Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-15, 17:30   #4081
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Facet nic nie ma do powiedzenia w kwestii aborcji. Jeśli partnerka nie chce być w ciąży to nie ma prawa jej do tego namówić, jeśli chce urodzić to nie ma prawa jej zmusić do aborcji. Nie ma tu miejsca na zdanie faceta, może swoją opinię wyrazić ale nie ma prawa do niczego namawiać ani czegoś wymagać
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 17:38   #4082
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Mi ogólnie samo prawo się podoba, ale mam jedno zastrzeżenie: aborcja jako taka powinna mieć na celu przerwanie ciąży, a nie zabicie płodu. Kobieta powinna mieć prawo decydować o tym, czy chce kontynuować ciążę, ale niekoniecznie o tym, czy płód ma żyć. Więc taką późną aborcję widziałabym jako wywołanie porodu, po prostu. Każde inne działanie (zabijanie płodu przed czy po wyjęciu go z macicy) wychodzi poza prawo kobiety do przerwania ciąży.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 17:40   #4083
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Mi ogólnie samo prawo się podoba, ale mam jedno zastrzeżenie: aborcja jako taka powinna mieć na celu przerwanie ciąży, a nie zabicie płodu. Kobieta powinna mieć prawo decydować o tym, czy chce kontynuować ciążę, ale niekoniecznie o tym, czy płód ma żyć. Więc taką późną aborcję widziałabym jako wywołanie porodu, po prostu. Każde inne działanie (zabijanie płodu przed czy po wyjęciu go z macicy) wychodzi poza prawo kobiety do przerwania ciąży.
Nie wszędzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 17:47   #4084
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
https://www.aclu-il.org/en/legislati...ive-health-act

W skrócie, Illinois wprowadziło ustawę według której:

- Kobieta ma prawo do aborcji w każdym momencie ciąży z dowolnego powodu
- Aborcja uznana jest za kwestię zdrowotną, nie prawną
- Płód nie ma żadnych praw do czasu porodu
- Każde ubezpieczenie zdrowotne (również prywatne) powinno pokrywać koszty aborcji

Czyli podejście w stylu: wszystko albo nic. Kobieta dostaje pełne prawo o decydowaniu o swoim ciele, niezależnie od stopnia rozwoju płodu. Co o tym myślicie?
Z tego co widziałam tam jest mowa o aborcji na żądanie do 24 tygodnia ciąży (czyli do momentu kiedy gdyby ciąża zakończyła się samoistnie mówimy o poronieniu, a nie porodzie martwym).
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 17:58   #4085
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Mi ogólnie samo prawo się podoba, ale mam jedno zastrzeżenie: aborcja jako taka powinna mieć na celu przerwanie ciąży, a nie zabicie płodu. Kobieta powinna mieć prawo decydować o tym, czy chce kontynuować ciążę, ale niekoniecznie o tym, czy płód ma żyć. Więc taką późną aborcję widziałabym jako wywołanie porodu, po prostu. Każde inne działanie (zabijanie płodu przed czy po wyjęciu go z macicy) wychodzi poza prawo kobiety do przerwania ciąży.
Ale jak ma kontynuować ciążę z nieżyjącym plodem? Nie rozumiem tego

Bo jak przerwać ciążę do pewnego momentu bez zabijania ?

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Z tego co widziałam tam jest mowa o aborcji na żądanie do 24 tygodnia ciąży (czyli do momentu kiedy gdyby ciąża zakończyła się samoistnie mówimy o poronieniu, a nie porodzie martwym).
Ale u nas tez jest do 24 tygodnia w niekorych przypadkach i po podaniu tabletek kobieta rodzi

Poronienia to zdarzają się co najwyżej do ok.8 tygodnia, potem rzadko chyba,że sam organizm sobie poradzi, często muszą łyżeczkowac jeszcze zarodek
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:03   #4086
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ale jak ma kontynuować ciążę z nieżyjącym plodem? Nie rozumiem tego

Bo jak przerwać ciążę do pewnego momentu bez zabijania ?

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------


Ale u nas tez jest do 24 tygodnia w niekorych przypadkach i po podaniu tabletek kobieta rodzi

Poronienia to zdarzają się co najwyżej do ok.8 tygodnia, potem rzadko chyba,że sam organizm sobie poradzi, często muszą łyżeczkowac jeszcze zarodek
Poronienie określa się jako samoistne przerwanie ciąży do 22 tygodnia, po prostu. To że potem potrzebne jest łyżeczkowanie to inna sprawa.

