ulinkaaa odkurza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Test odkurzaczy Philips

Notka

Test odkurzaczy Philips Wizażanki testują najnowszy odkurzacz Philipsa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-05-05, 07:50   #1
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881

ulinkaaa odkurza


Witam wszystkich. Na wstępie bardzo przepraszam wszystkich za zwłokę w opisywaniu wrażeń, ale mój ukochany mąż zrobił mi mega niespodziankę i zabrał na tygodniowo wycieczkę poślubną (8 miesięcy po ślubie, ale to szczegół do włoskiej Wenecji. Było pięknie, choć słońca mało, ale za to ciepło, ok. 25stopni. Cudowne wspomnienia na lata, ale nie o tym być miało.
Na szczęście w domu została mama , która odebrała paczkę i natychmiast mnie powiadomiła. Nie muszę chyba pisać, że z radości przebierałam nogami i nie mogłam doczekać się osobistego testowania i pierwszych wrażeń.
Kilka słów wstępu na temat używanego wcześniej sprzętu i terytorium testów
W zgłoszeniu napisałam, że miejsca do testów u mnie dużo, bo aż 300m.2 powierzchni, głównie są to lakierowane deski sosnowe (nie panele i nie parkiet), w przedpokoju i kuchni płytki, w dwóch pokojach dywany, pokoi w sumie 5. Potencjalnych brudzących 4, od ślubu ja i mąż mieszkamy z rodzicami w domu jednorodzinnym.
Z obowiązków domowych odkurzanie lubię najbardziej. Nie cierpię za to mycia podłóg i okien Wykonuje je regularnie co 2dni, dla niektórych ludzi to śmieszne, ale tak zawsze uczyła mnie mama, a poza tym przy tak dużej powierzchni regularne sprzątanie jest podstawą, im dłużej się zwleka , tym więcej jest roboty. Alergików u nas na szczęście nie ma, mąż jest jedynie uczulony na pierze. Mamy też shih-tziaka, ale on zamiast sierści ma włosy i ich nie gubi.
Nasz dotychczasowy odkurzacz to bosh. Solidna niemiecka robota.

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Egzemplarz produkowany w DE, ale dotknął go już ząb czasu. Jest duży, że ciężki i głośny. Słabo ciągnie. Ale mimo wszystko mam do niego sentyment, chociaż w duchu przeklinam niosąc tego toboła na 3 piętro. Odkurzacz workowy , worki drogie i trudno dostępne.
Przez pierwsze 4dni, gdy ją ciałem byłam w pięknej Italii, a duchem przy odkurzaczu testami zajęła się moja mama-moja perfekcyjna pani oto jej spostrzeżenia :
* odkurzacz lekki i zwrotny, bez problemu daje się sterować:
* cichy (tu nie trzeba komentarza, nasz stary buczał jak stary traktor
* porządnie wykonany, nic nie skrzypi i nie lata:
*nie rysuje podłogi, to chyba zasługa wagi i zwrotności:
*dobrze ciągnie, czuć to zwłaszcza przy włosowatych dywanach, z którymi bosh nie dawał sobie rady:
*mamie podoba się idea bezworkowa, odkurzała na razie 3razy i nie ma problemu z nieprzyjemnym zapachem, mimo, że używałyśmy specjalnych zapachów wrzucanych do worka.
*ergonomiczny kształt i porządne wykonanie:
*duży wybór końcówek=dokładniejsze sprzątanie, a u nas zakamarków dużo.

Aktualnie jest 8rano, przekroczyliśmy polską granicę i jesteśmy w drodze do domu. W końcu mam kontakt z internetowym światem. We włoszech, w miejscowości turystycznej w której byliśmy WiFi brak. XXI wiek... W Jak tylko dotrę do domu obfocę mój nowy odkurzacz i pomimo, że jest niedziela, nie oprę się pokusie testowania. Pierwsza konfrontacja ze spostrzeżeniami mamy, a także kilka fotek wieczorem. Serdecznie zapraszam i pozdrawiam z autostrady a4!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 20:28   #2
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Kilka słów na temat odkurzacza od producenta:

Power Pro Active to najnowszy odkurzacz Philips z mocą silnika 2000W zapewniający maksymalną moc ssania 370W.
Nowy odkurzacz PowerPro Active zapewnia doskonałe efekty sprzątania, dzięki technologii PowerCyclone!

