Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-14, 08:35   #1
elancholia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 18

Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?


Dlaczego prawdziwa mizoandria występuje tak rzadko w porównaniu do prawdziwej mizoginii?
Osobiście odnoszę wrażenie że mizoginów (tych prawdziwych, czyli wierzących święcie i głoszących "prawdy" typu: 'kobieta to istota upośledzona, pozostająca zawsze we władzy swoich instynktów, nierozumiejąca swoich emocji, podstępna i zła') jest zatrzęsienie (a dawniej było ich chyba jeszcze więcej, albo przynajmniej tyle samo) natomiast trudno znaleźć mizoandryczkę z prawdziwego zdarzenia; taką, która nie poprzestaje na niechęci do pewnego typu mężczyzny, tylko rozlewa jej się ona na wszystkich. No właśnie - wydaje mi się, że kobieta jeśli już nienawidzi to raczej tylko jakiegoś konkretnego faceta/rodzaju facetów, ew. pewnych cech występujących w mężczyznach i stara się je zwalczać, a nie mężczyzny samego w sobie.
A wstręt fizyczny do osób płci przeciwnej bez podłoża/nadbudowy ideologicznego/j? To chyba jeszcze mniej spotykane zjawisko wśród kobiet (choć to akurat wśród mizoginów chyba również).
Internet jest długi i szeroki, a celowo wpisując pewne słowa/zdania niewiele kobiet-mizoandryczek udało mi się znaleźć. Może tutaj jest jakaś, i chciałaby wypowiedzieć się na temat, albo przedstawić swój przypadek (nie będzie z mojej strony potępienia, potrafię zrozumieć najróżniejszych ludzi, a w pewnym sensie czytanie takiej kobiety byłoby dla mnie jak odtrutka po masie mizoginów).

Jak myślicie: co może być przyczyną? A może nie zgadzacie się z tezą postawioną w temacie?

Edytowane przez elancholia
Czas edycji: 2019-06-14 o 09:27
elancholia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 09:24   #2
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez elancholia Pokaż wiadomość
Dlaczego prawdziwa mizoandria występuje tak rzadko w porównaniu do prawdziwej mizoginii?
Osobiście odnoszę wrażenie że mizoginów (tych prawdziwych, czyli wierzących święcie i głoszących "prawdy" typu: 'kobieta to istota upośledzona, pozostająca zawsze we władzy swoich instynktów, nierozumiejąca swoich emocji, podstępna i zła') jest zatrzęsienie (a dawniej było ich chyba jeszcze więcej, albo przynajmniej tyle samo) natomiast trudno znaleźć mizoandryczkę z prawdziwego zdarzenia; taką, która nie poprzestaje na niechęci do pewnego typu mężczyzny, tylko rozlewa jej się ona na wszystkich. No właśnie - wydaje mi się, że kobieta jeśli już nienawidzi to raczej tylko jakiegoś konkretnego faceta/rodzaju facetów, ew. pewnych cech występujących w mężczyznach i stara się je zwalczać, a nie mężczyzny samego w sobie.
A wstręt fizyczny do osób płci przeciwnej bez podłoża/nadbudowy ideologicznego/j? To chyba jeszcze mniej spotykane zjawisko wśród kobiet (ale tutaj chyba mizoginów również).
Internet jest długi i szeroki, a celowo wpisując pewne słowa/zdania niewiele kobiet-mizoandryczek udałó mi się znaleźć. Może tutaj jest jakaś, i chciałaby wypowiedzieć się na temat, albo przedstawić swój przypadek (nie będzie z mojej strony potępienia, potrafię zrozumieć najróżniejszych ludzi, a w pewnym sensie czytanie takiej kobiety byłoby dla mnie jak odtrutka po masie mizoginów).

