale Twoje ręce wyglądają naprawdę źle, moim zdaniem warto zastanowić się, póki jesteś na etapie nauki, nad zmianą pracy na taką, gdzie nie będziesz mieć kontaktu z chemikaliami. Alergia to coś, co może się przytrafić w każdym momencie życia, i nawet jeśli uda Ci się to wyleczyć, to może Cię dopaść np za 15 lat w jeszcze ostrzejszej formie - wtedy będzie dużo trudniej się przekwalifikować.

Edytowane przez VI4
Czas edycji: 2015-11-19 o 16:12
VI4 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 16:21   #4
siasia96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy z dłońmi

Mam podobne problemy ze skórą, ale mam to tylko na dłoniach od spodu i na palcach u rąk troszkę z boku, kiedyś też miałam na stopach, ale już nie mam i oby tak pozostało(odpukać). Cholernie swędzi, ale jak akurat wysypka jest aktywna to staram się tego nie drapać... Wiem, że różne chemikalia strasznie podrażniają, bo jak mam umyć prysznic, nie używając rękawiczek to całe dłonie mnie pieką. Mam to już od długiego czasu (3-4 lata - na dłoniach), byłam parę razy u dermatologa ale ten nie wiedział co to, a bynajmniej nie był chętny żeby mi powiedzieć... Moja mama dużo czytała na ten temat, ja trochę mniej, ale najprawdopodobniej jest to egzema, bardzo trudna do wyleczenia. Dobrze by było iść na badania do alergologa i zacząć leczyć to cholerstwo. Ja też w końcu muszę się na nie zapisać, bo skierowanie już mam od dwóch miesięcy, ale ciężko się dodzwonić :/
Pozdrawiam
siasia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 08:19   #5
marttynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 49
Dot.: Problemy z dłońmi

U mnie bardzo podobnie wyglądała grzybica, która zaatakowała miejsce oparzenia dłoni, ale skoro byłaś u dermatologa, to chyba powinien to rozpoznać... chociaż może mimo wszystko warto poprosić o zrobienie testu? to zajmuje ok 20 minut, a przynajmniej jest pewność
__________________
Włosomaniaczka
72cm ->90cm
marttynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 08:39   #6
LaBamBam
Raczkowanie
 
Avatar LaBamBam
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 311
Dot.: Problemy z dłońmi

Tak, to egzema, i do tego w bardzo ostrej fazie. Nie można tego wyleczyć, tylko się zalecza. Na początek musisz całkowicie (!!!) unikać chemikaliów - płynów, szamponów, lakierów, żeli itp., do tego miejscowo trzeba smarować np. Advantanem, Elocomem itp. (może przepisać zarówno dermatolog, jak i lekarz rodzinny). Ale to nie są leki, tylko takie "zaleczacze".

Do mycia i balsamowania ciała polecam Cetaphil, natomiast jako krem do rąk - Iwostin krem regenerujący (i tylko ten - uratował mnie, gdy moje uczulenie było jeszcze większe niż Twoje).

Zmartwię Cię, ale raczej będziesz musiała zrezygnować z pracy jako fryzjerka, to uczulenie na to nie pozwoli. Moja mama musiała z tego powodu zrezygnować z przyszłości w farmacji.
__________________
Wymienię książki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589142
LaBamBam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-02 09:39:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.