WZMOCNIENIE PLECÓW-POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-11, 22:00   #1
izwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 23

WZMOCNIENIE PLECÓW-POMOCY


Proszę o pomoc!Ponad rok temu urodziłam córeczkę -wiadomo obciążenie kręgosłupa, następstwo-garbienie się, potem praca przy komputerze.
Było to tak niedawno jak moje plecki wyglądały proste jak deska, a teraz garbie się i jescze do tego dochodzi ból kregosłupa.
Nadmieniam, że niemam zbytnio czasu na to aby iść do profesjonalnego fites clubu- a także trudno powiedzieć sobie niegarb się i trzymaj się prosto.
Czy znacie jakieś ćwiczenia lub zabiegi wzmacniające plecy.
izwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 15:48   #2
ellys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 71
Re: WZMOCNIENIE PLECÓW-POMOCY

ja znam ćwiczenia wzmacniające dolną część kręgosłupa tzw. krzyż . Są proste i powszechnie znane, zwłaszcza na lekcjach wychowania fizycznego, tylko nie wszyscy wiedzą czemu takie ćwiczenia mają służyć. Więc są to różnego rodzaju "unoszenia tułowia" tzn. 1.ramiona na boki, 2. ramiona do przodu, równolegle do siebie, 3.dłonie pod brodę itp. i w tych pozycjach wykonujemy właśnie unoszenie tułowia, serię np. 10 powtórzeń + 20 przyspieszonych i tak każda z tych pozycji. Nie wiem jednak czy te ćiwczenia znajdą zastosowanie w przypadku garbienie się, a nie chcę nic złego poradzić.Pozdrawiam !
ellys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 12:16   #3
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Re: WZMOCNIENIE PLECÓW-POMOCY

Cześć,
Moja przedmówczyni pisała Ci o cwiczeniach z unoszeniem tułowia; moim zdaniem, jeżeli bolą Cię plecy, nie powinnaś wykonywać duzej ilości powtórzen w szybkim tempie. Spróbuj moze czegos takiego - kladziesz sie na brzuchu, ręce na kark, unosisz tułów jakies 10-15 cm i wykonujesz powolne ruchy w płaszczyznie poziomej, lewo-prawo. Ilosc powtórzen nie jest wazna, na poczatku pewnie uda Ci sie zrobic 5-10, ważne, zeby wykonywać to powoli i dokładnie, bez odrywania nóg od podłogi (na początku to jest niewykonalne, mozesz np. poprosić partnera, zeby przysiadł Ci na udach, albo zaczepic stopami o tapczan, jesli cwiczysz w domu). Poza tym proponuję proste cwiczenia jogi
- leząc na brzuchu opierasz sie na rękach i wyginasz do tyłu, wytrzymujesz 30 sekund na poczatek, 3x
- w rozkroku przysiadasz na piętach, pochylasz sie do przodu, ręce wyciagniete na ma, kładziesz tułów na podłodze
- przysiad na piętach, kolana razem, pięty "rozjechane", odchylasz sie do tyłu i starasz położyć jak najbardziej płasko na podlodze (na poczatku jest cięzko, strasznie rwą mięsnie ud, ale powoli dojdziesz do wprawy)
- przysiad na pietach, nogi złaczone, spróbuj złączyć dłonie z tyłu (jak do paciorka albo jedną z góry, druga z dołu), pochylasz sie do przodu i wytrzymujesz 30 s do na początek.
Na razie tyle mi przychodzi do głowy. W Twoim przypadku wazne jest, zeby przy wykonywaniu cwiczeń wyczuć, jak naciagają sie mięsnie grzbietu, ale nie powinnas robic nic na siłę.
Pozdrawiam, 3maj się
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.