Jak myślicie: co może być przyczyną? A może nie zgadzacie się z tezą postawioną w temacie?
Spotykam obie postawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 09:37   #3
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

A słynne "facet to świnia"? Ogólnie to raczej zauważyła mizantropię, szczególnie wśród kobiet. Taką pogardę dla ludzi, ciągłe wytykanie wad małych i dużych, gadanie "ludzie to są tacy i owacy". Jakby samemu było się innego gatunku i bezbłędnym. Występuje to często wśród znajomych na zakręcie życiowym i wśród nowobogackich z korzeniami proletariackimi. I niestety częściej wśród kobiet.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 09:49   #4
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Na tym forum zauważyłem kilka. Z resztą poza internetem też pełno.

Akurat może ci się autorko to rozmywać bo mizoandryczki przejawiają ogólną niechęć do ludzi i świata.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 10:19   #5
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Mizoandria jest co najmniej tak samo powszechna jak mizoginia. Oprócz zakompleksionych kobiet oraz white knightów, powszechnie chorują na nią współczesne media, tyle że w ich wypadku nazywa się ją poprawnością polityczną.
Cytat:
Napisane przez elancholia Pokaż wiadomość
Może tutaj jest jakaś?
Tutaj? Nieee...
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 10:33   #6
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Wydaje mi sie, ze kobiety czesciej maja tendencje do szukania winy za swoje niepowodzenia w sobie, natomiast mezczyzni czesciej sa sklonni obwiniac innych uwazajac, ze sami wszystko robia dobrze. Oczywiscie to tylko moje wrazenie.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
powszechnie chorują na nią współczesne media, tyle że w ich wypadku nazywa się ją poprawnością polityczną.
Nie zauwazylam mizoandrii w mediach. Mozesz podac przyklady?
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 10:37   #7
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Znam trochę kobiet, które uważają facetów za gorszy sort, że są głupsi, nie myślą, nie potrafią niczego zrobić, niczego załatwić, że do niczego się nie nadają. Oczywiście nie przeszkadza im to w braniu z nimi ślubów i rodzeniu wspólnych dzieci. Nie wiem, czy to już mizoandria.
W drugą stronę znam mniej przypadków.
A jeśli chodzi o taką prawdziwą nienawiść, to generalnie kobiety wynajdują sobie jakąś ofiarę, która ma najgorzej, a mężczyźni są bardziej skłonni do traktowania całej grupy na równi ujowo. Były jakieś badania na ten temat, ale teraz nie podrzucę

Wysłane z mojego HUAWEI LUA-L21 przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-14, 11:11   #8
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Zasadniczo to żyjemy w patriarchalnym społeczeństwie i ten fakt od pokoleń kształtuje naszą świadomość. Zgadzam się z teorią, która mówi, że odkąd ludzkość kilka tysięcy lat temu zaczęła uosabiać boga w jednej postaci, w dodatku mężczyzny, to pozycja kobiet uległa diametralnemu pogorszeniu. Natomiast powszechna mizoginia wcale nie przeszkadza występowaniu krzywdzących stereotypów o mężczyznach. Wręcz przeciwnie umacnianie konserwatywnych wzorców tylko sprzyja wzajemnej nienawiści, bo 'kobiety są głupie i do niczego się nie nadają', a 'faceci to świnie i zależy im tylko na jednym'.


A źródła współczesnej gorącej nienawiści do kobiet u młodych mężczyzn dopatrywałabym się we frustracji seksualnej i przekonaniu, że seks należy się z urzędu.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-06-14 o 11:12
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 12:04   #9
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86904453]Wydaje mi sie, ze kobiety czesciej maja tendencje do szukania winy za swoje niepowodzenia w sobie, natomiast mezczyzni czesciej sa sklonni obwiniac innych uwazajac, ze sami wszystko robia dobrze. Oczywiscie to tylko moje wrazenie.


