NADŻERKA - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-03, 07:12   #61
l4rt4
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: nadżerka, leki

nie no nie na zewnatrz tylko wewnatrz i nie chodzi mi o mozliwe powiklania bo nie jest nigdzie wyjasnione czy nastepuja one po usunieciu laserowym. i czy to laserowe jest najgorsze, najlepsze czy jakie. i co z tymi dziecmi i czekaniem na usuniecie itd itd. jak w.
l4rt4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 07:29   #62
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: nadżerka, leki

Cytat:
Napisane przez l4rt4
nie no nie na zewnatrz tylko wewnatrz
Nie rozumiem Nie napisałam "na zewnątrz-wewnątrz" tylko, że nie może być "tuż przy wejściu do pochwy", bo jest na szyjce macicy.

Cytat:
Napisane przez l4rt4
i nie chodzi mi o mozliwe powiklania
Teraz to już nic nie rozumiem

Cytat:
Napisane przez l4rt4
nie jest nigdzie wyjasnione czy nastepuja one po usunieciu laserowym. i czy to laserowe jest najgorsze, najlepsze czy jakie. i co z tymi dziecmi i czekaniem na usuniecie itd itd. jak w.
Nie znam rankingu i nie sądzę aby takowy był. Chyba nie ma wielkiego znaczenia czy laser czy krioterapia, bo powikania mogą być te same (odsyłam do postów paris paris). Tylko przy wypalance jest gorzej, bo powstaje blizna (tę sprawę również jasno wyjaśnia paris paris).

Nieusunięta/nieleczona nadżerka może przerodzić się w raka (na to potrzeba ok. ośmiu lat - w uproszczeniu, jak twierdzi mój ginekolog). W końcowym stadium nadżerkę wycina się specjalnym "nożem".

Jest mnóstwo kobiet z usuniętymi nadżerkami, które maja dzieci (np. moja mama).
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 07:43   #63
l4rt4
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: nadżerka, leki

skoro Twoja mama urodzila, i laser nie jest najgorszym sposobem na usuniecie nadzerki - to juz sie nie martwie. wyjasnilas mi wszystko co chcialam wiedziec w sumie. co do umiejscowenia mojej nadzerki to nie bede sie "klucic" bo nie znam sie na tym, wiem ze byla bardzo blisko wejscia i ze potem moglam wyczuc palcem ze jej juz nie ma. ale nie wazne - wszyskto jest ok i slicznie dziekuje za odpowiedz.
pozdrawiam
l4rt4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 08:23   #64
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Lightbulb Nadżerka, badania

Chciałam się dowiedzieć jakie badania powinny poprzedzić ocenę stanu nadżerki. Bo zapewne od jej rodzaju zależy sposób leczenia bądź usunięcia.

Przy ostatnim badaniu cytologicznym (rok temu) wyszła mi grupa 2. Jednak lekarz stwierdził, że na razie wystarczy obserwacja. Ostatnio odwiedziłam inną panią ginekolog (tym razem w państwowej przychodni), która stwierdziła, że sytuacja nie wygląda ciekawie, że mam rozległą nadżerkę. Jednak nie zrobiła mi cytologii, bo stwierdziła, że limity zostały wyczerpane!!! Zapisała mi tylko Clotrimazolum. Teraz wybieram się prywatnie i nie wiem jakie badania oprócz cytologii powinnam sobie przy okazji zrobić. Kiedyś słyszałam o kolposkopii, jako o dokładniejszej ocenie stanu komórek. Czy coś oprócz tego? I czy jakieś badania podlegają refundacji?
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 08:29   #65
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: nadżerka, leki

Cytat:
Napisane przez l4rt4
skoro Twoja mama urodzila, i laser nie jest najgorszym sposobem na usuniecie nadzerki - to juz sie nie martwie. wyjasnilas mi wszystko co chcialam wiedziec w sumie. co do umiejscowenia mojej nadzerki to nie bede sie "klucic" bo nie znam sie na tym, wiem ze byla bardzo blisko wejscia i ze potem moglam wyczuc palcem ze jej juz nie ma. ale nie wazne - wszyskto jest ok i slicznie dziekuje za odpowiedz.
pozdrawiam
Nie ma sprawy, nie zamartwiaj się na zapas. Pozdrawiam również
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 09:22   #66
l4rt4
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: Nadżerka, badania

