satanizm - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-26, 15:18   #91
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: satanizm

cheetah napisał(a):
>Tak samo jak z religia, wedlug nauk kosciola katolickiego to o czym mowisz jest wbrew tym naukom. I smiem twierdzic, ze niejeden ksiadz uznalby to o czym mowisz za grzech...

Źle się wyraziłam, dla Kościoła antykoncepcja, współżycie przedmałżeńskie jest grzechem, oki. Nie neguję tego.
Ale ja wychodziłam z założenia, że jeżeli nigdy nie byłam z facetem, poznałam takiego z którym chcę być, doszło do współżycia p.m. i ten facet zostaje moim mężem to wg mnie nie jest to grzechem. No cóż rzeczą ludzką jest błądzić

Pozdrawiam

spaliłam obiad przez to wszystko, będzie mężuś bił
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:21   #92
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Fifinka napisał(a):
> kazdy czlowiek narusza kanony wiary, czy to uprawianiem seksu wbrew zakazom ,czy to przeklinaniem w chwilac gniewu! jesli stawialibysmy te reguly tak twardo to niewatpie ze nawet papiez niemoglby siebie nazwac katolikiem

Tyle, że wyznając grzechy w kościele katolickim mówi się:

"już więcej grzechów nie pamiętam [..albo zatajam ] za wszystkie serdecznie żałuję, postanawiam poprawę , proszę o pokutę i rozgrzeszenie".. wobec tego po co się to robi, skoro nie zamierza się sprostać normom narzuconym przez Kościół. dla mnie to obłudne, niepotrzebne. i nie ma tu mowy o errare humanum est, bo z zasady pewne osoby i tak nie wyrzucą pigułek do kosza i tak planują wieczorem wspaniały seks.. po co się spowiadać.. taka tradycja?
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:39   #93
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

przynaleznosc do kosciola daje niektorym ludziom duza sile do zycia i potrzebuja tego, dlaczego maja nie pojsc do spowiedz pomimo ze np. i tak beda uzywac tabletek-przeciez nie krzywdza tym ani siebie ani innych ludzi?a moze odczuli by krzywde jakby do tej spowiedz nie poszli?
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:42   #94
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Fifinka napisał(a):
> a moze odczuli by krzywde jakby do tej spowiedz nie poszli?

no może. ja bym raczej poczuła się osłabiona psychicznie, gdybym musiała kłamać, bo tak wypada..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:42   #95
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

prawa kosciola mozna zmieniac-wystarczy jeden sobor,nowy papiez itp, ale sa zasady podstawowe sa nienaruszalne np nie zabijaj
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:46   #96
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Fifinka napisał(a):
> prawa kosciola mozna zmieniac-wystarczy jeden sobor,nowy papiez itp, ale sa zasady podstawowe sa nienaruszalne np nie zabijaj

ale póki co są takie a nie inne. i według mnie niezabijanie nie usprawiedliwia łamania 10 innych nakazów kościoła. tudzież kłamstwa w czasie spowiedzi.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 15:53   #97
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

> no może. ja bym raczej poczuła się osłabiona psychicznie, gdybym musiała kłamać, bo tak wypada..

masz racje, dlatego kazdy musi rozwazyc w swoim wlasnym sumieniu czego mu potrzeba, bo przeciez to spowiedz jest dla ludzi a nie ludzie dla spowiedzi, tak mi sie wydaje
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-26, 15:57   #98
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

>
> ale póki co są takie a nie inne. i według mnie niezabijanie nie usprawiedliwia łamania 10 innych nakazów kościoła. tudzież kłamstwa w czasie spowiedzi.

mam wrazenie ze nawiazujesz do tego co napisala Nefretete, a ja rozumiem to tak ze jesli ona nie uwazala tego za grzech to wg wlasnego sumienia nie wyjawiala tego
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:05   #99
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Fifinka napisał(a):

> masz racje, dlatego kazdy musi rozwazyc w swoim wlasnym sumieniu czego mu potrzeba, bo przeciez to spowiedz jest dla ludzi a nie ludzie dla spowiedzi, tak mi sie wydaje

dla ludzi. tyle, że jak tu żyć prawo, kiedy oczyszczając się z grzechu grzeszy się [zatajeniem grzechu lub obiecując poprawę, ale mając świadomość, że to tylko czcze słowa].