W standardzie znajdziemy wiele praktycznych i przemyślanych udogodnień:

• Filtr HEPA o dużej powierzchni wyłapuje mikroorganizmy wywołujące alergie.
• Pojemnik na kurz można łatwo opróżnić, a jego konstrukcja zapobiega tworzeniu się kłębów kurzu.
• Ergonomiczny uchwyt jest wygodny w użytkowaniu. Jego wyjątkowa długość sprawia, że można sięgać dalej i łatwo czyścić trudno dostępne miejsca.
• Nie rysuje parkietu! Odkurzacz PowerPro Active FC8632 został wyposażony w nasadkę z miękkim włosiem zaprojektowaną specjalnie do delikatnego czyszczenia twardych podłóg. Sprawdzi się w przypadku parkietu, paneli i gresu zapobiegając zarysowaniom podłogi.
• Turboszczotka idealna dla właścicieli domowych pupili! Model PowerPro FC8634 polecany właścicielom czworonogów i dywanów z długim włosiem. Specjalna turboszczotka, usuwa o 25% więcej włosów, kłaczków kurzu i sierści zwierząt, zostawiając idealnie czysty dom.

Źródło: www.wizaż.pl
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg philips-odkurzacz.jpg (17,8 KB, 9 załadowań)
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 20:37   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Nie muszę chyba pisać, że pierwsze co zrobiłam po powrocie do domu po tygodniowych wojażach i przywitaniu się z rodzicami było...
tak, tak odkurzanie

Nie mogłam się oprzeć, może dlatego, że lubię odkurzanie, ale po części też dlatego, że philips wygląda naprawdę zawodowo.

Plusy wyglądu:

+ zwrotny;
+ fajne, gumowane kółka;
+ piękny, czerwony kolor, jestem kobietą i nic nie poradzę, że zwracam na to uwagę
+ ergonomiczny kształt

Minusy widzę na początek jeden: odkurzacz jest wg mnie dość ciężki. Chyba cięższy niż mój stary bosh. O ile w jednopoziomowym mieszkaniu nie ma z tym problemu, o tyle w domu 4 piętrowym jest już trochę ciężko

A tak wygląda moje osobiste cudeńko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG4890.jpg (102,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG4894.jpg (107,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG4889.jpg (96,1 KB, 6 załadowań)
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 20:41   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Nie miałam nigdy odkurzacza z filtrem, jak wspominałam powyżej tylko wersję workową. Miałam początkowo pewne obawy co do pojemnika na kurz, ale dziś, po jednorazowym sprzątaniu całego domu widzę, że kurz rzeczywiście nie zbiera się w kupki. Nie wiem natomiast jeszcze jak będzie z myciem filtra, ale to wyjdzie w praniu.

Fotki całego odkurzacza, pojemnika na kurz i filtra, a także odkurzacza bez komory:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG4890.jpg (102,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG4891.jpg (117,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG4893.jpg (103,6 KB, 2 załadowań)
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 20:51   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Mam w domu miękkie podłogi, jak wspominałam są to deski sosnowe lakierowane, wystarczy mocniej uderzyć i się wgniatają, odkurzacz rzeczywiście ich nie rysuje i nie pozostawia brzydkich smug. To zapewne zasługa gumowanych kółek.

Kilka wrażeń z odkurzania:

+ Bardzo podoba mi się idea 3 stopni odkurzania (meble materiałowe, podłogi i dywany). Tym trzem trybom odpowiadają także 3 różne moce ssania (najsłabiej przy meblach, najmocniej przy dywanach).
W moim poprzednim odkurzaczu pokrętło było manualne i nie dzieliło się na tryby, co się przy tym nawkurzałam to moje.