hej!
ja mialam usowana nadzerke 6mc temu. biore tabletki naty. i dlatego jestem pod stala opieka lekarza(nadzerke wykryto przy kontrolnym badaniu). przy usowaniu mnie powiedzialno ze:
  • jest potrzebna aktualna cytologia
  • jest konieczne badanie dokladne pod mikroskopem przez fachowca (takiego ktory sie dokladnie zna na tym calym mikroskopie)
to badanie jest potrzebne zeby wykluczyc ew. raka. i to wszystko co musialam zrobic. dodam jeszcze ze zabiek trwal ok 20min(tez mialam duza nadzerke) nic nie bolalo i naprawde nie bylo zle. przeczytaj tez dokladnie na forum wszysktie tematy o nadzerce zebys wiedziala jaka metoda usunac to utrapienie.
pozdrawiam
l4rt4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 16:20   #67
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Znowu wątek nadzerki

A wiec tak mam dosyc duza nadzerke na poczatku byla leczona lekiem "robionym: nystatyni 100.000 metronidazoli0,5 , acidi borici 0,01 ,but co 100 g.s nic to nie dalo. Potem bralam gynalgin,lactovaginal oraz albothyl.Skutek ...minialnie zmniejszyla sie nadzerka.Pani ginekolog powiedziala zeby to zostawic.Ja jednak jestem innego zdania....poniewaz mam dopiero 18 i nie zamierzam przez nablizsze kilka lat miec dzieci ,wiec mysle zeby to leczyc.Jak myslicie zmienic lekarza czy zastosowac sie do jej radyy i to zostawic?
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 21:28   #68
escon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: nadżerka, leki

Miałam nadzieje że w tym wątku znajdę wyjaśnienia w kwestii nadżerki, jakieś jednoznaczne przedstawienie faktów - co jest prawda co mitem - niestety mam wciąż taka samą sieczkę w głowie w zakresie tego tematu.
Lekarz wykrył u mnie nadżerkę i stwierdził że leczyć nie trzeba, nie ma takiego powodu, jestem jeszcze młoda itd... Jako że miałam pewne wątpliwość i chciałam zgłębić temat, zapytałam czy można leczyć tę przypadłość farmakologicznie i czy ma to jakieś rezultaty bo skoro są jakieś zmiany, które mogą prowadzić do powstania komórek rakowych, to chyba warto coś z tym zrobić, niż czekać i patrzeć jak sytuacja się rozwinie. Lekarz mnie wyśmiał twierdząc, że nie leczy się nadżerki farmakologicznie i że jakieś głupoty gdzieś wyczytałam. Jakby tego było mało na kolejnej wizycie kontrolnej odmówił mi wykonania badań - używając koronnego argumentu, że jestem jeszcze młoda i po co tak często robić badania to zupełnie niepotrzebne w moim wieku.
A tyle się mówi w mediach o profilaktyce, chyba jedyną profilaktyką jest modlitwa (jeśli ktoś jest wierzący), no i zawsze pozostaje nadzieje w to że nas choróbska ominą. Może wszystkie kampanie w zakresie profilaktyki należało by skierować do lekarzy, a nie do pacjentów.
echh... musiałam się wygadać... może po prostu nie mam szczęścia do lekarzy...
escon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 21:39   #69
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: Znowu wątek nadzerki

Myślę, że nie ma co tego zostawiać! A do takiej lekarki juz wiecej bym nie poszla. Nadżerka jest zmianą chorobową, a nie leczona może prowadzić nawet w konsekwencji do rozwoju raka szyjki macicy. Jesteś młoda i uważam, że bezwzględnie trzeba o to zadbać! Nie wyobrażam sobie, zeby w przypadku, gdy chodzi o nasze zdrowie moglo być inaczej! Nie wiem, czy leki pomagają ( i czy to jest słuszna forma leczenia), ale napewno dobrym rozwiązaniem jest np. zabieg krioterapii wykonywany przez ginekologa. Skuteczny i w sam raz dla młodych kobiet, ktore jeszcze nie rodziły. Radzę również przejść się do drugiego lekarza po diagnozę.

