Pom騜cie schudn望 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla os鏏, kt鏎e s na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od篡wianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno嗆 dobowa diet - musz one mie ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narz璠zia
Stary 2015-11-21, 20:04   #1
nikitaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo軼i: 12
Unhappy

Pom騜cie schudn望


Witam,

Pisz t wiadomo嗆 ju kilka dni bo nie chcia豉m o czym zapomnie napisa.

Mam 26 lat, 174 cm wzrostu i 92 kg wagi.

Od zawsze by豉m nieco grubsza, ja i moja siostra. To chyba tak po tacie nam posz這. Zawsze by造 jakie docinki ze strony babci czy ciotek, 瞠 my takie „du瞠” jeste鄉y. W liceum jak teraz patrz
z perspektywy czasu i na zdj璚ia mia豉m idealn figur ok. 67 – 70 kg, tak jak chcia豉bym mie teraz a twierdzi豉m, 瞠 jestem gruba bo kole瘸nki by造 chudsze. A takie przybieranie na wadze zacz窸o si jak wyjecha豉m na studia. Wi瘯sze miasto, trzeba by這 si usamodzielni, wi璚ej swobody. A chodzi mi o to, 瞠 fascynowa wtedy jeszcze McDonald ’s bo u mnie w mie軼ie nie by這, pizza czy kebab na dow霩 do mieszkania, gdzie w rodzinnym domu tak nie by這 (mieszkamy poza miastem), a z drugiej strony jako tak na pocz徠ku te nie umia豉m gotowa a te si nie chcia這. Do tego dosz造 cz瘰te nawet bardzo imprezy, jak to si wyrwa這 z domu, z czym wi捫 si du瞠 ilo軼i piwa. I tak by這 przez pierwsze 3 lata studi闚, rzadko przyje盥瘸豉m do domu i za ka盥ym razem coraz grubsza, a jak si kogo d逝go nie widzi, to takie zmiany od razu da si zauwa篡. Na 4 roku pozna豉m obecnego ch這paka, i id帷 drog przez 穎陰dek do serca, zacz窸am gotowa dla niego. P騧niej jak zamieszkali鄉y razem to normalnie codziennie by造 gotowane obiady, chocia te czasem by豉 pizza. Oczywi軼ie zero ruchu tzn, chodzi mi o to, 瞠 瘸dnych 獞icze czy jakiegokolwiek sportu.
Dosz豉 jeszcze taka kwestia niby niewinna a uci捫liwa a mianowicie sk鏎a miejscami sw璠zia豉. Po jakim roku zacz窸o to bardzo przeszkadza i robi造 si zaczerwienienia z 逝szcz帷 si sk鏎. By豉m chyba u 3 dermatolog闚 i 瘸den nie wiedzia co to jest i przepisywali ma軼i ze sterydami, gdzie tylko te ma軼i pomaga造 i do tej pory tak jest. W sierpniu tego roku dosz這 ju do tak uci捫liwego stanu, nogi tak sw璠zia造 i by造 tak bardzo czerwone, 瞠 nie mog豉m za這篡 sp鏚nicy bo tragicznie to wygl康a這. Lekarz rodzinny da mi skierowanie do alergologa. Od sierpnia czeka豉m do pa寮ziernika na wizyt. Doczeka豉m si, sw璠zenie ju znacznie usta這 ale jeszcze powraca. Alergolog zrobi Testy sk鏎ne „prick” Stallargenes Testy wziewne, kt鏎e wykaza造, 瞠 jestem uczulona na jakie trawy od maja do sierpnia i na gluten! A zatem mam nie je嗆 produkt闚 m帷znych, makaronu, chleba, ciasta, czyli wszystkiego co jest z m彗i no i trzeba patrze na etykiety wszystkich niemal瞠 innych produkt闚 czy nie zawieraj glutenu.

Pro軸a moja jest taka, 瞠by軼ie pomog造, doradzi造, powiedzia造 co mam robi.

Mieszkam ju znowu w rodzinnym domu gdzie nie gotuje si lekko, wr璚z przeciwnie bardzo t逝sto. Ale tu nie problem mog gotowa sobie osobno.

Kolejnym problemem jest to, 瞠 mam bardzo uci捫liwe zaparcia, kt鏎e bardzo uprzykrzaj mi 篡cie. Wypr騜niam si raz na 4 – 5 dni, gdzie i tak wiem, 瞠 to nie wszystko. Na pewno zmiana diety pomog豉by, ale sama nie potrafi. Chodzi mi o to, 瞠by mie konkretne godziny i konkretne posi趾i, wiem od tego jest dietetyk. Zapisa豉m si na 1 grudnia, mam wtedy wolne w pracy i dopiero mog p鎩嗆.

Chodzi mi o to, 瞠 jako nie mog zmotywowa si, mie na tyle silnej woli i zacz望 je嗆 mniej
i 獞iczy.

M鎩 tryb 篡cia teraz wygl康a tak mniej wi璚ej:
5:00 wstaj
7:30 – 15:30 jestem w pracy ( i tutaj nie wiem co je嗆, kiedy, jakie porcje)
Ok. 16:00 – 16:30 jestem w domu (i czasami wychodzi tak, 瞠 ok. 17:00 zjem obiadokolacj p騧niej ju nic, nawet nie mam ochoty p騧niej)
Ok. 23:00 zasypiam


Moje pytania s takie:
1. Co i w jakich godzinach mam je嗆?
2. Jak to wszystko po陰czy z diet bezglutenow?
3. Co i jak 獞iczy? (tak, w domu jest rowerek stacjonarny <zawstydzony> a jak przyjdzie wiosna jest rower miejski)
4. Jak rozplanowa dzie odno郾ie diety w pracy i jak wr鏂 do domu?

