Mamy Luty 2021 cz.V - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-02, 17:41   #1051
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Ale dokarmiasz czy sie posluchas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No co ty daje mu jak jest głodny, w tedy jest taki krzyk że jakbym mogła mu nie dać dokładnie to jak wstaje rano robię mu butelkę mm i po trzech godzinach znów mm, w tym czasie ściągam laktatorem. Później jest na piersi do wieczora, do spania dostaje butelkę mojego i pierś w nocy. Staram się teraz codziennie robić tak samo żeby był jakiś rytm
Ważyłam go parę dni temu i teraz mniej przybrał i już się martwię że za mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Tak, my tylko kp. I budzę tż by małą przebrał.

Mamy które kp, dajecie smoczka w ciągu dnia? Albo do zasypiania gdy maluszek jest najedzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój od kiedy ma pierś odrzucil smoczka. Wariat robi ma odwrót normalnie dziecko odrzuca pierś przez smoczka (teoretycznie ) a mój smoka odrzucil przez pierś i wgl nie chce wziąć, czy głodny czy najedzony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 17:42   #1052
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Hejka nieodzywalam się od rana ale miałam zaganiany dzień, rano dzwonilam umówić mała do pediatry ale oczywiście teleporada wiec czekalam do po 10 aż zadzwoni lekarka zadzwoniła kazała mała zaważyć i zmienić mleko na AR i zwazyc kolejny raz w piatek sprawdzić czy nie leci z wagi nam. Jak mleko by nie po działało to wtedy wdrożyć byśmy musieli bebilon natrution czy jakoś tak....byłam zaważyć mała w przychodni u siebie w mieście bo położna dziś miała l4 i mała wazy 4100 po południu dzwoniła pediatra znowu żeby ustalić szczegóły i okazało się ze mała przybiera za dużow ciągu tygodnia przybrała 270g na razie mamy nie zwiększać jej porcji mleka i pilnować jedzenia co 3h nie częściej i bron boże niewybudzac w nocy.... Jeżeli nadal będzie ulewac to w piątek znowu wazymy i kontaktuje się z lekarka a jak trochę to ulewanie się unormuje to wtedy dopiero za tydzień się widzimy na szczepieniu bo wiadomo to mleko może nie zadziałać juz od razu. Najpierw lekarka podejrzewała jakby leciała z wagi jakieś od wziernikowanie czy jakoś tak ale twierdzi ze ma refluks bo to niby fizjologiczne do 7-8tygodnia życia...no cóż zobaczymy ale oby mleczko po działałoale martwie się bo czasem na je się ta porcja a czasami chce częściej np co 2,5godz bądź po wypiciu chce jeszcze a tu wiem ze nie mogę jej podaćjesetem załamana bo najpierw nam leciała z wagi teraz za dużo przybiera....na dodatek zaraziła się katarem od sióstr i teraz walczymy a mała się męczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 17:42   #1053
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Tak, my tylko kp. I budzę tż by małą przebrał.

Mamy które kp, dajecie smoczka w ciągu dnia? Albo do zasypiania gdy maluszek jest najedzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daję. Praktycznie zawsze w wózku bo inaczej z domu nie wyjdziemy. A tak to różnie, jak widzę, że przy piersi ma nerwy to czasem smoczek złapie i jest ok a czasami nie pomoga.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 17:53   #1054
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Nam pediatra mówiła, że tak się dzieje jak dziecko nie umie jeszcze dobrze pierdziec musi dorosnąć u nas mały ma miesiąc i jest już lepiej. Chociaż nie zapeszam, żeby nas kołki zaraz nie dopadły.