+ odkurzacz bardzo dobrze ciągnie i zbiera kurz;

+ 4 szczotki do odkurzania fajnie dopasowane do potrzeb (o samych szczotkach stworzę osobny post);

+ 9 metrowy kabel, u mnie na dużych przestrzeniach i przy małej ilości kontaktów ma to kolosalne znaczenie

+ teleskop ma wygodną regulację, choć będę musiała przyzwyczaić się do uchwytu (poprzednio miałam z grubszą rurą w miejscu dłoni.

+ odkurzacz jak na swoją moc jest cichy, a to dla mnie duży plus, bo odkurzam często i czasami może to przeszkadzać innym domownikom.

Nie podoba mi się jak na razie jedna rzecz. Mianowicie uchwyt na dwie szczotki umocowany na teleskopie. To dla mnie średnio wygodne i krępuje mi ruchy. Mam cichą nadzieję, że może ktoś mnie oświeci, czy można to jakoś odczepić? Czy tylko przez odkręcanie śrubek? Nie wiem, może się przyzwyczaję.

A jako bonusik przedstawiam Wam mojego pomocnika w sprzątaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG4887.jpg (112,4 KB, 28 załadowań)
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...

Edytowane przez ulinkaaa
Czas edycji: 2013-05-05 o 20:57
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 17:53   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Dzisiaj przedstawię Wam pierwszą szczotkę, z którą szaleję po dwóch piętrach na których znajdują się płytki (łazienka) i deski sosnowe.

Używam jej najczęściej, bo dywanów u mnie niewiele.

Szczotka jest duża, szeroka i bez problemu zbiera kurz. Oczywiście można chować i wysuwać włosie, by nie rysować podłogi. Włosie gęsto ułożone, twardo zbite. Odkurzanie jest bezproblemowe, to także zasługa długiego teleskopu, choć ja wzrostem nie grzeszę, jak dawali to stałam po rozum

Jutro pracuję krótko, więc będę miała okazję na dłuższe zabawy z Philipsem, przetestuje szczotki do dywanów (gęstsze i dłuższe włosie), a także szczotkę do firanek i trudno dostępnych miejsc.

Poniżej zdjęcia szczotki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG4895.jpg (85,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG4896.jpg (89,4 KB, 5 załadowań)
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-07, 16:13   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Dzisiaj minęło mi drugie odkurzanie pokoju odkurzanego pierwszy raz w niedziele. W tym pokoju jest podloga, ale kurzy się mocno, bo codziennie rozkładamy w nim łóżko.

I widzę jedną ogromną zaletę, było dużo czyściej w pokoju niż po starym odkurzaczu. Różnicę widać gołym okiem. Długa, ścięta końcówka bardzo dobrze radzi sobie w zakamarkach i na listwach.

Teleskopowa rura jest idealna do sufitów, nie muszę już stawać na palcach.

Brakuje mi przyjemnego zapachu po odkurzaniu, do workowego bosha wrzucałam takie specjalne patyczki nasączone zapachem i po odkurzaniu czuć było piękny zapaszek. Ale to szczegół.

Podoba mi się jak odkurzacz nabiera mocy po odpaleniu, nie jest to furkot i warkot głośnego trabanta, fajnie się rozkręca, choć mógłby być odrobinę cichszy i lżejszy.

Jedyne, co mi się naprawdę nie podoba, to to co wspomniałam powyżej: umiejscowienie dodatkowych szczotek. Dla mnie ten pomysł to paranoja, obijam się o to i krępuje to moje ruchy. W starym Boshu miałam specjalną kieszonkę na szczotki, obok worka i też miałam je zawsze przy sobie.

Fakt, że odkurzacz można przechowywać w pozycji stojącej, to fajne, ale dla mnie to nie rewelacja, bo 2 poprzednie odkurzacze też tak stały, plusem jest to, że zajmuje dzięki temu mniej miejsca.