może stąd tylu katolików a zarazem tylu złych ludzi... taka spowiedź uczy kombinowania i usprawiedliwiania złych postępków. skoro "oczyszenia" dokonuje się na drodze oszukiwania siebie i spowiednika.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:09   #100
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: satanizm

co do pauli:
> to jego wybrali ale gdyby chciał cos zrobic to byłby misjonarzem w indiach a nie siedział na złotym fotleiku i nosił pierscień.

a skąd wiesz, że siedzi na złotym foteliku i nosi pierścien? Wiesz... najszlachetniejsze czyny są zwykle nie na pokaz- są anonimowe. Kto wie? Może teraz jest w trakcie tworzenia wielkiego dzieła, a Ty Go tak bezpodstawnie posądzasz

> dlaczego kosciół nie zapraza nas do służenia podczas mszy?

Bo to akurat jest "odziedziczone" po Apostołach, ktorzy, co jak co, ale kobietami nie byli (oby!)

> dlaczego ksiądz udzielając slubu jako pierwsze imie wymienia imie faceta? -to taki prosty przykład który bardzo mnie wkurza bedac na slubach znajomych.

A to wydaje mi się jest z Bibli- to Adam był pierwszy, po nim Ewa- no, ale z drugiej strony to Ewa pierwsza ugryzła owoc- hahahha myslę jednak,że to nie o to chodzi

Pozdrawiam wszystkich, z którymi już niedługo spotkam się w niebie (no, może nie aż tak niedługo..) tych, z którymi sie nie spotkam też pozdrawiam
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:11   #101
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Fifinka napisał(a):

> mam wrazenie ze nawiazujesz do tego co napisala Nefretete, a ja rozumiem to tak ze jesli ona nie uwazala tego za grzech to wg wlasnego sumienia nie wyjawiala tego

nawiązałam do tego co napisalam wyżej o swojej znajomej.

swoją drogą jak można nie uważać tego za grzech --> to nie my decydujemy co jest grzechem a co nie a pewne normy, o których uczymy się na mszy i na lekcjach religii - a przecież o czym jak o czym, ale o tym, że seks przedmałżeński + seks nieprokreacyjny to grzechy wg. kościoła wiedzą wszysycy.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-26, 16:17   #102
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

jakby na to nie patrzec to my jestesmy na tej ziemi i po trosze my decydujemy co jest grzechem, bo czy ktos kto swiadomie podjede kielbase w piatek jest zlym czlowiekiem? czy pojdzie do piekla? trzeba znac umiar w sobie, czlowiek nie jest w stanie wprowadzic w zycie dokladnie dogmatow kosciola,to swoista utopia, ale niemusi rezygnowac z calego kosciola jesli go potrzebuje.
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:19   #103
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

a jesli by kosciol tylko mogl to uznalby kalendarzyk za zly-bo skoro z gory wiesz ze dziecka nie bedzie to po co masz uprawiac sex?tylkoz e niemoze bo ludzie by na to sie nie zgodzili wiec kosciol musi dopasowac swoje zasady do ludzi bo bez ludzi by nie istnial- przyjdzie czas ze to co dzis jest strasznym grzechem kiedys bedzie dozwolone
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:30   #104
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Fifinka napisał(a):
> jakby na to nie patrzec to my jestesmy na tej ziemi i po trosze my decydujemy co jest grzechem

no to przepraszam, ja byłam uczona inaczej [że muszę spowiadać się z grzechów, które kościół za grzech uważa] wobec tego ja nie mam żadnego grzechu na sumieniu, bo nie robię świadomie źle - i nie żartuję tu sobie.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:33   #105
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: satanizm

hehhe, dzis onet dziala i moge sie skontaktowac z rodzina Dziekuje Wam Dziewczynki za pozdrowienia, Olenko, ja tez o Tobie mysle!!! buziaki wielkie, ale juz sie nie bede odzywac, wracam pod koniec wrzesnia, uhh, lece pisac w koncu do rodziny, ze zyje


Renia napisał(a):
> joannea napisał(a):
> > Z tej perspektywy, w ktorej sie teraz znajduje, sorry, ale fenomen tej religii polegal na skutecznym i bardzo krwawym jej narzuceniu.
>
> Ja wiem jak sie to odbywało - wystarczy wziąśc pierwszy lepszy podręcznik do historii... mnie zastanawia fakt dlaczego, to wszystko miało miejsce?? Dlaczego tak chciano ją narzucić??

ze wzgledow - tutaj przynajmniej - politycznych, bo wytluczenie Indian bylo badz co badz latwiejsze pod sztandarem wiary, niz z otwartym krzykiem: zloootaaaaaa Bynajmniej nie chodzilo im o oswiecenie mas. W Peru na przyklad Hiszpanie przeszli samych siebie.

