Co zamiast studiów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-06, 23:21   #1
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197

Co zamiast studiów?


Cześć, mam 24 lata i od razu po maturze wyjechalam za granicę, gdzie pracowałam 4 lata w korporacji - jednej z największych firm na świecie. Zdobyłam doświadczenie na bardzo fajnej pozycji. Cieszyłam Się że złapałam Pana Boga za nogę. Bez studiów - taka super praca, doświadczenie, zarobki.

Jednak odeszłam z tej pracy (musialam wyjechać do innego kraju) .

I myślę co robić dalej.

Na studia nie mogę iść bo tutaj to jest bardzo drogie + chcemy za rok /dwa z chłopakiem wyjechać gdzieś indziej.

Zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej by było porobić jakieś kursy /szkolenia, z tej dziedziny w której mam doświadczenie, bo uwielbialam swoją pracę.

Tylko czy to mi da tyle co studia? Czy nie ma porównania? I to jednak nie będzie wyglądało w CV tak fajnie jak wykształcenie wyższe?
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 12:07   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Co zamiast studiów?

Pytanie co chcesz robić dalej. Praca w Europie? Jeśli tak, to w jakim kraju? Widzę, że lokalizację masz Czechy jeśli Czechy to co oni tam uznają na swoim rynku pracy za wykształcenie, które np. daje podstawę do awansu czy lepszych zarobków?
Jeśli masz trochę czasu po pracy i trochę pieniędzy an ten cel to może jakiś dyplom robiony online? Są np. takie opcje:
https://www.uopeople.edu/
W wielu krajach tak się właśnie studiuje. Np. w Skandynawii czy teraz w Hiszpanii wiele osób robi studia online, jednocześnie pracując.
Na pewno masz lepiej mając doświadczenie niż absolwent tylko z dyplomem, ale bez doświadczenia. Ale przy zmianie pracodawcy czy kraju na pewno brak studiów jakichkolwiek będzie Ci blokował możliwość awansu czy dostania podwyżki. Ja z tego względu jednak jakiś dyplom nawet zdalnie bym zrobiła.

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Nie wiem jak wygląda statystyka dla Czech, ale pewnie niewiele się to różni od Polski czy Niemiec, a w tych krajach po medianie zarobków nadal widać, że studia przekładają się nadal na wyższe dochody.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 12:07   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Co zamiast studiów?

A czy ktoś w Twojej branży w ogóle zwraca uwagę na wykształcenie? Są takie branże, w których to jest ważne, a są takie, w których wszyscy mają na to wyje.ane i patrzą tylko na doświadczenie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 16:30   #4
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Co zamiast studiów?

W Czechach pracowałam a teraz mieszkam w Belgii i tutaj szukam pracy.

Ja mam doswiadczenie w Dziale Zakupów (Procurement / Supply chain). Generalnie nie ma studiów z tego typu kierunkiem więc bardziej patrzą chyba na doświadczenie. Ale i tak samo "high school w CV wygląda bardzo słabo, nawet przy moim Senior Buyer w ogromnej firmie

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Chciałam studia zdalne czy online ale ponoć i tak trzeba co jakiś czas pojawiać się na uczelni
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 16:45   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Co zamiast studiów?

Jakiekolwiek studia w CV też w dzisiejszych czasach nie robią na nikim wrażenia. Serio. Gdyby było coś, co Cię konkretnie interesuje, w czym chcesz się rozwijać albo coś związanego z Twoją pracą, to pewnie. Ale w zakupach i sprzedaży to raczej nikt na wykształcenie nie patrzy. Jest sens marnować tyle czasu i pieniędzy, żeby wyleczyć tylko swój kompleks? Moim zdaniem nie, ale jak wolisz. Ja bym wolała wydać na kurs jakiegoś dodatkowego języka, to się prędzej w międzynarodowej firmie przyda.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 08:02   #6
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Co zamiast studiów?

Ja bym sie rozejrzala mimo wszystko za studiami online gdzies za granica (80% materialu opanowujesz sama w domu, 20% obecnosci/egz) + uczyla np. niemieckiego.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 09:48   #7
Satinqa
Przyczajenie
 
Avatar Satinqa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 12
Dot.: Co zamiast studiów?

Jeżeli masz doświadczenie i faktycznie zdobyte kompetencje (chociaż byłoby warto sie pochwalic coz to za firma i stanowisko, bo troche ciezko uwierzyc ze osoba świeżo po maturze dostaje takie) to raczej nikomu nie bedzie przeszkadzać brak studiow.
Satinqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 10:16   #8
malwinka97
Przyczajenie
 
Avatar malwinka97
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Dot.: Co zamiast studiów?

Według mnie warto wyjechać na studia za granicę. Ja byłam w Anglii i po studiach od razu znalazłam tam dobrze płatną pracę
malwinka97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 13:50   #9
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Co zamiast studiów?

Jeżeli autorka ma takie super doświadczenie na poważanym stanowisku (jakkolwiek nierealnie to brzmi) to powinna raczej bez problemu znalezc prace bez studiow. W korpo malo kto każe pokazywac sobie papiery z uczelni.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 15:29   #10
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Co zamiast studiów?

Jeśli nie jest to praca, która wymaga jakiś uprawnień, który zdobycie było by uzależnione od posiadania wyższego wykształcenia to wątpię by ktoś aż tak patrzył czy masz te studia czy nie. Faktycznie są fajnym dodatkiem w CV, poszerzają trochę horyzonty ...ale tak na prawdę teraz nic nie gwarantują.
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 14:39   #11
miami_drink
Raczkowanie
 
Avatar miami_drink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 158
Dot.: Co zamiast studiów?

A co do jakis dodatkowych rzeczy to zawsze mozna zrobic jeszcze kursy zawodowe, u nas w miescie są robione za darmo w ramach jakiegos programu unijnego.
miami_drink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 12:17   #12
Dorotka_z_krainy_Oz
Przyczajenie
 
Avatar Dorotka_z_krainy_Oz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 24
Dot.: Co zamiast studiów?

Cytat:
Napisane przez miami_drink Pokaż wiadomość
A co do jakis dodatkowych rzeczy to zawsze mozna zrobic jeszcze kursy zawodowe, u nas w miescie są robione za darmo w ramach jakiegos programu unijnego.
u nas z tego co sie orientuję również
Dorotka_z_krainy_Oz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 11:50   #13
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Co zamiast studiów?

Na prawdę się tak dzieje? Fajna opcja jeżeli ktoś się chce przebranżowić.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 12:50:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.