Poniżej przedstawiam rurę ze szczotkami: w niej mała szczotka do mebli i do zakamarków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG4892.jpg (78,2 KB, 5 załadowań)
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 17:25   #8
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Jestem świeżo po kolejnym odkurzaniu. Po raz kolejnym odkurzaniu potwierdziło się, że odkurzacz naprawdę porządnie sprząta i z dnia na dzień jest coraz mniej kurzu.

Jestem zadowolona także z funkcji czyszczenia mebli, bez problemu oczyszcza welurowe kanapy i fotele.

Nie podoba mi się natomiast głośność przy czyszczeniu listewek skośną plastikową szczotką, jest naprawdę bardzo głośno!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-11, 20:13   #9
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ulinkaaa odkurza

Dziś ulubiony dzień wszystkich gospodyń domowych: SOBOTA!
A więc za odkurzacze moje miłe panie!
Jeśli macie Philips Pro Active to na pewno sięgnięcie po odkurzacz z chęcią!

Dziś wpadłam dokonać krótkiego podsumowania, wydaje mi się, że przenicowałam i przetestowałam odkurzacz wzdłuż i wszerz.

Dziś wykonywałam rzecz najbardziej mnie frapującą, mianowicie opróżnianie pojemnika z kurzu. Obawiałam się, jak to zrobić, czy nie będę wyglądała jak po ataku Czarnobyla, jeśli wysypie się na mnie cały kurz ze środka. Nic bardziej mylnego. Wnętrze opróżnia się bardzo sprawnie, kurz rzeczywiście nie zbiera się w jedną wielką kulę, tylko w mniejsze, "niezależne", mało tego w pojemniku na wyższej półce zbiera się piach i drobne zanieczyszczenia, których łatwo się pozbyć.

Przede wszystkim chciałabym bardzo podziękować Organizatorowi oraz portalowi Wizaż za udostępnienie do testów tego cuda. Starałam się w pełni wywiązać z umowy i tak jak napisałam w zgłoszeniu, miałam sporo powierzchni do odkurzania, na której Philips się wykazywał. Mam nadzieję, że choć kilkanaście osób weszło i poczytało moje relacje.

Teraz do rzeczy:

+ odkurzacz pięknie wygląda, solidnie wykonany, zwrotny, nie rysuje podłogi;
+ wymienne szczotki do każdej powierzchni;
+ bardzo dobry pomysł z pokrętłem i doborem mocy w zależności od podłoża;
+ DOSKONAŁA moc ssania, kilka postów wyżej narzekałam na głośność tego odkurzacza, przeszło mi po 3 razach, kiedy zobaczyłam, że naprawdę za każdym jednym odkurzaniem w pokojach jest mniej kurzu; denerwuje mnie tylko odkurzanie plastikową, wąską szczotką do listewek, bo jest naprawdę głośno, ale jak pisałam wyżej: wybaczam
+ plus za brak worków, nie mam już problemów z poszukiwaniem na allegro nietypowego modelu;
+ teleskopowa, długa rura dociera wszędzie;
+ odkurzacz radzi sobie z każdym typem powierzchni: podłogi sosnowe (200m2!), płytki, dywany z włosem, welurowe i skórzane meble.
+ cudownie ryczy i nabiera prędkości jak Porszak
+ mój osobisty plus: mąż polubił odkurzanie, odkąd mamy Philipsa: serio, serio!
+ proste opróżnianie pojemnika;


Jedyne co mi się nie podoba i będę przy tym twardo obstawiać, to miejsce "zawieszenia" dwóch szczotek, to wg mnie niewygodne, bo nie jestem w stanie posprzątać głęboko pod łóżkiem, rura ze szczotkami krępuje mi ruchy

Gdybym miała zdecydować, czy polecić, to zdecydowanie tak, cena jest dość wysoka, ale odkurzacz jest jej wart.

Fajnie, że mogłam przetestować ten odkurzacz, bo nie wiem, czy odważyłabym się sama kupić odkurzacz bezworkowy, a tak los zadecydował za mnie, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Test odkurzaczy Philips


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.