A dlaczego my przyjelismy religie dobrowolnie? Bo nas oswiecilo? czy bo jednak bylo to wyjscie polityczne?

lece, milych wakacji dziewczynki, buziaki
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:33   #106
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: satanizm

Fifinka napisał(a):
> tylkoz e niemoze bo ludzie by na to sie nie zgodzili wiec kosciol musi dopasowac swoje zasady do ludzi bo bez ludzi by nie istnial- przyjdzie czas ze to co dzis jest strasznym grzechem kiedys bedzie dozwolone

i to dowodzi jeszcze pewnej rzeczy.. ale muszę zmykać.

chodzi mi o marketing -> dopasowanie oferty do potrzeb klienta po to by kupował nasz towar.. a chyba nie o to w religii chodzi.

milo się z Tobą konwersowało
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:37   #107
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

sarenka napisał(a):
> Fifinka napisał(a):
> > jakby na to nie patrzec to my jestesmy na tej ziemi i po trosze my decydujemy co jest grzechem
>
> no to przepraszam, ja byłam uczona inaczej [że muszę spowiadać się z grzechów, które kościół za grzech uważa] wobec tego ja nie mam żadnego grzechu na sumieniu, bo nie robię świadomie źle - i nie żartuję tu sobie.

i moze wlasnie o to chodzi!
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 16:44   #108
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: satanizm

Sarenko, wiec nie bede juz odpowidac skoro niezdazylas rozwinac swojej mysli i rowniez milo mi bylo wymienic pogladay! pozdrowienia
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:09   #109
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: satanizm

Teri napisał(a):
> czy kazda religia objawiona odnosi sie do tego samego Boga

Moim zdaniem tak
Np. Jahwe w judaizmie, Bóg Ojciec w chrześcijanstwie (katolicyzm, prawosławie, protestantyzm) i Allah w islamie ( http://www.islam.org.pl/narodzinyn%2...iny_islamu.htm ) to ten sam Bóg - wszystkie te trzy religie w różnym stopniu oparte są na Starym Testamencie
Tyle, że Jezus był prorokiem nie uznanym przez judaizm, a Mahomet prorokiem nie uznanym przez judaizm i chrześcijaństwo
Z tego co pamiętam o buddyzmie ma on zadziwiająco dużo (pomijając kontekst kulturowy) stycznych z innymi religiami objawionymi.

W kazdej wielkiej religii z czasem pojawiają się odłamy silnie zwalczane przez religię wyjściową, a te silniejsze z czasem zyskują status nowej religii, co często ma ścisły związek z polityką, jak np. w przypadku podziału chrześcijaństwa na katolicyzm i prawosławie, a potem jeszcze odłam protestancki. Nie da się zrozumieć wielu zdarzeń w oderwaniu od kontekstu epoki, w której wystąpiły i jej wszelkich uwarunkowań społeczno-politycznych

A jeśli chodzi o wiarę, można wierzyć w Boga, Opatrzność, Siłę Sprawczą, czy jak to zwać, można w życiu żyć zgodnie z Dekalogiem, bo to zbiór uniwersalnych zasad, a jednocześnie nie należeć do żadnej religii
I odwrotnie, bycie uczestnikiem życia religijnego nie pociąga za sobą bycia człowiekiem dobrym, bo gorliwe przestrzeganie zasad bez ich głębszego rozumienia rodzi czasem potwory
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-26, 18:10   #110
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: satanizm

lee napisała:"a skąd wiesz, że siedzi na złotym foteliku i nosi pierścien?

włącz tv w niedziele o 12 ,pozatym chyba nie myslisz ,ze je obiad na papierowej podstawce


Wiesz... najszlachetniejsze czyny są zwykle nie na pokaz- są anonimowe.

czyli jego gadanie ?