Chyba wszystko ju napisa豉m.

Prosz o jakie rady, sugestie o pomoc…

Brak mi silnej woli i samozaparcia
nikitaa89 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-11-22, 23:01   #2
mali876
BAN sta造
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomo軼i: 32
Dot.: Pom騜cie schudn望

Ja r闚nie mia豉m problemy z rozpocz璚iem odchudzania, ale w ko鎍u si zawzi窸am. Jednakowo ja preferuj odchudzanie bez stosowania diet , bez dietetyk闚 i bez wy陰czania z jad這spisu wi瘯szo軼i produkt闚 Mo瞠 nie odpowiem w pe軟i na twoje pytania, ale z mojej perspektywy ujm tak: chocia 3 regularne posi趾i w ci庵u dnia (wszyscy krzycz, 瞠 5 ma造ch to obowi您ek, ale to nie prawda). Najwa積iejsze, to zje嗆 porz康ne 郾iadanie, nast瘼ne posi趾i s mniej wa積e i mog by mniejsze. Dodatkowo moja zasada, kt鏎ej trzymam si ju p馧 roku, to zero jedzenia po 18 - strasznie ci篹ko by這 mi si przestawi i pocz徠ku by造 tragiczne, wi璚 nie ma co si zra瘸 chyba ka盥y tak ma
Na zaparcia polecam pi du穎 zielonej herbaty, najlepiej od razu po posi趾u, 瞠by poprawi trawienie. Je郵i to nic nie da, to Normosan ma w豉軼iwo軼i r闚nie poprawiaj帷e trawienie, ale potrafi wywo豉 efekt przeczyszczaj帷y w zbyt du篡ch ilo軼iach (oczywi軼ie li軼iasty, nie w workach do zaparzania).
W przypadku diety, to c騜 nie stosuj, jak wspomnia豉m, 瘸dnej, ale narzuci豉m sobie pewne regu造 篡wieniowe. Zamieni豉m bia貫 pieczywo na ciemne, cukier bia造 na trzcinowy. Dodatkowo zmniejszy豉m znacz帷o porcje posi趾闚 (jem praktycznie po這w tego, co jad豉m wcze郾iej). Staram si by w posi趾ach by這 wi璚ej warzyw ni mi瘰a przyk豉dowo i nie sol wi瘯szo軼i potraw. Na pocz徠ku jest tragicznie si przem鏂, ale po jakim tygodniu uda這 mi si przywykn望, a dzisiaj nie wyobra瘸m sobie 瞠bym mia豉 od篡wia si inaczej

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-12-10 o 09:41 Pow鏚: link
mali876 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-11-22, 23:13   #3
nikitaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo軼i: 12
Dot.: Pom騜cie schudn望

hej ��
mi這, 瞠 piszesz

powiem tak cukru nie u篡wam ju dobre 5-6 lat

nie wiem mam takie napady, 瞠 dzisiaj ca造 dzie wszystko by這 ok, je寮zi豉m rowerkiem p馧 godziny a o 20 taki mo瞠 nie wilczy g堯d ale ch耩 zjedzenia czego i zjad豉m 3 kanapki gdzie nie powinnam w og鏊e je嗆 chleba. Nie potrafi sobie poradzi, brak mi wsparcia ��
nikitaa89 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2015-11-25, 16:42   #4
Kokietek123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo軼i: 12
Dot.: Pom騜cie schudn望

Cytat:
Napisane przez nikitaa89 Poka wiadomo嗆
hej 嚙踝蕭
mi這, 瞠 piszesz

powiem tak cukru nie u篡wam ju dobre 5-6 lat

nie wiem mam takie napady, 瞠 dzisiaj ca造 dzie wszystko by這 ok, je寮zi豉m rowerkiem p馧 godziny a o 20 taki mo瞠 nie wilczy g堯d ale ch耩 zjedzenia czego i zjad豉m 3 kanapki gdzie nie powinnam w og鏊e je嗆 chleba. Nie potrafi sobie poradzi, brak mi wsparcia 嚙踝蕭
Ja od urodzenia mieszkam w Wa豚rzychu. Problem z nadwag mia貫m odk康 si璕am pami璚i. Ju w czasach podstaw闚ki wszyscy pod鄉iewali si ze mnie krzycz帷 na korytarzach Bodzio P帷zek. Bola這 strasznie, ale nie potrafi貫m sobie z tym poradzi. Nie by這 sposobu ani nikogo kto m鏬豚y mi pom鏂. Ile ja bym wtedy da, 瞠by ten koszmar si sko鎍zy. Ten problem by ze mn przez wiele kolejnych lat. Czego to ja nie pr鏏owa貫m, sporty, bieganie, tenis, p造wanie. Drastyczne diety: chyba wszystkie jakie znalaz貫m w Internecie lub polecili mi znajomi. Nic nie pomaga這, a waga tylko ros豉.
Zacz掖em unika wyj嗆 z domu, do parku na spacer nie wspominaj帷 o innych przyj璚iach lub spotkaniach towarzyskich. Wstydzi貫m si swojego cia豉 okropnie. Lekarze nie pomagali. Za豉many pewnego dnia 郵璚z帷 przed komputerem trafi貫m na bia陰 fasol i chrom, przyznam szczerze 瞠 to mi pomog這, stosuj suplement diety BL+ oraz 獞icz, czuje is lepiej, i sporo schud貫m (oko這 6,8kg).



Ka盥y musi znale潭 swoj motywacj u mnie by豉 to suplementacja, a potem dzia豉. Samo si nie zrobi

Edytowane przez Kokietek123
Czas edycji: 2015-12-09 o 20:06
Kokietek123 jest offline Zg這 do moderatora   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Dietetyka


Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)
 

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki


Data ostatniego posta: 2015-11-25 17:42:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.