Nie zauwazylam mizoandrii w mediach. Mozesz podac przyklady?[/QUOTE]
Jakbym czytał wypowiedź faceta MGTOW o kobietach.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 15:24   #10
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jakbym czytał wypowiedź faceta MGTOW o kobietach.
Ale nie zauważyłeś takiej tendencji choćby tu, na wizażu? Często powstaje wątek, gdzie łaska narzeka na faceta, a potem pisze "ja też nie byłam kryształowa" . I często jest tak, że facet zdradził/olewa/jest fleja/woli kumpli/chleje/imprezuje/obraża mnie/wyzywa/jest skapy/maminsynek, a laska pisze "no, a ja też nie jestem bez winy, bo zrobiłam mu awanturę/powiedziałam, żeby poszedł do mamusi/poszłam spać na kanapie/rozpłakałam się".
Laski często obwiniają swoje jakieś głupie i mało znaczące zachowania, żeby wytłumaczyć misiaczka, który odwalił coś hardego.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 15:53   #11
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Religie są mizoginistyczne i stawiają kobiety w niższej, podległej roli wobec mężczyzn, a żyjemy w rzeczywistości tylko teoretycznie neutralnej religijnie. Plus prawa kobiet to tak naprawdę nadal świeża sprawa. Co mogłoby tłumaczyć większą ilość mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet; a i nie ma się co czarować, że kobiety, które nienawidzą kobiet nie są też odosobnionym przypadkiem.


Szczerze mówiąc zetknęłam się tylko z w pewnym sensie mizoandrią nieuświadomioną czyli kobietami, które lubią facetów, ale uważają, że rządzi nimi nie mózg a popędy, że facet sobie nie poradzi z pralką/zmywarką/dzieckiem. Z podejściem, które sytuuje facetów jako zbyt nieporadnych, zbyt głupich, zbyt niedojrzałych do poradzenia sobie z pewnymi sprawami. Wynika to raczej jednak z "tradycyjnego" wychowania niż z niechęci tych kobiet do panów.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-14, 18:09   #12
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Jak wyżej. Z resztą nie zliczę ile razy w ciągu miesiąca widziałem tutaj stwierdzenie, że "przecież faceci później dojrzewają", "to takie duże dzieci", "oni wszyscy myślą tylko o jednym". To też przykłady mizoandrii. Jeśli zaś chodzi o mizoginię to z każdym dniem na forum utwierdzam się w przekonaniu, że więcej kobiet "mizoginów" niż mężczyzn...
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 18:44   #13
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jak wyżej. Z resztą nie zliczę ile razy w ciągu miesiąca widziałem tutaj stwierdzenie, że "przecież faceci później dojrzewają", "to takie duże dzieci", "oni wszyscy myślą tylko o jednym". To też przykłady mizoandrii. Jeśli zaś chodzi o mizoginię to z każdym dniem na forum utwierdzam się w przekonaniu, że więcej kobiet "mizoginów" niż mężczyzn...
Zgadzam się, często mężczyzni traktowani są z poblazaniem, na zasadzie "daj, zrobię to za ciebie, bo ty nie umiesz"

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 18:50   #14
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Z tym że to nie jest akurat problem postaw nienawistnych czy też podszytych pogardą a postaw biorących się z konserwatywnego wychowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 19:10   #15
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, często mężczyzni traktowani są z poblazaniem, na zasadzie "daj, zrobię to za ciebie, bo ty nie umiesz"
Przecież to występuje też w odniesieniu do kobiet. "daj, naprawię to bo ty nie umiesz"

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Z tym że to nie jest akurat problem postaw nienawistnych czy też podszytych pogardą a postaw biorących się z konserwatywnego wychowania.
Zgadzam się, jest różnica między :daj, nastawię to pranie za ciebie, bo ty nie umiesz" a "kobiety mają gadzi mózg, nie postępują zgodnie z uczuciami tylko kierują się instynktami gdzie szukają najlepszej opcji i nawet będąc w związku szukają lepszego, bogatszego partnera z lepszym statusem społecznym"

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86904453]Wydaje mi sie, ze kobiety czesciej maja tendencje do szukania winy za swoje niepowodzenia w sobie, natomiast mezczyzni czesciej sa sklonni obwiniac innych uwazajac, ze sami wszystko robia dobrze. Oczywiscie to tylko moje wrazenie.
[/QUOTE]

Też mam takie wrażenie.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 19:14   #16
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
utwierdzam się w przekonaniu, że więcej kobiet "mizoginów" niż mężczyzn...
Nie wiem, czy więcej, ale rzeczywiście, sporo.
To też ciekawe, bo nie spotkałam się z facetem, który uważałby własną płeć za gorszą (chyba ze jakieś pojedyncze przypadki w internecie), natomiast z takimi kobietami często.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 19:21   #17
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Przecież to występuje też w odniesieniu do kobiet. "daj, naprawię to bo ty nie umiesz"
Ale co z tego? To się nie zeruje. Traktowanie facetów jak debili to mizoandria, a traktowanie tak kobiet to mizoginia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 20:52   #18
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Przecież to występuje też w odniesieniu do kobiet. "daj, naprawię to bo ty nie umiesz"



Zgadzam się, jest różnica między :daj, nastawię to pranie za ciebie, bo ty nie umiesz" a "kobiety mają gadzi mózg, nie postępują zgodnie z uczuciami tylko kierują się instynktami gdzie szukają najlepszej opcji i nawet będąc w związku szukają lepszego, bogatszego partnera z lepszym statusem społecznym"
.
Mnie się wydaje, że mieszasz porządki. Postawa "daj nastawię pranie, bo nie umiesz" bierze się [prawdopodobnie] z pewnego konserwatywnego wychowania i mimo wszystko chyba nie jest podszyta pogardą do faceta. A takie wychowanie jest mieczem obosiecznym, no bo tak wychowanej kobiecie się wydaje, że musi wszystko robić, a tak wychowany facet ma dwie lewe ręce i dla wielu kobiet dziś nie jest partnerem.

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-06-15 o 10:11 Powód: przywrócenie treści
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 22:22   #19
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Religie są mizoginistyczne i stawiają kobiety w niższej, podległej roli wobec mężczyzn, a żyjemy w rzeczywistości tylko teoretycznie neutralnej religijnie. Plus prawa kobiet to tak naprawdę nadal świeża sprawa. Co mogłoby tłumaczyć większą ilość mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet; a i nie ma się co czarować, że kobiety, które nienawidzą kobiet nie są też odosobnionym przypadkiem.

Mi sie wydaje,ze wiekszosc tych afcetow co to nienawidza kobiet to tacy co ich nienawidza bo nie sa w stanie znalezc sobie kobiety ze wzgledu na swoj ciezki charakter/bycie nieudacznikiem etc.



Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jak wyżej. Z resztą nie zliczę ile razy w ciągu miesiąca widziałem tutaj stwierdzenie, że "przecież faceci później dojrzewają", "to takie duże dzieci", "oni wszyscy myślą tylko o jednym". To też przykłady mizoandrii. Jeśli zaś chodzi o mizoginię to z każdym dniem na forum utwierdzam się w przekonaniu, że więcej kobiet "mizoginów" niż mężczyzn...

Raczej poklosia modelu wychowywania dzieci ostatnich dziesiecioleci gdzie od dziewczynek sie wymaga, zeby byly grzeczne, odpowiedzialne, zachowywaly sie, dobrze uczyly etc a chlopak 'niech sie wyszaleje bo to przeciez chlopak', 'takie domowe roboty to nie dla faceta' , 'daj mamusia to zrobi', i potem jest naprawde roznica, ktora wynika wlasnie z wychowania, bo dzieciak (tj czlowiek) od ,ktorego nie wymagano zadnej dojrzalosci, odpowiedzialnosci, zachowania ani wychowania sam sie raczej nie ogarnie
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-15, 07:27   #20
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Raczej poklosia modelu wychowywania dzieci ostatnich dziesiecioleci gdzie od dziewczynek sie wymaga, zeby byly grzeczne, odpowiedzialne, zachowywaly sie, dobrze uczyly etc a chlopak 'niech sie wyszaleje bo to przeciez chlopak', 'takie domowe roboty to nie dla faceta' , 'daj mamusia to zrobi', i potem jest naprawde roznica, ktora wynika wlasnie z wychowania, bo dzieciak (tj czlowiek) od ,ktorego nie wymagano zadnej dojrzalosci, odpowiedzialnosci, zachowania ani wychowania sam sie raczej nie ogarnie
Jasne, od chłopców się nie wymaga.
Chyba w twoim otoczeniu.