Przejrzyj tez ten wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77299
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 21:50   #70
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Znowu wątek nadzerki

Ja w wieku 19 lat mialam zamrazana nadzerke. Teraz nic sie nie dzieje, a minelo pare lat.
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 21:53   #71
neysa
Raczkowanie
 
Avatar neysa
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 443
GG do neysa
Dot.: nadżerka, leki

Escon, idź do drugiego lekarza! I dbaj o swoje sprawy zdrowotne, nie ma na co czekać. A nie sądzę, zeby mlody wiek mial cos do rzeczy...Bo choroba nikogo nie omija. Pozdrawiam
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie- to czuję, że jestem

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 09:13   #72
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: nadżerka, leki

Cytat:
Napisane przez escon
Miałam nadzieje że w tym wątku znajdę wyjaśnienia w kwestii nadżerki, jakieś jednoznaczne przedstawienie faktów - co jest prawda co mitem - niestety mam wciąż taka samą sieczkę w głowie w zakresie tego tematu.
Lekarz wykrył u mnie nadżerkę i stwierdził że leczyć nie trzeba, nie ma takiego powodu, jestem jeszcze młoda itd... Jako że miałam pewne wątpliwość i chciałam zgłębić temat, zapytałam czy można leczyć tę przypadłość farmakologicznie i czy ma to jakieś rezultaty bo skoro są jakieś zmiany, które mogą prowadzić do powstania komórek rakowych, to chyba warto coś z tym zrobić, niż czekać i patrzeć jak sytuacja się rozwinie. Lekarz mnie wyśmiał twierdząc, że nie leczy się nadżerki farmakologicznie i że jakieś głupoty gdzieś wyczytałam. Jakby tego było mało na kolejnej wizycie kontrolnej odmówił mi wykonania badań - używając koronnego argumentu, że jestem jeszcze młoda i po co tak często robić badania to zupełnie niepotrzebne w moim wieku.
A tyle się mówi w mediach o profilaktyce, chyba jedyną profilaktyką jest modlitwa (jeśli ktoś jest wierzący), no i zawsze pozostaje nadzieje w to że nas choróbska ominą. Może wszystkie kampanie w zakresie profilaktyki należało by skierować do lekarzy, a nie do pacjentów.
echh... musiałam się wygadać... może po prostu nie mam szczęścia do lekarzy...
Zmień lekarza.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 09:22   #73
l4rt4
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: nadżerka, leki

hmm... jestem zaskoczona, ze pan doktora tak cie traktuje... w sumie nie powinnam sprzeczac sie ze specjalista, ale wiem ze moj pan doktor powiedzial ze nie ma na co czekac i trzeba jaknajszybciej usunac ta nadzerke... jak mu powiedzialam ze przyjde w przyszlym tygodniu to sie zasmial i powiedzial ze nie az tak szybko ale generalnie zeby nie zwlekac bo po co potem meczyc sie z powiklaniami (wlasnie rak). wydaje mi sie ze powinnas faktycznie albo zmienic lekarza albo przynajmniej skonsultowac sie w tej sprawie. i jeszcze jedna kwestia - niestety obawiam sie ze jezeli tylko kogos stac to niech idzie prywatnie a nie panstwowo... to sa zupelnie dwa rozne swiaty - niebo a ziemia.
l4rt4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 10:05   #74
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: nadżerka, leki

Cytat:
Napisane przez l4rt4
i jeszcze jedna kwestia - niestety obawiam sie ze jezeli tylko kogos stac to niech idzie prywatnie a nie panstwowo... to sa zupelnie dwa rozne swiaty - niebo a ziemia.
Ja miałam usuwaną nadżerke jakieś 4 lata temu, na poczatku wiedziałam, że ją mam, ale lekarze nie mówili nic o usunięciu, z tych samych powodów: "Przed porodem nadżerki się nie wypala". Niestety źle wspominam ten czas, bo chyba w związku z nią cały czas męczyły mnie jakieś stany zapalne i grzybice pochwy, co kilka tygodni leczyłam się, potem trochę spokoju i znowu problemu - zaklęty krąg . Te wszystkie problemy sprawiły pewnie, że nadżerka się powiększyła i pani doktor podczas cytologii powiedziała mi, że kwalifikuje się do usunięcia. Miałam ją usuwaną laserem, przyjemne to nie było, ale nie bolało za bardzo (pewnie byłam spięta). Po zabiegu musiałam jeszcze aplikować sobie jakies specjalnie robione w aptece globulki, ale od tamtego czasu jest spokój z grzybicami, a nadal prowadze mniej wiecej ten sam tryb zycia (basen, pigułka antykoncepcyjna, tampony, czasem antybiotyki, czyli wszystkie "ułatwiacze" grzybicy pochwy).
A dlaczego zaznaczyłam ten cytat? Bo ja robiłam to państwowo i wspominam to bardzo dobrze, nigdy nie miałam problemu z dostępem do badań, do lekarza i potraktowano mnie bardzo miło - Pani Doktor wiedziała, że się boję i była bardzo cierpliwa - zresztą jest moim ginekologiem do tej pory. A więc państwowo też można
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 10:13   #75
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: nadżerka, leki