Poród martwy to poród po tym okresie, kiedy płód nie wykazuje funkcji życiowych.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:04   #4087
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Mi ogólnie samo prawo się podoba, ale mam jedno zastrzeżenie: aborcja jako taka powinna mieć na celu przerwanie ciąży, a nie zabicie płodu. Kobieta powinna mieć prawo decydować o tym, czy chce kontynuować ciążę, ale niekoniecznie o tym, czy płód ma żyć. Więc taką późną aborcję widziałabym jako wywołanie porodu, po prostu. Każde inne działanie (zabijanie płodu przed czy po wyjęciu go z macicy) wychodzi poza prawo kobiety do przerwania ciąży.
Zgadzam się pod warunkiem, że kobieta nie będzie potem musiała ponosić żadnych konsekwencji tego, że płód przeżył.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-15, 18:07   #4088
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Poronienie określa się jako samoistne przerwanie ciąży do 22 tygodnia, po prostu. To że potem potrzebne jest łyżeczkowanie to inna sprawa.

Poród martwy to poród po tym okresie, kiedy płód nie wykazuje funkcji życiowych.
Samoistne jak nazwa mówi nie za pomoca leków, na takim późnym etapie nie jest możliwe, musi pomóc lekarz. I to już wielkosciowo też inny kaliber.

Samoistne to często w domu można i potem kontrola czy coś zostało.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:16   #4089
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Samoistne jak nazwa mówi nie za pomoca leków, na takim późnym etapie nie jest możliwe, musi pomóc lekarz. I to już wielkosciowo też inny kaliber.

Samoistne to często w domu można i potem kontrola czy coś zostało.
Co Ty wygadujesz? Tak niestety ciąże kończą się poronieniem lub porodem martwym w 18, 20 czy 37 tygodniu. Przeczytałaś kiedyś
literaturę medyczną w tym kierunku? Rozmawiałaś z ginekologami?
Może masz to szczęście, że nie znasz nikogo kto z krwawieniem i bólem był na IP i nie byli mu już w stanie pomóc .
Poronienie za Wiki, ale podobnie określa to medycyna (łac. abortus) – przedwczesne zakończenie ciąży trwającej krócej niż 22 tygodnie[1] (od 23. tyg. mówi się o porodzie przedwczesnym) wskutek wydalenia obumarłego zarodka lub płodu.

Widocznie prawo w Illinois wzięło za odnośnik kryteria medyczne i do momentu kiedy płód nie ma najmniejszych biologicznie szans przeżyć poza organizmem matki, kobieta może dokonać aborcji. Co wydaje mi się rozwiązaniem bardzo rozsądnym.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:22   #4090
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Dla mnie aborcja to zakończenie ciąży skutkujace obumarciem płodu wykonane w momencie kiedy płód nie może przeżyć poza macica.

W tak późnej ciąży to nie żadna aborcja ale albo przedwczesny poród (i wtedy dziecko zazwyczaj żyje) albo zwykle zabójstwo.
Oczywiście nie mówię o wskazaniach medycznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:25   #4091
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Co Ty wygadujesz? Tak niestety ciąże kończą się poronieniem lub porodem martwym w 18, 20 czy 37 tygodniu. Przeczytałaś kiedyś
literaturę medyczną w tym kierunku? Rozmawiałaś z ginekologami?
Może masz to szczęście, że nie znasz nikogo kto z krwawieniem i bólem był na IP i nie byli mu już w stanie pomóc .
Poronienie za Wiki, ale podobnie określa to medycyna (łac. abortus) – przedwczesne zakończenie ciąży trwającej krócej niż 22 tygodnie[1] (od 23. tyg. mówi się o porodzie przedwczesnym) wskutek wydalenia obumarłego zarodka lub płodu.

Widocznie prawo w Illinois wzięło za odnośnik kryteria medyczne i do momentu kiedy płód nie ma najmniejszych biologicznie szans przeżyć poza organizmem matki, kobieta może dokonać aborcji. Co wydaje mi się rozwiązaniem bardzo rozsądnym.
Wygaduje to co widzialam, przezylam, znam takich ludzi. To zle nazewnictwo po prostu.

Ale co to ma wspólnego z aborcją na życzenie w sumie ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-15, 18:28   #4092
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Przestań plesc, palnelas głupotę, że poronienie nie występuje w późnej ciąży i odwracasz teraz kota ogonem
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:32   #4093
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Oczywiście nie mówię o wskazaniach medycznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście tam też jest zapis, że jeśli są inne przesłanki do zakończenia ciąży to kryterium tygodni nie obowiązuje.

