Lingwistyka stosowana - II stopień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-11, 22:40   #1
anaaniaana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2

Lingwistyka stosowana - II stopień


Hej. Jestem studentką stosunków międzynarodowych, jestem na III roku. Jednak te studia nie okazały się strzałem w 10. Jedyne co im zawdzięczam to możliwość bezpłatnych kursów językowych. Mam poziom z zaawansowany z języka hiszpańskiego i średnio zaawansowany z angielskiego. W czasie studiów dowiedziałam się większości informacji o lingwistyce. Wiem czego tam uczą, ale nie bardzo wiem jak. Studiuję w Łodzi, ale niestety nie ma tam II stopnia stosowanej. Znalazłam taki kierunek w Warszawie. Tylko zastanawiam się, czy studiując tam muszę mieć już najwyższy poziom z danego języka? Nie ukrywam, że chciałabym także zaczerpnąć opinii osób, które studiowały lingwistykę. W szczególności na UW. Potrzebuję jakiś wskazówek. Na szczęście mamy system boloński, chcę z niego rozsądnie skorzystać. Przedmioty z licencjatu - takie ogólne są pokrewne, chociażby Ochrona własności intelektualnej, są i takie co mają inne nazwy, a program całkiem podobny, wiadomo, że jest sto tysięcy innych, ale walczę o swoją przyszłość, więc tym chcę się usprawiedliwiać.
anaaniaana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 14:49   #2
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Lingwistyka stosowana - II stopień

cytat z IRK UW na lingwistyce
w rekrutacji mogą wziąć udział osoby:

Cytat:
1.4. legitymujące się:
1.4.1.tytułem licencjata lub magistra filologii, kulturoznawstwa lub lingwistyki stosowanej w zakresie:
1.4.1.1. dwóch z pięciu języków wymienionych w punkcie 1.1.2.


lub

1.4.1.2 jednego z pięciu języków wymienionych w punkcie 1.1.2. pod warunkiem, że legitymują się także certyfikatem stwierdzającym znajomość drugiego języka z powyższej puli co najmniej na poziomie C1 biegłości Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ),

lub

1.4.2. równoważnym tytułem uczelni zagranicznej – pod warunkiem znajomości języka polskiego w stopniu umożliwiającym udział w zajęciach tłumaczeniowych oraz innych zajęciach wymagających znajomości języka polskiego, które oferowane są w ILS, przy czym za wystarczający poziom znajomości języka polskiego uznaje się taki, który umożliwia osiągnięcie oceny co najmniej dostatecznej ze sprawdzianu, o którym mowa w punkcie 2.2

lub

1.4.3. tytułem licencjata, magistra lub inżyniera (lub równoważnym) dowolnego innego kierunku studiów – pod warunkiem, że legitymują się także certyfikatem stwierdzającym znajomość dwóch języków z puli pięciu wymienionych w punkcie 1.1.2. co najmniej na poziomie C1 biegłości ESOKJ.

(...)
Uwaga:
Punkty za dyplom uzyskują jedynie kandydaci legitymujący się dyplomami, o których mowa w punktach 1.4.1 i 1.4.2.
czyli musisz miec dyplom powiązanego z lingiwistyką kierunku (filo, kulturoznawstwo) lub certyfikaty na C1

+ za dyplom sm nie dostajesz punktów w rekrutacji
+ z tego co czytam są jakies sprawdziany dodatkowo

czyli zastanów sie czy na pewno spełniasz kryteria żeby brac udział w rekrutacji
( i mysle, ze akurat przedmioty-zapychacze i ochrona własnosci intelektualnej (bo nie sądze zeby na sm byly przedmioty związane z lingwistyką) to były takie same to niewiele daje)


https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...goria=studia_2

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2015-11-12 o 14:54
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-12 15:49:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.