panstwowo oczywiscie ze tez mozna! ja nigdy nie mialam probelmow z panstwowa sluzba zdrowia - ale jednak jezeli chodzi o te powazniejsze sprawy to wole prywatnie. prywatny lekaz nigdy nie odmowi ci wykonania badania... ale mozna na to patrzec i jako plus i jako minus... ale i tak wole wiedziec ze "place i wymagam"
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 10:22   #76
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: nadżerka, leki

Też leczę się państwowo - w przychodni przyszpitalnej gdzie lekarze schodzą z oddziałów i jestem zadowolona. Usunięcie nadżerki też będę miała w szpitalu, bezpłatnie (najprawdopodobniej krioterapia).

Nadżerkę mam od jakichś dwóch lat i dokąd była mała to żaden lekarz nie kazał usunąć - tylko leczenie farmakologiczne. Teraz jest już na tyle duża, że lekarz kazał usunąć, skonsultowałam to jeszcze z innym i również mi to poradził.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 17:35   #77
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Znowu wątek nadzerki

A słyszałyscie kobitki drogie o czyms takim?Lek kupuje sie w ampułkach kosztuje on ponad 100 zl i chodzi sie do lekarza aby przemywal,przykladal do tej nadzerki(jak zwal tak zwal) ten plyn.Nie wiem czy jestescie w stanie skojarzyc co to jest....JEzeli ktoras kojarzy o co chodzi i miala takie zabiegi wykonywane niech powie czy skutkuje
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 17:46   #78
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Znowu wątek nadzerki

ja tez miałam problemy z nadżerka.. poczatkow ginekolog probowała mnie leczyc farmakologicznie.. ale niestety nie udało sie jej całkowicie zniszczyc.. wiec zdecydowałysmy sie na zabieg "wypalanie" i od tego czasu jest ok.. nic nie nawraca, zadnych problemow nie mam.. a mineły juz dwa lata od tego czasu
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:31   #79
bitn
Raczkowanie
 
Avatar bitn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 129
Dot.: nadżerka, leki

jak byłam w ciąż to lekarka mi powiedziała że mam nadżerke ale że zajmiemy sie nią po porodzie. Teraz nie wiem czy ona to mówiła czy gdzieś to wyczytałam że czasem przy porodzie nadżerka się sama usuwa. Czy to prawda??? Jeszcze nie byłam u lekarza po urodzeniu dziecka.
bitn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 14:14   #80
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: nadżerka, leki

Cytat:
Napisane przez bitn
jak byłam w ciąż to lekarka mi powiedziała że mam nadżerke ale że zajmiemy sie nią po porodzie. Teraz nie wiem czy ona to mówiła czy gdzieś to wyczytałam że czasem przy porodzie nadżerka się sama usuwa. Czy to prawda??? Jeszcze nie byłam u lekarza po urodzeniu dziecka.
Ponoć to prawda zatem jest szansa, że już jej nie masz
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 20:48   #81
magomi
Raczkowanie
 
Avatar magomi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 167
Dot.: Znowu wątek nadzerki

Cytat:
Napisane przez zlotaa
A słyszałyscie kobitki drogie o czyms takim?Lek kupuje sie w ampułkach kosztuje on ponad 100 zl i chodzi sie do lekarza aby przemywal,przykladal do tej nadzerki(jak zwal tak zwal) ten plyn.Nie wiem czy jestescie w stanie skojarzyc co to jest....JEzeli ktoras kojarzy o co chodzi i miala takie zabiegi wykonywane niech powie czy skutkuje

Ja za niecaly miesiac ide wlasnie na takie "przykladanko" Srodek nazywa sie Solcogyn i kosztuje ok 60 zl za jedna ampulke http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=2801 Rowniez szukalam jakichs informacji na temat tego leku i wiem juz, ze jedna ampulka jest na dwa smarowanka (jedno zazwyczaj wystarczy),jest to dosc nowa metoda, negatywnych skutkow nie ma, mozna ja stosowac nie majac dzieci...
magomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 11:17   #82
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: nadżerka, leki

hm.....

ja tez mam nadzerke...jutro ide do lekarza i okaze sie co z tym robimy. Sama juz nie wiem co sadzic o tym wszystkim....
z tego co zrozumialam to z nadzerka wiaza sie zapalenia, grzybice, uplawy itp????

A jesli chodzi o prywatnie- panstwowo, to nie zawsze prytwatnie znaczy lepiej. Ja chodzilam do lekarki prywatnie i okazalo sie, ze ta baba w ogole nie powinna leczyc ludzi, nie dosc, ze leczyla mnie na grzybice, ktora jak sie okazalo w ogole nie mialam, nie widziala nadzerki, ktora juz zdarzyla sie powiekszyc i torbiela.....a niby badala jajniki. Potem poszlam prywatnie do innego lekarza, a teraz chodze do niego panstwowo i traktuje mnie tak samo jak prywatnie.
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 12:04   #83
Kikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: nadżerka, leki

Tak,tak wiem,że naplątałam z tą nazwą leku, chodziło mi rzeczywiście o Solcogyn! i dziękuję za informacje ...

Edytowane przez Kikka
Czas edycji: 2005-11-07 o 13:16
Kikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 12:09   #84
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: nadżerka, leki

Czy dobrze napisalas nazwe leku?W internecie nawet nie ma nic o takiej nazwie.
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 12:21   #85
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: Znowu wątek nadzerki

Cytat:
Napisane przez magomi
Ja za niecaly miesiac ide wlasnie na takie "przykladanko" Srodek nazywa sie Solcogyn i kosztuje ok 60 zl za jedna ampulke http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=2801 Rowniez szukalam jakichs informacji na temat tego leku i wiem juz, ze jedna ampulka jest na dwa smarowanka (jedno zazwyczaj wystarczy),jest to dosc nowa metoda, negatywnych skutkow nie ma, mozna ja stosowac nie majac dzieci...
Dziekuje za odpowiedz
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 12:25   #86
zlotaa
Raczkowanie
 
Avatar zlotaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 36
Dot.: nadżerka, leki

Cytat:
Napisane przez Kikka
Mam takie pytanko, właśnie mój ginekolog zaproponował mi wyleczenie- zaleczenie nadżerki lekiem - SOLEOGYN, czy ktoś mógłby mi powedzieć, czy leczenie tym lekarstwem jest bezpieczne w przypadku kobiety, która jeszcze nie urodziła dziecka ???, bo ja mam obawy .....
No wiec juz wiem to jest solcogyn.NApisala o Tym Magomi.I mozna stosowac u kobitek ktore jeszcze nie rodzily.PRosze o uwazne czytanie forum
zlotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 10:50   #87
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: nadżerka, leki

hej ! ja dzis wlasnie wrocilam od lekarza. Przepisal mi ten lek, chociaz mowi, ze to nie zawsze pomaga. ozmawialismy o zamrazaniu i wypalance. Ja przeczytalam, ze odchodzi sie juz od wypalanki a on w sumie mowi, ze lepiej wypalanka. Nie wiem juz co mam o tym sadzic
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 15:07   #88
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: nadżerka, leki

Mnie tez dzis pani doktor powiedziala ze bedziemy wypalac,mam 20 lat nie rodzilam jeszcze Nie wiem co mam o tym myslec,troche sie przestraszylam
Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 17:30   #89
sarah5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 48
Dot.: nadżerka, leki

Najlepszą metodą jest w tym wypadku krioterapia. Od wypalanki juz się odchodzi, bo to starsza metoda. Przeczytajcie wypowiedź pana Doktora kilka postów wyżej.
sarah5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 17:36   #90
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: nadżerka, leki

Przeczytalam wszystkie wypowiedzi!! Mam powiedziec lekarzowi ze nie chce wypalania tylko krioterapie?? a jak powie ze nie?? nie wiem co robic,wystraszylam sie najgorsze jest to ze nastepna wizyte mam dopiero za miesiac a do tego czasu chyba zwariuje
Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 12:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.