Kto wie? Może teraz jest w trakcie tworzenia wielkiego dzieła, a Ty Go tak bezpodstawnie posądzasz "

co on może tworzyc w takim stanie i wieku?
męcza tego człowieka ,czasami sie zastanawiam czy on wogóle wie gdzie jest podczas swoich podróży.
powinna byc zasad wieku po którym papiez odchodzi a na jego miejsce jest juz wybrany nowy.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:17   #111
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Re: satanizm

dzieki wam za odpowiedzi !!!, moim zdaniem satanizm nie jest zly, mam dosc ksiezy ktorzy zbyt bardzo sie do wszystkiego wtracaja i okradaja nas i nasze panstwo !!!
__________________
podpis usunięty - zawiera treści nazistowskie.
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:21   #112
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: satanizm

MM napisała:"moim zdaniem satanizm nie jest zly'

mozesz to jakos rozwinąc? i podac pozytywne strony?
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:36   #113
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: satanizm

Hmm... Wydaje mi sie ze zal do ksiezy nie powinien przekladac sie na milosc do szatana... To nie w nich sie wierzy tylko w Boga.
W naszym kraju rzeczywiscie jest masa ksiezy ktorzy mysla tylko o wzbogacaniu sie. Ale sa tez tacy dla ktorych wazniejsze jest dobro czlowieka niz ich wlasne. Wczoraj bylam swiadkiem rodzinnych rozmow na temat dwoch zupelnie roznych proboszczów pobliskich kosciolów. Jeden z nich bardzo zyskal w moich oczach... Z reszta spowiadalam sie u niego przed pogrzebem dziadka i tez zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Ten drugi natomiast jest tak napalony na pieniądze że kiedy moj brat cioteczny zalatwial z nim chrzest syna nawet nie sprawdzil czy chrzestni maja bierzmowanie. Ja nie mialam a mimo to chrzestna zostalam. Z reszta jest to tez czlowiek odbiegajacy od koscielnego sytstemu placenia "co łaska". Na przyklad pogrzeb kosztuje u niego 800zl. Ale to temat na oddzielny watek. Dąże do tego ze nie ma co generalizowac i wkladac wszystkich duchownych do jednego worka. A juz na pewno ich wystepki nie powinny byc dla nas powodem zmiany religii i czczenia szatana...
Tak mi sie przynajmniej wydaje.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:39   #114
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: satanizm

<napewno nie jest szatanem...>
Reniu! ale ja zacytowalam slowa , kogos kto tak do mnie powiedzial , kogos z innej wiary...
co uwazasz o papierzu ,to Twoje zdanie, i masz do tego prawo, nie sadze jednak ze jezeli ktos inny ma o nim dobre zdanie to znaczy sie w niego wpatruje, to chyba nie o to chodzi...i nie zauwazylam zeby on kiedys komus grozil albo zeby kogos do czegos przymuszal... chyba ze zle zrozumialam..., ale ja juz sie wypowiedzialam i na tym koncze(chyba :d )
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:53   #115
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: satanizm

paula78 napisał(a):
> co on może tworzyc w takim stanie i wieku?

Słabość ciała nie oznacza słabości umysłu, dość wspomnieć najwybitniejszego obecnie astrofizyka, Stephena Hawkingsa.
A podeszły wiek niekoniecznie powoduje pogorszenie jakości tworzenia - krytycy uważają ostatnie 10 lat za najlepszy okres w twórczości Miłosza, choć miał już grubo po 80-tce.

Stan Papieża tak odstręczający dla wielu młodych i zdrowych jest źródłem wsparcia dla wielu starych i chorych.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:57   #116
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: satanizm

chyba cos jest nie tak ze stronka bo na rozwinieciu mam prawidlowy nick a w ogólnych ines 1985 (?)
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:58   #117
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: satanizm

jest juz ok ale przy jednym sa 2 moje wypowiedzi z 2 róznymi datami ,zreszta nie wazne
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 19:00   #118
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: satanizm