In Illinois, a pregnant person can decide to end a pregnancy until approximately 24 weeks of pregnancy. After approximately 24 weeks, a person can have an abortion only when there is a medical need.

http://ilbypasscoordinationproject.o...ns-2/abortion/

Edytowane przez paczanga
Czas edycji: 2019-06-15 o 18:36
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:40   #4094
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Samoistne jak nazwa mówi nie za pomoca leków, na takim późnym etapie nie jest możliwe, musi pomóc lekarz. I to już wielkosciowo też inny kaliber.

Samoistne to często w domu można i potem kontrola czy coś zostało.
No co Ty mowisz. Niestety jest mozliwe na kazdym etapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Przestań plesc, palnelas głupotę, że poronienie nie występuje w późnej ciąży i odwracasz teraz kota ogonem


Groszku zarowno ciaza do 22 tygodnia moze zakonczyc sie samoistnym poronieniem jak i pozniejsza do 42 tyg moze zakonczyc sie porodem martwym. Samoistnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:44   #4095
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Z tego co widziałam tam jest mowa o aborcji na żądanie do 24 tygodnia ciąży (czyli do momentu kiedy gdyby ciąża zakończyła się samoistnie mówimy o poronieniu, a nie porodzie martwym).
Masz jakieś źródło? Bo ja widziałam tylko wzmianki o całkowitym usunięciu praw płodu i całkowitej dekryminalizacji aborcji jako takiej. To prawo zostało uchwalone kilka dni temu.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:47   #4096
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Masz jakieś źródło? Bo ja widziałam tylko wzmianki o całkowitym usunięciu praw płodu i całkowitej dekryminalizacji aborcji jako takiej. To prawo zostało uchwalone kilka dni temu.
W moim ostatnim poście:
http://ilbypasscoordinationproject.o...ns-2/abortion/
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 18:51   #4097
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No co Ty mowisz. Niestety jest mozliwe na kazdym etapie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------



Groszku zarowno ciaza do 22 tygodnia moze zakonczyc sie samoistnym poronieniem jak i pozniejsza do 42 tyg moze zakonczyc sie porodem martwym. Samoistnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem,że się zdarza , choć po 12 tyg. tylko 1%, stąd nie spotkałam się z nazewnictwem poronienia samoistnego na tym etapie.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 19:07   #4098
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Wiem,że się zdarza , choć po 12 tyg. tylko 1%, stąd nie spotkałam się z nazewnictwem poronienia samoistnego na tym etapie.
Tak, to okolo 1% ale wystepuje, i tak wlasnie sie nazywa. Do 22 tyg (albo nawet 24 tygodnia) jest to poronienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-15, 21:27   #4099
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Ale ta strona może być już nieaktualna: https://www.wifr.com/content/news/Co...511208571.html

Znalazłam streszczenie tej ustawy:

Creates the Reproductive Health Act. Provides that every individual has a fundamental right to make autonomous decisions about one's own reproductive health. Provides that every individual who becomes pregnant has a fundamental right to continue the pregnancy and give birth or to have an abortion, and to make autonomous decisions about how to exercise that right. Provides that a fertilized egg, embryo, or fetus does not have independent rights under the law, of this State. Provides prohibited State actions. Provides that a party aggrieved by a violation of the Act may bring a civil lawsuit. Provides that a health care professional shall report each abortion performed to the Department of Public Health. Limits home rule powers. Repeals provisions regarding abortion in the Ambulatory Surgical Treatment Center Act, the Sexual Assault Survivors Emergency Treatment Act, and the Injunction Article of the Code of Civil Procedure. Repeals the Illinois Abortion Law of 1975, the Partial-birth Abortion Ban Act, and the Abortion Performance Refusal Act. Makes corresponding changes in the Children and Family Services Act, the Counties Code, the Medical Practice Act of 1987, the Vital Records Act, the Criminal Code of 2012, and the Rights of Married Persons Act. Amends the Freedom of Information Act. Provides that information and records held by the Department collected under the Reproductive Health Act is exempt from inspection and copying. Amends the Ambulatory Surgical Treatment Center Act. Provides that that term "ambulatory surgical treatment center" does not include any facility in which the performance of abortion procedures is limited to those performed without general, epidural, or spinal anesthesia. Amends the Illinois Insurance Code. Provides insurance requirements for the coverage of abortion. Makes corresponding changes in the State Employees Group Insurance Act, the Health Maintenance Organization Act, and the Voluntary Health Services Plans Act. Amends the Nurse Practice Act. Provides that operative surgery does not include abortions performed without general, epidural, or spinal anesthesia, and other gynecological procedures related to abortions. Amends the Environmental Act. Provides that tissue and products from an abortion or miscarriage may be buried, entombed, or cremated. Effective immediately.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-16, 05:35   #4100
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Oczywiście tam też jest zapis, że jeśli są inne przesłanki do zakończenia ciąży to kryterium tygodni nie obowiązuje.

In Illinois, a pregnant person can decide to end a pregnancy until approximately 24 weeks of pregnancy. After approximately 24 weeks, a person can have an abortion only when there is a medical need.

http://ilbypasscoordinationproject.o...ns-2/abortion/
Swoją drogą naprawdę mnie bawi używanie określeń takich jak "pregnant person"
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-27, 16:57   #4101
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Tak tylko wrzucam, gdyby ktoś pisał, że aborcja to niebezpieczny zabieg. FB_IMG_1561650867662.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 12:26   #4102
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Kontynuacja z wątku "Aktualne wydarzenia":
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...63618&page=135
Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
We wszystkim masz odgórne wytyczne. Dlaczego nie możesz głosować mając 17 lat i 364 dni?
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Dla mnie to też głupie. Ale mniej szkodliwe, bo od niezagłosowania 17-latka nikt życia nie traci.
Nieprawda, bo od aborcji płodu w 12. tygodniu, który poza organizmem kobiety nie przeżyje też nikt życia nie traci. Takie jest zdanie bioetyków.
Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Sensowności odgórnego zakazu aborcji dla wszystkich obywatelek niby neutralnie światopoglądowego państwa wprowadzonego przez polityków realizujących wyborczy pakt z kościołem nie wytłumaczyłeś, bo wytłumaczyć nie jesteś w stanie
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Czemu mam tłumaczyć, skoro z kościołem nie mam za wiele wspólnego i mało mnie on i jego zdanie interesuje?
Ale jednak ten bezsensowny zakaz aborcji popierasz. Z logiką na ty.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-16, 14:27   #4103
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Kontynuacja z wątku "Aktualne wydarzenia":
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...63618&page=135Nieprawda, bo od aborcji płodu w 12. tygodniu, który poza organizmem kobiety nie przeżyje też nikt życia nie traci. Takie jest zdanie bioetyków.Ale jednak ten bezsensowny zakaz aborcji popierasz. Z logiką na ty.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Problem jest taki, że w mniemaniu Edana to nie są dyskusje światopoglądowe
Edan jest za zakazem aborcji??
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 09:32   #4104
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

No i tego.
Ja do Polski nie wracam. Screenshot_2019-10-30-10-29-18-393_com.facebook.lite.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 09:33   #4105
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

No wiem już Tinker Ja też nie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 11:08   #4106
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No i tego.
Ja do Polski nie wracam.

A ja w życiu bym się nie zdecydowała na dziecko w tym kraju. To jak rosyjska ruletka
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 12:53   #4107
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ja się od wielu lat usiłuję przystosować. Nic z tego. Jestem w trakcie pakowania.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 12:58   #4108
Mominkowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 105
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja się od wielu lat usiłuję przystosować. Nic z tego. Jestem w trakcie pakowania.
Konkretnie jaka jest przyczyna?

Wiele rzeczy jest, które mi nie pasują ale też są takie, które uważam za pozytywne.Ja nie widzę potrzeby wyjazdu mam dość dobrą prace i rodzinę na miejscu.
Mominkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 13:11   #4109
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No i tego.
Ja do Polski nie wracam. Załącznik 7696352

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Dziwie sie, że nie szykuje sie w zwiazku z tym kolejny czarny protest, przeciez to jest godzenie sie na zalozenie sobie sznura na szyje przez kobiety.
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 13:27   #4110
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mominkowa Pokaż wiadomość
Konkretnie jaka jest przyczyna?

Wiele rzeczy jest, które mi nie pasują ale też są takie, które uważam za pozytywne.Ja nie widzę potrzeby wyjazdu mam dość dobrą prace i rodzinę na miejscu.
Ty nie widzisz, ja widzę.
Poza tym- wychodzę za Anglika.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.