Jeśli chodzi o ogólną dojrzałość, czy też tą emocjonalną, też nie widzę żadnej przewagi na korzyść kobiet.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 07:34   #21
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Myślę, że może być ich tyle samo. Po prostu kobiety rzadziej dopuszczają się przemocy, a mężczyznom nie wypada płakusiać jak ich ktoś obrazi i tak to się kręci.
Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jak wyżej. Z resztą nie zliczę ile razy w ciągu miesiąca widziałem tutaj stwierdzenie, że "przecież faceci później dojrzewają", "to takie duże dzieci", "oni wszyscy myślą tylko o jednym". To też przykłady mizoandrii. Jeśli zaś chodzi o mizoginię to z każdym dniem na forum utwierdzam się w przekonaniu, że więcej kobiet "mizoginów" niż mężczyzn...
Wróć na Wykop.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 08:27   #22
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Myślę, że może być ich tyle samo. Po prostu kobiety rzadziej dopuszczają się przemocy, a mężczyznom nie wypada płakusiać jak ich ktoś obrazi i tak to się kręci.

Wróć na Wykop.
Ty wróć. Jesteś tutaj największym trollem.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 08:37   #23
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Ty wróć. Jesteś tutaj największym trollem.
To się nazywa projekcja

Ktoś tu wyśmiewał urażone uczucia w innym wątku, a tu proszę. DblWWS-XUAEofAG.jpg
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 10:08   #24
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Mizoandria jest co najmniej tak samo powszechna jak mizoginia. Oprócz zakompleksionych kobiet oraz white knightów, powszechnie chorują na nią współczesne media, tyle że w ich wypadku nazywa się ją poprawnością polityczną.
Co ma wspolnego mizoandria z poprawnoscia polityczna? Czy faceci to jest jakas mniejszosc?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 10:14   #25
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Stewardeso, Dwight
proszę bez takich przepychanek na poziomie piaskownicy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 19:38   #26
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o ogólną dojrzałość, czy też tą emocjonalną, też nie widzę żadnej przewagi na korzyść kobiet.
Przedstawisz wyniki swoich badań? Z dokładnym opisaniem metod badawczych. Wnioski sobie wyciągniemy wszyscy publicznie
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 20:11   #27
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86904453]Nie zauwazylam mizoandrii w mediach. Mozesz podac przyklady?[/QUOTE]
Z takich świeżych, które przychodzą mi do głowy, to np. artykuł w The Guardian (o ile dobrze pamiętam), którego treść sugerowała, że polityczna porażka May została celowo wyreżyserowana przez mężczyzn. Albo baba na Onecie płakała, że najlepszymi reżyserami i scenarzystami są mężczyźni, a sam artykuł miał bardzo mizoandryczny wydźwięk.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Co ma wspolnego mizoandria z poprawnoscia polityczna?
Dużo.
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Czy faceci to jest jakas mniejszosc?
Nie, dlatego istnieje ciche przyzwolenie w mediach na kierowanie nienawiści i krzywdzących uogólnień w stronę mężczyzn. Każda inna grupa jest w mainstreamowych mediach nietykalna.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 20:25   #28
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Nie, dlatego istnieje ciche przyzwolenie w mediach na kierowanie nienawiści i krzywdzących uogólnień w stronę mężczyzn. Każda inna grupa jest w mainstreamowych mediach nietykalna.
To chyba żyjesz w jakimś innym kraju albo w ogóle na innej planecie
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 20:32   #29
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86908170]To chyba żyjesz w jakimś innym kraju albo w ogóle na innej planecie [/QUOTE]
Niestety nie.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 21:44   #30
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Dlaczego mizoandria występuje tak rzadko?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86908170]To chyba żyjesz w jakimś innym kraju albo w ogóle na innej planecie [/QUOTE]


To żyjemy na niej razem, bo ja też to obserwuję.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-21 17:38:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.