A ja uważam że instytucja grzechu, zasad religijnych itp są człowiekowi potrzebne. A raczej były i pewnie znowu bedą.
Po pierwsze, każda religia ma podobne zakazy - większość z nich jest logiczna, zdrowa i mądra. Seks przedmałżeński i pozamałżeński - chronią kobietę - prawowity mąż ma obowiązek zajmować się dziećmi swoimi - pomagać w ich wychowaniu i utrzymywaniu. Rozwiązłość w dawnych czasach była często po prostu śmiertelna (choroby przenoszone drogą płciową).
Posty - jak wiadomo są zdrowe
Zakaz związków kazirodczych - zrozumiałe.
Przykazania podstwawowe i grzechy - obżarstwo, pijaństwo, zakaz kradzieży i zabijania, szacunek dla starszych - chyba każdy zgodzi się że to podstawy zdrowia i życia w społeczeństwie?
Każda religia ma zasady przejęte z innych wierzeń, z których się wywodzi, a najwczesniejsze sięgają niemalże ludzi pierwotnych. W iwększości chodzi po prostu o to żeby żyć w zgodzie z naturą.
Jakieś tam dodatkowe zasady, ustalane później i bardziej szczegółowe, inne dla każdego wyznania to już polityka itp.
Sprawa kobiet - chrześcijaństwo jest religią typowo męską - wywodzi się z judaizmu, gdzie władzę w społeczeństwie sprawują mężczyźni, ale poszło jednak w stronę bardziej szowinistyczną (w judaiźmie jednak kobieta ma olbrzymią władzę w domu). Wszystko jest w chrześcijaństwie męskie - bóg, jego syn, apostołowie - po prostu wymyślili sobie takie zasady jak im pasują I tak w Polsce jest dość " kobieco" bo żyje u nas silny kult "matki".
Druga sprawa to wsparcie duchowe jakie dawała religia - kiedyś nie było psychoterapeutów i ich rolę pełnili kapłani. Zresztą każdemu potrzebna jest wiara - są rzeczy których nie możemy na razie wytłumaczyć a przecież wystraczy uwierzyć Oczywiście że kiedyś to były dość proste sprawy - spadające gwiazdy, gorejący krzew, potop itp. Za 500 lat pewnie będzie takich
"cudów" jeszcze mniej
No i sprawa zdrowia fizycznego - jaki już wpomniałam wstrzemięźliwość i posty, ale także to, że właśnie przy świątyniach znajdowały się lecznice. Kapłani i ich pomocnicy tworzyli "szpitale", zajmowali się chorymi i starcami.
Oczywiście nie robili tego wszystkiego za darmo - składało się im zawsze jakieś ofiary Bo niby dlaczego nie? W końcu praca jak każda inna...
I jeszcze nauka i wiedza - świątynie były przeważnie przybytkami wiedzy - przy zakonach tworzono szkoły, madycyny można było się uczyć właśnie od kapłanów - to byli naukowcy. A że nauka nie była szczególnie rozwinięta to pomagali sobie wiarą żeby wydawać się wszech wiedzącymi
Teraz cała instytucja religii i wiary jest nieco przestarzała... Jeśli kapłani jej nie zreformują to po prostu coraz więcej osób będzie od niej odchodziło. Bo przecież to śmieszne żeby uczyć ludzi w 21 wieku że morze się rozstąpiło i że wszystko co żyje pochodzi z arki Noego. Religia nie podąża też za zdobyczami medycyny i innych nauk - chcąc utrzymać w tym względzie przewagę, przeważnie neguje odkrycia. Zdecydowanie kapłani powinni pomyśleć o poważnych zmianach w swoich założeniach. Religia ma duże szanse na przetrwanie, ale tylko wtedy gdy będzie ludziom potrzebna w życiu a nie raz na jakiś czas przy święcie. Powinni zamienić złe duchy (diabły i inne piekła) na coś straszniejszego. Coś co przemówi ludziom do wyobraźni - w piekło i tak nikt nie wierzy (w sensie smażenie w smole itp).
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 19:41   #119
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: satanizm

dziwi mnie Paula, co piszesz na temat Papieża On jest również autorytetem dla wielu ludzi innych wyznań a nawet osób nie wierzących....
a przepraszam , czy Ty jadasz na papierowych talerzykach?
nawet jeśli teraz żyje w dostatku, to co? czytałaś Jego biografię kiedyś? wychował się bez matki, wcale nie miał kolorowo.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 22:35   #120
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: satanizm

Akurat to tego tematu podchodzę bardzo emocjonalnie i mam do tego prawo jak i do swojego zdania.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.