Siedzę w poczekalni u gina. Dziwnie bez dziecka, cisza i spokój
No i dziwnie, że już nie zobaczę bobasa na usg.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
To na mnie tak rozczulajaco w poprzedniej ciąży na kontrolach po pogodowych działały panie pod ktg albo z brzuszkami🤭teraz postanowiłam się niezachwyc bo juz na kolejne się nie piszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Szumiś na nas chyba nie działa. Do 1 w nocy próbowałam ją odkładać. Potem się poddałam.
Nie wiem czy to normalne czy to moja wina, że jest taka nieodkładalna
Jeszcze z tż się kłócimy, ten jest chory i nagle brak mu cierpliwości. Najlepiej zostawić dziecko w łóżeczku i niech płacze bo on nie może podejść. Bo przecież dziecko chce cyca.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój od wczoraj tez nerwowy i w nocy miałam ochotę na niego nawrzeszczec bo się wściekal ze mała spać nie chce a to nie jej wina ze nie umie zasnąća dziś widzę ze go choroba rozkłada ehh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez faithworkswonders Pokaż wiadomość
Bo szumisa nie używa się wtedy kiedy jest afera. Do tego trzeba dzidziola nauczyć. U nas działa w 100%, ale ja odkąd wróciliśmy ze szpitala włączam do każdego zasypiania. Najciszej jak się da ale zawsze chodzi. I teraz mały już zaczyna łapać że jak szumis to leży w lozeczku i zasypia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty to masz mega ułożone i grzeczniutkiego tego Franusia aż pozazdroscix

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
O to daj znac jutro moja kocha chuste od pierwszego zamotania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Tak 2920g polozna powiedziala ze super i ze mam tylko nie dac sobie wmowic ze mam jej mleko ograniczyc bo podobno pediatrzy maja takie pomysly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To twoja ile przybrała i ile ma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Co do.pieluch to ja zmieniam przed Każdym karmieniem czyli z 6-7razy plus jak zrobi kupe po jedzeniu ale robi 1dziennie czasem dwie to takie maks

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:21   #1055
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Paula, ty masz doświadczenie z zusem jak w pue jest data wypłaty świadczenia to miałaś kasę tego samego dnia.?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:32   #1056
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
No co ty daje mu jak jest głodny, w tedy jest taki krzyk że jakbym mogła mu nie dać dokładnie to jak wstaje rano robię mu butelkę mm i po trzech godzinach znów mm, w tym czasie ściągam laktatorem. Później jest na piersi do wieczora, do spania dostaje butelkę mojego i pierś w nocy. Staram się teraz codziennie robić tak samo żeby był jakiś rytm
Ważyłam go parę dni temu i teraz mniej przybrał i już się martwię że za mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Mój od kiedy ma pierś odrzucil smoczka. Wariat robi ma odwrót normalnie dziecko odrzuca pierś przez smoczka (teoretycznie ) a mój smoka odrzucil przez pierś i wgl nie chce wziąć, czy głodny czy najedzony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie boję się,że smoczkiem rozwalę kp.
Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Daję. Praktycznie zawsze w wózku bo inaczej z domu nie wyjdziemy. A tak to różnie, jak widzę, że przy piersi ma nerwy to czasem smoczek złapie i jest ok a czasami nie pomoga.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Chciałabym młodej dawać do spania. A w sumie do zaśnięcia. Może by było łatwiej jej zasnąć. Bo w ciągu dnia śpi tylko na moich rękach. Podjęłam kilka prób odlozenia jej. Ni cholery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:33   #1057
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Stokrotka, mansikkaa - jakie macie kapturki?

I mamy kp - jak to u Was wygląda? Przebieranie i potem karmienie? Spokojne macie bobasy jak się dostawiają do piersi? W jakich pozycjach Wam to najlepiej idzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam medela rozmiar M. Najpierw przebieram później karmię na poduszce fikuszce. Dostawiam na leżąco go do piersi. Jest spokojny ładnie je. Dzisiaj położna była i stwierdziła że już przechodzimy na samo kp. Miałam teraz dokarmiać mm ale rezygnujemy. Pije femaktiker oraz piwko zero procent i w sumie laktacja się rozkręca dostawiam różnie grunt to dostawić za każdym razem jak jest głodny chciaż trochę do piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 18:36   #1058
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Paula, ty masz doświadczenie z zusem jak w pue jest data wypłaty świadczenia to miałaś kasę tego samego dnia.?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Tak, zawsze się zgadzała data wypłaty z przelewem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:39   #1059
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Tak, zawsze się zgadzała data wypłaty z przelewem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja mam na dzisiaj a kasy niet

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:46   #1060
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
To ja mam na dzisiaj a kasy niet

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Tak miałam za to z mopsem, decyzja była że do 31.01 wypłaca aż w końcu zadzwoniłam powiedzieli że jest w realizacji i się realizowało dwa tyg.. Oby jutro pierwszym przelewem przyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:48   #1061
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Tak, my tylko kp. I budzę tż by małą przebrał.

Mamy które kp, dajecie smoczka w ciągu dnia? Albo do zasypiania gdy maluszek jest najedzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak ma smoczka od szpitala, choć nie zawsze chce
Na spacerze jak nie może zasnąć to weźmie no i jak już się naje z piersi i już nie chce jeść a chce cos ssać to się rzuca, dostaje smoczka i szczęśliwa zasypia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 18:52   #1062
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Tak miałam za to z mopsem, decyzja była że do 31.01 wypłaca aż w końcu zadzwoniłam powiedzieli że jest w realizacji i się realizowało dwa tyg.. Oby jutro pierwszym przelewem przyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawiam się czy może pracodawca nie podał im mojego nr konta i przyjdzie przekazem?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:55   #1063
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Madziq ze szpitala wyszłysmy z waga 2870g a teraz mamy 4450g czyli przybrała 1580g przez 6 tygodni bo my jestesmy z tego samego dnia co Twoja mała a Twoja ile przybrała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:59   #1064
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Mansika Ty masz kosiniakowe nie? dobrze kojarzę? Składałaś wniosek to online? Jesteś zarejestrowana jako bezrobotna? Wystarczy tylko wniosek wyoelnic i wysłać czy coś jeszcze? Ja nie jestem zarejestrowana, ale oficjalnie nie figuruję też w firmie. Do grudnia miałam świadczenia na dziecko niepełnosprawne ale mi zaocznie uzdrowili córkę w styczniu i teraz tak jakbym nie miała zatrudnienia nigdzie. Wiec chyba się łapię. Tylko nie wiem czy muszę to udowadniać we wniosku czy oni sobie to sprawdzą
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 19:28   #1065
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Lausanne czy moge sie do Ciebie odezwac w wolnej chwili na fb w sprawie szczepien bo mam pare pytań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 19:54   #1066
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy może pracodawca nie podał im mojego nr konta i przyjdzie przekazem?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
No to też jest możliwe. Ja np zmieniałam nr konta bo był podany nr tż i chciałam żeby przelewali na moje konto, nawet byłam z tym osobiście u nich i co? Wszystko szło do tż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Mansika Ty masz kosiniakowe nie? dobrze kojarzę? Składałaś wniosek to online? Jesteś zarejestrowana jako bezrobotna? Wystarczy tylko wniosek wyoelnic i wysłać czy coś jeszcze? Ja nie jestem zarejestrowana, ale oficjalnie nie figuruję też w firmie. Do grudnia miałam świadczenia na dziecko niepełnosprawne ale mi zaocznie uzdrowili córkę w styczniu i teraz tak jakbym nie miała zatrudnienia nigdzie. Wiec chyba się łapię. Tylko nie wiem czy muszę to udowadniać we wniosku czy oni sobie to sprawdzą
Ja też składałam ale osobiście, we wniosku tylko dane te podstawowe, nawet aktu ur nie chcieli. Zadzwonili po tyg żebym przyszła napisać oświadczenie że nie jestem zarejestrowana w up i że nie pracuje. Ostatnie świadectwo pracy chcieli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 19:59   #1067
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Stokrotka, mansikkaa - jakie macie kapturki?

I mamy kp - jak to u Was wygląda? Przebieranie i potem karmienie? Spokojne macie bobasy jak się dostawiają do piersi? W jakich pozycjach Wam to najlepiej idzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas różnie z tym spokojem najpierw przebieranie, potem karmienie, bo w trakcie karmienia lubi strzyknąć kupą i jest to moment nie do przeoczenia przy piersi się uspokaja i daje się odłożyć.

W ciągu dnia zazwyczaj karmię klasycznie albo ew. spod pachy (rzadziej), w nocy na leżąco. Niestety po nocnym karmieniu zazwyczaj się wybudza, jak chcę go odłożyć do dostawki. Czasami tż pracuje z domu, wtedy zostajemy w sypialni i karmię na leżąco też w dzień

I tak jak Francesca, zazwyczaj zostawiam nocne przewinięcie malucha mężowi.

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Moja dzisiaj ma gorszy dzien. Wlasnie nas chusta ratuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przypomnij, ile po porodzie umówiłaś wizytę chustową?

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Tak, my tylko kp. I budzę tż by małą przebrał.

Mamy które kp, dajecie smoczka w ciągu dnia? Albo do zasypiania gdy maluszek jest najedzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My nie dajemy. Boję się, że to się zemści, że mały będzie darł się na spacerach. Ale on jakoś nie umie w smoczek, wypluwa, więc nie pchamy na siłę.

Luzia, jakaś farsa z tą wizytą

Dzwoniła do nas dziś przychodnia w sprawie skierowania na usg bioderek i umówienia terminu szczepienia - aż się zdziwiłam, że sami z siebie dzwonią!
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:10   #1068
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
U nas różnie z tym spokojem najpierw przebieranie, potem karmienie, bo w trakcie karmienia lubi strzyknąć kupą i jest to moment nie do przeoczenia przy piersi się uspokaja i daje się odłożyć.

W ciągu dnia zazwyczaj karmię klasycznie albo ew. spod pachy (rzadziej), w nocy na leżąco. Niestety po nocnym karmieniu zazwyczaj się wybudza, jak chcę go odłożyć do dostawki. Czasami tż pracuje z domu, wtedy zostajemy w sypialni i karmię na leżąco też w dzień

I tak jak Francesca, zazwyczaj zostawiam nocne przewinięcie malucha mężowi.


Przypomnij, ile po porodzie umówiłaś wizytę chustową?


My nie dajemy. Boję się, że to się zemści, że mały będzie darł się na spacerach. Ale on jakoś nie umie w smoczek, wypluwa, więc nie pchamy na siłę.

Luzia, jakaś farsa z tą wizytą

Dzwoniła do nas dziś przychodnia w sprawie skierowania na usg bioderek i umówienia terminu szczepienia - aż się zdziwiłam, że sami z siebie dzwonią!
Dokładnie 3 tygodnie po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:26   #1069
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Stokrotka, i jak używasz tych nakładek z Medeli? Po prostu nakładasz na sutki czy jakoś z sutkiem najpierw pracujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 20:26   #1070
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Madziq ze szpitala wyszłysmy z waga 2870g a teraz mamy 4450g czyli przybrała 1580g przez 6 tygodni bo my jestesmy z tego samego dnia co Twoja mała a Twoja ile przybrała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak zapomnialam 🤦🏻☠♀dzisiaj jestem rozkojarzona przepraszam...moja Wyszla z waga 3180 teraz ma 4100 czyli przybrała niby 920 ale ona miała tydzień spadkowy ze z wagi prawie 3.300 spadła do 3.200 i nie przybierała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:28   #1071
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Mansika Ty masz kosiniakowe nie? dobrze kojarzę? Składałaś wniosek to online? Jesteś zarejestrowana jako bezrobotna? Wystarczy tylko wniosek wyoelnic i wysłać czy coś jeszcze? Ja nie jestem zarejestrowana, ale oficjalnie nie figuruję też w firmie. Do grudnia miałam świadczenia na dziecko niepełnosprawne ale mi zaocznie uzdrowili córkę w styczniu i teraz tak jakbym nie miała zatrudnienia nigdzie. Wiec chyba się łapię. Tylko nie wiem czy muszę to udowadniać we wniosku czy oni sobie to sprawdzą
Jeszcze nie mam peselu młodego.
A z urzędu pracy mnie wykreślili. Tydzień temu miałam zadzwonić ale po cesarce nie miałam ochoty. A i tak tz będzie mnie podpinać pod krus jako domownika
Ale czytałam że nie trzeba być zarejestrowanym w urzędzie aby dostać kosiniakowe.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:23   #1072
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

No Mała cały dzień niespokojna... Gdyby nie obecność mojej mamy to pewnie bym już wpadła w panikę co robić. Widać było, że brzuszek jej dokucza. I właśnie przed chwilą zrobiła kupę; w ciągu tych 10 dni od urodzenia ta cieszyła najbardziej

I odpadł nam kikut
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018


Edytowane przez paula1456
Czas edycji: 2021-03-02 o 21:57
paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:39   #1073
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Właśnie dzwonił teść że teściowej robili test na covid (pracuje jako księgowa w centrum zdrowia dziecka i robią im testy profilaktycznie co jakiś czas) i wyszedł pozytywny. A szczepiła się już dwoma dawkami. Byliśmy u nich na obiedzie w niedzielę. Nie wiem co mam myśleć, zestresowałam się jeszcze bardziej. Do indukcji mi zrobią test i jak wyjdzie pozytywny to mnie odeślą do covidowego mswia w Warszawie i będę musiała rodzic bez znieczulenia i bez męża. Załamałam się i już mam dość tego wszystkiego...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:42   #1074
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

U mnie mała na wyjściu ważyła 3 kg. A w dwa tygodnie przybrała ponad 700 g.
Dla mnie gadanie, że dziecko za dużo przybiera jest śmieszne.
Moja starsza w miesiąc pakowala po 1 kg. I nikt mi nigdy nie powiedział że za dużo.
No nie nie wyobrażam sobie, że taki maluch płacze bo chce jeść i mu nie dać i co czekać i słuchać jak płacze? Przecież to jest bez sensu. Nie wiem jak oni sobie to wyobrażają. Ja takie rady to bym olała kompletnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:54   #1075
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Też sobie nie wyobrażam nie dać dziecku jeść, kiedy ono krzyczy, że jest głodne... I co potem liczyć, że mu przejdzie? Owszem, są te tabele przyrostów itp., ale moim zdaniem lekarz powinien do każdego Malucha podchodzić indywidualnie, a nie kurczowo się ich trzymać. Przecież wiadomo, że każde dziecko jest inne i będzie w innym tempie przyrastać. Ba, będzie potrzebować danego dnia innej ilości pokarmu, raz zje mniej, raz więcej.
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018


Edytowane przez paula1456
Czas edycji: 2021-03-02 o 21:57
paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 22:30   #1076
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Dokładnie 3 tygodnie po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki!
Zastanawiam się, na kiedy się umówić, z doradczynią jesteśmy tak dogadane, że ona czeka w pogotowiu, aż będę gotowa (mówi, że niektóre odzywają się do niej po 3 tygodniach, inne po 4, nic na siłę). Mnie się wydaje, że gotowa jestem nawet teraz! Z kolei położna środowiskowa przez telefon powiedziała mi, że muszę jeszcze ogólnie uważać i fajnie, że czuję się dobrze, robię kilometry z psem itd., ale mam jeszcze przez 1,5 tygodnia traktować się niemal jak inwalidkę
Może faktycznie zaczekam jeszcze ze 2 tygodnie, akurat tż też będzie miał więcej wolnego i łatwiej będzie umówić termin dla nas dwojga.

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
No Mała cały dzień niespokojna... Gdyby nie obecność mojej mamy to pewnie bym już wpadła w panikę co robić. Widać było, że brzuszek jej dokucza. I właśnie przed chwilą zrobiła kupę; w ciągu tych 10 dni od urodzenia ta cieszyła najbardziej

I odpadł nam pępuszek
Dobrze, że brzuszek się uspokoił i udało się małej z kupą

Super, że odpadł kikut! Też bardzo na to czekam.
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 22:54   #1077
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
Dzięki!

Zastanawiam się, na kiedy się umówić, z doradczynią jesteśmy tak dogadane, że ona czeka w pogotowiu, aż będę gotowa (mówi, że niektóre odzywają się do niej po 3 tygodniach, inne po 4, nic na siłę). Mnie się wydaje, że gotowa jestem nawet teraz! Z kolei położna środowiskowa przez telefon powiedziała mi, że muszę jeszcze ogólnie uważać i fajnie, że czuję się dobrze, robię kilometry z psem itd., ale mam jeszcze przez 1,5 tygodnia traktować się niemal jak inwalidkę

Może faktycznie zaczekam jeszcze ze 2 tygodnie, akurat tż też będzie miał więcej wolnego i łatwiej będzie umówić termin dla nas dwojga.







Dobrze, że brzuszek się uspokoił i udało się małej z kupą



Super, że odpadł kikut! Też bardzo na to czekam.
Oj tak, po raz pierwszy poczulam sie naprawdę jak matka - chcialam jej zabrać ten ból, a bylam bezsilna cale szczęście, zrobila kupę, później zjadla 50 ml mleczka i o 22 padła jak nieżywa Mało tego, jutro rano miala dzwonic do mnie ta położna zeby pytac jak laktacja. To przez tą sytuację z brzuszkiem napisalam do niej smsa. Oddzwonila po godzinie, doradzila mi co robic i przy okazji zapytala o karmienie piersią. Troche sie obawialam, ze zacznie mi gadać, ze za malo sie staram, ale powiedzialam jej prawdę- że Mała juz nie chce cyca, woli butle ale to co uda mi sie odciągnąć laktatorem to jej podaję. No i powiedziala ze rozumie, ze nic na siłę no i od dzisiaj bede dzidzi codziennie BioGaye podawac.

A z tym kikutem to tez tak nagle, bo tez tego wyczekiwalam, nawet poloznej sie pytalam do kiedy one odpadaja i powiedziala ze do 14 dnia życia. A tu dzisiaj wzielam Anie na przebranie przy tej kupie i patrze a kikuta nie ma
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 00:31   #1078
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Właśnie dzwonił teść że teściowej robili test na covid (pracuje jako księgowa w centrum zdrowia dziecka i robią im testy profilaktycznie co jakiś czas) i wyszedł pozytywny. A szczepiła się już dwoma dawkami. Byliśmy u nich na obiedzie w niedzielę. Nie wiem co mam myśleć, zestresowałam się jeszcze bardziej. Do indukcji mi zrobią test i jak wyjdzie pozytywny to mnie odeślą do covidowego mswia w Warszawie i będę musiała rodzic bez znieczulenia i bez męża. Załamałam się i już mam dość tego wszystkiego...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę. A ma jakieś objawy? Może wyszedł fałszywie pozytywny. Trzeba być dobrej myśli.

Mi nie robili testu ale co szpitala to inaczej

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 01:05   #1079
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
O kurczę. A ma jakieś objawy? Może wyszedł fałszywie pozytywny. Trzeba być dobrej myśli.

Mi nie robili testu ale co szpitala to inaczej

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Teściowa nie ma żadnych objawów. Tak naprawdę widzieliśmy się z nią w niedziele a dziś wtorek wiec jeśli się zarazilam to pewnie za tydzień się to u mnie pojawi jak będę robiła test do indukcji 🤦🏼♀️ staram się być dobrej myśli że może się nie zaraziłam, nie dotykaliśmy się w żaden sposób. Test miała dwa razy robiony. Dla mnie to jest mega dziwne bo przyjmowała dwie dawki szczepionki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -

Edytowane przez echme
Czas edycji: 2021-03-03 o 01:07
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-03, 02:01   #1080
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
No tak zapomnialam 🤦🏻dzisiaj jestem rozkojarzona przepraszam...moja Wyszla z waga 3180 teraz ma 4100 czyli przybrała niby 920 ale ona miała tydzień spadkowy ze z wagi prawie 3.300 spadła do 3.200 i nie przybierała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zobacz nie masz sie co martwic ze Twoja za duzo przybiera. Moja przybrała o prawie 600g wiecej i nikt mi jej nic nie kazał ograniczac a nawet jakby kazal to bym nie posluchala bo jak nie dac jesc jak dziecko głodne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-04 22:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.