Co jecie na diecie - dietetycznie ale niekoniecznie fachowo ani restrykcyjnie! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-06-13, 06:30   #211
KarolinaK
Zakorzenienie

Dot.: Co jecie na diecie - dietetycznie ale niekoniecznie fachowo ani restrykcyjnie!

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Które burgery? te z DK?
A to dziwny skład ... nie wiem czy dobry na dietę ale niwiele znam z wyszczegolnionych składników. Sztuczne.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Musimy rozkręcić ten wątek xD
Zgadzam sie!

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Jadłam kiedyś takie "kromki" pycha.
Teraz robię podobnie ale jako baza służy mi sałata lodowa w sporej ilości, robię coś a'la wrapy z niej, smaruję serkiem ,do tego pomidory, oliwki, ogóry, feta itp -pycha
W weekend też celebruję śniadania chlebowe
U mnie dalej sezonowo.Na obiad kalafior, fasolka szparagowa -(pierwsza w tym roku pomijając zamrożoną)i sałatka z rzodkiewki i ogórka.Kocham takie proste obiady.
Sałatę tez kocham i jeszcze z domowym vinaigrette pyszności!
Taki obiad mi sie podoba! Był jakis sos do tej sałatki?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Proste obiady bardzo pomagają mi w lepszym odżywianiu się. Bardziej panuję wtedy nad wielością porcji, składem itd. U mnie dzisiaj były pieczone ziemniaki, na to wbiłam jajko pod koniec pieczenia. Do tego surówka z marchewki.
Jak robisz surówkę z marchewki??? Na czym tniesz?

Tz zrobił kiedys z cytryna, oliwa, rodzynkami i sezamem. Pyszne było i chyba dzis zrobie
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 07:13   #212
Milennka03
Zakorzenienie

Dot.: Co jecie na diecie - dietetycznie ale niekoniecznie fachowo ani restrykcyjnie!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A to dziwny skład ... nie wiem czy dobry na dietę ale niwiele znam z wyszczegolnionych składników. Sztuczne.
Nie jest to zły i sztuczny skład skład, nie ma sztucznych aromatów, stabilizatorów ani żadnych E., gluten jest naturalnym produktem podobnie jak mąki i suszone warzywa

U mnie dziś ulubione śniadanie-serek wiejski z własną bazylią,rzodkiewką i szczypiorem a także z ogórkiem ,pomidorem.
Na obiad chyba zupę krem z cukinii zrobię

a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

http://stephenking.pl/

siestowo

Milennka03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 09:17   #213
agafisia
Zakorzenienie

A znacie kalafiora pieczonego? Dla mnie lepszy niż z bułką tartą i zdrowszy. Czasem kupuje na kolację na zdrowa przekąskę

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

agafisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 09:42   #214
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
(...)
Jak robisz surówkę z marchewki??? Na czym tniesz?

Tz zrobił kiedys z cytryna, oliwa, rodzynkami i sezamem. Pyszne było i chyba dzis zrobie
Akurat surówki mam w sklepie pod domem, z bardzo dobrym składem i na wagę również mają. Nie chce mi się robić surówki dla samej siebie (TŻ je takich rzeczy bardzo mało). Natomiast jeżeli czasem robiłam, to marchewka była tarta na tarce lub młynku do warzyw, do tego nieco oleju rzepakowego, soku z cytryny, cukru, soli i pieprzu. Klasyczna.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-06-13 o 12:28
Ellen_Ripley jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 12:01   #215
Milennka03
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A znacie kalafiora pieczonego? Dla mnie lepszy niż z bułką tartą i zdrowszy. Czasem kupuje na kolację na zdrowa przekąskę

Znacie lubię ale dla mnie najlepszy jednak prosto z wody jedynie posolony

a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

http://stephenking.pl/

siestowo

Milennka03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 12:15   #216
KarolinaK
Zakorzenienie

Cytat:

A jak go zrobic?
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 12:58   #217
agafisia
Zakorzenienie

Cytat:
A jak go zrobic?
Kroję różyczki na 1 cm plasterki wrzucam do miski skrapiamy olejem dodaje soli i czosnku granulowego i rozkladam na papier na blachę i piekę dopóki lekko nie zbrazowieja brzegi. Pyszny

agafisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 15:40   #218
Ervisha
Zakorzenienie

Cytat:

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Nie jest to zły i sztuczny skład skład, nie ma sztucznych aromatów, stabilizatorów ani żadnych E., gluten jest naturalnym produktem podobnie jak mąki i suszone warzywa

U mnie dziś ulubione śniadanie-serek wiejski z własną bazylią,rzodkiewką i szczypiorem a także z ogórkiem ,pomidorem.
Na obiad chyba zupę krem z cukinii zrobię

Dokładnie jak na wegańskiego gotowca nie jest sztuczny, bez E i bez konserwantów - to naturalne produkty i przyprawy. Ja spróbowałam bo mama kupiła to nie chciałam wyrzucić Mojej Mamie smakowały a dla mnie nie jest to produkt który mogłabym jeść i chciała jeść częściej - raz wystraczy Wolę domowe wegańskie kotleciki niemniej zainteresowani będą

Ja niedawno piekłam kalafiora z ciecierzycą i pomidorami... jutro piekę po raz drugi ale będę eksperymentować z marynatą

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Kroję różyczki na 1 cm plasterki wrzucam do miski skrapiamy olejem dodaje soli i czosnku granulowego i rozkladam na papier na blachę i piekę dopóki lekko nie zbrazowieja brzegi. Pyszny

Ja dzielilam na różyczki, zamarynowałam z ciecierzycą i w przyprawach, dodałam pomidory a porem piekłam w 200 stopniach aż się przyrumienił i zmiękł

Książki potrzebują nowego domu

Ervisha jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości